Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese merhabalar yardıma ihtiyacım var..😊

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,
    Ben mert.izmirde yaşıyorum 26 yaşındayım çalışıyorum.Size bişeyler danışmak istiyorum yönlendirmeniz önemli benim için.R25 alıp aranıza katılmaya niyetliyim ama nerden başlicağımı bilemiyorum.Eğitim ve ehliyet işini halledicem ama motordan pek anlamıyorum hatta hiç.o yüzden tıkanıyor kalıyor biyerde.Sahibinden bakıyorum alsam kullanamam ,kötü Bi motor almak istemiyorum almaya bakmaya gitsem anlamıcam motordan,hadi aldım diyelim eğitime Fln Nasıl gidicem?Babam dahil baba tarafım komple motorcu ama annem sağolsun hep uzak tuttu bizi.e artık ayrıldık onlardan başlayayım diyorum.bi yandan korkuyorum düşeriz ederiz Bir yerimizi kırarız diye.kötü Bi karar mı sizce durum bu kafanızı şişirdim biraz😞Yardımınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Merhabalar,

Başlangıç için bir yerini kırmana hiç gerek yok sana önerim madem çalışıyorsun düzenli gelirin var. bir tane scooter al (125lik olsun ama nmax yada daha ucuz bir modelde olabilir bu.)

5.000 km kullan ulaşım amacını gidersin tarzını takımını düşünme, sadece bin dengen otursun motor hakimiyetin artsın, sonra onu sat ve R25 al kendine sürekli eğitim videolarını izle bütcen varsa güvenilir referanslı bir yerden eğitim al ve artık motorcu olduğuna inandır kendini

Çok kolay çok basit çok eğlenceli olacak ve ben 125lik scootera okadar alıştım ki hala kullanmaya devam ediyorum.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Teşekkür ederim cevabın için.içim rahatladı biraz olsun��Ya scooter düşünmeme sebebim benim biraz uzun boylu olmam ve kız arkadaşımın pek sıcak bakmaması.görünüş Fln değil ama kendine haklı sebepleri var��Eğitimleri almak istiyorum ismini vermeyim reklam olur diye.ama nerden başlicağımı bilmiyorum önce ehliyet kurs mu?sonra motor mu?kendi motorumla gitmemi istiyorlar eğitime binsem kullananam��2. El düşünüyorum Nasıl Bi yol izlemeliyim?kaza bela konusunda endişelenmeyin mi diyorsunuz?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı The Red adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevabın için.içim rahatladı biraz olsun��Ya scooter düşünmeme sebebim benim biraz uzun boylu olmam ve kız arkadaşımın pek sıcak bakmaması.görünüş Fln değil ama kendine haklı sebepleri var��Eğitimleri almak istiyorum ismini vermeyim reklam olur diye.ama nerden başlicağımı bilmiyorum önce ehliyet kurs mu?sonra motor mu?kendi motorumla gitmemi istiyorlar eğitime binsem kullananam��2. El düşünüyorum Nasıl Bi yol izlemeliyim?kaza bela konusunda endişelenmeyin mi diyorsunuz?
    İzmirde pekçok değerli hocamız var. Git eğitimini al. Motor konusunda da destek istersen mutlaka sana yol göstereceklerdir.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Peki teşekkürler,tavsiye edebileceğiniz yönlendirebileceğiz biri var mı peki?

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Tecrübe ve tedbir en iyisi eniyisi cb125 e,veya ybr hem çok kontrollü hem güvenli scooterler küçük teker kontrolü daha zor

kıytırık ybr olmuş 6200tl.. aha burada. demekki ülke iyice fakirleşiyor.. he he iyiye gidiyoz hee..

Merhabalar,

Öncelikle korkuyu yenmek için o iki tekerin üstüne çıkmak ve biraz vakit geçirmek gerekiyor. Hem ehliyeti alabilmek, hem de başlangıç düzeyinde de olsa 8 saatlik bir direksiyon tecrübesi yaşamak için mutlaka ilk iş olarak işini ciddi yapan bir sürücü kursuna başlamınızı öneririm. ,

Kendinize güveniniz, vaktiniz ve nispeten biraz fazladan bütçeniz varsa direkt A sınıfı ehliyet için de başvurabilirsiniz, şimdilik sadece 250 cc üst limite kadar bir ehliyetim olsun diyorsanız zaten işiniz daha da kolay ve ucuz olacaktır.

Ehliyeti aldıktan sonra benim tavsiyem sürüş eğitimi almanız yönünde, ancak bu olmadan da (yaş ve olgunluk itibariyle) başarılı bir motosiklet hayatı yaşayan insanlar var elbette.

Başlangıç motoru konusunda, R25 piyasada kendi sınıfındaki arkadaşlarına göre biraz atik ve nispeten daha az hata kabul eden bir alet. Belki cbr 250, z250sl alternatiflerine de bakabilirsiniz. Ancak bunların hepsi tabi ki ehliyet sahibi olduktan sonra olacak işler.

Düşme, yatırma olabilir elbette. Panik yapmayın. İlk başta eğitimler süresince ve düşük süratlerde yaşanacaktır bu tecrübeler ki bunlar önemli dersler olacaktır sizin adınıza. Mental olarak mutsuz olmak kaçınılmaz ancak bedensel bir zarar görmemek için de bütçe ayarlamasını iyi yapıp mutlaka iyi bir kask, tam korumalıklı mont, pantolon, bot ve eldiven edinmenizi tavsiye ederim.

Şimdiden mutlu bir sürüş hayatı diliyorum.

Alıntı Can_Mu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Öncelikle korkuyu yenmek için o iki tekerin üstüne çıkmak ve biraz vakit geçirmek gerekiyor. Hem ehliyeti alabilmek, hem de başlangıç düzeyinde de olsa 8 saatlik bir direksiyon tecrübesi yaşamak için mutlaka ilk iş olarak işini ciddi yapan bir sürücü kursuna başlamınızı öneririm. ,

Kendinize güveniniz, vaktiniz ve nispeten biraz fazladan bütçeniz varsa direkt A sınıfı ehliyet için de başvurabilirsiniz, şimdilik sadece 250 cc üst limite kadar bir ehliyetim olsun diyorsanız zaten işiniz daha da kolay ve ucuz olacaktır.

Ehliyeti aldıktan sonra benim tavsiyem sürüş eğitimi almanız yönünde, ancak bu olmadan da (yaş ve olgunluk itibariyle) başarılı bir motosiklet hayatı yaşayan insanlar var elbette.

Başlangıç motoru konusunda, R25 piyasada kendi sınıfındaki arkadaşlarına göre biraz atik ve nispeten daha az hata kabul eden bir alet. Belki cbr 250, z250sl alternatiflerine de bakabilirsiniz. Ancak bunların hepsi tabi ki ehliyet sahibi olduktan sonra olacak işler.

Düşme, yatırma olabilir elbette. Panik yapmayın. İlk başta eğitimler süresince ve düşük süratlerde yaşanacaktır bu tecrübeler ki bunlar önemli dersler olacaktır sizin adınıza. Mental olarak mutsuz olmak kaçınılmaz ancak bedensel bir zarar görmemek için de bütçe ayarlamasını iyi yapıp mutlaka iyi bir kask, tam korumalıklı mont, pantolon, bot ve eldiven edinmenizi tavsiye ederim.

Şimdiden mutlu bir sürüş hayatı diliyorum.
    Ayrıntılı cevabınız ilginiz için çok teşekkür ederim.diğer arkadaşlara da teşekkürler.Ekipman ve eğitim en önceliğim nispeten maddi sorunum da yok bunlar için.önce dediğiniz gibi ehliyeti halledeyim sonra eğitim ve motor kısmına geçmeleyim anladığım kadarıyla .Çok fazla okuyorum ve araştırıyorum zaten bu biraz daha beni soğutan durum gördüklerim vs.Trafik bilgim var yaklaşık 8 yıldır araç kullanıyorum nispeten hepte spor araçlardı ama Can'ım kıymetli biraz o yüzden çok temkinliyimdir kendimi bilirim.İşim gereği zaten iyice kendimi korumam gerek bazen çılgınlık gibi geliyor motorsiklet ama aşk işte vazgeçemiyorum.en az 3 kur eğitim alırım diye düşünüyorum o da şimdilik.r25 istemem nedeni biraz 1.86 boy durumu.İzmir deki arkadaşlarda tanışmak isterim ama dediğim gibi korku ve aşk aynı anda.Hepimiz için geçerli hiçbirşey tırnağımızdan bile değerli değil. O yüzden duygularımı bastırıp vazgeçiyorum ve hep yarım kalıyor bakalım ne yapıcam:(

Ayrıntılı cevabınız ilginiz için çok teşekkür ederim.diğer arkadaşlara da teşekkürler.Ekipman ve eğitim en önceliğim nispeten maddi sorunum da yok bunlar için.önce dediğiniz gibi ehliyeti halledeyim sonra eğitim ve motor kısmına geçmeleyim anladığım kadarıyla .Çok fazla okuyorum ve araştırıyorum zaten bu biraz daha beni soğutan durum gördüklerim vs.Trafik bilgim var yaklaşık 8 yıldır araç kullanıyorum nispeten hepte spor araçlardı ama Can'ım kıymetli biraz o yüzden çok temkinliyimdir kendimi bilirim.İşim gereği zaten iyice kendimi korumam gerek bazen çılgınlık gibi geliyor motorsiklet ama aşk işte vazgeçemiyorum.en az 3 kur eğitim alırım diye düşünüyorum o da şimdilik.r25 istemem nedeni biraz 1.86 boy durumu.İzmir deki arkadaşlarda tanışmak isterim ama dediğim gibi korku ve aşk aynı anda.Hepimiz için geçerli hiçbirşey tırnağımızdan bile değerli değil. O yüzden duygularımı bastırıp vazgeçiyorum ve hep yarım kalıyor bakalım ne yapıcam:(
    Naçizane tavsiyem, bu işi gözünüzde bu kadar büyütmeyin ve duygularınızı da bastırmayın. Önce ehliyet, oralarda da bir sürü işi bilen insanla karşılaşır fikir alırsınız. Sonra mutlaka kaliteli ekipman. Ekipmanda da öncelik sıralaması güvenlik>işlevsellik>yakışıklılık olmalı. Sonra alabiliyorsanız bi eğitim alın. İlla R25 diyorsanız, onu da alın ama bilhassa A sınıfı ehliyet almanız durumunda (büyük motorlara da bineceğiniz için) bu fikriniz değişebilir. Şimdilik bu nedenle hangi motoru alacağınızı en sona bırakın. Ortalık alınalı 1 ay olan ve satılmak istenen motorlarla dolu, bunun nedeni insanların yeterli bilgi ve tecrübe sahibi olmadan sadece parayı verir istediğimi alırım düşüncesi. Bir süre sonra o motorun size uymadığını fark etme olasılığınız hiç düşük değil unutmayın.

Şimdilik söylenecek sözler bunlar gibi, yine sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

Sevgiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ..........r25 istemem nedeni biraz 1.86 boy durumu........

1.86 boy ile R25 gibi oturuş pozisyonlu motorlarda rahatsız olursunuz..
    sanırım artçınız da olacak,onunda R25 in varla yok arasındaki arka selesini beğeneceğini hiç sanmıyorum

arkadaşların tavsiyesini tekrarlıyorum 125 lik bir scooter ile başlayın zira çok tedirgin gibisiniz,
    vitesli ile konsantrasyonunuz dağılabilir..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.86 boy ile R25 gibi oturuş pozisyonlu motorlarda rahatsız olursunuz..
    sanırım artçınız da olacak,onunda R25 in varla yok arasındaki arka selesini beğeneceğini hiç sanmıyorum

arkadaşların tavsiyesini tekrarlıyorum 125 lik bir scooter ile başlayın zira çok tedirgin gibisiniz,
    vitesli ile konsantrasyonunuz dağılabilir..
    Teşekkürler cevabınız için benim sanırım bu boy yüzünden ss motorum olmicaksizde scooter diyorsunuz.aslında kesinlikle küçümsemiyorum ama nice kız arkadaşlar r25 ile başladı motor hayatına.Bende onları gördükçe yaparım diyorum eğitim desteğiyle ama tedirginliğim yok değil.Yaşta ilerledikçe insanın gözü korkuyor iki kere düşünüyor yanlış mı yaparım diye

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Teşekkürler cevabınız için benim sanırım bu boy yüzünden ss motorum olmicaksizde scooter diyorsunuz.aslında kesinlikle küçümsemiyorum ama nice kız arkadaşlar r25 ile başladı motor hayatına.Bende onları gördükçe yaparım diyorum eğitim desteğiyle ama tedirginliğim yok değil.Yaşta ilerledikçe insanın gözü korkuyor iki kere düşünüyor yanlış mı yaparım diye
    Sen hele git eli ayağı düzgün bir sürücü kursuna yazıl ehliyet için güzel bi kaç model motorla eğitimini al kendini tart düşün taşın karabalık şehir içinde viteslimi yoksa scooterla etrafı seyrederek ulaşımını sağlamak istemenmi yoksa ss alıp havanın bi ton basmasını sonrasında düşünürsün

Her şeyden önce korku ve düşüncelerine ehliyet için eğitim ve deneyim kazandıkça sana göremi deyilmi anlarsın
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hele git eli ayağı düzgün bir sürücü kursuna yazıl ehliyet için güzel bi kaç model motorla eğitimini al kendini tart düşün taşın karabalık şehir içinde viteslimi yoksa scooterla etrafı seyrederek ulaşımını sağlamak istemenmi yoksa ss alıp havanın bi ton basmasını sonrasında düşünürsün

Her şeyden önce korku ve düşüncelerine ehliyet için eğitim ve deneyim kazandıkça sana göremi deyilmi anlarsın

Haklısınız eğitim alacağım yer belli gbi ama ehliyet konusunda Bi yer bulmam lazım.BÜyük oranda kararım r25 yada vazgeçme olucak ama bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)