Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

suziki burgman 400 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    yavuzugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    Merhaba arkadaşlar aranıza yenı katıldım.. bende içimdeki motor sevgısını bu zamana kadar bastırdım.. ama eşimle birlikte ıkımızın ortak kararı artık bir motor almak (bu arada onuda benı destekledıgı ıcın cok sevıyorum) suzukı burgman modelı ıstıyorum tabıkı fıyatlar bellı 0 alamıyacagım bunu ıcın 2 elını dusunuyorum
    2004 2005 model.. nasıl sızınde fıkırlerınıze ıhtıyacım var.. acaba sorun cıkartırmı cok saglam motor olduklarını duymustum yardımlarınızı ve yorumlarınızı beklıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    konfor konfor konfor başka bişey değil iki kişiyle çok keyifli yolculuk yapılabilir ama çok pahalı o fiyatlara ne motorlar var bir araştırsan bana hak verirsin olmazsa başlangıç için mondial 150 zat al titiz kullanırsan canım cicim diye diye uzun ömürlü olur. Şaka bir yana bence 150 zat al daha iyi birazda para cebine kalır suziki kadar olamaz ama seni tatmin eder bence

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    temiz kullanılmış bir burgman olursa neden olmasın.veya onun yerine 250 cc'lik maxi scooter'lara da bakabilirsiniz ikinci el veya sıfır.kymco xciting 250,sym gts 250,aprilia atlantic 250,piaggio x evo 250 gibi.çinli bir motoru tavsiye etmiyorum ama karar sizin tabi.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bende aranıza yeni katıldım.benimde uzun zamandır almayı düşündüğüm motor.mondial zat ile an 400 arasında çok fark olduğunu düşünüyorum.benim görüşüm içindeki motor aşkını söndürmek istemiyorsan çin üretiminden uzak dur derim.biraz pahalı olsun ama o konforu ve keyfi rahat rahat yaşıyayım.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Motosikleti
    Suzuki Burgman
    merhaba,
    AN 400 u tavsiye ederim, kullanimi gayet rahat . 2 kisi icinse de gayet kullanisli ve kesinlikle konforlu. Alternatif olarak mondial falan gibi motorlardansa Silverwing i dusunmeni tavsiye ederim .

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    çok yaktığını biliyorum sadece. sahibinden de kışın satılık vardı adam sıralı sistem lgd takmış 0,20 kuruş yaktığını yazmış demekki benzinde 400 yakar bu canavar. gerçi hoş yakarda giderde ... 250 lik bişi alsan daha ekonomik olur gibi geldi.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

kesinlikle maxi scooter tarzında türkiye'den alabileceğin en iyi motosiklet, keyifli yolculuklar yapabilirsin. yeni başlıyosan çinlilerden uzak durmalısın, motosikletin dilinden anlamaya başlayınca çinlilerle başa çıkabilirsin, yamaha'nın majesty 400 ve x-city 250 modeline bakmanı tavsiye ederim ayrıca alternatif olarak.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alemdar2442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konfor konfor konfor başka bişey değil iki kişiyle çok keyifli yolculuk yapılabilir ama çok pahalı o fiyatlara ne motorlar var bir araştırsan bana hak verirsin olmazsa başlangıç için mondial 150 zat al titiz kullanırsan canım cicim diye diye uzun ömürlü olur. Şaka bir yana bence 150 zat al daha iyi birazda para cebine kalır suziki kadar olamaz ama seni tatmin eder bence
    aralarındaki beygir farkı ne olacak suzuki ile kamyonlarla muhattap olmazsın mondialle kamyonların arkasından gidersin

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Burgman kategorisinde Hızlı ve cok konforlu bir motor. ZAT ile karsılastırma yapılamaz bile. 150 cc ye 400 cc karsılastırılablir mi hiç ?
    6-85oo TL arasında güzel Burgmanlar var
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı alemdar2442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stand up yapsana...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Burgmanın yedek parça servis hizmetleri oldukça pahalı, bu konuyuda es geçmeyelim. Bütçeniz kaldırıyormu ? Araştırdınız mı ? Yani demem o ki. Motoru almakla iş bitmiyor. Eğer ki senede 15-20 bin km yaparım ben gezerim kardeşim diyorsanız daha da iyi araştırmalısınız. Sadece yaktığı benzini hesaplayıp işin içinden çıkılırsa, ekonomi hesapları böyle yapılırsa hatalı davranılmış olur. Bu konuda yaptığım araştırmaya göre sym gts 250, 250 cc grubunda da bakım maliyetleri, yakıt tüketimi en düşük 250 cc scoo.. Çin malı ve 150 cc kategorisi apayrı bi kategori, bence karşılaştırılması bile yersiz. Ama Burgman 400 e altrernatif 250 cc grubu olarak düşünülebilir.

Burgman forumuna girin, eski kullanıcılara sorun. Sıfır alan arkadaşlara. mesela 30000 km kullanmış bi arkadaş diyelim. İlk aldığı günden beri, periyodik bakımlarına hangi km lerde girmiş, ne kadar ödemiş. Bence iyi bi araştırın. Marka modeller arasında bakım ve yedek parça maliyetleri çok oynuyor. Bu konuda da bi araştırma yapın, en azından fikrini olur. Ortalama 20 binde bir değişmesi gereken kayış artı varyatör kiti nin maliyetinin 700-800 tl olduğunu duymuştum. Bu km içersinde bir veya iki kere dış lasatikler takım halinde değişmiş olsa..Bi burgman kullanıcısı arkdaşım 10 binde bi lastik istediğini söylemişti. belki sadece kayış varyatör dış lastik 20000 km de 1500 tl yi bulucak. Kabaca bi hesapla. Diğer bakım maliyetlerini katmıyorum bu arada.. yağ buji balata hava filtresi vs vs..

Bu arada şunuda söyliyim. Elbette ekonominizde sorun yoksa, bütçenize uygunsa. Burgman 400 sınıfında bir numara.

Motosikleti
    .MOTOR USTASI
    an 400 kendi sınıfının en iyisidir kıyaslanmaz bile benden sana tavsiye 2005 yada 2006 al kmsi 12 bini geçmesin

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Farklı kasa burgmanlar kullandım.Burgmanla ılgılı bılgı vermeye calısayım.
    BUrgman kmde su zamlardan sonra ortalama 170 kr yakar.
    Kullanmayı bılen kullanıcı 60 kr asagıya bıle cekebılır(Uzun yol kullanımıda yaparsa).
    Genelede sorunsuz bır makınadır.tek dıkkat edılmesı gereken konu yagı sık kontrol etmekdır.Ortalama 1500 km de kontrol onerırım.
    ikıncı el burgman 3 yılı gecmısse kumardır.
    Cunku cogu kısı bu motoru ılk veya ıkıncı motor olarak alırlar ve motorun hakkını veremezler.Bu surecte yag bakımı yapılamdıgı ıcın genelde pıston problemı ortaya cıkabılır.bu durum dısında problem cıkarmaz.Ilk kalkısta kademelı gaz acarsa debrıyajı 40000 km ye kadar kullanılabılır.Ama benım gordugum makınaların buyuk cogunlugu debrıyajları bitik....
    burgman 400 un karsılıgı 250 cc lık makıanalar degıldır 100 cc hıc deıldır....
    SW 400 ve majesty 400 pıaggıo x7 400 ve x9 500 dur.
    x9 500 sw 400 600 ve burgmanın 400 ve 650 lık lerını kullandım.Her bırıyle uzun km ler yaptım.
    En ıyı yol konforu burgman400 ve sw400
    en ıyı yol tutus x9 500 ve sw 400
    en yıksek hız sw 400 ve x9 500
    en az tuketım burgman 400
    en dusuk kullanım malıyetı sw 400 (yakıt harıcı bakımlar)
    en sorunsuz makına sw 400 ve burgmandır...

Bır mıktar acıklamaya çalıştım.Eger detaylı bılgı ıstersenız ozellikle hangi konuda bilgi istediğinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Lutfen bir motor hakkında bilgi sahibi degilsek atmayalım arkadaşlar or: 400 kr yakıyo yazmıs biri ....
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

yavuzugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    creatıvfx kardesım ısmını yalnız yalnıs yazmıs olabılrım

butcem 6500 lıra bu fıyata arıyorum..

aldıktan sonra dedıgım gıbı artık motor sevdalısı olmak ıstıyorum..

sızlerın yazdıgını okuyunca ozellıkle bı arkadasım en fazla 3 senelık

bak demıs 3 seneden sonra bıtıyor demıs??? bu konuda haklımı gercekten..

yorumlarınızı beklıyorum..

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Ben 5 yaşında bir burgman aldım bayaaa da geziyorum...
    Sıfır ayarında değil tabikide ama çok dökülmüş mobilette değil yani bu...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler