Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

bi bayan hız motorunda nelere dikkat etmeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    imagginee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    konu dışı ama bugün 5. doz tetanos aşımı oldum.tekne ile uğraştığımdan başlamıştım.motorcular için de çok faydalı yerle temas her zaman olabilir.5 doz tetanos aşısı oluyor ve ömür boyu koruma sağlıyorsunuz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam kusura bakma ama saçmalığın daniskası...ne hocası olduğunuzu bilmiyorum ama muhtemelen sözel bir bölüm olmalı hocasız kendiliğinden öğrenebiceğini düşündüğünüze göre...yoldan çevireceğiniz kurye de size kaldırımda insanlar nasıl taciz edilir, trafikte araçların tamponlarının tozu alınır onları öğretir. Hoca sıfatı herkesin kolay kolay edinebildiği bir sıfat da değildir. Genellikle scooter kullanmış bir insanın mekanik bilgisininin daha fazla olacağını iddia ediyosunuz ankara da kendi imkanları ile ün yapmış bir insanı tanımadan. bir insanın eğitim almasını eleştirmek ve gerek yok demek de ilginç açıkçası...

bütün bu söylediklerimi geyik yapmadığınız varsayımı üzerinden söylüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

bence çok riskli..hele ki aldığınız eğitime rağmen kuka atladığıza göre...motor hakimiyetinin ve yönelndirme yeteneğinin iyice gelişmesi gerekli...
    öğretmenin asli görevi size kullanacağınız kodu ve bu kodu nasıl, hangi durumlarda kullanacağınızı öğretmek, yüklemektır..doğru mudur? öğrenci bu teorik bilgisinı pratikte kullanarak bilgisinı pekiştirir ve öğrenme sürecini tamamlar..bu da doğrudur değil mı? soner hoca da size tecrübe ile edinebileceğınız teorik bilgiyi deneyimlemenize gerek kalmadan veriyor..bu da doğrudur değil mı? peki motoru size verdiği formüle göre sürübilmek için yapmanız gereken tek sey pratik değil midir? peki motorsiklet sürüşü ile ilgili bu teorik bilgiyı siz kendiniz araştırarak edinemez misiniz? bunu bir kuryeye,motorsiklet sürücüsüne sorarak ya da kullanan birini izleyerek ya da okuyarak? ve bu edindiklerınızı pratikle pekiştiremez misiniz?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öğretmenin asli görevi size kullanacağınız kodu ve bu kodu nasıl, hangi durumlarda kullanacağınızı öğretmek, yüklemektır..doğru mudur? öğrenci bu teorik bilgisinı pratikte kullanarak bilgisinı pekiştirir ve öğrenme sürecini tamamlar..bu da doğrudur değil mı? soner hoca da size tecrübe ile edinebileceğınız teorik bilgiyi deneyimlemenize gerek kalmadan veriyor..bu da doğrudur değil mı? peki motoru size verdiği formüle göre sürübilmek için yapmanız gereken tek sey pratik değil midir? peki motorsiklet sürüşü ile ilgili bu teorik bilgiyı siz kendiniz araştırarak edinemez misiniz? bunu bir kuryeye,motorsiklet sürücüsüne sorarak ya da kullanan birini izleyerek ya da okuyarak? ve bu edindiklerınızı pratikle pekiştiremez misiniz?
    hayır; bilmediğiniz için öyle zannediyosunuz...hoca eğitim sırasında motoru kendi sürüp siz artçı olabiliyosunuz manevraların, kıvırmaların nasıl olması gerektiğini hissetmek için...ki bunun sonrasında slalomları çok rahat yapabilmeye, motoru yatırmak için tırsmamayı öğrendim..gördüğünz gibi tamamen uygulamalı bir eğitimdi...teoriğini hemen öncesinde anlatmıştı ama o slalomu yapamamıştım...bahsettiğinz kodu da bu şekilde öğretti tek kelime etmeden...yani teorik bilgiyi kendi ve sizle deneyimleyerek yapıyor...

tandem paraşüt nedir bilir misiniz?

Motosikleti
    araştırıyor
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok sana r6 falan yetmez.. al bitane 1300cc'lik hayabusa gir kamyonun altına öl....b.k yoluna gitti desinler.. adamlar bunları kullanmadan 20-30 saatlik sıkı eğitimden dur kalk- refleks kuvvetlendirme..vs vs vs çok yanlış yoldasınız..
    keşke tüm mesajlarımı okusaydınız.13 yaşında vitesli motor kullanıyordum ve senelerce motosiklet kullandım.ama kendi motorumu almadan yanlış bi şey yapmak istemediğim için bu sayfadan yardım istedim.Arkadaşlar sağolsun yardım ettiler ve şimdi daha enine boyuna bi araştırma yapıyorum.eğitim ve full ekipman olmadan motorumu almıyacagım.şuana kadar motordanda hiç düşmedim ama bu tetbirsiz olmamı yerektirmez.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    valla ben dediklerinizi yapamam.teorik bilgiyi pratikle bütünleştirmek başka bir şey.ben dalış yapıyorum şu an 3 yıldızım teorik bilgiyi fizik kurallarını 1 yıldızken de biliyordum ama şu an pratik tecrübemle o kuralları bilmemenin neye malolacağını biliyorum.limitlerimi başımda bi çoban olmadan biliyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı imagginee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben paketçileri küçümsemiyorum eminim öyle olduklarına, ama yoldaki ya da evime paket getiren birini çevirip bana ders ver diyemem.hoca çok önemli bu arada, ben kısacık eğitimimde hocamdan çok azar işittim oturup ağladım.öğrenmek istiyorum ama yapamıyorum.hocam beni görünce gerçekten öğrenmek istediğime kanaat getirip devam ettirdi beni derslere.çünkü bana diyordu ki sen motordan düşmekten korkuyorsun bana güvenmiyorsun.ama öyle değil çevremden o kadar baskı aldım ki düşüp biyerini kıracaksın diye.hocamla paylaştım bunu ne oldu, hocam bana cesaret verdi, düştüm evet her yanım mor ama kendime ciddi bi zarar vermedim, hocanın önemi burda...saygılar
    bayan olmanız ve yaşınız ile alakalı çok doğru düşünüyorsunuz kı hoca ile öğrenmek bir bayan için her zaman en iyisidir..biz erkeklerin çok az bir miktarı hoca yardımı ile öğreniyoruz..benim ve çoğumuzun kanında var ya ben yaparım mantığı deneyıp yanılma yöntemi daha hızlı ve etkili oluyor öğrenmemızde..

Motosikleti
    araştırıyor
    uahaha bu şekilde hayal kuranların %90 ı ybr 125,cbf150, tvs 150 üçlüsünden birini tercih etti..
    aslında şuan için benim tercihlerimi saymıssınız.arkadaşların önerileriyle ybr 125 ve honda cbf 150 düşünüyorum.ama benim hayallerimin önündeki engel para değil.eğer şuan iyi kullanabilecegimi bilsem hemen alabilirim.herşey hayal etmekle başlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    hayır; bilmediğiniz için öyle zannediyosunuz...hoca eğitim sırasında motoru kendi sürüp siz artçı olabiliyosunuz manevraların, kıvırmaların nasıl olması gerektiğini hissetmek için...ki bunun sonrasında slalomları çok rahat yapabilmeye, motoru yatırmak için tırsmamayı öğrendim..gördüğünz gibi tamamen uygulamalı bir eğitimdi...teoriğini hemen öncesinde anlatmıştı ama o slalomu yapamamıştım...bahsettiğinz kodu da bu şekilde öğretti tek kelime etmeden...yani teorik bilgiyi kendi ve sizle deneyimleyerek yapıyor...

tandem paraşüt nedir bilir misiniz?
    erro ben sana daha önceden de söylemiştim sen yine error veriyorsun farkında mısın canım? sen en iyisi hocanı al onun arkasında artçı olarak gez belki o sürerken öğrenirsin slalom yapmayı..tandem paraşütü de artçı olarak öğrendiysen aman kontrolü eline alma..

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ebrar4342 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında şuan için benim tercihlerimi saymıssınız.arkadaşların önerileriyle ybr 125 ve honda cbf 150 düşünüyorum.ama benim hayallerimin önündeki engel para değil.eğer şuan iyi kullanabilecegimi bilsem hemen alabilirim.herşey hayal etmekle başlar...
    bi çok kişi seninle aynı durumda başlarken..emeklemeden yürünmüyor..bu işin kuralı da bu; en fazla 250 ile başlamak...kendini sevenler için geçerli tabi bu...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    tamam canım o zaman alalım birer yamaha ybr 125 bana uyar, ama bi denemem lazım tartabiliyor muyum?

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    teşekkür ederim yamaha ybr 125 benim düşündüğüm aslında.sıfırı eğitim ve ekipmanla bütçemi aşıyor.benim kararsız kaldığım noktaya değinmişsiniz eğitimler 10 saat kursun motoru ile, 10 saat kendi motoruna adaptasyon şeklinde.motorumu alıp eğitime katılmak daha iyi olacak sanırım
    ulusanda 16 17 saat egıtım alabılırsınız ayrıyeten kendınız motor alınca 3 4 saatlık egıtım vardı sanırım ancak onların egıtımı boyunca scooter 125cc 250cc ve 500cc lık motorlara binme şansın olur bu egıtımden sonrada 250cc lık bır motorlada baslıyabılırsınız hepsını arastırın derim egitim süresi ve motor cesitliliği olan kurs sizin icin en iyi secim olacaktır.

ayrıca imkanı olan insanların egitim aldıktan sonra paraları varsa 250cc almaları taraftarıyım en az 5 bın km kullanmak kaydı ile cunku 125 cc cok kısa sure sonra kesmiyor ama 250cc motor daha uzun süre cok rahat idare eder.....
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    erro ben sana daha önceden de söylemiştim sen yine error veriyorsun farkında mısın canım? sen en iyisi hocanı al onun arkasında artçı olarak gez belki o sürerken öğrenirsin slalom yapmayı..tandem paraşütü de artçı olarak öğrendiysen aman kontrolü eline alma..
    ben sınavda kuka atladım tecrübesizliğimden ama güvenliğimi tehlikeye atmadım yanımdan tır geçti, hep kapalı alanda çalıştım ilk defa sınavda trafikteydi, yerler buzken yoksa eğitimlerde kukaları da rahatlıkla geçiyordum slalom da yapıyordum.saygılar

Motosikleti
    tracer 900
    tavsiyelerine uyacam merak etme...sen de öğrencilerine kodu verirsin onlar kendilerini geliştirir, aman onlar için bir pratik yaparsın...gelecek nesil de sizlerin eseri olur...

Motosikleti
    araştırıyor
    tamam canım o zaman alalım birer yamaha ybr 125 bana uyar, ama bi denemem lazım tartabiliyor muyum?
    çok güzel olur yaaaaçok istiyorum.motosikletli kız ın sayfasında motor düşerse nasıl kaldırılırdan tutta bir çok eğitim var bide 5 bayan motorcunun bir filmi vardı onu bi izle.linki bulmaya calışıcam.cok beğenceksin
    daha aylardan mart. nisan sonu gibi almayı istiyorum.ilk başta profesyonel bi eğitim düşünüyorum ama.10.000 km den sonra yükseltmeyi istiyorum tabi kesmezse.burada arkadaşlar cok güzel önerilerde bulunuyorlar hepsini dikkate alalım derim.sonuç olarak bizden bir adım öndeler tecrübeliler...

Motosikleti
    çok güzel olur yaaaaçok istiyorum.motosikletli kız ın sayfasında motor düşerse nasıl kaldırılırdan tutta bir çok eğitim var bide 5 bayan motorcunun bir filmi vardı onu bi izle.linki bulmaya calışıcam.cok beğenceksin
    daha aylardan mart. nisan sonu gibi almayı istiyorum.ilk başta profesyonel bi eğitim düşünüyorum ama.10.000 km den sonra yükseltmeyi istiyorum tabi kesmezse.burada arkadaşlar cok güzel önerilerde bulunuyorlar hepsini dikkate alalım derim.sonuç olarak bizden bir adım öndeler tecrübeliler...
    motor kullanmayı biliyorum felan demiştiniz sanırım o zaman honda cbr 250 yada ninja 250 öneririm size hemde race ruhunu yasamaya baslarsınız bence 125 ybr alırsanız hata olur...
    ebrar4342 bunu beğendi.

Motosikleti
    araştırıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben sınavda kuka atladım tecrübesizliğimden ama güvenliğimi tehlikeye atmadım yanımdan tır geçti, hep kapalı alanda çalıştım ilk defa sınavda trafikteydi, yerler buzken yoksa eğitimlerde kukaları da rahatlıkla geçiyordum slalom da yapıyordum.saygılar
    gerçek öğrenme trafiğe tek basınıza çıktığıniz anda başlayacak ve her geçen gün devam edecek..çünkü trafikte hatanın telafisi olmadığıni ve herkesin hata yapmaya meyilli olduğunu göreceksinız..

Motosikleti
    araştırıyor

Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    eh bu da güzel ebrar4342'yi yargılamıyoruz artık, biz de bi yol bulmaya çalışıyoruz kendi çapımızda, dürüst olmak çok mu kötü, bu forumda ve diğer forumlarda yapamadım diyen bir erkek gördünüz mü? bırakın kendimizi ifade edelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

gerçek öğrenme trafiğe tek basınıza çıktığıniz anda başlayacak ve her geçen gün devam edecek..çünkü trafikte hatanın telafisi olmadığıni ve herkesin hata yapmaya meyilli olduğunu göreceksinız..
    elbette ama yeterli eğitimi aldıktan sonra, benim motor kullanan arkadaşlarım nasıl araba kullandığımı görünce senin motorun gelmiş diyorlar ama trafiğe motorla çıkınca motoru araba gibi kullanacağım sanırım...

Motosikleti
    eh bu da güzel ebrar4342'yi yargılamıyoruz artık, biz de bi yol bulmaya çalışıyoruz kendi çapımızda, dürüst olmak çok mu kötü, bu forumda ve diğer forumlarda yapamadım diyen bir erkek gördünüz mü? bırakın kendimizi ifade edelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

elbette ama yeterli eğitimi aldıktan sonra, benim motor kullanan arkadaşlarım nasıl araba kullandığımı görünce senin motorun gelmiş diyorlar ama trafiğe motorla çıkınca motoru araba gibi kullanacağım sanırım...
    zaman ve egitimle kullanılmıcak birsey degil sadece acele etmemek lazım her seyden en önemliside motora binen insanın kendini bilmesidir
    ebrar4342 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)