Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Silivri'den Herkese Selamlar! Birkaç sorum olacak, içeri lütfen (:

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben Sinan,herkese iyi günler dilerim öncelikle. Ben bu yıl ekim ayı gibi ilk motorumu alacağım yalnız motor tecrübem yok sürmek açısından o yüzden sizlere de danışmak istedim. Her gün git gel yapacağım Tekirdağ tarafına üniversitem orada olucak çünkü Namık Kemal üniversitesi.Yaklaşık iki saat git gel yolum olacak, bu bağlamda bana hangi motoru önerirsiniz? benim aklımda Hyosung GV 250 ve Yamaha XVS 650 Dragstar var. Birkaç arkadaşa sordum 600 lük motor ile başlanmaz en az iki yıl 250 lik kullanman gerekir dendi. Motoru sıfır alacağım o yüzden ben de Yamaha istedim haliyle lakin Dragstar'ın kalkışı nasıl onu bilmiyorum bu detayı birisi bana söyleyebilir mi? ilk motorum olucak ve ben kalkışta motorun altımdan uçup uçmayacağından emin değilim ? ( aldığım bilgiler bu yöndeydi lakin fiyata bakıcak olursak dragstar almak daha iyi gibi sıfır alacağım çünkü)nacizane fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    İhtiyaç değilde gösteriş ve zevk aracı olarak düşünmüşsünüz. Açıkçası kim ne derse desin dragstardan aşağı bir şey de almayacağınızı düşünüyorum. Yine de olurda dinlerseniz diye; 250-300 cc'yi geçmeyin o aralardaki tüm motorlardan içinize sinenlere bakabilirsiniz. Aslında dragsatarlada başlanır başlanmasına (agresif değil, bildiğin cruiser) ama eski motor olacak, tecrübe de yok. Zor olur.

Fiyat olarak aynı söylediğim motorlar sıfır olarak ben de daha yükseğini istedim haliyle, gösteriş olur mu bilemem ama güzel motor bence. çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

ilk motorum olacağı için daha uygun bir şey almaya karar verdim görüntüsü önemli değil (: ileride uğraşırız dragstar modelleri için.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Elder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat olarak aynı söylediğim motorlar sıfır olarak ben de daha yükseğini istedim haliyle, gösteriş olur mu bilemem ama güzel motor bence. çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

ilk motorum olacağı için daha uygun bir şey almaya karar verdim görüntüsü önemli değil (: ileride uğraşırız dragstar modelleri için.
    Daha mantıklı olur. Hatta cbf150 alın; konforludur titreşimsizdir. Koruma demirlerinide tam takım yaparsanız düştüğünüzde kaldırıp arkanıza bakmadan devam edersiniz. Para biriktirmenize katkı olur o derece.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Silivri ve içeri girmek fiilini dikkatli kullanmakta fayda var.
    Ben bile korka korka açtım konuyu.

Bunun dışında hergün 2 saat yol yapmak için motosiklet çok pahalı bir tercih olur onu söyleyeyim.
    Yani bütçen müsaitse neden olmasın ama 2 saat yol demek en az 200km demek.
    Bu da ayda en az 5000km yılda 60.000km anlamına geliyor.
    Bu alacağın motora göre değişmekle beraber en az 3 takım lastik, 10 yağ değişimi 2 zincir dişli takımı, en az 2 ağır bakım vs demek ki bunlar bir motosiklet parası daha yer.
    Ayrıca sıfır km 10bin liraya aldığın bir motoru 1 sene sonra 60bin kmde satmaya kalkarsan anca yarı fiyatına gider.
    Satmazsan en fazla 1 sene daha kullanır sonra çöpe atarsın.120bin km bir motosiklet için çoğunlukla ölüm demek.
    Velhasıl iyi hesap yap yoksa çıkamazsın işin içinden.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha mantıklı olur. Hatta cbf150 alın; konforludur titreşimsizdir. Koruma demirlerinide tam takım yaparsanız düştüğünüzde kaldırıp arkanıza bakmadan devam edersiniz. Para biriktirmenize katkı olur o derece.
    valla hocam hoşuma gitti motor hem ucuzmuşta, bir bakılır yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silivri ve içeri girmek fiilini dikkatli kullanmakta fayda var.
    Ben bile korka korka açtım konuyu.

Bunun dışında hergün 2 saat yol yapmak için motosiklet çok pahalı bir tercih olur onu söyleyeyim.
    Yani bütçen müsaitse neden olmasın ama 2 saat yol demek en az 200km demek.
    Bu da ayda en az 5000km yılda 60.000km anlamına geliyor.
    Bu alacağın motora göre değişmekle beraber en az 3 takım lastik, 10 yağ değişimi 2 zincir dişli takımı, en az 2 ağır bakım vs demek ki bunlar bir motosiklet parası daha yer.
    Ayrıca sıfır km 10bin liraya aldığın bir motoru 1 sene sonra 60bin kmde satmaya kalkarsan anca yarı fiyatına gider.
    Satmazsan en fazla 1 sene daha kullanır sonra çöpe atarsın.120bin km bir motosiklet için çoğunlukla ölüm demek.
    Velhasıl iyi hesap yap yoksa çıkamazsın işin içinden.
    mesela arkadaşın dediği motoru alsam cbf150, cehaletime verin 300 de ömrü biter deniyor motorların, fiyatıda yaz olduğu için 6.600 şu an motorun. satılamayacak ama ben bakım vs cart curt yaptırırsam satamasamda kullanamaz mıyım? eğer kullanabilirsem ikinci el hysoung gv250 var 2000tl fark var onu almam daha mantıklı olur mu ? nasıl olsa ''at çöpe'' olucaksa ama kullanabileceksem öyle bir seçim yapıcam çünkü chopper istiyorum (: Dip Not: Edebiyatçı olmama rağmen korkutmuşum ahahaha, affola :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

evet ilk motorum hysoung gv 250 olucak (ikinci el) bir on yıl kullanırım heralde bakmını falan yaptırıp, sonra enişteye veririm motoru tamamdır :D yormlarınız için teşekkür ederim aydınlandım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)