Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'dan selamlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, abiler ve ablalar. adım Yiğit. 15 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum, motor hastasıyım. İki seneye kadar motor almayı kafaya taktım, çok şükür ailem izin veriyor. Yamaha YZF-R25 veya KTM RC390 almayı düşünüyorum, aslında RC390'ı küçük ve çirkin buluyorum ama standard ABS'li ve ayrıca Rosso 2 lastiklerle gelmesi beni cazip ediyor. Ayrıca motorunun daha büyük olması da tabii ki. Önerilerinizi dinlemek isterim, bu acemi arkadaşınıza yardım ederseniz sevinirim. İyi forumlar!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Bu yasta akli selim dusunmek zor. Bence Motoru alana kadar gececek surede, kendine akli basinda motorcu abiler edinip, onlarin tavsiyelerini iyice dinle. Baslangic motorunu dogru sec. 2 motoruda kullanmadim ancak anlatilanlara gore baslangic icin fazla olabilirler.
    Jon bunu beğendi.

Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yasta akli selim dusunmek zor. Bence Motoru alana kadar gececek surede, kendine akli basinda motorcu abiler edinip, onlarin tavsiyelerini iyice dinle. Baslangic motorunu dogru sec. 2 motoruda kullanmadim ancak anlatilanlara gore baslangic icin fazla olabilirler.
    Teşekkürler tavsiyen için. Zaten scooter kullanabiliyorum, basit şeyleri biliyorum, motorun nasıl trafikte kullanılacağı gibi. E tabi scooter'lar vitessiz olunca basit geliyor, hayırlısı, inşallah iki seneye hem motoru hem de ehliyeti alırım. Ayrıca haklısın, KTM RC390 modeli yurtdışında başlangıç motoru olarak geçiyor. Ama Türkiye şartlarında belki affedici bir motor olmayabilir, bir daha teşekkürler.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    yaşına göre çok güzel düşünüyorsun kardeşim. eğitim alma imkanın varsa eğitim alıp yönel dediğin motorlara. ve tavsiyem r25 olurdu. bir tur atarsan anlarsın
    Jon bunu beğendi.

Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşına göre çok güzel düşünüyorsun kardeşim. eğitim alma imkanın varsa eğitim alıp yönel dediğin motorlara. ve tavsiyem r25 olurdu. bir tur atarsan anlarsın
    Çok teşekkürler Uzun bir süre araştırdım, aslında R25'in yurtdışında daha büyük motorlu versiyonu var. R3, Türkiye'de yok çünkü illet bir vergilendirme sistemimiz var. 250cc'nin üstüne çıkınca motor, ÖTV direkt %37 oluyor. Bu da 321cc olan asıl Yamaha'nın başlangıç motorumuz aha budur diye üretilen motorun Türkiye'ye gelmemesini sağlıyor, umudum başka bir yasa tasarısıyla bu ÖTV rezilliği gider ve Endonezya gibi ülkelerle büyük firmalar tarafından aynı sınıf içerisine koyulmayız. Sınıfı falan bırakın, 321cc bir Yamaha sürdüğünüzü düşünsenize, R25 kadayıf gibi gelirken R3'ün dondurmalı kadayıf gibi geleceğinden eminim. Ha, ayrıca R25'i olan biri bulursam mutlaka denemeyi istiyorum, ama nerde...

Ayrıca aşağıdaki videoda adam R3'e bayılıyor, izlemek çok keyifli. İki kez üst üste izledim.

hfz61 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)