Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Burada sizlerle olmak guzel

Motovento
    REKLAM ALANI
    motovelesbit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 BMW R1200GSA

Merhaba, benim adım Ata Khan. 49 yaşındayım ve niye gençken seyahat edin; çünkü, yaşlanınca şansınız olamayabilir dediklerini şimdi anlıyorum. Ben de sizlerin çoğu gibi işi gücü olan, çocuk sahibi, 09:00-17:00 saatleri arasında işine giden, düzenli hayat kurmuş biriydim. Ama en önemlisi hayalleri olan bir çoğumuz gibi. Geçenlerde okuduğum bir yazi aklımı başıma getirdi. Hayat mücadelesinin bana kim olduğumu unutturduğunu, hayallerimi yavaş yavaş erittiğinin farkına vardım. Bu hiç hoşuma gitmedi, 30 sene evvel ben böyle bir insanmıydım? Ve anladım ki hayellerimi gerçekleştirmenin yegane yolu uyanmaktı. Sonra kararımı verdim.
    İşimden istifa ettim. Şimdi motorsikletimle dünyayı dolaşacağım, yeni insanlar görüp, yeni yerleri keşfedeceğim. Ama en önemlisi kendime ve dünyaya daha faydalı, insanlara ve doğaya daha duyarlı biri olacağım.
    Bu tabiki kolay değil ama imkansızda değil. Önemli olan hayattan ne istediğimizi bilmek. Ondan sonrasi çorap söküğü misali..
    Şu anda bu maceranın planı ile meşgulüm. İlk önce hayatımı yeni geleceğe göre ayarlamam gerekiyor.Şimdiye kadar sahip olduklarımı (bir çoğu gereksiz şeyler) teker teker satıyorum. Çok sevdiğim kamyonumu dün sattım. Evimi kiraya verip, çok gerekli şeyler haricinde masraflarımı tamamen kıstım. Belli bir bütçe hazırlamaya başladım ve bunu titizlikle takibe aldım. Şu anda hazırlanmak için 3 ayım var önümde. Hayatımın serüvenine hazırım yani. Öyle heyecanlıyım ki, sanki içimdeki çocuk tekrar uyanıyor. Yazdıklarım içinizdeki çocuğa biraz hitap ediyorsa veya bu hayeller içerisindekilerin bir kısmını bile paylaşıyorsanız lütfen serüvenimi takip edin. Yazacağınız bütün görüşlerinize açığım ve saygıyla karşılıyorum.
    Saygılarımla
    Ilgilenen arkadaslarim icin site adresim www.motovelesbit.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Başarılar diliyorum.

Yazdıklarınızı okuyunca aklıma deniz kenarında oltayla balık tutan adamın hikayesi geldi...

Motosikleti
    2012 BMW R1200GSA
    Sevgili Ozcan, bak ben o hikayeyi bilmiyorum..

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    başarılar diliyorum sizin yerinizde olmak isteyen birçok motorsever vardır eminim her daim tekerinizin düz basması dilegimle sitenizi bugünden itibaren takip etmeye başladım facebook da begendim yani like hani biyerde şahsi olarak (vücut olarak) yanınızda olamasam dahi kalben sizinleyim

yazıyı okuyunca derinden bi ah çekmedim degil dogrusu insan nasıl istiyorsa o anı yaşamalı çünkü hiç anın geri dönüşü yok insanın sadece birkaç saniyede söliyebilecegi sözü pas geçerek söylememesinin veya söyliyememesinin acısını her zaman yaşamışımdır ama ne acıdır ki geri dönüşü asla ama asla mümkün olmıyacak saniyelerdir onlar

insanoglu malesef bazı şeyleri acı çekerek tecrübe edebiliyor benim yaşım 33 ismim engin demem o ki yolunuz açık olsun hayatı gönlünüzce yaşamak sizin için buysa boşverin gerisini insan bi sefer geliyor dünyaya

benimde hayalim ürdün deki petra antik kentine gitmek ömrüm vefa ederde inşallah bir gün giderim

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    merhaba motorunuz çok güzel
    gençken yaşayın diyorsunuz ancak malum gençken insan çalışmak istiyor ve geçim derdi de buna zorluyor
    bu arada sormak istediğim bir soru var; kaskınız kros kask, memnun musunuz?
    acaba uzun yolda kros kaskla giderken yorucu oluyor mu?
    shark speed r gibi bir kask alsam daha az yorucu olur mu?
    tabi kros kasklardan arai de düşünmüyor değilim
    ben de sizin gibi düşünüyorum aslında ancak bu iş bir hobi olduğu için sizin kadar cesaretli olup da işimden istifa etmem mümkün olamaz
    yakında Triumph Tiger 800XC veya BMW F 800 GS motorlarından birini alacağım bakalım hangisi kısmet olacak
    şimdiden iyi eğlenceler yolunuz açık olsun
    son olarak burdan takip edicem bu sitede de paylaşırsanız sevinirim
    saygılar

Motosikleti
    2012 BMW R1200GSA
    Merhaba sevgili arkadaslarim.

ilk once hepinize birer birer tesvik ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ediyorum. Bu arada facebook fun page adresim https://www.facebook.com/motovelesbit veya sayfamdan da facebook'uma erisebilirsiniz. www.motovelesbit.com
    Bu tesfik edici yazilarinizin benim icin ne kadar onemli oldugunu bilemezsiniz. Lutfen.. Lutfen beni facebook'tan takip edin yoksa bu yapmaya calistiklarimin hic bir onemi kalmaz sizlerle paylasamadiktan sonra.

Hepinizi saygi ve sevgi ile selamliyorum.

Ata Khan

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Anlattığınız şeyler çok güzel ve hemen hemen herkesin içinden geçebilecek şeyler. Lakin günümüz Türkiye'sinde ne yazık ki bunu yapabilecek maddiyatta insan sayısı çok az. O nedenle elinizde fırsat varken bunları yapmanız çok güzel. İnşallah herşey gönlünüzce olur. Kazasız belasız bir gezi geçirmenizi diliyorum. Yolunuz açık olsun

Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı motovelesbit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili arkadaslarim.
    ilk once hepinize birer birer tesvik ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ediyorum. Bu arada facebook fun page adresim https://www.facebook.com/motovelesbit veya sayfamdan da facebook'uma erisebilirsiniz. www.motovelesbit.com
    Bu tesfik edici yazilarinizin benim icin ne kadar onemli oldugunu bilemezsiniz. Lutfen.. Lutfen beni facebook'tan takip edin yoksa bu yapmaya calistiklarimin hic bir onemi kalmaz sizlerle paylasamadiktan sonra.

Hepinizi saygi ve sevgi ile selamliyorum.

Ata Khan
    Abi ,arkada o kadar çantayla yükle zor olmuyormu? Ön felan kalkmazmı?

Motosikleti
    2012 BMW R1200GSA
    Tekrar merhaba;

Sorunuza cevap olarak, kaskimdan asiri derecede memnunum. Zaten kullandiginiz motora gore kask secmeniz gerekir. Su anda avrupada Enduro kasklarinin 2 camli olanida cikti ama Amerika'da daha yok buda DOT standardinin olmamasinda. Bu arada kask secimi hakkinda videoyu facebook sayfamdan izleyebilirsiniz. https://www.facebook.com/motovelesbit

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yolunuz açık olsun.
    ....

Motosikleti
    2012 BMW R1200GSA
    Hayir hic zor olmaz, tabii ki motoru yukleme sirasinda dikkat etmek gereken bazi seyler var ama bu F1200GSA icin cogu zaman gecerli degil, cunki motorun bilgi sayari surus esnasinda eger on teker kalkarsa bunu tespit eder ve motor guc ayarlamasi yapar, tabii bu ozelligi isterseniz iptal edebilirsiniz. Bu ayni zamanda motorun kaymasi icinde gecerli. Son senelerde motor teknolojisi gercekten gelisti ve BMW'de bu iste on siralarda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler