Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu yaşta başlamak ?!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar ;

Aranıza yeni katıldım. Uzun zamandır aklımda olan motor sahibi olma fikrini hayata geçirme kararı aldım. Önce forumdan bir çok yazı okumayı planlıyorum. (illaki sorularımın yanıtlarının olduğu başlıklar vardır)
    Aklımda chopper tarzı bir motor almak var. Acemiyim sonuçta başlangıç olarak 10bin TL bir bütçe ayırdım kendime. Kask+Ceket+eldiven dahil 2. el motorumu da almayı istiyorum (tabi mümkünse)

Siz üstadlardan, marka model konusunda fikir almam gerek.
    Aklımda olan marka modeller, (tabi bu bütçeye bu motorlar olmaz diyecekleriniz çıkacaktır içinizden. Bir umuttur yaşatan insanı)
    VN 800 Vulcan
    Yamaha Dragstar 650
    Vt 750c shadow
    Kawasaki VN 900 custom
    Suzuki m800 / c 800
    Regal Raptor Boober 350
    Regal Raptor Daytona 250

Sizden ricam acemiliğim ve şehir içi yakıt konularını dikkate alarak bana yol göstermeniz. (Boy 182 kilo 85) Motorun altımda ufak kalmasını istemiyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir not eklemek istedim, Ankara'da kurs tavsiyesine ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Merhaba.
    Acemiyim yazmışsınız fakat belirttiğiniz modelleri görünce tüylerim diken diken oldu
    Orada yazan motorların hepsini silin aklınızdan.
    Hyosung gv250 modelini araştırın. Hem yakıt hem kalıp hemde konfor olarak sizi tatmin edecektir.

Bu arada hangi yaşta başlamak ?

Forumdaki yazılanları çizilenleri okumaya başladım hemen hemen hepsinde cevabınız var, sizin fikrinizide duymak isterken cevabınızı gördüm. Hyosung gv250 çoğu yerde geçiyor, o da olabilir soğuk gelmedi motor bana. Ama motorumu aldıktan sonra kolay kolay değiştirmek istemiyorum.
    Yaş 32 ama daha yeni başlayan daha yaşlı abilerimizin de olduğunu gördüm

Peki bu Hyosung bobber için uygun mudur? Bir süre sonra üzerinde oynama isteği duymaya başlayacağıma eminim.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Başlangıç için tek önerebileceğim motor gv250 modelidir. Yeni başlıyorsunuz, haliyle sorunsuz bir motosiklet lazımki sizi zırt pırt arıza verip soğutmasın. Tabi buna istinaden konfor, yakıt ve açtığında gitmesinide ekleyelim... Sonuç GV250

GV250 konusunu okuyun, Türkiye turu yapanlar var bu motorlar. Bobber için ise, tamamen sizin hayal gücünüze kalmış... Neden olmasın ?
    Jazz bunu beğendi.

Sanırım %90 GV250 ye yöneldim diyebilirim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2014-model-yeni-gv-250-kayalarda-153537288/detay

Krem rengi çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Kesinlikle Regal raptor daytona dan şaşma.
    Hem az yakar. Hemde sorunsuzdur seni uzmez yolda birakmaz.

Ve hyosungdan cok daha kalipli ve yakisiklidir. İkinci eli hizlidir. Kolay elden cikar. Kullaniyorum memnumum tavsiye ederim...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı gokhan0679 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Regal raptor daytona dan şaşma.
    Hem az yakar. Hemde sorunsuzdur seni uzmez yolda birakmaz.

Ve hyosungdan cok daha kalipli ve yakisiklidir. İkinci eli hizlidir. Kolay elden cikar. Kullaniyorum memnumum tavsiye ederim...
    Fakat made in CHINE'dir...
    ronnytechno bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Cok sıkıldım artik su çin mali muhabbetinden.
    Adam hayatinda regal gormemis lmamis binmemeis surmemis, hemen kotu mal damgasini yapistiriyor.

Adam 10000 butcem var diyor. Gidip harley alacak hali yok. Hyosung kore diyeceksin ama gv650 nin nam-i tum dunyada konusuluyor. Sorunlari...

Gorende regal raptorlarin hepsi yollarda bozulmus. Tum çin mallari cop sanar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

2 motorum var biri regal daytona digeri kuba strike.

13000 km yaptim. 1 yil icinde. Sifir problem.. Sadece buji ve yag degisimi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Www.regalraptor.net

Bak bu adrese gir. Hicbir markada Boyle destek ve paylasim sitesi bulamazsin. Mutlaka oku.. 2500 tane regal raptor kullanici uye. Herkonuda destek alirsin. Hemde hepsiz kullanicisiyiz. Birebir yasadiklarimizi paylasiriz. Regali tanimayanlarin tek kelime ile çin demesine bakma ve aldanma...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Cok sıkıldım artik su çin mali muhabbetinden.
    Adam hayatinda regal gormemis lmamis binmemeis surmemis, hemen kotu mal damgasini yapistiriyor.
    Adam 10000 butcem var diyor. Gidip harley alacak hali yok. Hyosung kore diyeceksin ama gv650 nin nam-i tum dunyada konusuluyor. Sorunlari...
    Gorende regal raptorlarin hepsi yollarda bozulmus. Tum çin mallari cop sanar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------
    2 motorum var biri regal daytona digeri kuba strike.
    13000 km yaptim. 1 yil icinde. Sifir problem.. Sadece buji ve yag degisimi...
    Binip, binmediğimi nereden biliyorsun ?
    Ben gv650 diye bir şey yazdığımıda hatırlamıyorum...
    Görende gv250'nin hepsi bozulmuş, yollarda kalmış sanıcak. Tamam, regale sahipsin... Toz kondurmuyorsun anladık fakat sonuç olarak o bir ÇİN
    Ben yolda kalır, dökülür vs yazmadım. Çin yazdım, o kadar...

Akrabanın eşşek niyetine binilmiş gv250, 2008 motoru şuan 78.000km civarlarında diye hatırlıyorum. Periyodik bakım harici en ufak bir arıza yaşatmadı. Bilmem anlatabildimmi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    1-Ona çin diye hitap eden bir kisinin ona sahip olma ihtimali ve sansi %0. O yuzden regaliniz olmadigini biliyorum.

2- hyosung olarak tavsiye ettiginiz makina kronik sorunlu ve hatta cozulemeyen surekli tekrarlayan kronik soruna sahip bir marka... Bu markaya ait motorlarin Gv250 ve gv650 nin yedek parcalarina guc yetmiyor. Sadece aktarma kayisinin 650 tl. Beyin arizasinin 2000 tl leri buldugunu hatirlatirim...

3- bana onun bununn akrabanin motorunu ornek verme. Baskasina bir motor tavsiye ediyorsan yada bir motoru kotuluyorsanda kullanip tecrube ettigin markalari ve konulari paylas ki, insanlar bilgi ve tecrubelerden dogru sekilde istifade edebilsin ki, yanilmasinlar ve pisman olmasinlar..

Cok net ve açik izah etmeye calistim. Umarim motor alacak arkadaslara faydali oluyordur...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    1-Ben sahibim demedim ? Nereden anlıyorsun lafı ?
    2-Kronik sorun dediğiniz debriyaj ayarı yanlış yapılması ötürü boşa geçmeme ve zamanla çatlayan buji piposu(15tl). Başkada bir sorun yok.
    3-Kayış demişsiniz ? Gv250 modelinde her hangi bir kayış vs yok. Siz karıştırıyorsunuz sanırım ?
    4-Elektirik tesisatıyla oynanmamış, bitik aküye takviye yapılmamış, vurdurarak çalıştırılmamış hiç bir motor kolay kolay beyin arızası vermez... Biraz bilginiz olsaydı zaten bunları yazmazdınız. + Bütün motorlarda bu durum böyledir. Dediklerimi yaparsanız(enjeksiyonlu motorlar) beyin arızası yaşarsınız veya tesisatı yakarsınız...
    5-Yine garip bir yargı. GV250 modelini kullanmadığımı nereden biliyorsun arkadaş ? Müneccimmisin ? Muhabbetin başından beğri kullanmadın, yapmadın, etmedin ? Yanımdamısın, benimi dikizliyorsun

Tamam neyse, sidik yarıştırmanın manası yok. Statör yanar, akü cortlar vs sen yanlış bilmeye devam et dostum. Konu sahibi arkada, konunun içine ettik biraz. Kusura bakma. Hadi eyvallah.
    EMREGTR bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Gv250 kullanmis olabilirsiniz. Ben regal sahibi degilsiniz regal hakkinda olumsuz yorum yapmayin diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Motoru tanimiyorsun etmiyorsun. Tek kelimeyle sadece çin diyerek insanlari sogutuyor ve yanlis yonlendiriyorsun.

Sadece sunu soyleyim regalin tasarimcisi dunya devi harleylerin tasarimcisi olan johnny pag...

Benim soyledigim kronik sorunlar gv650 ye ait sorunlar.

Yani senin ovdugun marka hyo markasinin fabrikasindan cikan bir model. Hyo kotu degildir. Ama regal emin ol ondan daha kaliteli ve daha yakisiklidir. Servis ve yedek parca sorunsuzdur....

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Gv250 kullanmis olabilirsiniz. Ben regal sahibi degilsiniz regal hakkinda olumsuz yorum yapmayin diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Motoru tanimiyorsun etmiyorsun. Tek kelimeyle sadece çin diyerek insanlari sogutuyor ve yanlis yonlendiriyorsun.

Sadece sunu soyleyim regalin tasarimcisi dunya devi harleylerin tasarimcisi olan johnny pag...

Benim soyledigim kronik sorunlar gv650 ye ait sorunlar.

Yani senin ovdugun marka hyo markasinin fabrikasindan cikan bir model. Hyo kotu degildir. Ama regal emin ol ondan daha kaliteli ve daha yakisiklidir. Servis ve yedek parca sorunsuzdur....
    Sonuç olarak çin
    Ahmet Abi bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak çin
    Sonuc olarak bu kadar konusmaya ragmen bu sekilde konusuyorsun ya. Senin icinde soylenecek bir son sonuc seyler var ama neyse. Seni seviyorum kardesim.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kayış olmayan bir motora kayış var dedin ve 650 lira diye fiyat biçtin, beyine 2.000TL dedin ve kolay arızalandığından bahsettin...
    Kronik sorunlu dedin ve biraz çıkışınca (beyin yakan faktörler ve pipo değişimi) suçu gv650 üzerine attın...
    Yedek parçaların fiyatlarından bahsettin ki arada aman aman fark yok... Neyse.
    Regal regal diye öve öve bitiremedin ama hyosung markasına bok atmaktan başka bir şey yapmadın.

Hadi itiraf et, regal ajanısın dimi

Daha zincir-kayış aktarma nedir, ne değildir bilmeden... Birde insanları yanlış yönlendirme diyor
    İster 2 motorun olsun, ister 5 Yok yok beyin hemen yanıyor hattada neyse, uykum geldi yatiyim ben en iyisi

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Modelleri dwgil. Markadan bahsediyorum.... Regale cin markasi dedin ya... Anliyorsun ama keci gibi inat ediyorsun ..

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Modelleri dwgil. Markadan bahsediyorum.... Regale cin markasi dedin ya... Anliyorsun ama keci gibi inat ediyorsun ..
    Heh sıçtın, şimdide sıva tabi
    2- hyosung olarak tavsiye ettiginiz makina kronik sorunlu ve hatta cozulemeyen surekli tekrarlayan kronik soruna sahip bir marka... Bu markaya ait motorlarin Gv250 ve gv650 nin yedek parcalarina guc yetmiyor. Sadece aktarma kayisinin 650 tl. Beyin arizasinin 2000 tl leri buldugunu hatirlatirim...
    Hyosung kullanıp, daha sonra 600F alıp sonra tekrar hyosung GT250R alan hiç yoksa 3 kişi gösterebilirim bu siteden sana...

Gv250 kullanıp, daha sonra fantezi uğruna 600-1000cc emsalini alıp... Daha sonra tekrar gv 250 alan 2 kişide gösterebilirim.

GT250 comet alıp, daha sonra gt650comet alan 1.5 (porsiyon) kişide gösterebilirim...

Şimdi sen bana regal alıp sonra tekrar regal alan birisini göstersene Yatiyim ben en iyisi, beynim sulanmış
    EMREGTR bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Gv650 nin tasarimi ve gucu benimde hayran oldugum bir makina ama kroniklerinden dolayi korkutuyor.
    Gv250 tasarim berbati..

O yuzden hyo benim icin uzak mkina

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

Gerci benim icin bundan sonra pulsar sonemi basladi. İlk firsatta cekecem altima bajaj pulsari

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hyosung kullanıp, daha sonra 600F alıp sonra tekrar hyosung GT250R alan hiç yoksa 3 kişi gösterebilirim bu siteden sana...

Şimdi sen bana regal alıp sonra tekrar regal alan birisini göstersene Yatiyim ben en iyisi, beynim sulanmış
    göster beni oğuz :D Oguz boş konuşmaz delili burda bak
    Oyun kuralları haksızlık üzerineyse, kendi adaletimi kendim sağlarım.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sana iki soru kalıyor.
    Regalmi.
    Gv mi

Benim cevabım.
    Her manada her durumda her açıdan gv 250 dir.
    Bilinen hiçbir kronik sorunu olmadığı gibi yaz kış kullanılmış 2004 modelleri bile hala taş gibi duruyor.

Gv 650 acemi ve teknik sorunlarını kendisi çözemeyecek kişileri çook üzebilir.
    Jazz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)