Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Avustralya'dan da selamlar:) biraz öneriye ihtiyacım var!

Motovento
    REKLAM ALANI
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Foruma hosgeldin. Avustralya'da nerdesin? Gold coast da yakin arkadasim var Turk degil kendisi Sirp.
    OokareenoO bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Duygu 'da ben zaten internetten bulduydum bunları ben hani kendine ekipman almaya gittiğinde zahmet olmazsa sorarsan sevinirim demiştim sadece Yoksa internetten bende buluyorum, hatta ve hatta bir ürün araştırıyordum Türkiye 'de fiyatı 3 katı Hong Kong 'da ki fiyatından. Şok oldum ve hemen sipariş ettim 18TL gibi bir rakam tuttuğu için gümrüğe takılmaz bu tarz şeyler o yüzden rahatlıkla elime ulaşır diye düşünüyorum 1 - 1,5 hafta içerisinde ayrıca kargo ücretsiz (free shipping) LS2 'nin farklı farklı modelleri var evet biliyorum benim aradığım aslında FF-351 değil FF-350 miş, bakıyorum şimdi internetten de aslında kendi kaskımı satana kadar alamam ne yazık ki Fakat kendi kaskımı sattığım gibi ilk işim açıkçası bu kaskı almak olacak kesinlikle Her zaman tam yüz ( full face ) kasklar daha sağlıklıdır benim düşünceme göre.
    Evet gümrüğe takılacak bir ürün olursa gerçekten hem çok bekliyorsun, hemde fiyatı astarından pahalıya geliyor dediğin gibi ama geçenler de bizim ofiste çalışan bir arkadaşımız yurtdışından kulaklık sipariş verdi 1 hafta içerisinde geldi 100TL civarı felanmış kulaklıkta bu arada işte bakalım bende şu 18TL 'ye aldığım bir ürün vardı hemde ücretsiz kargo ( ki ücret almadılar ödeme aşamasında ürünün kargo bedelini, normalde ödeme aşamasında direk olarak alıyorlar. )
    Motosiklet rengi dediğim gibi aslında Yurtdışındaki kullanıcılar için çok önemli değil, Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsan yani insan yaşamının herhangi bir değeri ve önemi olmayan bir ülkede isen etkisi fazlası ile oluyor motosiklet renginin fakat bildiğimiz üzere Avustralya 'da yaşıyorsun ki orada yanlış bilmiyorsam insan 'a verilen değer çok çok yüksek bu yüzden sıkıntı yok Motosiklet te zaten denildiği gibi Kawasaki ve Yamaha tek geçerim, eğer paran varsa bu markaları tercih edeceksin arkadaş Eğer bütçen bunlara yetmiyor ama birazda param var diyorsan Honda bakacaksın ha o da yok diyorsan Diğer markalara yöneleceksin zaten. Motosikletin eline ulaşana kadar zaten daha çooookkkk gözünü motosikletler çekecek emin olabilirsin bu konuda kesinlikle Bu hafta sonu bende aldım eşimi biraz dolandık, hava güzeldi de akşam yağmuruna yakalanınca iş kötü oluyor beh Buz kesiyor insan gerçekten.
    Olabildiğince kendini geliştir, kesinlikle hem ingilizce konusunda, hem diploma konusunda durmayın. Aslında yurtdışında Türk Vatandaşı olarak her bireyimiz Türkiye 'yi temsil eder, sizler ne kadar çok övgü ve başarı kazanırsanız ülkemiz içinde o kadar çok iyi olur. Öyle üşengeçlik yapma öğren, 1 lisan 1 insan, 2 lisan 2 insan demektir derlerdi büyüklerimiz Hafıza kuvvetlendirici oyunlar felan var diye biliyorum ki buna en büyük etkiyi de yanlış hatırlamıyorsam SUDOKU derlerdi Çok iğrenç ve hiç sevmediğim bir oyundur fakat hafıza konusunda muhteşem bir geliştirme sağladığı resmi olarak kanıtlanmış oyundur

Aynen aslında dediğin gibi doğru ya, şimdi biraz geçmişe dönük düşünüyorum da evet haklısın yani. Araba kullanmaya başlıyoruz, motosiklet kullanmaya başlıyoruz, arkadaş çevremizden deneyimler kazanıyoruz ki ben zaten araba sürmesini arkadaşımdan öğrenmiştim O öğretmişti bana sağolsun, emeği bu konuda gerçekten büyüktür bende...
    Dediğin gibi siz bayanlar ne yapacaksın, mecbuurrr çekeceksiniz

Kusura bakma ne zaman gideceğimiz belli olmadığı için fikir olsun diye netten bakmıştım elbette ( ben soramam ama ) eşime sordururum. Dediğim gibi bu hafta sonuna doğru gideriz sanırım inşallah. Motoruda bu hafta Yada gelecek hafta başı alacağız umarım ekipmanları da hemen alabiliriz bende araştırıyorum ekipmanları âhiri iyilerinden sanırım ama çok pahalı , ne tercih etmeliyim bilmiyorum:( ceketler içerisinde dirlik oluyor mu yoksa bazılarında mı oluyor? Ceketteyse dörtlük ne kadar güvenilir acaba? Ayrı ayrı mı almalıyım? Bunları düşünüyorum bu aralar :D
    Kargonu bedavaya göndermeleri çok iyi olmuş ya ben farklı ülkelerde ücret alıyorlar diye biliyordum. Ki Amerika'dan aldığımız bir üründe kargo ücretini biz ödemiştik .
    Insanda değer verdikleri kesin burda. Motor rengi zevk meselesi , bu kez istediğim olmadı ama ikinciyi sevdiğim beğendiğim birsey alırım artık ;)
    Az önce canlı canlı gördüm benim motorun siyahını , baya güzelmiş ben sevmem diye düşünüyordum ama kalıbı büyük hala :D
    Uzun yorumlardan okuyan kimse olmuyor sanırım sadece sen yazıyorsun sayfaya :D teşekkürler
    Sudoku çok severim oynuyorum da ama benim hafıza da gelişme yok bunca yıl okudum peşini bırakmam bu saatten sonra , yeni yeni alışıyorum olsun o kadar da ;) daha tam yaz gelmedi tabi oraya baharı da ne güzel memleketimin be özledim çok :( buraya da kış geliyor. Iki haftanın biri yağışlı güzel havaları değerlendireceğim bende mümkün olduğunca artık .

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma hosgeldin. Avustralya'da nerdesin? Gold coast da yakin arkadasim var Turk degil kendisi Sirp.
    Hoşbulduk, teşekkürler. Bende yeniyim burada , gold coast baya uzak bize Sidney yakınında yaşıyoruz selam söyleyin o zaman
    dmRhn bunu beğendi.

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ne zaman gideceğimiz belli olmadığı için fikir olsun diye netten bakmıştım elbette ( ben soramam ama ) eşime sordururum. Dediğim gibi bu hafta sonuna doğru gideriz sanırım inşallah. Motoruda bu hafta Yada gelecek hafta başı alacağız umarım ekipmanları da hemen alabiliriz bende araştırıyorum ekipmanları âhiri iyilerinden sanırım ama çok pahalı , ne tercih etmeliyim bilmiyorum:( ceketler içerisinde dirlik oluyor mu yoksa bazılarında mı oluyor? Ceketteyse dörtlük ne kadar güvenilir acaba? Ayrı ayrı mı almalıyım? Bunları düşünüyorum bu aralar :D
    Kargonu bedavaya göndermeleri çok iyi olmuş ya ben farklı ülkelerde ücret alıyorlar diye biliyordum. Ki Amerika'dan aldığımız bir üründe kargo ücretini biz ödemiştik .
    Insanda değer verdikleri kesin burda. Motor rengi zevk meselesi , bu kez istediğim olmadı ama ikinciyi sevdiğim beğendiğim birsey alırım artık ;)
    Az önce canlı canlı gördüm benim motorun siyahını , baya güzelmiş ben sevmem diye düşünüyordum ama kalıbı büyük hala :D
    Uzun yorumlardan okuyan kimse olmuyor sanırım sadece sen yazıyorsun sayfaya :D teşekkürler
    Sudoku çok severim oynuyorum da ama benim hafıza da gelişme yok bunca yıl okudum peşini bırakmam bu saatten sonra , yeni yeni alışıyorum olsun o kadar da ;) daha tam yaz gelmedi tabi oraya baharı da ne güzel memleketimin be özledim çok :( buraya da kış geliyor. Iki haftanın biri yağışlı güzel havaları değerlendireceğim bende mümkün olduğunca artık .
    Estağfurullah olur mu hiç öyle şey, ne kusuru be. Ne zaman gideceğiniz önemli değil, sadece hani fiyatlar aşağı yukarı nedir merak ettim Türkiye fiyatlarından ucuz olacağı kesin zaten onda hem fikirim de çok büyük bir fark oynamıyorsa buradan da alınabilir diye düşünüyorum sadece. Biraz yaptığım araştırmalarda Türkiye ile fiyatları hemen hemen aynı hatta bazı yerlerde Türkiye 'den daha pahalı gibi gördüm.
    Sen yada eşin sorabilirse gerçekten memnun olurum, ona göre araştırmalarımı sürdürmeye devam ederim. En azından araştırırken Avustralya bölgesinden araştırırım Bu hafta sonu ekipmanları almaya giderseniz, gelecek hafta başında da motosikletin gelirse, birde hava üstüne üstelik güzel olursa mis mis harika vallahi tadından yenmez hemen motosiklete atlanır ve başlanır sürülmeye Kask olarak Ahiri kask markasını duymadım Arai var o isme benzeyen aceba bunu kastettin diye düşünerek yazıyorum ki evet Arai güzel ve çokta sağlam bir kask markasıdır. Insan hayatı ne kadar değerli ve önemliyse işte o kaskın bedeli de bir o kadar çoktur Ceketlerde ki dirlikten kastın nedir Duygu ? Ceketlerde dikkat edilmesi gereken ise korumalıklardır yani Dirsek, Omuz, Sırt ve Göğüs korumaları olan ( ya aslında hani göğüs korumaları montlarda oluyor mu bilmiyorum genel de benim montum hava yastıklı olduğu için onda var o yüzden böyle yazıyorum ) ya insan hayatından bahsettik ya aslında yaşadığın ülke de insan hayatına verilen değeri zaten sen kendinde biliyorsun, bu yüzden ben inanıyor ve güveniyorum ki yaşadığın ülke 'de motosiklet yüzünden ölenler muhakkak kendi hataları yüzünden ölenler oluyordur ki bunun oranı da gerçekten çok düşüktür buna gerçekten eminim o yüzden fazla abartmaman taraftarıyım koruma da yani kask, ceket, eldiven ve dizlikler yeterli olacaktır. Dizlikler ve eldivenler yine çok zorunlu olmadıkça takmana gerek yok, ben dizlik ve eldiveni neden tak derim çünkü daha yeni bir şoförüz motosiklet üzerinde Allah göstermesin düşeriz, kayarız ederiz bir yerimizi çizmemek için giy derim ama tabii bu yine senin inisiyatifinde olan birşey.
    Renk dediğim gibi işte çok önem arz etmese de umarım bir sonra ki alacağın motosikleti hem bu konuya dikkat ederek hemde beğendiğin rengi seçerek sahip olursun bir sonraki motosikletine Bence 125R motosikletlerin kalıpları bir bayana göre gayet iyidir, bende öyle düşünüyordum ki gördüğüm de o kadar olmadığını fark ettim yalnız ağırlık olarak yine ağırdır yani Resmi sitelerinde yazmamışlar ağırlığını fakat eğer yanlış bilmiyorsam Islak ağırlı 140Kg 'ya yakın olması gerekiyor yani sıvılarla birlikte, fakat kuru ağırlı da 125Kg olması gerekiyor ( bu rakamlar emin olmamakla birlikte internet üzerinde biraz bakınca bulabileceğin ortalama oranlardır ).
    Uzun yorumları okuyan ve yazmaya vakit ayıran kişiler biraz sabırlı biraz da heveslidir bana göre hem araştırmaya hemde okumaya ( kitap okumayı sevmem pek ama şöyle bir gerçek var ki bende internet üzerinde ki uzun yazıları okurum ) boşver vakit ayırıp okuyan arkadaşlara teşekkür ederiz yine de

Bırakma bırakma okumak güzeldir Sudokuya devam durma hafızanı sen farkında olmasanda geliştirir Birde memleketime yaz gelmiş, burada ise iki haftanın bir haftası yağmurlu diyorsun da memleketinde kış halen devam ediyor Aha Cuma gününden sonra Türkiye yine yağışlı havanın etkisine giriyor, bir hafta sonunu düzgün geçiremedik ki şöyle rahat rahat motosikletimize binelim de gidelim
    OokareenoO bunu beğendi.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Arada güldüm mesajını okurken tamamen benim hatam ! Telefon kaydırınca bazen yazılar görünmüyor takip edemiyorum , telefon da otomatik düzeltme yapmış farketmemişim shoei demiştim kask için mont için de kendi sırtlığı var mı yoksa ayrıyetten sırtlık almak daha mı iyi olur demiştim. Gördüğüm kadarıyla montlarda sırtlık var ama ne kadar güvenilir bilemedim.
    Ben bütün ekipmanları almak istiyorum. Dediğin gibi burda insana saygı çok fazla ve trafikte bisikletçilere dahi inanılmaz özen gösteriliyor. Trafik Şeridinde takip ediyorsa korna bile çalmadan bekliyorlar ve güvenli olduğunda sadece geçiyorlar mesela. Sende yurt dışında yaşamışsın biliyorsundur Türkiye yle kıyaslanması imkansız! Ama ben kendime güvenmiyorum işte :D ben hazırlıklı olayımda annemler hala istemiyorlardı birsey olursa başıma kalkarlar
    Kış gitmedi diyorsun da ( aslen aydınlıyım ben ) bütün kış ailemle konuştuk yağmur iki hafta felan yağmış. Bu yıl yağışsız bir kış geçti biliyorum ben Türkiye'de. Istanbulu bilemiyorum. Yağsın yağmur berekettir ))) bütün yaz fırsatınız olacak nasılsa ;)
    Sorarım mutlaka yardımcı olabilmeyi çok isterim, hatta ben kendime de sorarım birde şu arai ye de bakarım.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Arada güldüm mesajını okurken tamamen benim hatam ! Telefon kaydırınca bazen yazılar görünmüyor takip edemiyorum , telefon da otomatik düzeltme yapmış farketmemişim shoei demiştim kask için mont için de kendi sırtlığı var mı yoksa ayrıyetten sırtlık almak daha mı iyi olur demiştim. Gördüğüm kadarıyla montlarda sırtlık var ama ne kadar güvenilir bilemedim.
    Ben bütün ekipmanları almak istiyorum. Dediğin gibi burda insana saygı çok fazla ve trafikte bisikletçilere dahi inanılmaz özen gösteriliyor. Trafik Şeridinde takip ediyorsa korna bile çalmadan bekliyorlar ve güvenli olduğunda sadece geçiyorlar mesela. Sende yurt dışında yaşamışsın biliyorsundur Türkiye yle kıyaslanması imkansız! Ama ben kendime güvenmiyorum işte :D ben hazırlıklı olayımda annemler hala istemiyorlardı birsey olursa başıma kalkarlar
    Kış gitmedi diyorsun da ( aslen aydınlıyım ben ) bütün kış ailemle konuştuk yağmur iki hafta felan yağmış. Bu yıl yağışsız bir kış geçti biliyorum ben Türkiye'de. Istanbulu bilemiyorum. Yağsın yağmur berekettir ))) bütün yaz fırsatınız olacak nasılsa ;)
    Sorarım mutlaka yardımcı olabilmeyi çok isterim, hatta ben kendime de sorarım birde şu arai ye de bakarım.
    Gül gül Shoei kesinlikle eğer bütçen yetiyorsa, almanı tavsiye edebileceğim bir kask markası yada Arai demiştim hiç olmadı LS2 tercih edebilirsin fakat eğer sırlamak gerekirsek tabii ki Shoei sonra Arai sonra Nolan sonra Bell sonra LS2 benim gözümde sıralaması bu şekilde gelir. Bütçen neye el veriyorsa tabii ki o fakat biliyoruz ki fiyatı yüksek olanın fiyatında ki yüksekliğin sebebi kesinlikle malzemede kullanılan kalitedir ve tabii ki tabi tutulan testlerden kesinlikle iyi bir sonuç çıkartmış olmasıdır.
    Evet montlarda sırt koruyucusu mevcut, güvenebileceğin kadar iyidirler ha dersen ki "Ben çok sakarım, motosikletin önünü kaldırırım farkında olmadan ve sırt üstü yatarım, hiç olmadık yerde belimi vururum kırma riski atlatabilirim" diyorsan ekstra sırt korumalığı al ki bu biraz abartılı olur be Sen bugün vaktin varsa bütün ekipmanlarını al, ekipmanları da internetten mi sipariş veriyorsun ? Mağazaya gidip deneme şansın oluyor mu beden ölçülerine göre farklılık gösterebilir diye soruyorum.?
    Ben daha önce bahsettiğim gibi Isviçre 'de yaşadım seninde bahsettiğin gibi Bisiklet kullanırdım orada uzun yol mesafelerinde ve adamlar ben rahat süreyim diye yanımdan geçerken bir araba ekstradan bir araba geçebilecek kadar solumda boşluk bırakır iyice sola yanaşırlar öyle beni rahat bıraka bıraka yanımdan geçer giderlerdi ve daha basit bir örnek vermek gerekirse kavşaklarda içeride kim varsa geçiş önceliği onun olmak ile birlikte her zaman geçiş önceliği solunda ki aracındı ve buna büyük özen gösterilirdi Türkiye 'de öyle miiii Türkiye 'de araba ile yolculuk yapıyorsan ve yanında da bir apaçi varsa, motorlunun yada bisikletlinin yanından geçerken arabalı olan apaçi diğer apaçiye derken " Bak şimdi bu motorluyu yada bisikletliyi nasıl rüzgarımla sallıcam izle ve gör biraz gülelim " der ve yanımızdan zırank diye geçer neye uğradığımızı şaşırırız yada kavşak mevzusunda ise kavşağın içinde ki hiç önemli değildir, geçebileceğimizi gözümüze kestirdik mi ablacım yapışşşttııırrrr geçeriiizzz bizde böyle ne yapacaksın, motosiklet yada bisiklet kullanırken bir insanda iki göz varken bizde KULAKLAR bile göz oluyor Etraftan sesleri dinleyerek gözlerimizle takip ederiz Ha birde burunlarımızı kullanırız, maşallah havayı koklayan moto/bi/sikletliler gibi olduk resmen yağmur yağacak mı, yağarsa arabalar yağmurun suyu ile bizi yıkar mı gibi bir çok durumu da koklarız hani yani Bu sebepten dolayı evet yağmur berekettir ve yağsın Aydın yöresine yağış bol düşer ki Ege bölgesi yağışlıydı bu sene biraz daha Istanbul 'da öyle, hayır yağsın tabii ki yağsın, yağsın da bizim dört tekerlekli arkadaşlar ( ki bende motosiklet kullanmadığım zaman araba kullanıyorum ) dikkat etsinler trafikte ki motosikletli arkadaşlarıma

Bak bu sebep tem otoyolundan geliyorum, en sağ şeridin sağından bitane motosikletli gidiyor ( Kawasaki Ninja ), gözüm yol boyu o motosikletin üzerindeydi. Bir araba beyaz bir balina ( yani Beyaz Servis Arabası ) arkadan bu arkadaşa baya baya yaklaştı sonra bu arkadaşta mecburen emniyet şeridine girdi. Aklımdan sonra ne geçti biliyormusun, şu motosikletin arkasına geçim sonra da bir araba mesafesi ( araç arası koruma mesafesi ) kadar boşluk bırakıp şuna eskortluk yapayım da adam rahat rahat gitsin gideceği yere kadar yada benden ayrılması gerektiği yere kadar demeye kalmadı adamı emniyet şeridinde yakalamak ne mümkün ( çünkü bizde trafik vardı adam rahat rahat bastı gitti ).
    Yani burada ki saygı insana olan saygıdır aslında, sen burada " Bu yol benim hakkım demessen, bir motosikletli olarak beyaz balinalar gibi katiller seni çok ezer geçer ) Demiş AEA ( Altın Elbiseli Adam yani Barkın usta )
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Shoei 700 dolar çok fazla kaliteli olduğundan eminiz de eşim almaz altında küçücük motor var diyor. Haklı ortalama birsey almayı düşünüyorum. Montun kendi sırtlığı yeter o halde her ne kadar kendime güvenmesem de pantalon almayı düşünüyorum dizliğe gerek yok bu durumda . Internet'ten alışveriş bana göre değil gidip dememem lazım içime sinmesi lazım
    Şehir dışındayız şimdi bir kaç gne dönücez ama eşim çalışıyor. Ilk fırsatta gideriz artık çünkü hergün motor ve ekipmanlarla ilgili konuşuyorum ona da gına geldi bir an önce alıp kurtulmak istiyordur. Gerçi bu seferde kurs için konuşurum bol bol :D
    Burası da öyle bisiklet ve motorlular için her türlü rahat trafik ortamı sağlanıyor. Keşke herkes böyle sizin gibi düşünceli olsa çok daha yaşanabilir bir yer olur Türkiye :( ihtiyacımız olan tek şey saygı !

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Shoei 700 dolar çok fazla kaliteli olduğundan eminiz de eşim almaz altında küçücük motor var diyor. Haklı ortalama birsey almayı düşünüyorum. Montun kendi sırtlığı yeter o halde her ne kadar kendime güvenmesem de pantalon almayı düşünüyorum dizliğe gerek yok bu durumda . Internet'ten alışveriş bana göre değil gidip dememem lazım içime sinmesi lazım
    Şehir dışındayız şimdi bir kaç gne dönücez ama eşim çalışıyor. Ilk fırsatta gideriz artık çünkü hergün motor ve ekipmanlarla ilgili konuşuyorum ona da gına geldi bir an önce alıp kurtulmak istiyordur. Gerçi bu seferde kurs için konuşurum bol bol :D
    Burası da öyle bisiklet ve motorlular için her türlü rahat trafik ortamı sağlanıyor. Keşke herkes böyle sizin gibi düşünceli olsa çok daha yaşanabilir bir yer olur Türkiye :( ihtiyacımız olan tek şey saygı !
    Duygu sustu iyice ...
    Ne oldu motosiklet durumları acaba
    OokareenoO bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    merhaba millet .....
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba millet .....
    Derken yani merhaba millet...
    OokareenoO ve kaan898 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Duygu sustu iyice ...
    Ne oldu motosiklet durumları acaba
    Gelişmeler çok ama fırsatım yoktu bu aralar.
    Salı günü parasını ödedik şehir dışına çıktık. İşlemleri halledeceklerdi. Bugün bekliyorduk ama sanırım yarın teslim edecekler, vizesi sanırım :D tercümesinden emin değilim halledememişler yarın bekliyoruz )
    şehir dışındaydık gene iyi oldu bir bakıma melbourne'dan baktık ekipmanlara seçenek daha çoktu kaliteli ürün daha fazlaydı , ve sağolsun ilglenen arkadaş ne nasıl olmalı çok yardımcı oldu, birkaç ekipman aldık( kask, mont, eldivende bot) , extra çıkan ödemeler nedeniyle geri kalan parayı önümüzdeki haftalarda yatırınca gönderecekler artık. Pantalon olmadı onu burdan müsait bir zamanda bakıcaz
    Bu Pazartesi kursa katılıyorum sabah 8 akşam 5, sanırım geçebilirsem sertifika veriyorlar ve ehliyetimi çıkartabiliyorum. bu eğitimden önce özel ders vermeyi kabul etmemişler. Motorum da evimize gelicek pist yerine
    Arabanın direksiyon sınavını şehir dışında olduğumuz için kaçırdım , eşim erteletmeyi unutmuş defalarca hatırlatmama rağmen! Daha sonra yeniden randevu alacağız artık. ( bu Arada üç kere değilmiş sanırım hakkımız istediğin kadar dene dedi eşim, yalan söylemiş ben geçeyim diye galiba :D)

Senin kask yoktu baktığımız yerde ama pantolon için gittiğimde burdan bakıcam ama shoei marka kasklar indirime girmiş yarı fiyatına 700 800 dolar olan kasklar 400 500 civarındaydı. Ama benim kafama oturmadı ya büyük geldi ya küçük çok istemiştim fiyat uygun olunca sevinmiştim nasip değilmiş. !!!

Başka gelişme yok sanırım :D

Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba millet .....
    Merhaba
    Derken yani merhaba millet...
    Hahha

Motosikleti
    Tvs Apache
    Foruma hoşgeldin,biraz geç oldu ama Benimde perth'e gelme niyetim var
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Hoşbulduk nasıl gelmeyi düşünüyorsunuz? Evlilik , öğrenci...? Bir kere perth'e gitmişliğim var akşam gittik sabah yola çıktık. Kıtanın taa öteki ucunda ama ben çok beğendim ;) yaşanılabilecek en güzel şehirlerden biri bence !!

Motosikleti
    Tvs Apache
    Hoşbulduk nasıl gelmeyi düşünüyorsunuz? Evlilik , öğrenci...? Bir kere perth'e gitmişliğim var akşam gittik sabah yola çıktık. Kıtanın taa öteki ucunda ama ben çok beğendim ;) yaşanılabilecek en güzel şehirlerden biri bence !!
    Aslına bakarsan,ben ileride oturma izniyle gelmek istiyorum.Ama öncesinde yabancı dil okulları sayesinde gelebilirim belki.Ya da evleneceğim şahısla balayına motosiklet turuyla çıkıp gelebiliriz belki .Perth için kıtanın en sessiz şehri diyorlar.Bi arkadaşım gitmişti,sakinlikten öleceğim diyordu,gelirsen melbourne'e gel diyip duruyordu.Kısmet
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı SolidRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsan,ben ileride oturma izniyle gelmek istiyorum.Ama öncesinde yabancı dil okulları sayesinde gelebilirim belki.Ya da evleneceğim şahısla balayına motosiklet turuyla çıkıp gelebiliriz belki .Perth için kıtanın en sessiz şehri diyorlar.Bi arkadaşım gitmişti,sakinlikten öleceğim diyordu,gelirsen melbourne'e gel diyip duruyordu.Kısmet
    Melbourne da güzel şehir büyük kalabalık ve berbat bir trafiği var bence dediğim gibi gece gittik sabah erken yola çıktık , ben sakinliği seviyorum yeşille beraber , ne yazık ki melbourne'da tıkış tıkış bina karmakarışık trafiği var eşim küçüklüğünden beri burda yaşıyor , ekipmanlar için alışverişe gittiğimizde çıldırdı trafikte, işimiz bitince de hiç oyalanmadan yola geri koyulduk. Nasıl bir şehirde yaşamak istiyorsanız tercih sizin,yaşamak için güzel memleket her türlü ;) hayırlısı olsun inşallah

Motosikleti
    Tvs Apache
    Melbourne da güzel şehir büyük kalabalık ve berbat bir trafiği var bence dediğim gibi gece gittik sabah erken yola çıktık , ben sakinliği seviyorum yeşille beraber , ne yazık ki melbourne'da tıkış tıkış bina karmakarışık trafiği var eşim küçüklüğünden beri burda yaşıyor , ekipmanlar için alışverişe gittiğimizde çıldırdı trafikte, işimiz bitince de hiç oyalanmadan yola geri koyulduk. Nasıl bir şehirde yaşamak istiyorsanız tercih sizin,yaşamak için güzel memleket her türlü ;) hayırlısı olsun inşallah
    O zaman perth,istanbulu yeterince çekiyoruz..

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    An itibariyle motorum gelmiş bulunmakta garaja inip inip bakasım geliyor içerde tur attım bile zevki inanılmaz
    Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
    capozzz bunu beğendi.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepsinden önce Temelden başlayarak kademeli bir eğitim iyi olur..Bu süreçte nasıl bir motosiklette rahat başlayabileceğine karar vermiş olursun ilerisi hakkında daha net bir fikir belirir kafanda..Sonrasında ekipman dizilimi..ve (tabiki ehliyet varsa) kafanda olur verdiğin motosikleti denemek üzere bayiye gidip almak gitmek

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Arkadaşım sağolasın da biz motoru aldık garajımda şimdi bugün geldi. Ekipmanları da aldık pantalon hariç (beğenemedik onu)onlarda teslim edilecek bize önümüzdeki haftalarda. Pazartesi kursa katılıyorum , ehliyetim Türkiye'de var burda da alacağım inşallah. Kursta onların kendi ekipmanları ve motorlarını kullanacağız. Bu eğitimden sonra özel derslere başlayabilirmişim. Sonrasını görücez artık. Ya nasip

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Bunlarda ilk resimleri bebeğimin :D

OnurTr, dmRhn ve capozzz bunu beğendiler.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun..kazasız ve keyifli sürüşler
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Teşekkürler
    OnurTr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)