Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni motor sevdalısından herkese selamlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu virüs sadece 200 metrelik bir turla başladı bende hemde artçı olarakkısa bir ziyaret için amcamın yanına gittim ve bir anda kendimi motosiklet resimlerine bakan,forumları okuyan,ikinci el ilanlarına göz atan biri olarak buldum.
    amcamda yakın bir arkadaşının sayesinde birkaç ay önce girdi motorsiklet dünyasına.onunki resmen kaderinde varmış arkadaşı bir gün seni kursa yazdırdım diye girmiş iş yerine.hatta kendi scooter ini hediye etmiş bununla öğren diye.o tadı alan amcamda 2 ay sonra kendi motorunu aldı şimdi ne yazık ki ıslak olmayan günleri gözlemekle meşgul.2006 fazer ı var şimdi.ilk gördüğümde yani başlayan biri için fazla güçlü oldugunu düşünmüştüm ama forumlardan takip ettiğim kadarıyla yeni başlayandan ustasına kadar herkesi memnun edecek bir motormuş fazer.
    bende motor alma konusunda baya istekliyim şu anda ama çok önemli bir sorunum var
    boy 2 metre ve çoğu motorun çok çok küçük geleceğini düşünüyorum.enduro falan olursa olur gibi geliyo onlarda ilk adımı atmak için pekte uygun değiller sanırım.bi heves maxi scooterlara baktım resimlerden gördüğüm kadarıyla baya büyüktü.ama dün akşam arabayla turlarken tesadüfen 10 metrelik bir mesafeden park halinde bir zat150 gördüm ve malesef beklediğimden çok ufak geldi gözüme.nasılda ümitlenmiştim bikaç milyara bi zatla öğrenir askerden sonrada daha iyi bişeylere geçiş yaparım diye.
    aranızda benim gibi biraz fazla uzun boylu olupta motor kullanan arkadaşlar ne tavsiye edebilir bana acaba?arabayıda yeni aldıgım için 3000 ytl civarı bir bütçe ayırabiliyorum başlangıç için.önümüzdeki yıl ancak geçebilirim daha yüksek bir bütçeye.kaldı ki kaskıtı monttu onlarda en büyüğünden olacak onlarıda arayıp bulmak gerekecek
    çok güzel bir arkadaşlık ortamı var forumda.zaten motorcuların kanında var sanırım bu.herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim.kışta geldi havalar düzelene kadar Allah herkese sabırlar versin o makinalar garajda yatarken

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yine güçlü fazer 100 hp nin üstünde bir motor çok azgın bi makina aman ha dikkat. hoş geldin. ha boy kilo konusunu boşver bende 190 boyunda 115 kiloda birisiyim bodyguardlık yapıyoz.haliyle ekmek parası vede vucut dev gibi yinede 125 lik motor lar ın hepsi yetiyo ya al birini idare et 250 likte olabilir commuterler felan.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    virüs bulaşmış bir arkadaş daha geçmiş olsun bu hastalığın tedavisi yok şimdi ilaç olarak başlangıç cbf 150cc öneriyorum sitemize hoşgeldiniz

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar
    cbf150 ler titanlar gibi yeri göğü inleterek gitmiyolar değil mi?bana çok ama çok itici geliyo o ses.race motorlar falan çok hoş ama titanlar ve benzeri motorların çıkardıgı ses hoş gelmiyo bana.özellikle mi yapıyolar acaba?eğer daha sessiz olma ihtimali varsa iyi bir seçenek olurdu.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    size önerdiğim motosiklet en sezsizlerinden biri fakat öncelikli kıriterleriniz bence şöyle olmalı 1-piyasa durumu = sonuçta sizin için bir geçiş motoru olacak satarken sıkıntı çekmemeyeceğiniz motor tercih edin 2-doğru tercih = eğitiminizi ve sürüş tecrübenizi arttırabileceğiniz bir tercih yapın örneğin muhakkak vitesli olsun 3-sağlamlık = evet ucuz piyasa motorlarından uzak durun 0km almak size cazip gelebilir fakat kısa sürede sizi motordan soğutur sorunlardan sürmeye zaman kalmaz

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    allah kolaylık versin arkadaşım, dediğin gibi sana en uygun motor enduro olacaktır.

Endurolar içinde de sana KTM yi tavsiye ederim çünkü baya yüksek oluyor KTM ler.
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

bende katılıyorum ktm sana ii olur ama biraz tuzlu olur başlangıç için biraz daha ucuz birşerler öneririrm bence hyosunglara bi bak gerçekten güzel şimdi unuttum ama süpermotosu var forumda bir arkadaş aldı geçen haftalarda gayet güzel bi bak derim

bu arada aramıza hoşgeldin kazasız belasız sürüşler dilerim
    :bestmt:

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin.FAzer 98hp'lik 4silindir bir makina ve başlangıç motoru değil bence.Enduro'lar daha makul seçenekler.Honda/falcon ve Kawasaki/kle500 belki ikinci elde iyi seçenekler olabilir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

evet aramıza hoşgeldin. bi motordan başlangıç yapmak istiyorsan. SCOOTER dan başlama.naked türü bişey den başlayabilirsin. dikatli biriysen 250 cc den başlamanda hiç bi sakınca yok. (demesinler 2 mt boyu var 125 likmotor kullanıyor falan)

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin..

Motosiklet tercihini bence sürekli kullanmayı hayal ettiğin çizgi ne ise o yönde kullan.
    Endurocu olucam diyorsan enduro tarzı, SS ci olucam diyorsan Racing tarzı vs... ama bilmelisin ki hepsinin kendine has sonradan öğrenmesi kolay olmayan kullanım metodları var.
    2nci elde zarar etmemek ve servis sorunu yaşamamak istiyorsan kesinlikle HONDA yı tercih et derim.

Kimsenin dile getirmediği ve motosiklet alırken dikkat edilmesi gereken şeyler de var.
    Bunlardan biri elektronik gidon amortisörü (HESD), 2008 CBR 1000RR da standart olarak bulunan kaydırgan debriyaj vs...
    Sadece HESD özelliği için bile bir motosiklet tercih edilebilir.
    Bu ve benzeri konular da daha detaylı teknik bilgisi olan arkadaşlar bu başlık vesilesi bilgilendirirse bende memnun olurum

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    arramıza hoşşgeldin kardeşşşşşşşşş
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)