Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sendika yada birlik

Motovento
    REKLAM ALANI
    powerm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmem, bu yazıyı kaç kişi okur yada yapılabilir der.Benim hayret ettiğim şey bu kadar motorsiklet kullanıcısı ve kurye varken neden bizim bir aktif dernek yada birlik veya sendika vb.. yok.Hala ve artarak bir sürü kurye bu kötü çalışma koşullarına katlanıyoruz, bende dahil.Fakat o kadar çoğuz ki bi parti kursak barajı geçebiliriz diye düşünüyorum Şimdi soruyorum ; 600 tl ye hafta sonları dahil akşam 7'ye kadar çalışmak HAKSIZLIK değil mi? Kaza yaptığınızda sizi telefonla arayan amiriniz İLK ÖNCE ''motorda bi şey var mı?''diye sorduğunda hoşunuza gidiyo mu? En az polisler kadar riskli ve en az madenciler kadar ağır ve meslek hastalığına müsait mesleğinizin madenciler ve postacılardaki gibi ERKEN EMEKLİLİK hakkına sahip olması gerekmez mi? Amirinize kaskım eskidi, elbisem rüzgar geçiriyo dediğinizde onun size ''KALIN GİYİN Bİ ŞEY OLMAZ'' demesi sizi kızdırmıyor mu? Heeeeee bir de son model jipi ile sarhoş ve son sürat giden bir futbolcu bozuntusunun kırmızı ışıkta durmuş hiç bir şeyden habersiz ve tek amacı evine ekmek götürmek olan motorcu meslektaşınıza acımasızca ve bilerek arkadan çarpıp sonrada durma ihtiyacı bile duymadan uzaklaştığını gördüğünüzde binlerce motorcu toplanarak vatan caddesini kapatıp bunu izleyenlerin kulaklarını sağır edercesine kornanıza basmak istemez miydiniz?!!! BUNLAR HAYAL DEĞİL! Bilen biri, bir internet stesi kurarsa görüceksiniz gerisi gelecek. VE İLK ÜYESİ BEN OLUCAM. Sonrada bir dernek yada sendika TAKSİMDE BİRİNİN, KENDİSİNİ DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİ İLE YAKMASINI BEKLEMEK İSTİYORSANIZ BAŞKA..... SAYGILAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben bunu yıllardan beri söylüyorum.... ama burası türkiye.. hakkını arayan asi oluyor....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ASİ OLMAYACAKSAK NİYE MOTORSİKLET KULLANIYORUZ Kİ
    DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR

Motosikleti
    yıllarca kuryelik yaptım bu işin pisliğini çok iyi bilirim... ama bizim halkımız nereye sürersen o tarafa gider.. kimse elindeki işi kaybetmek istemiyor.... ben 1 şubatta işten çıkarıldım... tır şöförüydüm ve her gün en az gebze tekirdağ gidip geliyordum... bazen 1 hafta eve gelmediğim oluyordu ve zam istedim diye işten çıkarıldım... çünkü benim yerime 750 lirraya çalışcak şöför buldular.. bana verdikleri para 1000 lira idi ve en az 100 lra zam yapmalarını istemiştim.. kaderin cilvesi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikletli kuryeliğin bir meslek olarak kabul edilmesi konusunda geç bile kalındı.Kanunen yeri olması ve erken emeklilik şartlarına dahil olması için kanunen tanımı ve meslek olarak kabulü gerekiyor.İlginçtir bu iş yıllardır yapılıyor ama kanunlarda yeri yok!Devlet her zaman olduğu gibi günlük hayatın fersah fersah gerisinden geliyor.

Motosiklet federasyonunda yönetim değişikliği oldu.Mehmet Binli'yi içimizden biri olarak tanıdık. ve o artık yönetim kadrosunda.Kendisi ile irtibata geçip bu konuyu dile getirebiliriz.Gerçi önümüz seçim.Artık seçime kadar meclis iş yapmayacak.Ama bu süre içerisinde, yani seçimden sonra kurulacak olan hükümetin gündemine alması için bir kanun teklifi ön çalışması yapılabilir.Çalışma şartları, günlük çalışma saatleri ve özellikle erken emeklilik konusu yazılmalı.İş verenlerin bu işin zibidi işi olmadığını, bir insanı kurye olarak işe alacaksa bazı sorumlulukları olacağını bilmeleri lazım.

Bugün imrenerek baktığımız çalışma koşullarına sahip avrupa ülkelerindeki bu koşullar yıllar yılı verilen mücadele ve meslek guruplarının örgütlenip haklarını alana kadar uğraşması ile ortaya çıkmış. Bu uzun ve meşakatli bir maraton aslında.Bir anlık heves değil.Sürekli bir çaba gerektiriyor.Kuryelerin toplanıp çalışma koşullarını anlatmaları lazım. Olay sadece trafikteki kaza tehlikesinden ibaret sanılıyor.Halbuki kışın soğukta yazın güneş altında motor kullanmaktan ciddi sağlık problemleri yaşıyoruz.Mesela benim öksürüğüm kışın neredeyse hiç geçmez.Yazın kollarım kahverengi olur.Uzun kollu bir şey giysem sıcaktan bunalır dayanamam.Sürekli motor üzerinde değiliz ki.Merdiven çıkıyoruz, oradan oraya koşturuyoruz.Kışın bile sırtımın terlemediği çok nadirdir. Yazın ter şıpır şıpır çenemden akar.Ayrıca bütün gün egzoz gazlarının tozun dumanın içinde dolaşıp durmak akciğerleri berbat ediyor.

Bu işin herhangi bir mesleki eğitim gerektirdiğinden değil ağır çalışma şartlarında dolayı meslek olarak kabul edilmesi lazım.Diploma sahibi insanlar "bu da meslek mi lan ehe ehe" diyebilirler o yüzden özellikle belirtiyorum.

Haklısın burası türkiye ama bu işi düzeltmenin başka yolu yok.Ve bi laf vardır
    '' CESARETİN YOKSA ZAFER DE YOOOOK!''

Motosikleti
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletli kuryeliğin bir meslek olarak kabul edilmesi konusunda geç bile kalındı.Kanunen yeri olması ve erken emeklilik şartlarına dahil olması için kanunen tanımı ve meslek olarak kabulü gerekiyor.İlginçtir bu iş yıllardır yapılıyor ama kanunlarda yeri yok!Devlet her zaman olduğu gibi günlük hayatın fersah fersah gerisinden geliyor.

Motosiklet federasyonunda yönetim değişikliği oldu.Mehmet Binli'yi içimizden biri olarak tanıdık. ve o artık yönetim kadrosunda.Kendisi ile irtibata geçip bu konuyu dile getirebiliriz.Gerçi önümüz seçim.Artık seçime kadar meclis iş yapmayacak.Ama bu süre içerisinde, yani seçimden sonra kurulacak olan hükümetin gündemine alması için bir kanun teklifi ön çalışması yapılabilir.Çalışma şartları, günlük çalışma saatleri ve özellikle erken emeklilik konusu yazılmalı.İş verenlerin bu işin zibidi işi olmadığını, bir insanı kurye olarak işe alacaksa bazı sorumlulukları olacağını bilmeleri lazım.

Bugün imrenerek baktığımız çalışma koşullarına sahip avrupa ülkelerindeki bu koşullar yıllar yılı verilen mücadele ve meslek guruplarının örgütlenip haklarını alana kadar uğraşması ile ortaya çıkmış. Bu uzun ve meşakatli bir maraton aslında.Bir anlık heves değil.Sürekli bir çaba gerektiriyor.Kuryelerin toplanıp çalışma koşullarını anlatmaları lazım. Olay sadece trafikteki kaza tehlikesinden ibaret sanılıyor.Halbuki kışın soğukta yazın güneş altında motor kullanmaktan ciddi sağlık problemleri yaşıyoruz.Mesela benim öksürüğüm kışın neredeyse hiç geçmez.Yazın kollarım kahverengi olur.Uzun kollu bir şey giysem sıcaktan bunalır dayanamam.Sürekli motor üzerinde değiliz ki.Merdiven çıkıyoruz, oradan oraya koşturuyoruz.Kışın bile sırtımın terlemediği çok nadirdir. Yazın ter şıpır şıpır çenemden akar.Ayrıca bütün gün egzoz gazlarının tozun dumanın içinde dolaşıp durmak akciğerleri berbat ediyor.

Bu işin herhangi bir mesleki eğitim gerektirdiğinden değil ağır çalışma şartlarında dolayı meslek olarak kabul edilmesi lazım.Diploma sahibi insanlar "bu da meslek mi lan ehe ehe" diyebilirler o yüzden özellikle belirtiyorum.
    ben elimden ne gelirse yapmaya hazırım...en az 100 adet bir telefonumla ulaşa bileceğim kurye arkadaşım var....

Bir federasyon var ancak bu mesleyi devlete meslek olarak kabul ettirememiş yada bunu yapmak aklına gelmemiş...Galiba önce yeni bir federasyon kurmalıyız...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:03 ----------

java ve tek teker ramço
    ilginiz sevindirdi fakat sadece ilgilenen iki üye olması beni üzmesinden ziyaade daha çok hırslandırdı. JAVA nın dediği gibi sanırım önce federasyondan yardım alabiliriz.Bu mesleyi devlet gözünde meslek olarak kabul ettirebilirsek (MUHTEMELEN YAPARIZ) arkasından gelecek desteğin ve kuryeler arasındaki birliğin gerçekleşmesi çok kolay olur.BENDE ELİMDEN GELENİ YAPICAM.
    RİCA : Bu konuyu yaygınlaştırmalıyız

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Yazıyı okuyanlardan biri de benim. Sonuna kadar katılıyorum. Her ne kadar meslek olarak görmeselr de çok riskli,çok zor bir meslek sahibi kuryeler. Böyle bir oluşum olsa, hakları korunsa.. Çok güzel olur.. Ben de katılırım size severek..
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllarca kuryelik yaptım bu işin pisliğini çok iyi bilirim... ama bizim halkımız nereye sürersen o tarafa gider.. kimse elindeki işi kaybetmek istemiyor.... ben 1 şubatta işten çıkarıldım... tır şöförüydüm ve her gün en az gebze tekirdağ gidip geliyordum... bazen 1 hafta eve gelmediğim oluyordu ve zam istedim diye işten çıkarıldım... çünkü benim yerime 750 lirraya çalışcak şöför buldular.. bana verdikleri para 1000 lira idi ve en az 100 lra zam yapmalarını istemiştim.. kaderin cilvesi...
    dostum çok istemişsin 100 de 2 bile çok hatta beni işten çıkartmayın ben size vercem 10 lira deseydin olurdu belki işin.
    saçmalık.
    birlik yok insanlar nereye gider anlamıyorum.
    allah yardımcımız olsun.
    olacak olacak...

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Kurye arkadaşlara bir sorum olacak.

Ben gazetelerin iş ilanları kısmına bakıyorumda a2 ehliyetli motokurye araya nbir çok yer var ve hemen hemen hepsi 1250 maaş - yemek - sigorta vs şeklinde yahut evrak başına 3tl gibi filan bunlar fasa fisomu şimdi 600 tl yi duyunca şaşırdım bu paraya insan nasıl geçinir ?
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sonuna kadar katılıyor ve destekliyorum.
    ama keşke ülkemizde ezilenden,horgörülenden ,haksızlığa uğrayandan yana olan birileri,bir kurum,bir kuruluş olsaydı...

malesef..zenginseniz haklısınız,güçlüsünüz...

sanırım şu örnek durumu açıklar...

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla,bir bekçi işe almaya karar verir.

Bir süre sonra düşünülür ;
    ''Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak''

Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere,
    750'şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.
    Bir süre sonra
    ''İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz''
    diye düşünülerek, 1.000'er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar .

Bir süre sonra'' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek '' diye tartışılırve 1.500'er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.

Bir süre sonra ;''Peki bunlardan kim sorumlu olacak.'' Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000'er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.

Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için BEKÇİ işten çıkartılır...!
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama keşke ülkemizde ezilenden,horgörülenden ,haksızlığa uğrayandan yana olan birileri,bir kurum,bir kuruluş olsaydı...

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla,bir bekçi işe almaya karar verir.

Bir süre sonra
    diye düşünülerek, 1.000'er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar .

Bir süre sonra'' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek '' diye tartışılırve 1.500'er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.

Bir süre sonra ;''Peki bunlardan kim sorumlu olacak.'' Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000'er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.

Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için BEKÇİ işten çıkartılır...!
    +1 söz biter aga
    olacak olacak...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    güzel kardeşim kölelik sosyal ve iktisadi hayatın temel gereksinimlerindendir.

böyle gelmiş böyle gider.
    değişir mi ?
    değişmez.
    zira insan fıtratında köle edinme ve köle olma arzusu vardır. bunlar yemek, içmek gibi temel içgüdülerin sosyalleşmiş halidir.
    insan evladı sosyal bir yaratıktır. aidiyet duygusuna haizdir. işte bu aidiyetin temel sonuçlarından bir tanesi bu kölelik kurumudur.

içinde bulunduğumuz toplumda ise kölelik bulaşıcıdır.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim kölelik sosyal ve iktisadi hayatın temel gereksinimlerindendir.

böyle gelmiş böyle gider.
    değişir mi ?
    değişmez.
    zira insan fıtratında köle edinme ve köle olma arzusu vardır. bunlar yemek, içmek gibi temel içgüdülerin sosyalleşmiş halidir.
    insan evladı sosyal bir yaratıktır. aidiyet duygusuna haizdir. işte bu aidiyetin temel sonuçlarından bir tanesi bu kölelik kurumudur.

içinde bulunduğumuz toplumda ise kölelik bulaşıcıdır.
    Evet hatta o yüzden tarihin en uzun çağı ilkel komünal topplumdur dimi hocam yapmayın lütfen insan hep daha iyiye doğru gitmiştir, köle olmak gibi bir arzusuda yoktur senin dediğin tezler çakma liberal akadamisyenlerce ortaya atılmış 30 kere dde çürütülmüş tezlerdir. İnsanın içinde şu var bu var değip kaba etimizden kan almak dert.

Biz bunu değiştiricez bu bizim için hedef, diğerlerine ise hayal gelir..

SÖYLESEM TESİRİ YOK!
    SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL

Motosikleti
    henüz yok:(
    Bence sendika kurmalısınız ki sizi muhatap alsınlar. Hak ve adelet istemek çok doğal bir şey ama bizim ülkemizde sorun oluyor nedense. En kısa zamanda birleşin sendika kurun arkadaşlar.
    by_edi

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Hepimiz köleleştiriliyoruz.
    Drift Religion

Bir süre sonra

, Ama bekçiyi denetliyenler işlerine devam eder diğimi.Sametagir daha iyi anlatılamazdı

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Fuarda MOTKURDER miydi neydi..Öyle bir dernek görmüştüm sanki.........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)