Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gitti 150rr geldi Kymco Super 8

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bir yıl önce sıfır aldığım Mondial Mash 150 yi 4000 küsür km de sattım ve bir gün sonra 1 yıl 4000 küsür km kullanılmış Kymco Super 8 aldım. zaten mash'i alırken 1,5 kat fiyat farkı yuzunden super 8 yerine tercih etmiştim yoksa gönlümde yatan super 8 di. resimdeki mash ise benimkiyle birlikte arkadaşa almıştık hala arada biniyom :) super 8 ile yaklaşık 15 gündür 500km yol yaptım.

çok tecrübeli olmamama karşın kendimce çok az fark etsede aradaki farkları yazmaya çalışayım. öncelikle Mash (150rr :)) tahmin edildiği gibi süper 8 den çok daha kötü bir motor değil. bence en büyük eksisi malzeme kalitesi, ve her an bi parçanın düşebilme ihtimalinin yüksekliği.

bunların dışında mash 130-60-13" super8 ise 120-80-14" lastik kullanıyor ve mash'in arka freni de disk.

lastik ebatlarının da avantajıyla şehir içi kullanımda daha uygun, ara hızlanması - son sürati daha iyi (%20 hacim farkı), arka disk farkıyla da frenlemesi daha iyi. Super 8 ise yine 14" farkıyla uzun yolda, virajlarda daha güvenli, Malzeme kalitesi ve yolda kalma, parça düşürme ihtimali çok daha düşük :)

dediğim gibi bunlar birbirine çok yakın da olsa gözlemleyebildiklerim. son sürat ve hızlanma meselesinde gösterge hatası söz konusu değil çünkü diğer mash ile birlikte de deniyoruz. ve hissettirdiği de öyle.

mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Güzel motormuş. Tipi birçok japona taş çıkartır.

Hayırlı olsun kazasız belasız cezasız sürüşler

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    eywallah kardeşim sağol

Motosikleti
    mr 250 destro
    kymco her zaman gerek kalıtesı gerekse servısıyle ıyıdır ben senelerce kymco kullandım cook uzun yollar yaptım ve cok memnun kaldığım bır motordur .güle güle kullan

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    super 8 sanırım 9.5hp

mash kaç hp?

yazın biraz karışık olmuş hangisi daha performanslı?

super8 200cc çinli scooterden bile iyidir.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    super 8 sanırım 9.5hp

mash kaç hp?

yazın biraz karışık olmuş hangisi daha performanslı?

super8 200cc çinli scooterden bile iyidir.
    150 mash, super 8'e göre daha performanslıymış. En azından ben öyle anladım.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 mash, super 8'e göre daha performanslıymış. En azından ben öyle anladım.
    aynı şekilde anlamışız

150 cc çinliler bi süre sonra çok yıpranıyor ve güç kaybediyor. muhtemelen mesh dediği motor nazik kullanılmış ama bir kaç bin km sonra super8 daha iyi gidecektir
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    mash 8.9 hp 150cc , super8 125cc 9,6 hp, mash 'in son hızı ve ivmelenmesi az da olsa daha iyi. bunda 13"-14" jant farkının da etkisi var. ayrıca super 8 i tanıdık bi arkadaştan aldım genelde şehir içi kullanılmış motoru açılmamış - sağır kalmış olabilir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben onu bunu bilmem geçen yıl bodrum a giderken bi süper8 li arkadaşla gittik bende ybr var peşimden 600km yol yaptı tık yok eğer ben dayanırım dersen gidemeyeceği yer yoktur o derece sağlam motor bence
    Mondialle kıyas edilmesi bence hata o yolu mondial gitmeye kalksa gör bak kaç defa yolda kalıyor Çinli soocoter Ler çok dandik
    Vitesli modeller biraz iyi

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    evet mash 20-30 km yol gidince şişiyordu, egsoza giden yanmamış yakıtı ve havayı tekrar motora döndüren bi sistemi var ısıya dayanıklı bi karış radyatör hortumu kullanılıyor ama onu uzun yolda patlatıyordu. diğer arkadaşın mash'te bu sistemi körledik ustaların da tavsiyesiyle, hiç bi sorun kalmadı. ama kymco çok daha sağlam olduğu her halinden belli. zaten aradaki performans farkı da yok denecek kadar az.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ahhh şu mash , ilk motorum , ilk kazamı yaptığım motor , kaç kere kaza atlattığım motor dahada sayarım yanlız benimki 90 ı geçmiyordu ) Seninki kaç yapıyor en fazla ?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    super 8 (Özellikle turuncusu) çok şık...albenisi fazla yolda dikkat çekiyor..benim gözümde İtalyan Runner ayarında arı gibi kaçan ama çok yaktığını duyduğum bir makina..hayırlı olsun...

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Hayırlı olsun güzel seçim.Arkadaşından aldığın motor baya temiz duruyor ancak ön çamurluk orjinal değil bunu söylemiştir muhtemelen.Yakıtı da kullanıma göre 100 km de 3-3.5 litre değerleri arasında oynuyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Turuncu kullanmıştım 3 sene, gerçekten sağlam motordur, istediğiniz yere gidin.Yakıtı da 3.5 lt civarındadır.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    mash ler kendi göstergesine göre ki ölçmelerimizde %6 gibi fazla gösteriyordu sadece 110 rahat yapıyor. hatta yokuş aşağı rüzgarı arkana alarak 125 e çıkanlar var ama 1000 küsür km de motoru yediler

super 8 uzun yolda yuksek hızda sehir içinden fazla yakıyor gibi 15-20 kuruş arasında değişiyor yakıt kullanıma göre mash aynı zamanlarda 20-23 kuruş yakıyordu.

ön çamurluk çatlaktı ve burnu 3-5 cm kırıktı aldığımda, polis arabası geri gelirken ön çamurluğa çarpıp ayaktan yere düşürmüş, çamurluğu kırmış. 90 tl vermektense ufak bi işçilikle yapıştırdım, ucunu düzelttim, üstünü de folyo kapladım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yakıtı da çok Muş
    Geçen yıl bodrum da bi arkadaşla tanıştık bu siteden o kymco agility kiralamış 20 tl lik benZinle 190 200 km geziyorum diyordu hep kiralıyormuş yakıt şaşırtıcı derece az diyordu

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    12" jantlı modelleri daha az yakıyo olabilir, yüküne gittiği yola nasıl gittiğine bağlı ama o kadar da az yakacağını sanmam, vitesli 100 lükler bile daha fazla yakıyodur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)