Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese selamlar, Sizler yüzünden (sayesinde:) küllenen aşk alevlendi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Abir-i Sebil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrardan herkese selam sevgi ve saygılar. İsmim Musa, İstanbulda yaşıyorum, Evliyim ve Nerden bulaştıysam sitenize 1 haftadır altını üstüne getirdim ve son nokta olarak gezi bölümü sönmüş ateşi alevlendirdi
    Öncelikle hayatımda hiç motor sahibi olmadım, hiç motora binmedim (unutmadan bisiklete iyi binerdim hiç motor fuarına gitmedim, hiç motorcu tanıdığım olmadı, hiç motorcu görüp motoruyla ilgili soru sormadım, hiç motosikletten anlamam- mazdım(1hafta önceye kadar) ama inanılmaz bir motor hastalığı vardı ) gelin de bu durumu açıklayın hadi ben bile anlıyamıyorken..
    Ehliyetimi aldığımdan beri otomobil kullanıyorum fena da sayılmam, ama motor hep kafada bi yerlerde en nihayetinde 1 hafta önce ben niye motor almıyorum diye düşündüm. Öylesine bir düşünceyle yalandan motorlara bakmaya başladım (nasılsa geçer bu heves düşüncesi hakim) cbr 250 r yi görüp çok beğendim ve tamam budur dedim alıyorum sonra dur forumlara bakayım dedim ve mt deyim. yorumları okuyorum, karşılaştırmaları okuyorum, ekipman önemini okuyorum ve yeni başlayanlara önerileri okuyorum da artık okuyamıyorum bilgi taşması yaşadım çünkü bunları 2 gün soluksız okudum. Sonra gezi topiğine girdim fotolara bakar kafam dağılır dedim ama kafam bi dünya oldu çıkamadım da gezi bölümü son nokta oldu işte (o bölümde paylaşımda bulunanlara teşekkürler ne fedakarlıklar)
    İş cidiye binince araştırma da daha ince oluyor tabi. Benim gibi ilk kez motor kullanacaklara yapılan tavsiyeler doğrultusunda cbf150 ya da ybr125 bu iki motor çıktı karşıma (ekstra tavsiye, yorum olursa da sevinirim) 2. El düşünüyorum malum hiç tecrübe yok eh benden bu kadar ne kadar uzun yazdım kusura bakmayınız. Son olarak sitede yorum yapan sizlerede teşekkürler bu bilgiler doğrultusunda benim gibilere inanılmaz faydalı oluyorsunuz., saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    İyi bir eğitim ile her türlü motoru zamanla kullanmaya alışırsınız. CBR 250 R motosiklet çok zor kullanımı olan bi motosiklet değil. ama İlk kullanım ıcın biraz sizi zorlayabilir. 125 cc yada 150 cc motosikletle başlangıç yapılabilir ama 2-3 ay sonra sıkılıp satmak isteyeceksınız. 250 cc bi motosiklet almanız taraftarıyım. ama Honda Eğitimi almanızı tavsiye ediyorum..
    Abir-i Sebil bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    arkadaş egitimin önemini bahsetmiş fakat egitim almassam süremem egitimede bütçem yok bırakıyorum bu işi olmalalı.

Bütçeniz varsa egitim alın eger bütçeniz yoksa yapıcak birşey yok kendi çabalarınızla geliştirmeye bakın kendinizi.

En önemli deginmek istedigim nokta ne ybr nede cbf alın.. ben cbr 250yi öneriyorum kullanması bir o kadar kolay hafif motor selesi alçak oturma posizyonu dik ve yakıtı az. bir başlangıc modeli olarak tasarlanan cbr 250ye geçiş modeli olarak satın almak mantıksız olur.

Bende her zaman şöyle bir duygu oluşuyor belki başka yaşanlarda vardır. derlerki 125ccden 600ccyemi geçiceksin falan.. bir 125cc kullanıyorum birde 600cc nedense kendimi 600ccde daha güvenli daha rahat daha istikrarlı ve daha huzurlu buluyorum.

125ccde her an düşücem her an lastikler kayıcak frenler durmıcak makaslarda kalıcam gibi hisler uyandırıyor.

yanlış anlaşılmasın 600cc alın demiyorum kesinlikle ama 125ccden 250cc bazen daha güvenli olabiliyor bazı noktalarda.
    Abir-i Sebil ve Onurhan D bunu beğendiler.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Oncelikle Hos Geldiniz.
    3 yilda 4.Motosikletimi Aldim.
    Jinlun 125cc-Commuter-5vitesli
    Kanuni Rony 150cc-Scooter
    Kmt/Celik 100cc-CUB
    Mondial 100 MFH-CUB her model en az 2000 tl kanuni 2700 TL idi.

Tavsiyem scooter alin.butcenize gore ya ucuz 150cc Cin Mali (Mondial-Kanuni-Yuki-Ramzey alin yada kymco gibi adi bilinen markalara bakin.Tabi butce sorun degilse 200-250cc
    Bakin Sym-Kymco-Peugeot-Piaggio-Honda-Yamaha gerci fiyatlar ayni 250cc Enjeksiyonlu-Su sogutmali 9000-10.000 TL arasi alin derim.

Butce bukadar cikmazsa yukardaki markalarin 125-150cc modelleri 6000-8000 TL arasi var.

En az butceye basliyayim derseniz veya taksitle alacaksaniz (Beyaz Esya (beko bayileri) 150cc modellerere bakin.
    Mondial-Yuki-Ramzey-Kanuni-Arora ya bakin.
    #Ucuz markalarin 150cc alin ne daha yuksek cc nede ufak (50-100cc alin) zaten 100cc scooter lar vergi yok diye 2300-2500 TL/150cc ortalama 2500-3500 TL
    Neyi Secersen Sec Aklın Hep Secemediginde Kalır !!!.Her Seçiş Bir şeyden Vazgeçiştir.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    şimdiden geçmiş olsun.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    hocam yol yakınken vazgeçin

Hoşbulduk, Cevaplar için teşekkürler. Eğitim konusunda tavsiyelere teşekkür ederim önemli konu fakat zamandan dolayı çok çok zor, zaten 250 yerine, 150 yada 125 tercih sebebi düşme kalkma messelesi yüzünden ve hafifliğinden oldu buna ek öğrendikten sonra 250 lik makina. Araba da hız-makas olaylarını evet uçlarda yaşayıp artık yaş ve mantık oturduğundan herhal sakin kullanıcı sınıfındayım o sebepden hız 2. Plan görsellik öncelikli o yüzden 250 sonrası için bana yeter diye düşünüyorum.
    Scooter olayına gelince zorlanacağımın farkındayım fakat direk olarak vitesli öğrenmeyle başlamak istememden dolayı düşünmüyorum.
    Geçmiş olsun ve vazgeç diyen iki arkadaşımıza da yakında motorumla görüşür konuşuruz sebebini diyorum
    Not: yanlış anlaşılmasın tablet le yazıyorum alıntı hangisi göremediğim için böyle yazdım teşekkür ederim yorumlarınıza.
    Son olarak da 2011-2012 model cbf150 yada ybr125 ne kadara alırsam fiyat=fayda dengesi sağlamış olurum km. Aralığı ne olursa sorun yaşamam. Fikirlerinizi bekliyorum..

Bu hastalığın tedavisi yok artık sonsuza kadar buralarda sürteceksiniz

vay be tam 1 sene olacak konuyu açalı. çok okudum forumu ve 1 haftadır 150 lik bir scooter la başlangıcı yaptım teşekkürler forum..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Abir-i Sebil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be tam 1 sene olacak konuyu açalı. çok okudum forumu ve 1 haftadır 150 lik bir scooter la başlangıcı yaptım teşekkürler forum..
    hayırlı olsun...

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Hayırlı olsun. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    başlangıç için scooter idealdir hiç bir bilgi yoksa gaz fren kavraması önemli ve hafif olması lazım
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

teşekkür ederim arkadaşlar. hiç düşünmediğim tarzdı scooter fakat şimdiden 250 lik mi alsam diyorum sanırım scooter dan başka motor kullanmayacağım

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Önceden Harley Davidson kullanıyordum. Asla cruiserdan başka tarzda motor kullanmam, scooterın üzerine bile oturmam diyordum.
    Geçtiğimiz hafta 250'lik bir scooter aldım
    Yükseltirsem 400'lük bir scooter alırım diyorum ama belli olmaz bu işler
    Algıyı açık tutmak lazım. Kendinizi neyin üzerinde bulacağınızı kestiremiyorsunuz

son 8 aydır 2014 sym gts 250 evo kullanıyorum ve çok memnunum. ne iyi yapmışım diyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)