Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletimi tavsiyeniz doğrultusunda aldım. Artık tam anlamıyla tanışabiliriz :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız.
    ozy01 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozy01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 SUZUKİ HAYABUSA
    herkese çok teşekkürler. videoları izledim. abs farkını anladım. birdahaki sefere inşallah.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir seçim yapmışsın daha düşük cc ile başlayarak.

Sabana bir tavsiyem olacak umarım dinlersin ve sonra pişmanlığını yaşamazsın. Düşük cc çoğu motorda olduğu gibi CBR'da çok kötü lastiklerle geliyor. Bunun nedeni ise sıfır motosikletin fiyatını daha ucuz tutmak için ucuz lastik takmaları.

Acilen bir pirelli sport demon yada michelin pilot sport alman senin bütün motosiklet hayatını değiştirecektir. Kaza risklerini azaltıcak ve motosikletini yağmurda kullanmama tarzı endişelerini ortadan kaldıracaktır.
    Fren mesafeni kısaltıcak, virajları daha keyifli hale getiricektir.

Umuyorum tavsiyemi dikkate alırsın. Maşallah, tekerin düz bassın.

Bu videoalrdaki gibi fren yapan adam gitip araba kullansın zaten. Çok uğraşmasın. Amatör arkadaşlar böyle şeyler paylaşınca çok üzülüyorum. Abs konusu çok tartışmalı, ilk motorda olmaması gerektiğini düşünüyorum sadece. Fren yapmayı şimdi öğrenmezseniz asla öğrenemezsiniz.
    FatihC ve ergün1968 bunu beğendiler.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    İlk motor için abs olmaması çok iyi olmuş. ABS ile başlamak otomotik vitesli araba ile şöför olmaya benzer. Sonradan abs olmayan bir motora binerseniz tedirginliği üzerinizden atamazsınız.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videoalrdaki gibi fren yapan adam gitip araba kullansın zaten. Çok uğraşmasın. Amatör arkadaşlar böyle şeyler paylaşınca çok üzülüyorum. Abs konusu çok tartışmalı, ilk motorda olmaması gerektiğini düşünüyorum sadece. Fren yapmayı şimdi öğrenmezseniz asla öğrenemezsiniz.
    Tehlike anında çok az kişi kusursuz fren yapabilir. Çoğunluk zemin ve trafik durumuna bakmaksızın kontrolsüz biçimde frenlere asılır ve ya asfaltı öper yada frene bastığı anda manevra yapamadığı için önündeki yayaya, araca vs. çarpmaktan kurtulamaz. Abs'nin amacı bu gibi durumları en aza indirmektir. Kimse o videodaki gibi fren yapmak için abs almıyor. Arabada hava yastığı-emniyet kemeri ne kadar önemliyse motorda da abs o kadar önemlidir.

@buberk

İlk araba için de hava yastığı, emniyet kemerine gerek yok. Sonuçta bu güvenlik donanımlarına sahip bir araca binildikten sonra donanımsız araca binildiğinde tedirginlik kaçınılmazdır. Tedirgin olmamak için kask-eldiven vs.. koruma ekipmanlarını da kullanmamak gerek.

Ne içtiyseniz bende ondan istiyorum.
    krd bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tehlike anında çok az kişi kusursuz fren yapabilir. Çoğunluk zemin ve trafik durumuna bakmaksızın kontrolsüz biçimde frenlere asılır ve ya asfaltı öper yada frene bastığı anda manevra yapamadığı için önündeki yayaya, araca vs. çarpmaktan kurtulamaz. Abs'nin amacı bu gibi durumları en aza indirmektir. Kimse o videodaki gibi fren yapmak için abs almıyor. Arabada hava yastığı-emniyet kemeri ne kadar önemliyse motorda da abs o kadar önemlidir.

@buberk

İlk araba için de hava yastığı, emniyet kemerine gerek yok. Sonuçta bu güvenlik donanımlarına sahip bir araca binildikten sonra donanımsız araca binildiğinde tedirginlik kaçınılmazdır. Tedirgin olmamak için kask-eldiven vs.. koruma ekipmanlarını da kullanmamak gerek.

Acaba bana kilometre olarak tecrübeni söyleyebilir misin? bu konuda ne kadar bilgili olduğunuzu merak etmekteyim. Söylediğiniz şeyler hiç bir mantıklı değil, konuyu çarpıtıyorsunuz.
    ergün1968 bunu beğendi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hayırlı olsun , o motorları almamanız konusunda en sert çıkış yapanlardan biriydim hatırlarsanız. Emin olun sizin sağlığınız için söyledik . Hayırlı olsun tekrar .

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tavsiyelere uyup düşük cc motor aldın. Birinci aşamayı geçtin. Şimdi ikinci sınavı geçmen gerekiyor : " 10.000 km ve 2 yıl ( her iki şart da sağlanacak) dolmadan büyük motora geçmemek."
    Genelde azıcık kendine güvenin geldiğinde ve biraz tecrübe kazandığında kendini büyük cc motor ilanlarına bakarken bulacaksın. Bu tuzağa düşme, gücü kullan , karanlık tarafa geçme
    ozy01 bunu beğendi.

Hayırlı olsun güzel bi secim yapmışsınız hangi rengini tercih ettiniz.Darısı benim başıma inşallah buradaki bayiler kaç aydır oyalıyo beni :(

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Bence de çok güzel seçim. Ben de 125'liğini aldım. Seneye 250 düşünüyorum.

Motorunu sıfır mı aldın ikinci el mi, ne kadara mal oldu vs. biraz bilgi verir misin?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Abi hos geldin. zuraat muhendisi oldugumdan soruyorum. Edebiyat bolumu bitirip ilac bayiini nasi actin? Kiralik belge mi aldiniz?
    Motorun hayirli olsun, tekerin duz bassin..

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@buberk

Senin tarzında insanlarla asla tartışmaya girmem. Sadece şunu söyleyebilirim ki bırakın insanlar motorunun tekerini kitlediğinde ne tepki alacaklarını öğrensinler. Direk sürüş karakterini etkileyen bir sistem ile kalkmış hava yastığını , emniyet kemerini kıyaslamışsın ki buda ne kadar düz düşündüğünü gösterir. Ayrıca bilmeyenler için söyleyeyim. Kullanmasını bilene abs siz motosikletinizin abs li bir mototsiklete göre daha kısa mesafede durabildiğini bu işi meslek edinmiş eğitmenler kendileri anlatıyor. Kontrollü durmak başka bir şey, kısa mesefade durmak başka bir şey ki en son test sürüşü yaptığım f800gs ile bunu net bir şekilde anladım.
    Not: Bir supermotocuda tecrübe sormuş ona sadece buradan selamlarımı yolluyorum supermotosuna abs taksın tarihe geçer
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    2008 SUZUKİ HAYABUSA
    Alıntı Pasali1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel bi secim yapmışsınız hangi rengini tercih ettiniz.Darısı benim başıma inşallah buradaki bayiler kaç aydır oyalıyo beni :(

@Pasali1921

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hos geldin. zuraat muhendisi oldugumdan soruyorum. Edebiyat bolumu bitirip ilac bayiini nasi actin? Kiralik belge mi aldiniz?
    Motorun hayirli olsun, tekerin duz bassin..
    baba mesleği kardeşim
    Pasali1921 bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    O tarafa isim duserse bi ugrarim yanina. Manisa tarafindayim simdi. Gorusmek dilegiyle.
    ozy01 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    helal olsun , alma dedik almamışsın =)
    cbr 250 en dogru secim.. hayırlı olsun güle güle kullan
    ozy01 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin tarzında insanlarla asla tartışmaya girmem. Sadece şunu söyleyebilirim ki bırakın insanlar motorunun tekerini kitlediğinde ne tepki alacaklarını öğrensinler. Direk sürüş karakterini etkileyen bir sistem ile kalkmış hava yastığını , emniyet kemerini kıyaslamışsın ki buda ne kadar düz düşündüğünü gösterir. Ayrıca bilmeyenler için söyleyeyim. Kullanmasını bilene abs siz motosikletinizin abs li bir mototsiklete göre daha kısa mesafede durabildiğini bu işi meslek edinmiş eğitmenler kendileri anlatıyor. Kontrollü durmak başka bir şey, kısa mesefade durmak başka bir şey ki en son test sürüşü yaptığım f800gs ile bunu net bir şekilde anladım.
    Not: Bir supermotocuda tecrübe sormuş ona sadece buradan selamlarımı yolluyorum supermotosuna abs taksın tarihe geçer
    sen beni çok yanlış anlamışsın, kusura bakma ben important'a söylüyodum onu. Sakin olmalısın.

Motosikleti
    2008 SUZUKİ HAYABUSA
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun , alma dedik almamışsın =)
    cbr 250 en dogru secim.. hayırlı olsun güle güle kullan
    aynen kardeşim korkuttunuz benı. cok cok tesekkurler

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Hayırlı olsun, eşimle peşinizden geliyoruz biz de yakında, haftaya Inazuma ile başlayacağız pazar sabah 6'da kalkıp dolanmaya

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)