Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda vfr800 fi 99 gaz boğuyor devir takılıyor bilgisi olan yardım etsin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Vfr800
    Selam aleykü arkadaşlar. 1999 model vfr800 benim motor herşey normaldi bi haftadır motorun gazını bi anda açtığımda 9 bin devirde takılıyor yükselmiyor kesiciye girmiyor ama gazı az bırakınca yavaş yavaş yükseliyor.hava filitresi falan bakımınıda yaptıydım biri buji pipolarndan olabilir dedi biri enjeksiyondan olabilir dedi kastamonudada bu motordan anlayacak usta yok. Gazı bi anda açtıgımda ön kalkardı gücü hissettirirdi şimdi tepki yok 9 binde takılıyor boğuyo gitmiyor neden olabilir arkadaşlar ? Yardımcı olursanız sevinirim teşeküürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı murad020 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam aleykü arkadaşlar. 1999 model vfr800 benim motor herşey normaldi bi haftadır motorun gazını bi anda açtığımda 9 bin devirde takılıyor yükselmiyor kesiciye girmiyor ama gazı az bırakınca yavaş yavaş yükseliyor.hava filitresi falan bakımınıda yaptıydım biri buji pipolarndan olabilir dedi biri enjeksiyondan olabilir dedi kastamonudada bu motordan anlayacak usta yok. Gazı bi anda açtıgımda ön kalkardı gücü hissettirirdi şimdi tepki yok 9 binde takılıyor boğuyo gitmiyor neden olabilir arkadaşlar ? Yardımcı olursanız sevinirim teşeküürler
    Muhtemelen silindirlerden biri çalışmıyor veya ateşlemiyor.

Motor soğukken marşa bas. Ve elinle silindir borularını elle tek tek. 3ü ısınıp biri geç ısınıyorsa, o geç ısınan silindir borusunun(egzoza giden) silindirinde ateşleme yoktur. bujiye elektrik geliyor mu onu kontrol et.
    murad020 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Vfr800
    Tamam başkan kontrol ederim ama silindir teki çalışmıyorsa motor 250 km hıza çıkıyo ama gec çıkıyo olabilirmi?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı murad020 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam başkan kontrol ederim ama silindir teki çalışmıyorsa motor 250 km hıza çıkıyo ama gec çıkıyo olabilirmi?
    evet normal. hafiften tekleye tekleye de olsa çıkar... silindir soğukken tam çalışmıyordur belki ısınınca daha iyi çalışabilir.

Motosikleti
    Honda Vfr800
    Egzoz borularnı kontrol ettim rolantide çalışırken bekledm hararet 90 olunca egzoz borularni kontrol ettim hepsi ayni seviyyede ısınmış

Motosikleti
    Honda Vfr800
    Hallettim sorunu bujiler yanmış değiştirdim düzeldi teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler