Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

selamlar ben geldim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    çoçukluktan beri bisiklete-motosiklete ilgim vardı, yıllar geçti içimde yaşanmamış bir aşk olarak kaldı. ve ben şimdi kendi ayakları üzerinde duran genç ve yakışıklı bir devlet memuru oldum buraya kadar herşey güzel.
    sorun şu ki;
    iş hayatı okul felan derken sıkılıyorum, eğlence arıyorum, ruhen dinlenmek istiyorum. bir cross motosiklet alıp haftasonları arazide gezinti yapmaya karar verdim. düşündüğüm marka ve model ramzey 200 gy... ama bunu alacak nakit param olmadığı için taksitli almak istiyorum. kredi kartım da yok ne olacaksa? ben maaş bodrosu ile hangi bankaya başvursam bana sorun çıkarmadan 3500 tl limitli kredi kartı verirler ve ben ramzey 200 gy alabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    hoşgeldınız devlet memuruysanız ıhtıyac kredısı kullanabılırsınız 5000ytlyı 152 tl taksıtle odeyerek zorlanmadan alabılırsın kredı kartına gırme sonra basına iş alırsın

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldınız devlet memuruysanız ıhtıyac kredısı kullanabılırsınız 5000ytlyı 152 tl taksıtle odeyerek zorlanmadan alabılırsın kredı kartına gırme sonra basına iş alırsın
    hoşbulduk teşekkürler

ihtiyaç kredisi ile kredi kartının farkı nedir ? benim bildiğim kadarıyla ihtiyaç kredisi nakit olarak verilir, kredi kartında ise elimize para geçmez cırt yapıp makinadan çektiririz :D uzaktan bakınca aynı gibi görünüyor, ayrıntılı bilmiyorum :(

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    sız nasıl ıstersenız öyle yapın ama ben kredı kartının dogru kullanılmayınca cok kötü seylere gebe kalındıgını bılmenızı ısterım oyle cırt yapıp cektırırsınız ama gelecek ayda o size bi cırt ceker...lutfen benı yanlıs anlamayın lafın gelısı konusuyorum ama gercekten kredı alarak odeme yaparsanız eylemın sonunda sız karlı cıkacaksınız.bundan emın olun.

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sız nasıl ıstersenız öyle yapın ama ben kredı kartının dogru kullanılmayınca cok kötü seylere gebe kalındıgını bılmenızı ısterım oyle cırt yapıp cektırırsınız ama gelecek ayda o size bi cırt ceker...lutfen benı yanlıs anlamayın lafın gelısı konusuyorum ama gercekten kredı alarak odeme yaparsanız eylemın sonunda sız karlı cıkacaksınız.bundan emın olun.
    tamam kardeşim ihtiyaç kredisini araştırmaya başlıyorum, bilgi için teşekkürler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hoşgeldin
    3500 liraya ramzey almaktansa temizinden bir 2. el hyosung rx125 almanı öneririm.

Selamlar ;

Kredi kartı ile taksitlendirme ve kredi çekme arasında bir çok kişi kararsız kalmaktadır. Sizin imkanlarınız nedir tam bilemem ama madem devlet memurusunuz bu da demek oluyor ki maaşınızı hiç gecikmeden alabiliyorsunuzdur. Tabii bu belediyeden kamu dairesine farklılıklar gösterebiliyor duyduğum kadarıyla.

Eğer sizde zamanında ve hiç gecikmeden maaş alanlardansanız ve ben şuanki işimden emekli olurum diyorsanız bankadan kredi çekmeniz yerine kredi kartını kullanmanız daha mantıklı olur.

Neden diye soracak olursanız ;

Bankadan kredi çektiğinizde, örneğin 5000 TL çekmek istiyorsunuz ve kredi onaylanıyor. Fakat gözden kaçan bir husus var o da dosya ve eksper masrafı. Şimdiki yasa ile bu ikisi birleşti ve sadece dosya masrafı adı altında aynı bankanın farklı şubelerine ve işlem hacimlerine göre farklı dosya masrafları çıkarılmakta. Yani sizin anlayacağınız istediğiniz kredinin 500-700 tl ortalama düşünü belkide daha düşüğünü alırsınız. Hiç bir zaman istediğiniz krediyi net oalrak elinizde göremezsiniz. 5000 lira cebimde olsun diyorsanız 6000 liralık kredi çekmeniz gerekir bu da sizi daha da borçlandırır. O çektiğiniz 6000 liralık kredi vade sonunda olur 8000 lira.

Fakat kredi kartına ödeme gecikmesi yapmadıkca hiçbir faiz ödemezsiniz.

Devlet memuruysanız, üstüne üstlük ücret bandınız ve kıdeminiz de yüksekse çok rahat bir şekilde kredi kartı kullanabilir ödemelerinizi zamanında yapabilisiniz.

Fakat yine de ben kredi çekmek istiyorum derseniz maaş aldığınız bankadan kredi çekmeniz herzaman için en kolayı olur.

Hayırlı olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler