Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bursa'dan Selamlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial ZNU 125
    Selamun aleyküm,
    Ben Gökhan, foruma yeni üye oldum aslında uzaktan yakından takip ediyordum forumu.
    ZNU 125 kullanıcısıyım bu benim ilk motosikletim. Daha önce bir iki sefer 80cc'lik motosiklet kullanmıştım zehiri o motosikletten verdiler bana. :D ama bu ilk kendime ait olan bir aracım.
    Şuan'da sadece B sınıfı ehliyetim var trafik kurallarını iyi bilirim.. Ama a2 ehliyet almaya cesaretim yok çünkü bedensel
    olarak bir engelim var o yüzden vitesli motosiklet kullanamıyorum. Sürücü kursuna da gittim a1 vitessiz motosiklet ehliyeti almak istiyorum dedim ve bana a1 ve a2 aynı değişen bir şey yok dediler. Vitesli motosikletle giriliyormuş sınava.
    Motosikleti aldığım günden itibaren kazasız belasız toplam 1350km yol yaptım.
    Kasksız hiç bir zaman çıkmıyorum bakkala dahi gitsem her zaman takarım.
    Otobana ve çevre yollarına o kadar çok çıkmıyorum dağ bayır geziyorum şimdilik.

Foruma kayıt olmamın bir sebebi var ve sizlere danışmak istedim. Ehliyet konusunda ise öneri ve eleştirinizi yapabilirsiniz.
    2 defa yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum. İkisi de aynı konu.
    Birincisi; Demirci köyü girişinde oldu kural gereği hızımı 30km'nin üzerine çıkarmıyorum ne olur ne olmaz çocuk çıkabilir aksi bir durum olabilir. O yoldan üçevler'e gideceğim. Arkamda bir araba içerisinde aile var arkadan yapıştı bana taciz ediyor.
    Yol durumu müsait olmadığı için ilk başta yol veremedim sağ yanımda dere akıyor az sağa kaysam dereye uçucam.
    Her neyse yol müsait olunca sağa çektim geçsin diye baktım hareket yapıyor kornaya falan basıyor. Ben teşekkür eder diye düşündüm adam bize sövüyor.

İkincisini bugün yaşadım, balıkesir (çalı) yolunu kullanarak gölyazına gittim. Dönüşte aynı yoldan geri döneceğim.
    Kayapa yoluna geldim tahtalı köyün civarı arkadan servis aracı taciz ediyor. Hız sınırı 50km. Ben 40-45km hızla gidiyorum ve gözüm hep yolda.
    Tek şeritli yol ama karşıdan gelen bir araç yok adam beni geçmek istese her türlü geçer. Dedim madem geçemiyorsun birazda beni geçmesi için hızımı düşürdüm. Baktım ben hızımı düşürdüğüm için adam daha da sinirlendi kornaya abanarak yol kenarına sıkıştırdı beni biraz daha gelse şarampole uçuracak beni camış.

Sorum şu ki; Afedersiniz... Bu hıyarlara ben yol veriyorum bunlar teşekkür etmek yerine hem hareket yapıyorlar hemde üzerime sürüyorlar araçlarını.
    Acaba yol vermek için bir kural mı var? Ben mi ters bir şey yapıyorum?

Güzel bir anımı da paylaşayım keşke böyle güzel insanlar hep olsa..
    Gideceğim yol 2km, dönüşte aynı yolu kullandım ve kavşağa geldim, kavşağın yanında bir yol daha var ben bu yoldan gidiyorum.
    Karşıya geçmem gerekiyor ama kavşakta bekleyen araçlar yolu kapamış. Ben tam iç geçirirken.. Orta yolu tıkayan araçta ki adam bana bir şeyler diyor. Dedim noldu.. Karşıya mı geçeceksin diyor. Evet dedim. Ve adam geri geri aracıyla giderek yolu açtı bana.
    Vay be ne iyi insanlar da varmış dedirtti bana.

Ehliyet için öneri ve tavsiyelerinizi de alabilirim Bursa/Nilüfer'de oturuyorum.

Bu arada kask'ın vizörü hafif çizildi bu vizörler her kaskta çıkarılıp takılan cinsten mi?

Teşekkürler, iyi forumlar..
    IVU bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Süratle ehliyet kursuna yazılıp, anılarınızı hocalara anlatmanız dileği ile.

sevgili dostum üşenmemişsin yazmışsın. bende üşenmedim okudum. a2 ehliyetim yok diyosun. abi tavsiyesi ehliyetsiz asla motora binme. diyeceksin ki ehliyet mi kullanıyo motoru diye. tabi ki değil ama herşey resmi olmalı dimi. en ufak bi kazada sen kusurlu sayılacaksın.cezalarını bilmiyorum bile. kış geliyo sezon kapanıyo. bu kış bi ehliyet al derim. yaza iyi bi başlangıç yaparsın. trafikteki kasaplara gelince. onlar her yerdeler. kurtulamazsın.bununla geçmiş olsun. iyi yolculuklar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hoş geldiniz.

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldiniz.
    Cidden hoş mu geldik

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    adliye lambalarından sola dön, sokağın bitiminden yine sola dön, sokağın bitiminde tam karşındaki sürücü kursuna gir, hüseyin abi veya şükrü amcaya benim gönderdiğimi söyle, seni a1 otomatik vitese kaydetsinler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)