Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selamlar. Motor almadan motorcu oldum:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    FCTokuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda crf 250 rally>Yamaha MT-125
    Arkadaşlar merhaba,
    Ben Fırat, yaş 33. Yıllardır motorlara iç geçirerek bakan ama bir türlü alıp kullanmaya cesaret edemeyen birisiydim (hala da almış değilim ama kararımı verdim artık kendimi almış sayıyorum). Son bir kaç aydır düşünce kafama iyice oturdu ve arkadaşların motorlarını sürmeye, nette deli gibi motor okuyup, izleyip, araştırmaya başladım.Bu site de en faydalı ve detaylı yorumları okuduğum site olduğu için motor almayı beklemeden üye oldum. Yaklaşık 18 yıldır araba kullanıyorum ve artık kullanırken sürekli "motorum olsa şurdan geçerdim, şöyle giderdim" diye hayal kurmaya başladım Bütün araştırmalarım sonucunda Yamaha mt 125 le başlamaya karar verdim. Katkısı bulunan herkese teşekkürler, Güvenli sürüşler.
    IVU, mavisipa ve Flymoto bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    hayırlı olsun...

bir fikir vermek isterim kusura bakmazsanız... başlangıç motoru olarak daha az önce, bir arkadaşa TVS Apache önerdim size de önereyim... ben de başlarken ne alsam ne almasam diye dünya kadar araştırma yapmıştım... 0 km apache aldım ve hiç pişman olmadım... ancak şimdiki aklım olsa geçiş motoru olarak kesinlikle 0 km almazdım.... temiz bir ikinci el TVS Apache alırdım diyorum... 2 yıl boyunca 13 bin kim kullandım ve en ufak bir sıkıntısı ya da sıkıntı emaresi yoktu... 2 yıl sonunda sattım ve alan arkadaş da şikayetsiz kullanıyor diye biliyorum.... o nedenle tam da kışa girerken tıpkı sizin gibi 0 km motosiklet almış ve büyütmeyi düşünen temiz yüzlü, efendi motorculardan alacağın TVS apache sizi hem maddi hem de manevi olarak üzmez... ayrıca tarz değişikliği ya da başka marka modele yönelme durumlarda maddi zararınız fazla olmaz... severseniz ki ben seveceğinize eminim bir iki yıl kullanıp MT 25 ile motosiklet hayatınıza devam edersiniz... belki de artçınızla daha rahat edebileceğiniz motosikletlere yönelirsiniz... küçük cc bir süre sonra az gelmeye başlıyor ve MT 25 kesinlikle tek kişilik bir motosiklet...

Allah kaza bela vermesin...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hoşgeldiniz.

mt 125 güzel motosiklet.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Siz yine iyi arabayla hayal kuruyorsunuz, ben yürürken sinyal verip şerit değiştiriyorum. Sollayınca temiz geçtim diye düşünüyorum. Kalabalık Arap ailelere ağır taşıt muamelesi yapıyorum
    Zell, mavisipa, Ayıcık37 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Teşekkürler. Tabii ki fikirlere açığım. Tavsiyeniz evet özellikle maddi olarak çok avantajlı ama ne yalan söyleyeyim ben tasarıma ve görüntüye de önem verdim seçerken. Açıkçası belki cc bile yükseltmeyeceğim diye düşünüyorum (herkes gülse de fikrim şuan bu yönde) böyle düşününce de sürekli kullanacağım motorun tip olarak da bana hoş gelmesini istedim. Ama yine de karşılaştırmalara bakacağım. Sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Teşekkürler, hoşbulduk Bence de çok güzel motor sanırım alıntı yapmayı beceremiyorum, umarım cvplar yerini buluyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz yine iyi arabayla hayal kuruyorsunuz, ben yürürken sinyal verip şerit değiştiriyorum. Sollayınca temiz geçtim diye düşünüyorum. Kalabalık Arap ailelere ağır taşıt muamelesi yapıyorum
    Ahahahah sizin durum daha vahimmiş gerçekten selsa) acil motor ihtiyacı var)
    selsa bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Yukarida da denmis ama gene de solemek istiyorum. Sifir km almayin derim az km yapilmis ikinci el bir motor alin. Ufak tefek dusurmeler surtmeler illaki oluyor. İciniz acimaz fazla eger 0 almaz iseniz.

İkinci olarak adeti bozmaamk adina. Her turlu guvenlik onlemini ve ekipmani alin. Ve bunlari mumkunsd en ust kalite olmasa bile alabilecegiiniz en ust kaliteden alin. Cok onemli bir konu. Motorun size ihtiyaci yok. Bu sartlari saglayamayacaksaniz binmeyin. Su hayatta en onemlo sey saglik. sadece kask kesinlikle yeterli degil. Gidon dainese full tulum alin demiyorum tabi ki. Ama sansa birakmayin isi kesinlikle birsey olmaz demeyin.

Sonuncu olarak ise 2 - 3 bin km den sonra ben bu isi ogrendim demeyin sakin. En cok kazalar bu sekilde oluyoru. Hos yasit sayiliriz apacilik yapmaycaginizdan eminim ama hiz yapmayin. Zaten dusuk cc de hizin bir onemi yok gitmiyor alet zaten. 110 km yapicam diye saga sola makas atmayin. Tam ogrenin gozleriniz her zaman acik olsub. Full dikkat ve ekipman her zaman en onemlisi bu isin.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Alıntı FCTokuri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası belki cc bile yükseltmeyeceğim diye düşünüyorum (herkes gülse de fikrim şuan bu yönde)
    Bir muddet kullandiktan sonra emin olun fikriniz degisecektir. Motor sevdasi ust cc lerde ayri yasaniyor.
    mavisipa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarida da denmis ama gene de solemek istiyorum. Sifir km almayin derim az km yapilmis ikinci el bir motor alin. Ufak tefek dusurmeler surtmeler illaki oluyor. İciniz acimaz fazla eger 0 almaz iseniz.

İkinci olarak adeti bozmaamk adina. Her turlu guvenlik onlemini ve ekipmani alin. Ve bunlari mumkunsd en ust kalite olmasa bile alabilecegiiniz en ust kaliteden alin. Cok onemli bir konu. Motorun size ihtiyaci yok. Bu sartlari saglayamayacaksaniz binmeyin. Su hayatta en onemlo sey saglik. sadece kask kesinlikle yeterli degil. Gidon dainese full tulum alin demiyorum tabi ki. Ama sansa birakmayin isi kesinlikle birsey olmaz demeyin.

Sonuncu olarak ise 2 - 3 bin km den sonra ben bu isi ogrendim demeyin sakin. En cok kazalar bu sekilde oluyoru. Hos yasit sayiliriz apacilik yapmaycaginizdan eminim ama hiz yapmayin. Zaten dusuk cc de hizin bir onemi yok gitmiyor alet zaten. 110 km yapicam diye saga sola makas atmayin. Tam ogrenin gozleriniz her zaman acik olsub. Full dikkat ve ekipman her zaman en onemlisi bu isin.
    Uyarılar için teşekkürler. Ben yıllardır kendimi ikna etmeye çalışıyorum ztn, o yüzden bu güvenlik önlemleri artık aklıma kazındı, kendi kendime şart koştum)
    İkinci el konusunda şöyle bir durum var, az km li ikinci eller sadece 1000 yada max 2000 tl farkediyor ve ne olduğunu bilmediğim bir motoru nakit alacağıma, sıfırı taksitle alırım kafam rahat olur diye düşünüyorum. Ha 10bin km lik motoru belki daha uyguna alırım ama yine değer mi bilmiyorum.
    Teşekkürler yorum için.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Yaş malum. Artık o gençlik ateşi sönüyor bünyede. Bende ilk motorumu sıfır aldım. 250cc ile başladım. 7000km kullandım. 1 kez tamamen kendi salaklığımdan yana düştüm. Hergün İstanbul trafiğinde, ara ara İstanbul İzmir arasında kullandım. Problem yaşamadım.

Diyeceğim o ki, sıfır istiyorsanız alın. İllaki düşmeyeceksiniz. Öyle bir kaide yok. Ama tabi ki eğitim alındığı müddetçe.

Bir de, eğer İstanbul'da iseniz ve e5e çıkacaksanız 250 cc iyidir.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş malum. Artık o gençlik ateşi sönüyor bünyede. Bende ilk motorumu sıfır aldım. 250cc ile başladım. 7000km kullandım. 1 kez tamamen kendi salaklığımdan yana düştüm. Hergün İstanbul trafiğinde, ara ara İstanbul İzmir arasında kullandım. Problem yaşamadım.

Diyeceğim o ki, sıfır istiyorsanız alın. İllaki düşmeyeceksiniz. Öyle bir kaide yok. Ama tabi ki eğitim alındığı müddetçe.

Bir de, eğer İstanbul'da iseniz ve e5e çıkacaksanız 250 cc iyidir.
    Evet Emreerol ben de öyle düşünüyorum açıkçası. Sanırım bu 250cc baskısına dayanamayacağım artık, bugün kurs hocası bile mt 25 iyidir uygundur dedi:/ sanırım 125 sevdasından vazgeçeceğim:( Evet İstanbul dayım ve e5 de sık sık kullanacağım motoru. mt125 neden mt25 den daha güzel ve daha kaliteli anlamıyorum doğrusu:/

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu sene iyi kenan yaptı.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene iyi kenan yaptı.
    Kenan yapmak?

Şehir içinde e5,ve otoyollarda 120 km hız yeterli oluyor.Mt125 tam size göre bir motor 15 beygir, 12.4 nm tork zaten 150 cc motorlardan güçlü ,ilk motorunuz olduğu için size mt125 öneririm.10 beygir motordan 14 beygir motora geçtiğimde bu motor fena güçlü demişdim, düşük cc de 2,3 beygir bile kendini hissettiriyor.Siz mt125 alın iyice trafik tecrübesi edinin ,sonra 250 cc bakın bence.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde e5,ve otoyollarda 120 km hız yeterli oluyor.Mt125 tam size göre bir motor 15 beygir, 12.4 nm tork zaten 150 cc motorlardan güçlü ,ilk motorunuz olduğu için size mt125 öneririm.10 beygir motordan 14 beygir motora geçtiğimde bu motor fena güçlü demişdim, düşük cc de 2,3 beygir bile kendini hissettiriyor.Siz mt125 alın iyice trafik tecrübesi edinin ,sonra 250 cc bakın bence.
    250 cc mt-125 gibi yakmaz ama mt-125 dediğin makina cuplardan dahi daha az yakar ve iki katı güç üretir + su soğutma,enjeksiyon,elektronik göstergeler falan bi dünya şey.. hayabusa sahibi bile olsan bi köşede mt-125 saklamıyosan ayıp edersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)