Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

bi bayan hız motorunda nelere dikkat etmeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı imagginee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben ankaradan katılıyorum.ben de cumartesi a2 sınavına girdim.sürücü kursunda 5 gün yaklaşık 10 saat eğitim alarak sınavı geçebildim bir acemi olarak.bildiğiniz gibi bu sınava girenler genelde öğrenmiş oluyorlar.sınavdaki tek kadın ve acemi sanırım bendim.20 metre içinde sürüş ve kukaları geçmek can sıkıcı oldu.bir kuka atladım dönerken ayağımı yere attım ama yine de ehliyet almaya hak kazandım.nisanda kendi motorumu almak istiyorum.kır bayır gezmeyi sevdiğimden enduro tarzı ve boyuma kiloma uygun tartabileceğim bir motor.ankarada soner hoca diyorlar.güvenli sürüş eğitimi ve tecrübe kazanmadan asla trafiğe çıkmam.bütçem 5000 civarında montum, botum ve eldivenlerim var.Diğer ekipman, eğitim ve motor için bütçemi aşmam gerekirse taksite girip eve gelen temizlikçiyi de göndermem gerekiyor.boyum 1.65 kilom da 55.
    Merhaba hoşgeldiniz eğitim için ulusandan alabilirsiniz bu eğitimi almadan zaten motor almayın ayrıca sizin boyunuza en uygun motor f650gs gozukuor ama fiyat butcenizi çok aşar o fiyatlara 200 cc honda xl 200 bakabilirsiniz temizini bulabilirseniz :s yamaha xt125 var enduro olarak ama sele yüksek gelebilir bilmiyorum bence havalar duzelince önce eğitim alıp sonrasında karar vermeniz en guzeli
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    imagginee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    ben yeni bir başlık açmamak için buraya yazdım, bu kardeşimizin de yalan söylediğini hiç sanmıyorum.hayattan keyif almak için yaşamıyorsak ne için yaşıyoruz, herkesin kendi koşulları içinde ideallerini gerçekleştirmek istemesi çok güzel, tebrik ediyorum umarım güvenli bi şekilde hayallerine kavuşur

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı ebrar4342 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 senelik evliyim eşim Allah a şükür hayallerim gerçekleşsin diye cok destek çıkar.Ama o kullanamazmış bende çok isterdim onunda böyle heycanları olsun.birlikte kullanırdık o zaman hiç zararımız olmazdı bellimi olur o tutkuyu belki onada aşılarım.ama bi kere buz pateni öğretmeye kalkmıştım bileğimi kırdımesela oda bende tutku 2 kere kaza gecirdim ama hala devam kesinlikle buz patenide bi tutku
    hangi motosikleti alırsanız alın,eğer alacağınız motoru bir ustaya göstermeden alırsanız hata edersiniz...

almaya karar verdiğiniz motoru,enişteyide alıp maltepeye getirme şansınız olursa kontrol ettiririz...

ama bana öyle geliyorki kısa sürede ya artçı olursunuz,yada ikinci bir motor alırsınız...
    ebrar4342 bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoşgeldiniz eğitim için ulusandan alabilirsiniz bu eğitimi almadan zaten motor almayın ayrıca sizin boyunuza en uygun motor f650gs gozukuor ama fiyat butcenizi çok aşar o fiyatlara 200 cc honda xl 200 bakabilirsiniz temizini bulabilirseniz :s yamaha xt125 var enduro olarak ama sele yüksek gelebilir bilmiyorum bence havalar duzelince önce eğitim alıp sonrasında karar vermeniz en guzeli
    teşekkür ederim yamaha ybr 125 benim düşündüğüm aslında.sıfırı eğitim ve ekipmanla bütçemi aşıyor.benim kararsız kaldığım noktaya değinmişsiniz eğitimler 10 saat kursun motoru ile, 10 saat kendi motoruna adaptasyon şeklinde.motorumu alıp eğitime katılmak daha iyi olacak sanırım

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ben sürücü kursu ile anlaşmıştım motoru bana vereceksin kendi kendime çalışıcam demiştim

o yönden rahattım okudum ve kendim pratiğe dökmüştüm

kursla öyle anlaşın bence

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında 20.000 tl ye kadar cıkabilirim ama ilk başta dediğiniz gb ekipmanların en iyisini alarak.yok altımdaki motora 15000 verip 50 tl lik kask almam.çok uzun zamandır istiyorum güzel bir motor sahibi olmayı.ama insan cekiniyor bayan olunca biraz sınava girerken okuldaki tek bayan bendim.bugun sınavda motora binince insanların bakışı gercekten farklıydı.bu arada saç sorunum yok eşarp kullanıyorum.kütahya tavşanlılıyım ben bizim orda scooter motor kullanan çok bayan var.Ama kimse hız motoru kullanmıyor ama banada babam öğretti o aşıladı ablamda çok iyi binerdi sonra tutku haline geldi .şimdide en doğrusuna karar vermek icin araştırma yapıyorum.

Öncelikle şunu belirteyim kütahya tavşalında 2 sene okudum ve çok lanet bir yer insanı hayatdan soğutur cinsten acayip tutucu geriçi bilinçsiz tipler var. Eğer gerçekten bayansan ki ben inanmoyorum orda motor sürmek değil bir bayan için rahat rahat gezmek bile kolay değil...
    Asayiş berkemal

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Merhaba, ben ankaradan katılıyorum.ben de cumartesi a2 sınavına girdim.sürücü kursunda 5 gün yaklaşık 10 saat eğitim alarak sınavı geçebildim bir acemi olarak.bildiğiniz gibi bu sınava girenler genelde öğrenmiş oluyorlar.sınavdaki tek kadın ve acemi sanırım bendim.20 metre içinde sürüş ve kukaları geçmek can sıkıcı oldu.bir kuka atladım dönerken ayağımı yere attım ama yine de ehliyet almaya hak kazandım.nisanda kendi motorumu almak istiyorum.kır bayır gezmeyi sevdiğimden enduro tarzı ve boyuma kiloma uygun tartabileceğim bir motor.ankarada soner hoca diyorlar.güvenli sürüş eğitimi ve tecrübe kazanmadan asla trafiğe çıkmam.bütçem 5000 civarında montum, botum ve eldivenlerim var.Diğer ekipman, eğitim ve motor için bütçemi aşmam gerekirse taksite girip eve gelen temizlikçiyi de göndermem gerekiyor.boyum 1.65 kilom da 55.
    soner hoca süperdir..kesinlikle tavsiye ederim...kendi motorunla alacağın ikinci 10 saati 1 yıl sonra bile alabilirsin...onun için motoru alayım diye kasmana gerek yok...ikinci eğitimde ona düşen fazla bişey olmuyo çünkü..evinin oralarda kendi kendine onun gözetiminde çalışıyosun...motoruna adapte oluyosun..bu süre içinde motorun onun garajında kalıyo..kuş yuvadan uçabilir diyince çıkıyosun...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu belirteyim kütahya tavşalında 2 sene okudum ve çok lanet bir yer insanı hayatdan soğutur cinsten acayip tutucu geriçi bilinçsiz tipler var. Eğer gerçekten bayansan ki ben inanmoyorum orda motor sürmek değil bir bayan için rahat rahat gezmek bile kolay değil...
    diyelim ki öyle o zaman bu arkadaş imkansızı başarmış ne güzel, ehliyet alırken otomobil sürücülerine a2 ehliyeti şart koşulsaydı iki teker kullanıcılarına farkındalıkları artmaz mıydı? ben oxford'ta 5 yaşın altında 3 çocuğu ile tüm güvenlik kurallarına uyan ve hepsini yağmurdan koruyabilen bi kadın bisiklet sürücüsü gördüm, afedersiniz oha dedim.bizim ülkemizde niye olmasın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soner hoca süperdir..kesinlikle tavsiye ederim...kendi motorunla alacağın ikinci 10 saati 1 yıl sonra bile alabilirsin...onun için motoru alayım diye kasmana gerek yok...ikinci eğitimde ona düşen fazla bişey olmuyo çünkü..evinin oralarda kendi kendine onun gözetiminde çalışıyosun...motoruna adapte oluyosun..bu süre içinde motorun onun garajında kalıyo..kuş yuvadan uçabilir diyince çıkıyosun...
    en yakın zamanda arayacağım zaten soner hocayı, benim sıkıntım hem ara vermek istemiyorum hem de motorum yok...bir de biz kadınları demoralize edenler çok var.kenan sofuoğlu olmayacağız ama ideallerimiz var kendimize göre...saygılar

Motosikleti
    araştırıyor
    Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaşırdım doğrusu biz 5 kız kardeşiz ve hepimiz okuduk ve özgürlüklerimizi sonuna kadar yaşadık ilk okuldan itibaren paten kaymaya başladım ve kardeşimde. 13 yaşında vitesli motor kullanıyordum ve ablamda. sen bence gercekten görmek istediklerini görmüşsün tamam barı pavyonu yaygın değildir ama keşke biraz daha fazla kafa patlatsaymıssında büyük bi şehirde okusaymıssın.biz öyle yaptık.bide bir halkın tamamını böyle karalaman ne kadar doğru bilmiyorum.orda yaşamıssın kararını vermissin ne desem boş sanırım...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XL 650 V TRANSALP bu süper görünüyor ama benim için fazla sanırım, bi test etmek gerek...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    soner hocayı çok merak ediyorum..kendim de öğretmenim..yani hoca insana doğru yolu gösterir,formülü öğretir..öğrenci bunu pratikle pekiştirir..soner hoca iyi diyorlar da ben öğrenci öğrenmek istemedikten sonra öğrencilerıme hiçbirsey öğretemıyorum..insanlar birşeyleri hoca olmadanda öğrenebilirler yeter kı ilgi ve merak olsun..çevir yoldan geçen bir kuryeyı eminım en az soner hoca kadar ileri sürüş bilgisine sahiptir çünkü adam hayatını motor üstünde kazanıyor hatta daha fazla mekanik bilgisine de sahiptir..yani oturun kendiniz dersinıze çalışın ve yarın ödevlerinizı de yapıp gelin hepsini kontrol edicem

Motosikleti
    araştırıyor
    diyelim ki öyle o zaman bu arkadaş imkansızı başarmış ne güzel, ehliyet alırken otomobil sürücülerine a2 ehliyeti şart koşulsaydı iki teker kullanıcılarına farkındalıkları artmaz mıydı? ben oxford'ta 5 yaşın altında 3 çocuğu ile tüm güvenlik kurallarına uyan ve hepsini yağmurdan koruyabilen bi kadın bisiklet sürücüsü gördüm, afedersiniz oha dedim.bizim ülkemizde niye olmasın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

en yakın zamanda arayacağım zaten soner hocayı, benim sıkıntım hem ara vermek istemiyorum hem de motorum yok...bir de biz kadınları demoralize edenler çok var.kenan sofuoğlu olmayacağız ama ideallerimiz var kendimize göre...saygılar
    arkadaşım yüreğine sağlık çok sagolasın.orada yüksek okul var ama ne şartlarda okurlar nasıl bir sosyal hayatları var bilmiyorum yani beklentisini karşılayamadıgı kesin.babam aşırı dindardır ama aynı zamanda ileri görüşlü 5 kızının hepsinide çok güzel yerlerde okuttu.dereceler yaptık sınavlarda ve hiç bişeyimize karışmadı.en azından benim ailem gerici değil zaten öyle olsa bi baba 12-13 yaşındaki bi çocuga vitesli motor emanet edermi.hele hele milletin lafından korkmadan.herkes konuşur hayatta ama bazıları hayatını yaşar.arada çok fark var eğer mümkün olursa seninle tanışmayıda isterim.anladıgım kadarıyla aynı heycanları yaşıyoruz.çok teşekkur ederim tekrardan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    XL 650 V TRANSALP bu süper görünüyor ama benim için fazla sanırım, bi test etmek gerek...
    fikrimce bi f650 alıp güle güle kullanınız..aklı başında ve serin kanlı isenız başlangıç için de uygun olacaktır sizin için..zaten fiyatı da uygun..

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soner hocayı çok merak ediyorum..kendim de öğretmenim..yani hoca insana doğru yolu gösterir,formülü öğretir..öğrenci bunu pratikle pekiştirir..soner hoca iyi diyorlar da ben öğrenci öğrenmek istemedikten sonra öğrencilerıme hiçbirsey öğretemıyorum..insanlar birşeyleri hoca olmadanda öğrenebilirler yeter kı ilgi ve merak olsun..çevir yoldan geçen bir kuryeyı eminım en az soner hoca kadar ileri sürüş bilgisine sahiptir çünkü adam hayatını motor üstünde kazanıyor hatta daha fazla mekanik bilgisine de sahiptir..yani oturun kendiniz dersinıze çalışın ve yarın ödevlerinizı de yapıp gelin hepsini kontrol edicem
    valla hocam kusura bakma ama saçmalığın daniskası...ne hocası olduğunuzu bilmiyorum ama muhtemelen sözel bir bölüm olmalı hocasız kendiliğinden öğrenebiceğini düşündüğünüze göre...yoldan çevireceğiniz kurye de size kaldırımda insanlar nasıl taciz edilir, trafikte araçların tamponlarının tozu alınır onları öğretir. Hoca sıfatı herkesin kolay kolay edinebildiği bir sıfat da değildir. Genellikle scooter kullanmış bir insanın mekanik bilgisininin daha fazla olacağını iddia ediyosunuz ankara da kendi imkanları ile ün yapmış bir insanı tanımadan. bir insanın eğitim almasını eleştirmek ve gerek yok demek de ilginç açıkçası...

bütün bu söylediklerimi geyik yapmadığınız varsayımı üzerinden söylüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

bence çok riskli..hele ki aldığınız eğitime rağmen kuka atladığıza göre...motor hakimiyetinin ve yönelndirme yeteneğinin iyice gelişmesi gerekli...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben paketçileri küçümsemiyorum eminim öyle olduklarına, ama yoldaki ya da evime paket getiren birini çevirip bana ders ver diyemem.hoca çok önemli bu arada, ben kısacık eğitimimde hocamdan çok azar işittim oturup ağladım.öğrenmek istiyorum ama yapamıyorum.hocam beni görünce gerçekten öğrenmek istediğime kanaat getirip devam ettirdi beni derslere.çünkü bana diyordu ki sen motordan düşmekten korkuyorsun bana güvenmiyorsun.ama öyle değil çevremden o kadar baskı aldım ki düşüp biyerini kıracaksın diye.hocamla paylaştım bunu ne oldu, hocam bana cesaret verdi, düştüm evet her yanım mor ama kendime ciddi bi zarar vermedim, hocanın önemi burda...saygılar

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    yok sana r6 falan yetmez.. al bitane 1300cc'lik hayabusa gir kamyonun altına öl....b.k yoluna gitti desinler.. adamlar bunları kullanmadan 20-30 saatlik sıkı eğitimden dur kalk- refleks kuvvetlendirme..vs vs vs çok yanlış yoldasınız..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    arkadaşım yüreğine sağlık çok sagolasın.orada yüksek okul var ama ne şartlarda okurlar nasıl bir sosyal hayatları var bilmiyorum yani beklentisini karşılayamadıgı kesin.babam aşırı dindardır ama aynı zamanda ileri görüşlü 5 kızının hepsinide çok güzel yerlerde okuttu.dereceler yaptık sınavlarda ve hiç bişeyimize karışmadı.en azından benim ailem gerici değil zaten öyle olsa bi baba 12-13 yaşındaki bi çocuga vitesli motor emanet edermi.hele hele milletin lafından korkmadan.herkes konuşur hayatta ama bazıları hayatını yaşar.arada çok fark var eğer mümkün olursa seninle tanışmayıda isterim.anladıgım kadarıyla aynı heycanları yaşıyoruz.çok teşekkur ederim tekrardan...
    kardeşim sizin gibi, babanız gibi insanlar olması ne güzel.bu ülke için din dil ırk cinsiyet ayrımı olmadan gelecek vaadediyorsunuz insanlığa.elbette tanışırız inşallah...
    ebrar4342 bunu beğendi.

Motosikleti
    araştırıyor
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayansınız yada diilsiniz o kısmını geçelim benim anlamadığım bütçem çok değil enfazla 20.000 ne demek o kısmını anlamadım
    şimdi 15000 tl ye motor alsam 5000 tl ye eşim ve bana ekipman alsak.bide ben r6 nın sıfır modeline baktım 30000 den fazlaydı.benim beğendiğim motorlar çok pahalı sanırım. Malta da birinde BMW bi motor görmüştüm inanılmaz heycanlanmıstım mükemmeldi inanılmazdı ama şuan en üst hedefim yamaha r6
    bu arada form istanbulda hiç motorcular için ekipman satan spor mazası yok şirinevlerde vardı 2 mağaza artık oraya bakıcam.eğitim olayınıda kapsamlı bi şekilde araştıracam inşallah

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    sanırım arkadaşı anlamadan yazıldı bunlar, hevesi var ama bilinçsiz değil...eminim gerekli eğitimi ve tecrübeyi kazanmadan böyle bir işe kalkışmayacaktır.saygılar

Motosikleti
    tracer 900
    şimdi 15000 tl ye motor alsam 5000 tl ye eşim ve bana ekipman alsak.bide ben r6 nın sıfır modeline baktım 30000 den fazlaydı.benim beğendiğim motorlar çok pahalı sanırım. Malta da birinde BMW bi motor görmüştüm inanılmaz heycanlanmıstım mükemmeldi inanılmazdı ama şuan en üst hedefim yamaha r6
    bu arada form istanbulda hiç motorcular için ekipman satan spor mazası yok şirinevlerde vardı 2 mağaza artık oraya bakıcam.eğitim olayınıda kapsamlı bi şekilde araştıracam inşallah
    uahaha bu şekilde hayal kuranların %90 ı ybr 125,cbf150, tvs 150 üçlüsünden birini tercih etti..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)