Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

merhabalar,çaylağım ve tavsiye istiyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba!

Foruma tavsiye almak için katıldım. Umarım uzun soluklu bulunabilirim.

Kendi ihtiyaçlarıma uygun bir model motosikleti nasıl seçmeliyim,
    1.Ekonomik sınıf her türlü araca hayranım!
    2.Şehir içinde Max20 km/h hız yaparak kısa gezintilerin tadını çıkartabilecek bir araç olmalı.
    3.Uzun yol alabilecek güçlü bir araç olmalı.

Boy kilo özelliklerim: 185cm, 60-75kg arası, mekanikle aram çok iyi canım sıkıldıkça bisikletlerimi söker takarım, uzun süre kullanabileceğim bir araç hayal ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    sana kesin ve net bir cevap veriyim mondial 50 tt valla ne yalan söyliyim benim mobiletle kafa kafaya gidiyo uzun yolu mükemmel denedik benim mobilet şişti o hale gidiyo yani sürekliliği var azda yakıyo 4 zamanlı motor 70 km hızı görüyo

Motosikleti
    My Kawa..
    Ybr 125.. ekonomik.. uzun yolda rahat gider.. şehir içi için ideal..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    honda shadow uzun yolda iyidir onu al
    Şaka şaka tabi imkanın varsa olabilir ama KyCd ninde dediği gibi ybr iyidir üzmez seni hadi hayırlı olsun...

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı ımroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda shadow uzun yolda iyidir onu al
    Şaka şaka tabi imkanın varsa olabilir ama KyCd ninde dediği gibi ybr iyidir üzmez seni hadi hayırlı olsun...
    eyv. badi..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyv. badi..
    Eeeeeee doğru söze ne denir...

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşım şehirler arası yapacaksan kesinlikle bak kesinlikle 250 cc üzeri bişey al yani 30 bg üzerinde olsun. ybr yada 125 diğerleriyle uzun yol güvenli değil neden? diceksin açıklıyım.

hızın max 100 bilemedin 120 oda yokuş aşşağı düzde ve yokuş yukarı giderken hızın 80 hatta 70 kadar düşer.. önünde ve arkanda arabalar olucak sen tabi bunları sollamak isticeksin. ama geçemezsin. he ben yawaş giderim dersende sıkıştırıcaklar.

o yüzden şehirler arası yapıcaksan. bence 600lük bi makina al. ama choper olur ama racing yada enduro onu sen bilcen

yaşın , zevkin ve tabikide gittiğin yola göre değişir. ama şehir içinde enduro biraz kötü görünüyo bence. artistik olsun dioson choper al. ama hızlı seri bişey olsun diosan racing al.

shadowlar 2 el 13 milyar civarı model km ve aksesuara göre değişir.
    yamaha dragstar 650 bu o civarda fiyatı var biraz daha ucuz
    suzuki inturuder aynı cins

racing 250lik hyo var 6000-9000 arasında
    600lük yamaha r6 yada honda cbr 600 oda 12-20 milyar arasında model km ve yılına göre değişir.

param az diyosan 250lik bi makina al onuda sen araştır.

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    Alıntı ayazbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba!

2.Şehir içinde Max20 km/h hız yaparak kısa gezintilerin tadını çıkartabilecek bir araç olmalı.

Boy kilo özelliklerim: 185cm, 60-75kg arası, mekanikle aram çok iyi canım sıkıldıkça bisikletlerimi söker takarım, uzun süre kullanabileceğim bir araç hayal ediyorum.
    estafurullah..
    saydığınız 3 maddeye göre bir motorumuzu size önerebilirim.
    Honda ßeat 100
    hayırlı olsun simdiden
    [COLOR="SeaGreen"]BU GÜNÜ HAYATINIZIN SON GÜNÜYMÜŞ GİBİ YAŞAYIN ÇÜNKÜ YARININ GARANTİSİ YOK ! ! ! [COLOR="Red"]( söz : y.K )[/COLOR][/COLOR] :pr:
    [COLOR="Red"]ve BASIN MAKİNALARINIZLA BASIN CC HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL BASIN ! ! ![/COLOR] :pr:

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar şaka mı yapıyosunuz adama
    adam şehirler arası güçlü bi araç olmalı diyo. sen demişsin honda beat. o motorla gel git yapılır. adam zevkle gezeceğim bi motor diyor. gezi motoruysa bi vitesi olmalı. deviri artırcan filn bi zevki olcak. adam işe bakkala markete gitmek için istese tmm.

yanlış yönlendirmeyin. öğrenme konusunda da hiç korkma 3 günde alışır 3 haftada usta olur gidersin.

Yakıt tüketimi konusunda hangisi en iyisi, 100 lük olanları dışarıda tuturak.
    Bahsedilen modellerde şehir içinde özellikle düşük hız için modifiye ekipman yapmam gerekir mi?
    Ybr alınsa üstünde oynama yapabilirim gibi geliyor haklı mıyım? Ama shadow gibi bir modele de kıyılmaz di mi?
    250lik hysung bu şekilde modifiye yer mi?

Motosikleti
    My Kawa..
    Herkese merhaba!

2.Şehir içinde Max20 km/h hız yaparak kısa gezintilerin tadını çıkartabilecek bir araç olmalı.3.Uzun yol alabilecek güçlü bir araç olmalı.

Alıntı hao_asakura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım şehirler arası yapacaksan kesinlikle bak kesinlikle 250 cc üzeri bişey al yani 30 bg üzerinde olsun. ybr yada 125 diğerleriyle uzun yol güvenli değil neden? diceksin açıklıyım.

hızın max 100 bilemedin 120 oda yokuş aşşağı düzde ve yokuş yukarı giderken hızın 80 hatta 70 kadar düşer.. önünde ve arkanda arabalar olucak sen tabi bunları sollamak isticeksin. ama geçemezsin. he ben yawaş giderim dersende sıkıştırıcaklar.

o yüzden şehirler arası yapıcaksan. bence 600lük bi makina al. ama choper olur ama racing yada enduro onu sen bilcen

yaşın , zevkin ve tabikide gittiğin yola göre değişir. ama şehir içinde enduro biraz kötü görünüyo bence. artistik olsun dioson choper al. ama hızlı seri bişey olsun diosan racing al.

shadowlar 2 el 13 milyar civarı model km ve aksesuara göre değişir.
    yamaha dragstar 650 bu o civarda fiyatı var biraz daha ucuz
    suzuki inturuder aynı cins

racing 250lik hyo var 6000-9000 arasında
    600lük yamaha r6 yada honda cbr 600 oda 12-20 milyar arasında model km ve yılına göre değişir.

param az diyosan 250lik bi makina al onuda sen araştır.
    Yakıt tüketimi konusunda hangisi en iyisi, 100 lük olanları dışarıda tuturak.
    Bahsedilen modellerde şehir içinde özellikle düşük hız için modifiye ekipman yapmam gerekir mi?
    Ybr alınsa üstünde oynama yapabilirim gibi geliyor haklı mıyım? Ama shadow gibi bir modele de kıyılmaz di mi?
    250lik hysung bu şekilde modifiye yer mi?
    1- 600cc motor şehir içi durmadan hararet yapar..
    2- 600cc racing önerisine şiddetle karşı çıkıyorum.. o makineler tecrübe ister ve o aletlerin şakası olmaz.. 1nci viteste 120 gören makinelerden bahsediyoruz.. lütfen bu tarz makineleri bi daha düşünelim.. sonra buralarda genç yaşta öldü, yazık oldu gibi haberleri okumak istemiyoruz artık...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 r st üzmez seni...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 r st üzmez seni...

abi böyle olaylar sonrasında üzülüyoruz işte adam direk 600 lük race yazmış yaa.. haberi var mı o makine bi yan yatınca ne kadar masraf çıkartıyo kafadan 1000 tl.. bakımları 500 tl.. benzin desen ne sen sor ne ben söyliyim.. klavyesi olan yazıyo..

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sen beni dinle bak 50 tt al azda yakıyo seni şehir içinde 20 km hızlada götürür bisiklet gibi hafif çok kolay

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ne alırsan al ama sonra keşke deme.

Motosikleti
    İnş Gv 250
    250 lik bir chopper veya bi cbf türü iyi gider sana
    [B][I][U]TEK RAKİBİM THY[/U][/I][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rmz Kalipso 100
    Honda İnnova 125!Ekonomik ve saglam bide ben hayranıyım :D:D

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Herkese merhaba!

Aynı boyda ve aynı kilolardayız ve aynı senin gibi hem şehir içi markete v.b yerlere gitmek için veya istanbul anadolu yakası gidip gelebileceğim motor düşündüm az yaksın sağlam olsun

ve en uygun motor olarak honda innova olarak karar verdim senin içinde Honda innovayı öneririm

faruk08art - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Hoş geldiniz. Motosiklet almaya karar verdiğiniz için tebrikler. Motosiklet almak bir bütçe işidir. Motosiklet almaya karar verdiğinize göre bir bütçede oluşturmuşsunuzdur. Yazacaklarım bana ait fikirler değil; fakat doğru olduğunu geçen haftasonu başıma gelen kazada anladım.
    " MOTOSİKLET ALMAYA KARAR VERDİĞİNİZDE İLKÖNCE SİZİN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN GÜVENLİK STANDARLARINA HAİZ KASK, MONT, PANTOLON, ÇİZME VEYA BOT VE ELDİVEN ALDIKTAN SONRA BU İŞ İÇİN AYIRDIĞINIZ BÜTÇEDE KALAN PARA İLEDE HANGİ MOTOSİKLETİ ALABİLİYORSANIZ TEREDDÜT ETMEDEN HEMEN O MOTOSİKLETİ ALIN"
    Çünki siz önemlisiniz, teninizle asfaltın sertliği arasında korkunç bir farklılık vardır.
    Dilerim hiçbir zaman böyle tecrübeler yaşamazsınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Custom Cruiser Chopper
    Jinlun JL-250

Bende 150 li liği Var Keşke 250 liğini Alsaydım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler