Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese Selamlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba motor sevdasına Erzurum dan tutulan biri olarak foruma katılıyorum motorun yok fakat arkadaşım RC200 aldı bende baya bir araştırıyorum nasipse scooter alarak başlamak istiyorum öncelikle acilen kask ihtiyacım var max. 1000 lira civarı kapalı bir kask arıyorum tavsiyelerini bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Öncelikle hoş geldin. Umarım kalıcı olursun. Erzurum motosiklet için zor bir şehir Allah yardımcın olsun. Erzurum geneli için ( merkez olarak) scooter soğukla mücadele için iyi olabilir ancak Erzurum da ciddi bir cross potansiyeli var. Bunun dışında zaten dar bir motosiklet çevresi var, ss kullanan bir azınlık var kalanı comuter kullanır. Dediğim gibi Allah yardımcın olsun, sorun olursa usta v. B. konularda yardımcı olabilirim.

Hoşbulduk evet zor ama 2 yıldır oldukça arttı croos ve özellikle RC çok fazla var klup te var fakat kullananlar geneldetecrübesiz olanlar geçen hafta ben arkadaşa KTM RC200 aldır dım kullanıyoruz fakat ilk başlayanlar için scooter daha mantıklı bende ş. içi pratik vites derdi yok burada özellikle trafik çok kötü olduğu için acil fren çok gerekli RC390 düşünüyorum fakat başlarda kaza geçirip soğukta istemiyorum fıtı fıtı gidek yeterli :D

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    madem ss istiyorsun neden vitessiz motorla başlıyorsunki vites dediğin çok zor birşey değil bence commuterla başla. bir de ilk etapta o kadar güçlü kask gerekli değil diye düşünüyorum 300-500 tl bandındakiler işe yarayabilir.

"Güçlü Kask gerekli değil" Cümlene şu 3 video ile cevap vermek istiyorum Kafamı ucuz yollu saçma birşeye emanet edemem bir kez olur en güvenlisi olsun bir kere düştü çatladı gitti nolacak 300 500 de elden gitti

https://www.youtube.com/watch?v=s4M2xT9wHh8

https://www.youtube.com/watch?v=4bWlQXptfx8

https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hosgeldin alper

Hoşbulduk sağolun

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem ss istiyorsun neden vitessiz motorla başlıyorsunki vites dediğin çok zor birşey değil bence commuterla başla. bir de ilk etapta o kadar güçlü kask gerekli değil diye düşünüyorum 300-500 tl bandındakiler işe yarayabilir.
    Bu işin ilk etabı son etabı olmaz. Motorsiklette hayati risk sınırı 200 km değil,30 ve sonrası ölümcül olabilir. Hele kask yoksa bu risk katlanır.

1000 TL bütçen varsa Shark, AGV ve Caberg modellerine bakabilirsin. Nolan da iyi bir kask fakat çok ses geçiriyor, özellikle Erzurum'da sıkıntı olabilir. Yine de iyi araştır.

Şimdiden hayırlı olsun, aramıza hoş geldin.
    A.L.P.E.R bunu beğendi.

Eyvallah teşekkürler kask konusunda bilinçli olmak gerekiyor motor gitmesin ama kask sağlam olsun taraflıyım

İcon marka nasıldır pahalı marka ama araştırmama göre çok memnunlar özellikle çene kısmı çok rahatmış.

İcon'un kaskları iyi, özellikle Variant kaskı güzel diye biliyorum. Bana sorarsan o fiyatlara çıkacaksan Shoei ve Arai daha kaliteli bir tercih olur, en azondan örneklerini biliyoruz.

Forumda başlığı var şu an MotoAvm sitesinde Shoei XR 1100 modeli 1077 TL, istersen bi bak.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    mrb hoşgeldin. scooter yerine düşük cc vitesli bi motorla başla. sürüş dinemikleri çok farklıdır. scooterin sana rc200 için pek bi faydası olmaz. üstüne biraz daha ver. shoei kask al madem bütçen varsa.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler