Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gözlüklü motorcudan selamlar 😊😊😊

Motovento
    REKLAM ALANI
    Spooferil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ben spooferil gözlüklü motorcu diyebilirsiniz siz ne isterseniz

Ehliyeti bi kaç aya almayı planlıyorum kullanımda sıkıntım yok onun dışında ehliyetten önce mi sonra mı alsam bilemedim ilk başlangıç motorumu alcam (scooter geçmişim var)

Almayı planladığım motor pulsar200ns tabiki hem fiyat hem şey şeyi boş ver sırf fiyat uygun tipi felan da hoş ama fiyat güzel yanı ben alınca şöyle 4 5 sene binecem buna vurucam kırbacı vurucam kırbacı

Ama tek eksi yön hiç kullanmadım hele trafiğe vitesli ile hiç çıkmadım ankara trafiğinde scooter bile sürmedim bundan önce Bodrumda yaşadım orda sıkıntı yoktu hatta Ybr 125 almayı düşünüyordum ya da cbf 150 sonra bir baktım paket motoru mu kullanıcam dedim

Pulsar 200ns ile tanıştım şimdiden tartışma konusu veya öneri mesajlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Ehliyet + motoru almaya 2 ayım var nerdeyse bu sırada da kış geçmiş olur rahatlarım iyi olur
    Ekipman için ayırdığım bütçe
    1000 kask
    800-1000 mont
    Bunun yanında Sırtlık almayı düşünüyorum bunun için fazla fiyat bilgim yok

Ebay ya da aliexpresten eldiven almayı düşünüyorum

Bot olarak yds almayı düşünüyorum ama kış geçerse yazlık alcam 329 liraydı sanırım

Gözlük taktığım için ona uygun bir kask arıyorum gözlük takanları önerebileceğiniz şeyleri bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam dostum, kask tercihini iyi yap, denemeden alma. Gözlük ile süren arkadaşların tecrübelerini oku. AEA'nın bu konu da eski Altınlı Gece bölümlerin de bilgi mevcut.

Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostum, kask tercihini iyi yap, denemeden alma. Gözlük ile süren arkadaşların tecrübelerini oku. AEA'nın bu konu da eski Altınlı Gece bölümlerin de bilgi mevcut.
    Teşekkür ederim ilk ekipman araştırmam kask için olacak ve dediğiniz gibi deneyerek alacağım hiç değilse denedikten sonra internetten de alabilirim bazen daha ucuz oluyor

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Hosgeldin "gozluklu sirin"😊

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ehliyetini yeni alacaksan 200cc'le başlayamıyorsun diye biliyorum ben. Yanlış da olabilir tabii. Yine de Yeni düzenlemeye bir bak derim.

Hoş geldin bu arada.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Hosgeldiniz

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetini yeni alacaksan 200cc'le başlayamıyorsun diye biliyorum ben. Yanlış da olabilir tabii. Yine de Yeni düzenlemeye bir bak derim.

Hoş geldin bu arada.
    Hoş bulduk teşekkür ederim A2 alcam yani 47 beygir di sanırım pulsar 25 beygir sorunsuz binerim sıkıntı yok teşekkür ederim

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosgeldin "gozluklu sirin"😊
    Haha teşekkür ederim 😁 😁 😁

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosgeldiniz
    hoş bulduk 😊

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Ben de gözlüklüyüm HJC nin armada kaskını aldım easy fit gözlük rahat takılabiliyor tavsiye ederim tabi öncelikle git bi hepsini tak kafana dene.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Askerde adın belli..

qözlük buraya gel..
    qözlük ileri
    qözlük geri

qözlük hoşqeldin..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Alıntı rhesus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gözlüklüyüm HJC nin armada kaskını aldım easy fit gözlük rahat takılabiliyor tavsiye ederim tabi öncelikle git bi hepsini tak kafana dene.
    Kemik çerçeve gözlük kullanıyorum shoei iyi gib ikna bakalım

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerde adın belli..

qözlük buraya gel..
    qözlük ileri
    qözlük geri

qözlük hoşqeldin..
    Hahahaha teşekkür ederim ama askere gitmeyi düşünmüyorum bu gözle anca geri hizmette kalırım gitmemek daha iyi

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Hoşgeldin arkadaşım. Numaralı lens kullanmayı düşündün mü hiç ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask aşırı derecede sıkmadıkça,gözlükte öyle çok kemikli,kaynak maskesi gibi çok iri entel dantel modellerden değilse,çoğu güzlük çoğu kaska oluyor.Ben 0.75 miyopum çok fazla gözlük ihtiyacı hissetmiyorum ama geceleri bazen uzaktaki cisimleri daha net ve ayrıntılı görmek için takıyorum.Çok güneşli havalarda uzun yolculuklarda kaskın içine güneş gözlüğü bile kullanıyorum.Yani çok sorun olacak bir şey değil.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask aşırı derecede sıkmadıkça,gözlükte öyle çok kemikli,kaynak maskesi gibi çok iri entel dantel modellerden değilse,çoğu güzlük çoğu kaska oluyor.Ben 0.75 miyopum çok fazla gözlük ihtiyacı hissetmiyorum ama geceleri bazen uzaktaki cisimleri daha net ve ayrıntılı görmek için takıyorum.Çok güneşli havalarda uzun yolculuklarda kaskın içine güneş gözlüğü bile kullanıyorum.Yani çok sorun olacak bir şey değil.
    Kaskın iyi olması için kafanın içinde dönmemesi lazım onun için gözlüğe uyanık almayı düşünüyorum ve malesef kemik çerçevede entel dantel ama kaynak gözlüğü kadar değil gözlük kanalları olan kask duydum ama öyle bir şey var mı acaba?

Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin arkadaşım. Numaralı lens kullanmayı düşündün mü hiç ?
    Numaralı lens düşünüyorum ama hijyenik konusunda sorunlarım olabilir bir de numaralar çok yüksek lens düşse ya da bir şey olsa takmadan hayatıma devam etmek zor olur ama deneyeceğim yinede hoş bulduk bu arada

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Spooferil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın iyi olması için kafanın içinde dönmemesi lazım onun için gözlüğe uyanık almayı düşünüyorum ve malesef kemik çerçevede entel dantel ama kaynak gözlüğü kadar değil gözlük kanalları olan kask duydum ama öyle bir şey var mı acaba?

Numaralı lens düşünüyorum ama hijyenik konusunda sorunlarım olabilir bir de numaralar çok yüksek lens düşse ya da bir şey olsa takmadan hayatıma devam etmek zor olur ama deneyeceğim yinede hoş bulduk bu arada
    Kaskların iç kısmı genelde yumuşak malzemeden yapılıyor.Zaten kafanıza uygun bir kask aldıysanız gözlük çok sorun olmaz takıp çıkarırken biraz uğraştırı en fazla.En garanti yöntem zaten kafanızda denemeden kask almayın,denerken gözlükle deneyin kendiniz karar verin.

Bu arada ben gözlükle kask şu şekilde kullanıyorum ; önce kaskı takıyorum,vizörü açıp gözlükleri geçiriyorum sonra vizörü kapatıyorum.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Hayırlısı olsun bende agv k5 var gözlük kullananlar için ayrı yeri var bir sıkıntı yaşamadım
    Tavsiye ederim ayrıca güneş vizörüde var kaskın

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskların iç kısmı genelde yumuşak malzemeden yapılıyor.Zaten kafanıza uygun bir kask aldıysanız gözlük çok sorun olmaz takıp çıkarırken biraz uğraştırı en fazla.En garanti yöntem zaten kafanızda denemeden kask almayın,denerken gözlükle deneyin kendiniz karar verin.

Bu arada ben gözlükle kask şu şekilde kullanıyorum ; önce kaskı takıyorum,vizörü açıp gözlükleri geçiriyorum sonra vizörü kapatıyorum.
    Aynen bende öyle yapcam teşekkür ederim arkadaşın dediği gibi agv k5 bakıyorum

Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun bende agv k5 var gözlük kullananlar için ayrı yeri var bir sıkıntı yaşamadım
    Tavsiye ederim ayrıca güneş vizörüde var kaskın

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle hos geldin bende gozlukle kullaniorum kask olarak shark speed r ye cok bakmistim onlarda gozluk icin yer oluyo icindeki pad lerde ben agv skyline aldim gayet memnunum hic skinti olmuyo yanliz vizorun cami buhulanmasa bile gozluk buhu yapio vizoru alttan biraz acarak bu problemde ortadan kalkio ikinci kaskimda ls2 bunla kullandigmda gozluk kaska sikisiyo biraz ve pek rahat deil benim yorumum bukadar simdiden kazasiz bol eglenceli surusler...

Motosikleti
    Elegant 150
    Kask olarak HJC veya Shark öneririm ikisinde de gözlük kanalları var. Hiç bir ekipmanını internetten siparis etme kalıplar marka ve modellerde inanılmaz fark ediyor. Mağazaları dolaş ekipmanları dene internette daha uygun fiyatlı bulursan öyle siparis et.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Hoşgeldiniz

Hoş bulduk hepinize teşekkür ederim kask işini deneyerek çözeceğim
    Pulsar için akropovi¢ düşünüyorum sizin onereceginiz egzoz var mı acaba performans önemli değil güzel bir sesi olsun kulağa hoş gelsin ve azcık dikkat çeksin yeter bana

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz

Alıntı netster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask olarak HJC veya Shark öneririm ikisinde de gözlük kanalları var. Hiç bir ekipmanını internetten siparis etme kalıplar marka ve modellerde inanılmaz fark ediyor. Mağazaları dolaş ekipmanları dene internette daha uygun fiyatlı bulursan öyle siparis et.
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle hos geldin bende gozlukle kullaniorum kask olarak shark speed r ye cok bakmistim onlarda gozluk icin yer oluyo icindeki pad lerde ben agv skyline aldim gayet memnunum hic skinti olmuyo yanliz vizorun cami buhulanmasa bile gozluk buhu yapio vizoru alttan biraz acarak bu problemde ortadan kalkio ikinci kaskimda ls2 bunla kullandigmda gozluk kaska sikisiyo biraz ve pek rahat deil benim yorumum bukadar simdiden kazasiz bol eglenceli surusler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)