Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yine, Yeni, Yeniden herkese selamlar .. =)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkdogday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d'elight, 2014 x max
    Herkese selamlar, foruma çok önceden kayıt olmuştum; o zamanlar ehliyetim ve bir motorum yoktu.. şimdi baya değişen şey oldu hayatımda ve yeniden forumdayım mümkün olduğunca aktif olarak...

Arada neredeydin ne yaptın arkadaş? şimdi motor sevdalısı olarak neler yapıyorsun diyecek olursak, kısaca özet geçeyim hem yeni başlayanlara da belki bir fikir vermiş faydam dokunmuş olur.

Aileme motor konusunu açmaya başladığımda ehliyetim yoktu arkadaşların motorlarına yolcu olarak biniyordum ki yine kızıyorlardı, ne zaman konusu açılsa hep tepki hep tepki alıyordum hem annemden hem babamdan, sonra bu böyle olmayacak dedim ufak ufak usulca kanlarına girmem lazım dedim, forumdan da gelen fikirler ve öneriler doğrultusunda.

Önce güvenlik dedim ve kendime gittim bir kask aldım kaliteli ya motorun yok bu kaskı neden aldın dediler kendi bildiğim kask olsun güvenli olsun sağlam olsun dedim, sonra bir mont aldım, sonra eldiven biriktirdikçe aldım tabi motor alma mevzusu olmayınca tepkide veremiyorlar.

Sonra gittim kendime bir today 50 aldım habersiz olarak mtv si yok devlet bile motoru motordan saymıyor bisiklet niyetine diye aldım dedim ama babam biraz tepki gösterdi, ancak hakikaten amacım hız tehlike olmadığını aşikar oldu 50cc motor olunca fazla bişi demediler, sonra annemi bir iki bindirdim sahile filan götürdüm bak çok rahat trafik dert olmuyor ufak ufak kana girmeye başladım,

Sonra arkadaşların motorlarını emanet aldım büyük scooter onlarada bindirdim derken derken başıma çok şükür bir kaza da gelmedi ve inançları değişti, büyük oranda ikna oldular motorun tehlikeli olmadığına,
    üniversite bitti askere gittim geldim ve scarabeo aldım onla baya gezdik tozduk annemle istanbulda(özellikle tarifiğin dolmasını bekledim gezmek için) ve baya baya motorcu oldu oda o yaştan sonra bu yazı iple çekiyor gelse ve gezsek diye..
    babama gelince oda gençliğinde motorcu imiş onuda babaannemden sonradan öğrendim dedemin motorunu kaçırıp kaçırıp biniyormuş şimdilerde kısa mesafeli trafiğin sıkıntılı olduğu yerlerde oğlum motorla gidip geliver diyor
    Şu anda beyaz yamaha d'elight konyada ve mat beyaz 2014 x max ım var istanbulda bu yaz Marmara bölgesini gezmeyi düşünüyoruz arkadaşlarla ve günü birlik annemle (iki şehirde de yaşıyorum)
    Sonuç: zorla güzellik olmuyor arkadaşlar özellikle insan gerçek amacını daha güzel ve sakın vurgulayınca daha anlaşılır olunuyor.

insan geçmişe dönüp bakınca duygulanıyor gülümsüyor vaybe ne günler geldi geçti diyor.. herkese yeniden selamlar sevgiler...
    gursus, yavuzk2004 ve mete_han bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Hoşgeldiniz, geçmişe dönüp bakınca "..vay be ne güzel günlerdi geldi geçti .." demeniz ve anıların içerisinde "motosiklet ve aile " de olunda tadından yenmiyor değil mi..

Kazasız belasız, keyifli sürüşler
    mkdogday bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    çok güzel bir yazı olmuş keyifle okudum....

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    kazasız belasız sürüşler aileye selamlar,çok güzel bir hikaye olmuş

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine, yeni, yeniden hoşgeldin Mkdogday Seni tekrar burda görmek mutluluk verici. Çok keyifli bir yazı olmuş, bende hatırladım o geçen günleri okuyunca zamanla herşey oluyor, bizi daha nice geziler nice motorlar bekler

edit: bu arada dikkat ettim de benden önce üye olmuşsun, nasıl olur çok derin çalışmışsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)