Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankaralı acemiden merhaba.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, arkadaşlar ben Ankaradanım bir süredir toplu taşımdan bıktığımdan araç almayı düşünüyorum.Maddi olarakta sanayiden çıkmayacak bir araba alacak durumda olmadığımı farkettim(acı ama gerçek).Neyse motosiklete zaten babamdan dolayı bi ilgim vardı zaten hep. 5. kazasından sonra bir şekilde azaltarak bıraktı motoru cebren ve hile ile elden çıkarttık.
    Benim ise zamanında(90'ların sonu) hurdaya çıkmış(hurdacıdan almıştım plaka vs. yok) bir mobiletim vardı 6 ay kullandım(malum ankara büyük şehir sıkıntı oluyordu).
    Ne alabilirim nasıl alabilirim derken araştırmaya başladım ve foruma denk geldim,Altın Elbiseli Adam ve bu forum cidden karşılaştığım en faydalı bilgileri veren kaynaklar şu an için gözümde.

Uzun lafın kısası şu anda sadece B sınıfı ehliyetim var(uygun birşey bulursam A2 ehliyet almayı düşünüyorum) motosiklete başlamak istiyorum elimde çok bir para yok az yakan bişey arıyorum kolay ve konforlu olsun çok basmasa da olur niyetindeyim öğrenme dönemi olacağı için hem uygun fiyatlı hem de kolay öğrenebilinen motor düşünüyorum.

En çok aklıma yatan Yamaha YBR125 hem sağlam hem de pır pır gider gibi bir izlenim bıraktı benden 2.el düşünüyorum Ankaradan.

Benim gibi bir acemiye verebileceğiniz tavsiye ve önerilerinize açığım.

Bunların yanı sıra 2. el bir Yamaha YBR125 alırken neye dikkat etmem gerekir hangi model hangi kilometresini ne kadara bulabilirim(yazar burada kazıklanmak istemediğini vurguluyor).Bulduğum motor ne kadar sağlıklı olur.

Birde ekipman için önerileriniz nelerdir çok top ekipmanlar olmasa bile en azından kaskta sağlamlık vizorun buğulanmaması için vs.(malum Ankara ayazı bambaşka) İş yerinde takım elbise giyiyorum ama sorun değil üstümü değiştirebileceğim soyunma odamız var.Ona uygun koruma montu ya da başka bilmediğim başka aksesuar ve güvenlik önlemleri ile ilgili fikirlerinizi rica ediyorum.

Hepsinden sonra ben yeni araştırmaya başlayan birisi olarak YBR 125 diye düşünüyorum ama varsa başka önerileriniz bunları öğrenmek isterim YBR125 e göre artı ve eksileriyle anlatırsanız çok teşekkür ederim.

Yazının uzunluğundan dolayı üzgünüm...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Merhabalar Hoş geldiniz.
    YBR ye krşılık 150 cbf yada bajaj 150 de alabilirsiniz. Geri kalanlarıda birbirinin aynı.
    Bennde 1 ay a kdar ehliyet alıyorum 2. el ya cbf ya bajaj düşünüyorum. TVS bu 3ünden snraki bana göre en iyiysi sonrasında küba RKS mondial vs hepsi aynı
    NeroA bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasım ybr guzelde ikinci el alma neden dersen temiz 2 ele sıfır parası istiyorlar hatta daha fazlasını isteyende gördüm git sıfır al temize bin alışan zaten satmıyor 2. Motor olarak tutuyorlar tek dezavantajı herkesin seni kürte sanması bir işyerinde luzumsuzlar bir pizza lütfen diye motoru alaya almasidir. Bu arada Ankara'da nerde oturuyorsun bende ankaradayım
    NeroA bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    A2 ehliyeti bu sene sonuna kadar almaya çalışın stajyer ehliyet yasası geliyor 2015 in 1 ocağında , ehliyet almak 3 kat daha zor olucak maddi ve manevi ve uzun sürecek
    NeroA bunu beğendi.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Honda cbfde dusunebilirsin bak.p arcasi ucuz, sevisi guzel.

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Hoş geldiniz.
    YBR ye krşılık 150 cbf yada bajaj 150 de alabilirsiniz. Geri kalanlarıda birbirinin aynı.
    Bennde 1 ay a kdar ehliyet alıyorum 2. el ya cbf ya bajaj düşünüyorum. TVS bu 3ünden snraki bana göre en iyiysi sonrasında küba RKS mondial vs hepsi aynı
    Teşekkür ederim, hoşbulduk, tavsiye için sağol cbf zaten en büyük rakibi forumlarda ama bajajı yeni öğrendim teşekkür ederim.

Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasım ybr guzelde ikinci el alma neden dersen temiz 2 ele sıfır parası istiyorlar hatta daha fazlasını isteyende gördüm git sıfır al temize bin alışan zaten satmıyor 2. Motor olarak tutuyorlar tek dezavantajı herkesin seni kürte sanması bir işyerinde luzumsuzlar bir pizza lütfen diye motoru alaya almasidir. Bu arada Ankara'da nerde oturuyorsun bende ankaradayım
    Kardeşim çok haklısın birebir gidip görmedim ama internetten baktıklarım faiş fiyatlıydı millet olta atmış keri silkelemeyi bekliyodur diye düşünüyorum zaten birebirde fiyatlar aynı olursa almam zaten(beni düşündüğün için teşekkürler).
    Kurye muhabbetinde haklısın bu arada Ankarada Keçiören taraflarındayım sen ne taraftasın?

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyeti bu sene sonuna kadar almaya çalışın stajyer ehliyet yasası geliyor 2015 in 1 ocağında , ehliyet almak 3 kat daha zor olucak maddi ve manevi ve uzun sürecek
    Yanlış anlama arkadaşım ama ehliyeti ilk aldığım zamanda bu muhabbet vardı hapisteki af, askerdeki kısalma muhabbeti gibi ne var ne yok araştırmadan konuşuyorum resmi gazetede yayınlandıysa cehaletime ver kusuruma bakma ama zaten 2015 ten önce almayı düşünüyorum yılbaşında harca felan da zam gelir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Sanırım bu sefer gerçek

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Bu ne abi haydar dumene yazan adamlarin rumuzu gibi "ANKARALI ACEMI"

Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülünmeyecek gibi değil ama. ))

Ayrıca hayırlı olsun şimdiden dostum, kazasız belasız inşallah.

Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahkaha attım dostum ama o açıdan bakınca senin nick çok daha fena geldi :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)