Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet mi alsam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar merhaba,
    Forumu bir süredir takip ediyorum ve çok şey öğrendim sayenizde.
    Bugün de üye olarak aranıza kaltıldım.
    33 yaşındayım, bekarım ve bankacıyım. İstanbul da yaşıyorum.
    İstanbul trafiğinde 10 küsür yıllık araba tecrübem var, bisikletim var.
    bir kaç kere de trafiğe kapalı alanda Honda CBF 150 sürdüm.
    Mayıs ayında da A2 ehliyeti alacağım, sınavı bekliyorum.
    Hayatımda bir değişiklik yaparak ve arabamı satıp motosiklet almak istiyorum.
    Arabanın yıllık masrafı yaklaşık 5,5-6 bin TL.
    Genelde haftasonları gezmek amaçlı kullanıyorum. İşe de servisle gidip geliyorum.
    Monotonluk ve de uzun süredir içinde bulunduğum depresyondan kurtulmaya belki de yardımcı olabileceğini ümit ederek Motosiklet almak ve rüzgarı,heyecanı hissedebilmek istiyorum.
    Aklımda da Duke 125, 200 veya Kawasaki Z250 sl var.(2-3 haftadır araştırıyorum hem tip, hem de bana uygun olarak bu naked modelleri beğeniyorum)Tabiki ekipmanları da alacağım.
    Çok uzun mesafe ve sürat yapmayacağım, ki arabayla bile sürat yapmam.
    Motosiklet bana göre mi, pişman olur muyum, ne gerek var, saçmalamam diye düşünüp ikilem de de kalıyorum fakat yine de hergün saatlerce motosikletlere bakmaktan, forumları okumaktan vb. kendimi alamıyorum.
    Sizlerin de fikrini almak istedim.
    Sizce denemeli miyim?
    acemi27 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    alma kararınızı kesinleştirmeden önce eğitime gidin... gis akademi mesela. orada 4-5 hafta sürüş yapın. ardından kendinize en uygun motoru seçersiniz...
    Pisman bunu beğendi.

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Öncelikle hoş geldiniz. Hergün saatlerce motosikletlere bakmaktan kendinizi alamıyorsanız zehiri almışsınız demektir zaten
    Hayatınızda güzel bir değişiklik olur bence, bende motosiklete bu duygularla başlamıştım hayattan sıkılma durumu monotonluk iyi geliyor kesinlikle arkadaş olacaktır size
    karadenizz bunu beğendi.

Honda, Yamaha, GiS Akademi veya benzeri bir yerde eğitim alırsanız henüz motosiklet ve ekipman masrafı yapmadan önce motosikletin size göre olup olmadığını anlayabilir hem de doğru bir başlangıçla uzun yıllar keyifle ve güvenle motosiklet sürmenin temellerini oluşturmuş olursunuz.
    Pisman bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bilinçli birine benziyorsun müdür.
    O yüzden eğitim al ekipman al muhabbetine girmeyeceğim.
    Şu motoru bu motoru da al demeyeceğim.

Yalnız madem ki depresyondasın, işlevsellikten ziyade göz zevkine, hayallerine, yaşam tarzına uygun bir tarz seç ve bir an bile düşünme çık yollara.

Hatta komuşum bankasına ver istifayı diyeceğim de, bu tavsiyeyi vermeden önce kendim uygulamalıyım...

Motosikleti
    yok
    O iş zor, kapitalist sistem damarlarımıza işlemiş, daha ufak hayaller peşinde koşuyorum şu aralar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Yorumlarınız için teşekkürler.
    Motosiklet almadan önce biraz teorik ve pratik bilgimi geliştireyim "Motosiklet Teorisi" kitabını alıp okuyayım önce, sonra da dediğiniz eğitimlere bir bakayım.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Hoşgeldiniz en kısa zamanda aramıza katılmanız dileğiyle
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş sende zehiri almışsın bikere o zehir seni rahat bırakmayacak :D

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Evli ve bankacıyım. 34 yaşında motor aldım. Hızla hiç aram yok. Arada bir işe gidiyorum, haftasonları geziyorum. Bence hiç vakit kaybetme. En kötü hoşuna gitmezse satarsın. Ama ben hiç pişman olmadım. Sürerken suratımda anlamsız bir sırıtma oluyor Kendimi iyi hissediyorum, kafamı boşaltıyorum.
    ARçİL ve Pisman bunu beğendiler.

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax
    Merhaba, ben de seninle aşağı yukarı aynı durumdayım. İçimde motosiklete karşı bir tedirginlik ve korku hissi olsa da, her gün foruma ve sahibinden.com'a bakmaktan kendimi alamıyorum. Evliyim, eşim benim için endişelenmekle birlikte yine de alacağım kararı destekleyeceğini söylüyor. Kenarda duran param, bütçeme göre alacağım motor da belli. Ancak yine de son adımı atıp, alış aşamasına geçemiyorum iki haftadır. Bu arada Gis Akademi'den temel eğitim aldım, beceri geliştirme ile devam edeceğim. Sana da tavsiye ederim.
    abeciMotoru bunu beğendi.

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bende depresyon, hayattan zevk alamama vb. gibi sebeplerle zehri kaptım. 3-4 ay arastırdım, eğitim ve ehliyet işini hallettim. Sonra da CBR125 aldım. Şu an huzurluyum. Bir çok insanın vermediği / kaybettirdiği huzuru 2 teker ile alabiliyorsunuz. Tavsiye ederim. En kötü "evural" ın da dediği gibi satarsınız

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Hız merakın da yoksa naked güzel seçim olur, mutlu olursun. 10 küsür yıllık araba tecrübene 125lik motor biraz sıkıcı gelebilir. Duke 200 tavsiye ederim, hatta 250liğini de bekleyebilirsin. Ağır gelmezse suzuki inazuma da güzel olur. Trafiğe çıkmadan önce eğitim de alırsan daha sağlıklı olur.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Sonick34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Genelde haftasonları gezmek amaçlı kullanıyorum. İşe de servisle gidip geliyorum.
    Monotonluk ve de uzun süredir içinde bulunduğum depresyondan kurtulmaya belki de yardımcı olabileceğini ümit ederek Motosiklet almak ve rüzgarı,heyecanı hissedebilmek istiyorum.
    Aklımda da Duke 125, 200 veya Kawasaki Z250 sl var.(2-3 haftadır araştırıyorum hem tip, hem de bana uygun olarak bu naked modelleri beğeniyorum)Tabiki ekipmanları da alacağım.
    Motosiklet bana göre mi, pişman olur muyum, ne gerek var, saçmalamam diye düşünüp ikilem de de kalıyorum fakat yine de hergün saatlerce motosikletlere bakmaktan, forumları okumaktan vb. kendimi alamıyorum.
    Sizce denemeli miyim?
    ben motor alma bu işe hiç girme diyorum kısaca depresyondan da çık bir şekilde boş ver motoru
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaşlar merhaba,
    Sizce denemeli miyim?
    motoru alma isteğin hayatındaki monotonluğu gidermekse güzel, ama insanlara kızıp sinirlenip motora bineceksen uzak durmanda fayda var.

her gün kendime soruyorum, eğer motosiklete binmeye hazır hissetmezsem araba ile devam ediyorum.

Bu arada duke 125 ideal bir başlangıç motoru ve sıkılıp satmak istersen asla zarar etmeyeceğinden emin olabilirsin. Niyetin varsa gecikme sezon açıldı bile
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evli ve bankacıyım. 34 yaşında motor aldım. Hızla hiç aram yok. Arada bir işe gidiyorum, haftasonları geziyorum. Bence hiç vakit kaybetme. En kötü hoşuna gitmezse satarsın. Ama ben hiç pişman olmadım. Sürerken suratımda anlamsız bir sırıtma oluyor Kendimi iyi hissediyorum, kafamı boşaltıyorum.

evural dediğine katılıyorum. Güvenli sürmeye dikkat ettikten sonra bir sıkıntı olmaz. Kullanınca anlarsın ne yazsak boş.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Motosiklet işi zordur, zahmetlidir, konfor sınırlarının aşar. Hele Türkiye’de trafik sorunlarından ve “görmedim abi” bahaneleri olan öküzlerden dolayı dellenirsin. Ulan şu karşıdan gelen şerefli yaratık beni göre göre yine solladı dersin içinden ya da dışından. Nasılsa seni senden başka duyan olmaz. Yazın pişer, yanar, kan ter içinde kalırsın, kışın dibine kadar donar, ıslanırsın. Hele birde uzun yolcu olacak kadar bu hastalığa kapılırsan yanmışsın. Mola verdiğinde çay bardağını bile zor tutarsın ellerinin ve bileklerinin ağrısından, sırtın, belin kalçan velhasıl kelam kıl köklerin bile ağrır. Çıktığın yolculuk bitsin istersin. Eve gelir, duşunu alır, giyinirsin. Aklında bir sonraki gezinin planları vardır. Çünkü sen karasevdaya tutulmuşsundur. Bir telefon çalar. Arayan en yakın dostlarından biridir. En yakın başka bir dostun motosiklet kazasında ölmüştür. Yas tutarsın ama vazgeçmezsin, vazgeçemezsin. Damarlarına hatta genlerine bile işlemiştir bu baş belası iki tekerli şeytan arabası. İstesen de kurtulamazsın. Bir kadını sevip varlığında da yokluğunda da acı çekmek gibidir. Acı çekmeye, yanmaya, donmaya hazırsan, anlayacağın biraz sadomazoşistsen bir an önce motosiklet al ve başla. Ben başladım ve çok mutluyum. Hayatımda ki en büyük zevklerden ve mutluluklardan biri. Motosiklete başlayın ve sizde bu zevk ve mutluluğu tadın.
    camadan ve muzoooo bunu beğendiler.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Motosiklet kullanmak insanı sakinleştiriyor, bu hafta şirketin servisi olmasına rağmen ben de motosikletle gidip gelmeye karar verdim, kendimi daha mutlu hissediyorum.

Motosikleti
    yok
    Aslında ihtiyacımı ve kullanımımı da göz önüne aldıktan sonra en iyisi arabayı da satmadan Honda PCX 150 tarzı bir scooter alayım.
    Biraz inceledim ve çok hoşuma gitti.
    Zaten e5-Otoban la da çok işim yok. Sahilyolu, ara sokaklar, minibüs yolu fln doşalırım kısa mesafelerde.
    En fazla gece yarısından sonra e5 i kullanırım Kadıköy e falan gidersem.
    Baktım hoşuma gitti, Duke vs alır vitesliye dönerim veya olmadı xmax 250 tarzı büyütürüm işi.
    Hoşuma gitmezse de satarım
    Bence daha mantıklı gibi.
    yusufozugenc bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bi an önce eğitimini alıp motosikletini seç, sonrasında motosikletsiz geçen günlere bakıp üzülüceksin emin ol, zararın neresinden dönersen kardır. 31 yaşında artçı olarak başladım, ben böyle düşünüyorum..

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Aslında ihtiyacımı ve kullanımımı da göz önüne aldıktan sonra en iyisi arabayı da satmadan Honda PCX 150 tarzı bir scooter alayım.
    Biraz inceledim ve çok hoşuma gitti.
    Zaten e5-Otoban la da çok işim yok. Sahilyolu, ara sokaklar, minibüs yolu fln doşalırım kısa mesafelerde.
    En fazla gece yarısından sonra e5 i kullanırım Kadıköy e falan gidersem.
    Baktım hoşuma gitti, Duke vs alır vitesliye dönerim veya olmadı xmax 250 tarzı büyütürüm işi.
    Hoşuma gitmezse de satarım
    Bence daha mantıklı gibi.
    O da olur. Scooter candır. Her işini görür. Az yakar, rüzgar almaz, bagajı vardır, kullanım maliyeti düşüktür vs. İster çarşıya, pazara git, ister çık gez. Pcx gibi kaliteli olursa da 10 numara olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler