Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

selam kelam

Motovento
    REKLAM ALANI
    e-rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Magna 250
    Herkese merhaba,

Tahmin edildigi uzere foruma yeni uye oldum, gerci iki teker dunyasinda bisikletimle dag inisleri yaparak uzun sure once giris yapmistim ancak yeni aldigim motorsiklet sayesinde bu dunya iyice genisledi

Bir suredir Kibris'ta yasiyorum ve burada tasitiniz olmadan yasamak gercekten bir iskenceye donusebiliyor, araba (kafes deniyor sanirim) kullanma ve alisma cabalarim belli bir noktadan sonra tad vermeyince motorsiklet almaya karar verdim ve bir anda dunyam degisti

Simdi onumde halletmem gereken bir dizi is var bunlardan en onemlisi de giyim kusam kismi. Onumuzdeki ay Istanbul'a giderek ihtiyacim olan malzemeyi almayi dusunuyorum ancak bir takim tavsiyelere ihtiyacim var. Mesela yasadigim yer olan Girne'de Iklim pek oyle sert degil, kisin biraz soguk olsa da genelde yumusak bir hava var. Dolayisiyla tam kislik giysiler almak buranin 40 derecenin uzerine cikan havalarinda buharlasmama neden olabilir.

Soguktan korunmaktan cok yagmurdan korunmaya ihtiyacim var, dolayisiyla mumkunse hem kisin beni yagmurdan koruyacak hem de yazin rahat kullanabilecegim malzemeler almayi hedefliyorum, bu mumkun mudur, yoksa ayri ayri seyler mi almak gerekir bilemiyorum.

Tavsiye edeceginiz marka/magaza internet sitesi gibi seyleri foruma yazabileceginiz gibi mesaj olarak da gonderebilirsiniz.

Simdiden tesekkurler ve tekrar merhaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    hoşgeldin kalıcı olman dileğimle..

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    aramıza hoş geldin.ZEN marka içi yazın çıkabilen koruyucu yelek kullanıyorum.İçini taktınmı kışın ve yağmurda kullanabilirsin.dıştan takma dizlik te yaz kış işini görür sanırım.

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    foruma hoşgeldin
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    hoşgeldin
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

on7_kral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramıza hoşgeldin
    [B][U]motosiklet.net@hotmail.com[/U] [/B] (İsteyenler Ekleyebilir) :cat:

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Hoşgeldin
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Kardeş hoşgeldin... Bende yeni olduğum için giyim kuşam konusunda yardım olamayacağım ama bi hoşgeldin dememek ayıp olurdu
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hoşgeldin

kardeş hoşgeldin
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARAMIZA HOŞGELDİN
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Hoşgeldin inşallah kalıcı olursun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

dj-roer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA-Majesty
    Hoş geldiniz arkadaşım ,yazdığınız konularla ilgili bazı topikler var,ancak tavsiyem yazlık korumalı ceket ve üstüne giyilen yağmurluk sanırım sizin işinizi görecektir.
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Green"]ÖZGÜRLÜK+HUZUR=[/COLOR][COLOR="DarkOrange"]Keşke ben diyebilsem[/COLOR]:) [COLOR="Green"]Ama motosiklet üzerindeki herkes olabilir....[/COLOR][/FONT]::biggrinn...[COLOR="Red"]5562[/COLOR]...[COLOR="DarkOrange"]dj-roer[/COLOR]::sos::

e-rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Magna 250
    Herkese teşekkürler.

Marka/fiyat benzeri mevzular dışında, koşullarıma uygun düşecek giyinme tarzımın aşağıdaki gibi olabileceğini düşünüyorum (tabii bütçeye göre bu opsiyonların esneme payını da katarak ;) ):

Beyefendi haklı. Korumalı ve hafif bir ceket gerektiğinde yağmurluk ile kullanılırsa burada iş görebilir. İçine geçirilebilecek bir içlik veya hafif bir polar ile kullanılırsa buranın hava şartlarında oldukça işlevsel olabilir.

Pantalon ve bot seçiminde, (diz ve arka korumaları ile bilek tutuşu dışında) hava alıyor ve serin tutuyor olmaları, su geçirmelerinden çok daha önemli, yılın 2-3 ayında belli dönemlerde yağış alıyor burası ve nerdeyse hiç sürpriz yapmıyor yağmur konusunda. Bu yüzden her zaman pantalon ve botu koruyacak bir şeyler giymek için zaman oluyor. Öte yandan Nisan sonundan Ekim ortalarına kadar sürekli güneşli ve sıcak olması bizi bitiriyor

Fakat iklimin böyle olması kask ve eldiven seçiminde bir yanılgıya sebep verebilir, şehir içi trafikte belki açık bir kask ve sıcak tutmaya değil sadece korumaya yarayacak bir eldiven idare edebilir ancak uzun mesafe sürüşlerde sıcaktan öte açık alanda ve hızla gelen objelere karşı korunmaya öncelik vermek gerekir diye düşünüyorum. (özellikle de şehir trafiğinin aksine doğal ve araçlardan gelen rüzgar sebebiyle savrulan çerçöp söz konusu olduğunda...)
    Bu yüzden bulabilirsem uzun mesafelerde kullanmak için, Cruiser motoruma çok zıt düşmeyecek bir full kask ve orta duzeyde su gecirmeyen bir eldiven alabilirim diye düşünüyorum.

Uzun mesafeden bahsetmişken, özellikle burada nefis bir baharın başladığı mart ayından itibaren Kıbrıs adasının o uzun sivri kısmı olan Karpaz yollarına vurmayı, Türkiye'de de havalar ısındıkça da Alanya veya Taşucuna deniz yoluyla geçerek gezmeyi düşündüğümden belki daha sonra alınmak üzere sırt-bel ve ekstra bazı korumalar düşünülebilir.

Bunların içinde unuttuğum, yanlış bildiğim veya hatalı mantık yürüttüğüm bir şeyler veya sizin eklemek istediğiniz noktalar varsa bunu duymak isterim.

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    foruma hpşgeldin...
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    aileye kalıcı olman dileğiyle

Forum Kurallarını okumak için tıklayınız

Mesajınıza resim eklemek için burayı tıklayın

TUTKU YARATIR....!!!!!

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Hoşgeldin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler