Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle herkeze kazasız belasız günler dilerim.
    benim isteğim sizin gibi ustalardan bir öneri almak olacak 42 yaşındayım hep motor sevgim oldu ama bazı nedenlerden dolayı bunu hayata geçirememiştim. ama artık bir sorun kalmadı. yeni başlayacağım için ilk önce duke 200 almak isterim ama boyum 190cm çevremdekiler bana küçük geleceğini söylerler bu konuyla ilgili sizin yönlendirmeleriniz ne olur.
    şimdiden teşekkür ederim.
    saygılarımla,
    Vortex54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    42 yasindan sonra motora binip yere yapismak var. Youtube a motorbike accident yazip kazalari ilk izlemeni tavsiye ederim. Sonra eğitim alıp bu isi nekadar becerebildigini görmeni tavsiye ederim. Direksiyonu saga cevirince sola donen bir alete binmekten bahsediyorsun 42 yasindan sonra. Artik yaşta geçmiş yani bir gozun topraga bakıyor. Kirilan kemik oyle hemen kaynamaz. Benim tavsiyem once eğitim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Vortex54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    42 yasindan sonra motora binip yere yapismak var. Youtube a motorbike accident yazip kazalari ilk izlemeni tavsiye ederim. Sonra eğitim alıp bu isi nekadar becerebildigini görmeni tavsiye ederim. Direksiyonu saga cevirince sola donen bir alete binmekten bahsediyorsun 42 yasindan sonra. Artik yaşta geçmiş yani bir gozun topraga bakıyor. Kirilan kemik oyle hemen kaynamaz. Benim tavsiyem once eğitim.
    42 yaşında öldürdün adamı resmen ama dikkat etmek lazım tabi. Duke 200 o yaşta birine ilk motor olarak fazla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    42 yaşında öldürdün adamı resmen ama dikkat etmek lazım tabi. Duke 200 o yaşta birine ilk motor olarak fazla.
    Hayir zaten yaşasa yaşasa 50ye kadar yaşasa iyi, ama motora binip bianda gitmek var. Ne var surada 7-8 sene huzur içinde yaşamak varken motor sevdası cikiyor birden. Allah muhafaza coluk cocukda varsa düşünşün. Hiçbirşey onlardan kıymetli olmamali. Önce eğitim

Yaşının küçük olduğunu tahmin ederek kaza öyle yaşa bakmaz eğitim konusunda sıkıntı yok cevap verirken kendi aileninde yaşı hakkında böyle düşünüyorsan vay hallerine diyorum.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Chopper tarzı düşünseniz daha iyi. Arkadaşların dediği gibi önce eğitimini alıp öğrenin. Yaşınızla ilgili hiçbir sıkıntı yok arkadaşlar 15-16 yaşında olduğu için 42 fazla geliyor.

Motosikleti
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper tarzı düşünseniz daha iyi. Arkadaşların dediği gibi önce eğitimini alıp öğrenin. Yaşınızla ilgili hiçbir sıkıntı yok arkadaşlar 15-16 yaşında olduğu için 42 fazla geliyor.
    O arkadaş deseydin de zan altında bırakmasaydın beni, adam dalga geçiyo zaten açtığı konulara bakarsan anlarsın.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arkadaş deseydin de zan altında bırakmasaydın beni, adam dalga geçiyo zaten açtığı konulara bakarsan anlarsın.
    Yok yahu senle ne alakası var eleman troll işte.
    Vortex54 bunu beğendi.

Mengü16, öncelikle cevabım sana değildi yönlendirme için teşekkür ederim. eğitim sorun değil derken zaten Honda da eğitim aldım 2 eğitim daha almam gerekiyor benim sadece yol tecrübem yok. chopper düşünmüyorum duke ten sonra enduro tarzı gitmeyi düşünüyorum.
    Vortex54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı crnhkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü16, öncelikle cevabım sana değildi yönlendirme için teşekkür ederim. eğitim sorun değil derken zaten Honda da eğitim aldım 2 eğitim daha almam gerekiyor benim sadece yol tecrübem yok. chopper düşünmüyorum duke ten sonra enduro tarzı gitmeyi düşünüyorum.
    Racing tarzı kalın ve dişsiz tekerler commuter tarzı motorların lastiklerine göre çok kayıyor. Su birikintisi görünce hemen başlıyor patinaja, o yüzden yeni başlayanlar daha ince tekerli motorla kullanırsa daha güvenli olur diye düşünüyorum. Dümdüz pistte verilen eğitim türkiyedeki delik deşik inişli çıkışlı yolları kapsamıyor.
    Vortex54 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crnhkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben size başlangıç olarak yeterli eğitiminiz ve dikkatiniz varsa Suzuki Inazuma'yı öneririm.Enduro tarzını seçtiğinize göre uzun yol yapacağınızı düşünüyorum Inazuma uzun yolda rahattır,çanta aksesuar kaltıracak bir yapısı vardır.Duke 200 hem boyunuza küçük kalır hem uzun yolda biraz konforsuzdur.Inazuma beni aşar derseniz,Honda CBF 150 ile başlayabilirsiniz.
    Vortex54 bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Yaşınız göz önünde bulundurulduğunda forum yerine sizi bire bir izleyen eğitmenlerinizden yönlendirme almanız daha sağlıklı olur. Malum 30 dan sonra huylar (alışkanlıklar hatalar vs...) zor Değiştiriliyor.
    Vortex54 bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araba kullanmayı biliyorsanız ve varsa tecrübeniz, eğitim alıp, eğitim sonunda hoca ne diyorsa onu alın. Olması gereken altınızda nasıl durduğu değil sizin ona nasıl hükmettiğiniz, başkasını kafanıza takmayın, yakınlarınızla paylaşmayın. Motosiklet almanız şart değil, eğitimde severseniz alırsınız. Almazsanız sevinirim açıkçası sayımız zaten çok. İnsanlar motosiklet aldıkça zam geliyor
    Vortex54 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence yaşınız geçtiği için cok aceleci olmayın. Bisiklet bilmiyorsanız bisikletle baslamayi tercih edin. Bu dedigimi saka olarak algılayan olursa honda guvenli surusden bir egitim alsin derim. Orda bisiklet bile surduruyorlar. 42 yasindan sonra sizden bisey olmaz. En fazla evden bakkala. Sizin iyiliginiz icin konuşuyorum. Uzun yol yapayim dersiniz sonra basiniza bisey gelirse sorumlusu kimse deil.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence yaşınız geçtiği için cok aceleci olmayın. Bisiklet bilmiyorsanız bisikletle baslamayi tercih edin. Bu dedigimi saka olarak algılayan olursa honda guvenli surusden bir egitim alsin derim. Orda bisiklet bile surduruyorlar. 42 yasindan sonra sizden bisey olmaz. En fazla evden bakkala. Sizin iyiliginiz icin konuşuyorum. Uzun yol yapayim dersiniz sonra basiniza bisey gelirse sorumlusu kimse deil.
    Abi bu laflardan sonra motosiklet alırsın artık, almalısın. Resimde istiyorum, eğitimi de güvenliğide boşver, koşarak git bir motosiklet al!
    Vortex54 bunu beğendi.

Esseruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Umarım burda yazan olumsuz yorumlar seni etkilemez. Motosiklet kullanmak gerçekten büyük zevk. Benim de gençliğimden beri hayalimdi, ama bir sürü etken nedeni ile ben de ancak 39 yaşında başlayabildim. Henüz 2 aylık motosiklet kullanıcısıyım. Şimdiden yaklaşık 2.500 km yol yaptım. Motosiklet kullanmak gerçekten zor olabilir. Ama uygun koruyucular, trafikte yüksek dikkat, sağduyu ve uygun motosiklet seçimi ile bu zorluğu zevke dönüştürebilirsin.
    Ben CBF150 ile başladım. Çok memnunum. Başlangıç için çok iyi. Rahat kontrol edebiliyorsun ve hatanı telefi edebilen bir motor. Tavsiye ederim.
    Vortex54 bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeter artık bi git forumdan,yeter trollediğin insan ol biraz.
    Vortex54 bunu beğendi.

SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    bu nasıl bir yorum lan
    Vortex54 bunu beğendi.
    Faruk YAVUZ

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bende 30 undan sonra başladım, ilk motorunu çok uzun süre kullanmazsın, bir süre sonra illaki değiştirmek, cc büyütmek isteyeceksin,
    125-150 cc honda yamaha ile başlasan hem maliyetler, hemde tecrübe, güvenlik açısından çok daha iyi olur bence.
    hatta önce yamaha, honda, gis akedemiden birinden eğitim alıp alacağın motora da ordaki motorları kullandıktan sonra karar versen ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence yazılan yorunlara hic takılma 42 yas cok genc bir yas. 70inden sonra bile baslayan var. Sen kimseye aldirma ve bir motor al direk. Motor suren insana ihtiyacı var bu toplumun. Keske herkes senin gibi olsa.
    Hondolog bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)