Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

beatten 2zamanli cross a gecis

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Merhaba!Ben Alp.Cukurova Universitesinde mak. müh. okuyorum.yazları datçadayım(marmarisin oralarda.2004 model bir honda beat im var.Sadece yazlari kullanabiliyorum.çocukluğumdan beri cross motosikletlere tutkuluyum.Artık 2 zamanlı gercek bir cross almaya kararliyim.Sorularimda bu noktada basliyor.Bu motorlarin yakit tuketimi asinmasi vs. hakkinda cok derin olmasada bilgim var.aradigim motor ayakliksiz farsiz tek kisilik bir spesiyal diil cunku gunluk kullanimda 2 kisi ve trafikte de kullanacagim.
    Yani aklimda yamaha dt 125 veya kawasaki kmx 125 gibi modeller var(2. el).

1-)Bu motorlarda 2. zamanlilarin malum asinmasi basgosterdiginde piston-sekman degisimi ne kadara yapilabilir.Yaklasik bir fikriniz var mi?
    2-)4 zamanli yeni bir motordan boyle bir motora gectigim icin dalga konusu yapma girisimleri olur mu?
    3-)Beat imi SATMAK istiyorum.aklimdaki fiyat 2.000ytl.fazla gelmesin daha 2000km olmadi ve garajda bekledi kis boyu.Ayrica yazinda getirdiimde usenmeyip garaja koyuyodum.(Evet ben bagliyim biraz).
    4-)Arkadaşlar benle takas yapabilecek motorumu almak isteyecek veya uygun bir motor biliyorsaniz haber verin lutfen.Simdiden tesekkurler.
    5-)Simdiye kadar forumun ucra koselerini bile dolandim.Ama henuz ilk defa bisey yaziyorum.O Yuzden pek bir kibarlastim,imla kurallarina pek bir ozendim,bunu neden soyluyorum saf ve soguk bir insan imaji olustuysa kafanizda dagitasiniz diye.eheheh;)
    6-)Hepinize keyifli surusler!..
    --Dostlar yorumlariniz fikirleriniz tecrubeleriniz benim icin cok degerli lutfen esirgemeyin--ozeldende msj atin isterseniz:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım aramıza
    Forum Kurallarını buradan okuyabilirsin.
    Kan grubu listesine yazılmak için
    Ehliyetle ilgili her türlü soru için
    Bulunduğunuz il / ilçe "de ki motorcularla bağlantı kurmak için
    uzun sürecek bir arkadaşlığın ilk adımları olması dileğiyle

4 zamanlı crosslar var neden illa 2 zamanlıya taktın onu söle
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    1-)performansı
    2-)sesi
    3-)goruntusu(aslinda safkan dediğim modeller gozumden gitmiyor ama 2 kisi binilebilmeli onlara ayak falan takilir mi acaba yolcu icin.hadi onu kaynakla yaparimda sele de kisa).

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Aramıza hoşgeldin dostum
    KAMP ADAMLARI

Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp

çok sağoluuuuuun

Hoşşbulduk Bende birilerinin hoşgeldin diyeceğinden umudumu kesmeye başlamıştım.Demek ki derdimizi tanışma topiğinden sonra anlatmak lasımmış.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Hoşgeldin

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    hoşgeldin

unutma 2 zamanlı makinelerin ömrü çok uzun olmaz. bence 4 zamanlı bir cross ile daha mutlu olursun
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hoşgeldin arkadaşım.
    kawasakinin 125cc krosu 41 hp güç üretiyor. 2 zamanlının bu avantajı var ama yakıtı da ona göre daha fazla. bence 4 zamanlı 200cc gibi alırsan daha mutlu olursun. 125cc kategorisinde yarışlara katılmaya niyetliysen 2 zamanlı cc sine göre daha fazla güç üretir. ama senin yarışla ilgin yok sanırım bu yüzden hem ekonomi hem çevre için 4 zamanlı derim ben.

2 zamanlı 125cc ama 41 beygirlik ufak canavar. kawasaki krosta işi biliyor bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    teşekkürler dostlar.4 zamanlı motorların rahatlığını biliyorum.ama aklımı alamıyorum.şuna baksanıza 125cc 41hp.şaka gibi.Aslında bu pek normal bi makina diil zaten.her yarış sonrası rektefiye ister.GEnelde cc başına 0.2 hp falan üretiyo 2 zamanlı normal(!) motorlar(125cc 23-26hp gibi).bu klasmanda rakip,parkur olsa motoru aldıktan sora dalarım afetmem.fekat bu koşullarda da olsa dağa bayıra çamura vurur kendimle yarışırım.2stroke rulez.braaaaaavvvvv puzzzzzztttt.tekrar teşekkürler.acaba bi 2zamanlı severler topiği mi açsam ne?

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoş geldin dostum.
    sevgi ve saygıyla kal.

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Hoşgeldin
    2 zamanlı, her zaman 2 zamanlıdır.....
    ancak tadını alan anlar.....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 zamanlı motorun şöle ufak bi avantajı vardır ...basit bir yapıya sahiptir bu yüzden tamiri kolay olur..az bişi motordan anlayan biri elinde gerekli alet edevatla çok rahat söker takar motoru ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    tekrar hoşbulduk.aslında 2 zamanlı motorları mümkün olan tüm kelimelerle arattım.forumlardada nettede.yani bi süredir cebelleşiyorum ve avantaj dezavantajlarını yan yana yazıp sınav usulü listeliyebilirim bi nefeste.fekat ben hala tam karar veremiyorum içimden geçen 2 zamanlılar ama korkuyorum.alırım elimde patlar falan diye.gerçi cebelleşir uğraşırım da maliyet..ama artık risk almamak için keyiften ödün vermek istemiyorum!.motosiklet almak isterken ki o ikilem hali işte.hepimizin yaşadığı ve çok can sıkan.lütfen içinizden geçeni söyleyin.ahanda ruh halimide dışavurdum

fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    hoş geldin dostum E sen herşeyi çözmüşsün zaten,kara ramak kalmış
    ama,illede ona da yardım diyorsan,bence 4 zamanlı derim ama,karar ve zevk senin.Sağlık ve esenlıkle kal.

Öncelikle hoş geldin dostum E sen her şeyi çözmüşsün zaten ,karar a ramak kalmış,ama onada yardım istiyorsan,4 zamanlı derim ben ama,zevk ve karar senin.sağlıcakla kal.
    FUSUR-35

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    hoşgeldin
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Teşekkürler dostlar.Ben ne istediğimi bilmiyorum galiba.Paso bi gazlara kapılıyorum.Motoru satınca elimde para olduğu zaman o anki gazım hangi modele hatta hangi tarza yönelikse direk alacam.Malum 2.el de ne çıkacağı belli olmaz.Muğla çevresinde beat düşünen olursa satılıklarda ilanım var.Takas makas enteresan olaylara da el atabilirim.Verin gazı aliim motoru ehehe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler