Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Tek teker Arif (Arif Razgatlıoğlu) trafik kazasında hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyenin tüm motosiklet sevdiren insanları yitip gitti, öldü, ÖLDÜ LAN ÖLDÜ.
    etraf dolandırıcı, sevimsiz abuk subuk tiplerin eline kaldı.
    yeni türkiyenizin allah belasını versin be. lanet olsun böyle memlekete.
    adam kaza geçirip ölüyor, sen lanet olsun yeni turkiyeye, memlekete diyorsun. ne alaka, anlamadım?
    Pilot90 ve sey_47 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Motor sevdiren insan, usta, bir daha gelmez böylesi gibi laflar ediliyor.

Eğer bu eleman gibi kişiler motosikleti sevdirecek ise olmasın, yurdumda bir tane motor bile alınmasın, satılmasın.
    Yarardan çok zararı vardı camiaya.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    arkadaşım adam motosiklet şovmeni, kaç senedir motosiklet kullandığı yada ne tip başarıları var eller falan sayılamaz bile. tanınmış kişi, magazinle otla bokla değil motosikletle tanınmış, nesillerin muhabbetlerine konu olan insanlardan biri. bak sen şimdi anlamadın ben böyle memleketin diye isyan ediyorum ya konuyu çok sevdiğin reisine bağlayacaksın ya hani, sen şimdi onu bi köşede bağla... ben başka okuyan insanlar için yazıyorum. başta yazdıklarıma ek olarak, bu adamın yaşam tarzı kimseyi ilgilendirmez kardeşim. ister 20 yaşında kadınla birlikte olur isterse eşcinsel olur kimse böyle birşey ile yargılayamaz. yargılayan bağnazdır, beyinsizdir, yobazdır. benim isyanım, motosiklet kullanan bu konuyu insanlara entegre eden bilirkişilerin karşı tarafın hataları ile ölüyor olması. bak sayıyorum, barkın niye öldü ? boğaz köprüsü girişince gece karanlığında yürüyen bi amele yüzünden değilmi ?
    hep karşı taraf. empati kur epmati.. yarın domuzun biri sen ışıklarda beklerken üzerine çıkar, senin alakan bile olmayan bişekilde sakat kalırsın ünlü değilsin diye unutulur gider. neden biliyor musun arkadaşım ? medeniyetin var olduğu yerlerde kurallar vardır, sen şimdi anti tez üreticeksin kesin adam çok hızlıydı falan diye değilmi? adam akrobat akrobat, o öküzün oğlu kurallıca dönseydi zaten arif çarpmazdı, o davar karanlıkta otobanın ortasında yürümese barkın çarpmazdı. vesaire vesaire. yineliyorum, bütün motosiklet sürenlerin tanıdığı insanlar bir bir ölüyorken isyan etmiyor olmak zaten başlı başına sorun.

normalde ciddiye alıp yazmam bile ama benim gibi düşünen çok fazla insan var ve yazmıyor konuşmuyorlari bıktı insanlar bıktı artık bıktı amk.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kafaya bak, akrobat olması kendisini parçalara ayıracak kadar, herkesin kullandığı yolda hız yapması mı demektir?
    Kaskı koluna takması mı demektir?
    Hem kurallardan bahsediyorsun, hem de ulaşım için kullanılan yollarda akrobatlıktan.
    Siz bu kafayla nasıl yaşıyorsunuz? Hayret ediyorum.
    ---
    Bir şey daha diyeyim de içim de kalmasın.
    Memlekete niye lanet okuyorsun?
    Bu güzel memleketin içine ben, siz, hepimiz kural tanımayarak, yasaya uymayarak mıçıyoruz.
    Memleketin ne suçu var?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Arif Abi diyorum, yaşına ve tecrübesine hürmeten.

Şimdi, ben Arif Abi'nin motosikleti trafikte uslu uslu kullanmadigindan eminim,benim eleştirdiğim tarzda kullandığı kesin Trafikte tabi. Yoksa yaptığı şovlar, harcadığı emek tartışılmaz. Fakat trafiğe açık alanda lütfen kurallara uygun kullanalım. Kurallara uygun kullansak bile kaza başımıza gelebilir ama riski en aza indirmiş oluruz.

Kazanın detaylarını bilmiyoruz,izlemedik. Motorun aldığı hale bakınca ve Arif Abi'nin sürüş tarzını düşündüğümde hızlı olduğu sonucuna varıyorum ama altını çizerim, görüntüler yok,izlemedim.

Geçen gün , Yenikoy'deki kazanin görüntulerini izledik. O tarz bir yola göre epey suratliydi motorcu arkadaş. Ben o yolda çok sürdüm ve 2 defa kuralsız U dönüşü yapan araç aynı şekilde önüme çıktı, hızım 40 civarı olduğu için yavaşlayip kacabildim 2 durumdada ama hızım 90-100 km ler olsaydi muhtemelen kapıdan çarpmıştım.

Demem o ki ; bazen kurallara uysak bile basımiza kötü şeyler gelebiliyor fakat cogu zaman olayi yaşamadan atlatmamizi sağlıyor.

Lutfen kurallara uyalım, etraf zaten bizim kadar duyarlı değil...

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza yapılan yerde hız sınırı 40 km dir.Herşeyi hesap edeceksin.Ve orda tabela var hız sınırı 40 km dir diye.Sen 200 km hızla gelirsen kimse seni göremez veyahut hızın kaçtı bilinmez motor 2 ye bölünmüş manifold bile motordan ayrılmış.Kamyonet yol boş diye çıkıverir.Çocukları dışarı gönderemiyorum bisiklet sürmeye ineğin biri gelir çarpar diye.Israr ediyorlar kaldırımdan inmeyiz diye ama çocuk farkına varmaz yola çıkar.Trafikde sorumsuz davrananlar vicdanı ile başbaşa kalsın.Kimse bu hız terörü yüzünden korku ile yaşamak zorunda değil.Olayı görür görmez aklıma çocuklarım geldi,malum o okulda eğitim görüyorlar.Nasıl bir korku ile olay yerine koştum anlatamam.Kaza yerinde 4-5 ambulans görünce insan olayı farklı algılayabiliyor.Heralde dengesizin biri aracını çocukların üzerine sürmüş diye aklımdan geçirdim.
    twisten bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım adam motosiklet şovmeni, kaç senedir motosiklet kullandığı yada ne tip başarıları var eller falan sayılamaz bile. tanınmış kişi, magazinle otla bokla değil motosikletle tanınmış, nesillerin muhabbetlerine konu olan insanlardan biri. bak sen şimdi anlamadın ben böyle memleketin diye isyan ediyorum ya konuyu çok sevdiğin reisine bağlayacaksın ya hani, sen şimdi onu bi köşede bağla... ben başka okuyan insanlar için yazıyorum. başta yazdıklarıma ek olarak, bu adamın yaşam tarzı kimseyi ilgilendirmez kardeşim. ister 20 yaşında kadınla birlikte olur isterse eşcinsel olur kimse böyle birşey ile yargılayamaz. yargılayan bağnazdır, beyinsizdir, yobazdır. benim isyanım, motosiklet kullanan bu konuyu insanlara entegre eden bilirkişilerin karşı tarafın hataları ile ölüyor olması. bak sayıyorum, barkın niye öldü ? boğaz köprüsü girişince gece karanlığında yürüyen bi amele yüzünden değilmi ?
    hep karşı taraf. empati kur epmati.. yarın domuzun biri sen ışıklarda beklerken üzerine çıkar, senin alakan bile olmayan bişekilde sakat kalırsın ünlü değilsin diye unutulur gider. neden biliyor musun arkadaşım ? medeniyetin var olduğu yerlerde kurallar vardır, sen şimdi anti tez üreticeksin kesin adam çok hızlıydı falan diye değilmi? adam akrobat akrobat, o öküzün oğlu kurallıca dönseydi zaten arif çarpmazdı, o davar karanlıkta otobanın ortasında yürümese barkın çarpmazdı. vesaire vesaire. yineliyorum, bütün motosiklet sürenlerin tanıdığı insanlar bir bir ölüyorken isyan etmiyor olmak zaten başlı başına sorun.

normalde ciddiye alıp yazmam bile ama benim gibi düşünen çok fazla insan var ve yazmıyor konuşmuyorlari bıktı insanlar bıktı artık bıktı amk.
    akrobat ney lan? okulun önünden 200 km hızla geçmek akrobatlik mi? akrobat dediğin özel pistlerde mesleğini icra eder. trafikte herkes kurallara uymak zorundadir.

orada allah korusun senin bir yakınına 200 üstü km. ile çarpsaydı aynı şeyleri düşünür müydün?
    twisten bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Işıklarda beklerken öküzün birinin üstüme çıkması ayrı olay, altına ss motoru alıp arkasında 20 yaşında bi genç kadınla okul bölgesinde aşırı hız yapıp ölmek, başkasının da ölümüne sebep olmak farklıdır. Karşı taraf ister alkollü olsun ister kontrolsüz anayola çıkmış olsun farketmez.

O kamyonet olmasaydı yola atlayan 9 yaşında bir çocuk olsaydı yine tepkiniz böyle mi olacaktı. Çocuğun yolda ne işi var mı diyecektiniz?
    Karşı taraf ne kadar suçlu olursa olsun bu rahmetlinin hız limitlerini fazlaca aşıp hem kendisinin hem de arkasındaki kadının ölümüne de sebep olmasını haklı çıkarmaz.

Benim için bu kaza bir cinayettir... Masum bir kadın bir başkasının sorumsuzluğu yüzünden hayatını kaybetmiştir.

Tekrar ediyorum rahmetlinin artçısı olan kadına Allah'tan rahmet diliyorum. Rahmetlilerin her ikisininde yakınlarına ve sevenlerine de başsağlığı dilerim.
    mavellen bunu beğendi.

Resmi gördüm çok fena. Motosikletle ilgilenipte Tek teker Arif'i duymayan, bilmeyen kişi sayısı çok azdır heralde. Tanınan bilinen bir insan olduğu içinde kimse bi şey diyememiş ama o kızın durumu nedir arkadaş? 20 yaşındaki kızı arkaya bindir kask bile taktırma ve son sürat git. Kızın kafası parçalanmış. O kızın ailesi falan ne durumdadır şimdi kimbilir.

KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koyma hacı fotoğrafı niye koyuyorsun
    Merak eden arar bulur. Gerek bunlara.
    Allah rahmet eylesin vefat etmişler. Nİye koyuyorsun
    Ben resimi gördükten sonra motosikletten soğudum.Arada asfatta sürüyordum artık onuda yapmayacağım.Resimi koyma amacım ergen ruhlu arkadaşların yüksek hızlı bir kazada neler olduğunu görmesidir.
    Bence faydalıda olacaktır.
    Erdost ve erdem999 bunu beğendiler.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben resimi gördükten sonra motosikletten soğudum.Arada asfatta sürüyordum artık onuda yapmayacağım.Resimi koyma amacım ergen ruhlu arkadaşların yüksek hızlı bir kazada neler olduğunu görmesidir.
    Bence faydalıda olacaktır.
    Ne faydası hoca, yapma gözünü seveyim.
    İsteyen internette milyon tane bu tarz fotoğraf video bulabilir.
    Biz koymamalıyız. Böyle koyunca, kendimi afganistanda, brezilyada, suriye'de çinde yaşıyormuş gibi hissediyorum. Genelde hep oralardan paylaşırlar bu tür, fotoları.
    Neyse şikayet ettim bilgin olsun. O artık moderatörün bileceği iş.

Bence hoş değil.
    20

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Çok acımasızca, insafsızca yorumlar geliyor. Çok kısa konuşma fırsatı bulmuştum. Ulaştığı noktaya göre tevazu sahibi bir adamdı.
    Her fırsatta kaskınızı takın, korumalarınızı giyin, kasksız 1 metre gitmeyin diyen bir adamdı. Motosiklet gösterisi yapan insanlar her ülkede var. Tamam kazada hatası var büyük ihtimal. Ama nefreti hak edecek veya kötü örnek oluyordu denecek bir durum yok.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Elestirdigimiz Arif Abi'nin trafikteki agresif sürüş şeklinedir. Trafiğe kapalı alanda yaptığı akrobasiyi sonuna kadar övüyorum. Tarzdir,seven,ilgi duyan insanlara yol açmıştır ama yaptığı her kanunsuz kuralsız hareketi eleştiririm.

Keza rahmetli Barkın'a gsxs1000 sürüş videosu için ağır bir eleştiri yorumu yazıp yollamıştım.

Çok sevsekte bazı insanları, eğer yanlış yaptıkları varsa her zaman söylemek ve eleştirmek zorunda hissediyorum kendimi. Nasıl iyi yaptıklarını alkışlıyorsam,kötü yaptıklarını da saygı çerçevesi içinde eleştiriyorum.

Birçok yanlış bulduğum vlogger var,onların yaptıkları yanlışlar, trafikte tek teker,300 le arabaların arasından geçmek, trafikte yarışmak. Hepsi aynı ve hepsi aynı eleştiriyi hak ediyor. Eksiksiz şekilde.

Bunu yapan kim olursa olsun.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Motosikleti
    XRUNNER
    Allah vefat edenlere rahmet eylesin,ailelerine sabırlar dilerim.

Örnek alınması gereken,göz önünde olan motorcular kaza sonucu ölüyorlar. AEA'nın motor sürüş videolarında,yalnız başına giderken nasil gittiğini izlemiştim, bu adam ne kadar risk alıyor, motorcu camiasına iyi örnek olmuyor demiş ve mektup yazmıştım kendisine. Arif beyi tanımam, ama lakap(TEK TEKER) bile kazaya davetiye çıkaran cinsten.

Motorda kaza yapmadığın sürece riskleri çoğaltarak almaya devam ediyorsun, ufak kazalar belki de hayırlıdır,büyüklerinden korur. Yazık olmadı mı şimdi Aea'ya, Arif bey ve o kıza,daha nice hız yapıp vefat edenlere.
    Önemli olan uzun süre binmek bu alete. Allah kaza bela vermesin,bundan sonra olmasın inşallah...
    yamtareroglu bunu beğendi.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunca senedir yazsaydınız bunları ölünce mi toplanıp hakaret ediyorsunuz anlamıyorum, taziye başlığına kasktan eleştiriden dem vurmak ne demek bu yeni mi çıktı arkadaş, sevdikleri yakınları buraları okuyor olabilir, hızlı veya değil bu insan motosiklete yıllarını vermiş sen buna saygı duy rahmetini oku okumuyorsan çirkin sözler sarfetme arkasından, ne zaman bu kafaya geldiniz motorcu motorcuyu ölüm haberinin arkasından kötüler mi, adam stuntcuydu akrobattı, ülkeye bir tane milli profesyonel motosiklet sporcusu kazandırmış bir baba aynı zamanda. Yazdığınız şeyleri bi tekrar okuyun. Adam kasksız kaza bile yapmış olsa motosiklete senden daha çok emek vermiş bir adam hayatı boyunca, buna saygı duyacaksın, oturduğun yerden evden işe motorumla gidiyorsun diye camia senin önderliğinde hareket eden bir topluluk değil. Özgüvene bak yahu. İnsanlara bilinç vereceğim diye bazen çok çirkinleşiyorsunuz haberiniz olsun. Motosiklet riskli bir araç nasıl kullanırsan kullan Türkiye'de böyle bu. Bunu bilip geçsin binsin üstüne binecek olan.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Şimdi isim bazında herkişiyi ayrı başlık açmak gerekmiyor. Benzer sürüşte olan tüm kişileri eleştiriyorum,isim isim tek tek başlık açmaya kalksak forumda başka konulara yer kalmaz.

İnsanlar birşeyler emek veriyor diye yanlışları ortadan yok olmuyor veya elestirilmez bir statü kazanmiyorlar. Hem Barkın'ı hem Arif Abi'yi zaten yaptıkları güzel işlerden dolayı alkışladik ve alkışlıyoruzda. Barkın'ın cenazesinde en önlerde saatlerce bekledim,bir kişiyi eleştiriyor olmamız onu sevdigimizdendir ayrıca. Daha iyi olmasını istediğimizden. Ne derseniz diyin, çok genç tarafından örnek aliniyorlar.

Kitleleri olan ve yanlış süren tüm vlogcularida eleştiriyorum.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Resmin alenen paylasilmasi etik mi sorgulanir. Coluk cocuk, kadinlar ve hassas olanlarinda kullandigi bir forum.

Aklima geldi kibrista artcisinin ölümüne sebep olan surucu cezaevine gonderildi gerci burda kimse kalmadi ama boyle bir cezada gundeme gelebilir mi tartismak lazim ayri bir konu.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25

Akrobat diye son sürat basması mı gerekiyor dostum. Genelde arabadaki insanlar motosikletliyi zaten çok zor görüyorken-görseler dahi gördükleri motosikletin hızını kestiremiyorken bu yolda neden hızlı gidiyorsun?
    Neden kasksız motosiklet kullanıyorsun? Neden artçına kask vermiyorsun veya kendisine kaskını taktırmadan arkana alıyorsun?

Maddi yetersizlikten kask alamıyor olsalar Eyvallah diyeceğim ama burda herkes birbirine uyarı anlamında kasksız motosiklete binmeyin, hız yapmayın diye bas bas bağırırken bu kazada bu konulara deginilmemesini mi istiyorsun?

Kaza fotoğraflarını ayrıntılı bir şekilde gördüm. Ekipmansız binen, hız yapanların baktığında ibret alması gereken fotoğraflar.
    mavellen bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arif abi çok iyi bi insan dı bi defa telefonla konuştum abi antalya da şöyle şöyle bi durum var
    gelirsen yardımcı olurum dedi sakarya lı olduğumu da belirttim
    yardım sever tatlı dilli bi insandı allah rahmet eylesin
    fakat bu kaza da çok hata sı var kask ı koluna takmak meskun mahalde yüksek hız gibi
    arkadaşlar ya bu olaylardan ders çıkarın yada size de rahmet okuruz dikkat edin önce emniyet

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Bence arkadaşın fotoğrafı koyması iyi olmuş.
    Zaten + 18'de uyarı yazmış. Bakmak istemeyen bakmasın.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)