Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursunada yazıldım artık sizinleyim tavsiyelerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Selamlar,
    arkadaşlar merhaba artık bende sizin aranızdayım küçüklüğümden beri devamlı motora ilgim vardı ve bende bir motor almaya karar verdim.Dün A2 ehliyetine kayıt oldum Allah'ın izniyle haziranda sınava girip ehliyetimi alacağım.şimdi ben bütçemi belirledim bütçem 3.000 bin lira motoru ve kaskı bu para ile alacağım.
    kararsız kaldığım konu var motor olarak HONDA CBF150 Yamaha ybr 125 ve TVS apache arasında kararsız kaldım 2-3 aydır araştırıyorum
    en çok cbf150 ıle apache arasında kararsız kalıyorum apache biraz daha güçlü tasarımı güzel ödülü bile var ama motorda titreşim varmış o beni soğutuyor
    honda ise sürüş kolaylığı falan iyimiş rahatmış işte kararsız kalıyorum
    ben 18 yaşındayım sporcuyum boyum 185 cm kilo ise 80 birde şu var motora rahat binme meselesi boyuma uygun olmalı
    alacağım motoru 10 bin 20 bin kılometreye kadar kullanıp daha büyük ccye geçmek istıyorum.
    Tecrübeli abilerimden tavsiye bekiyorum.

son olarak motor tecrübemi söyliyeyim arada yakın arkadaşımın scoterini kullanıyorum az yani fazla kullanmadım vitesli motor hiç kullanmadım ama sistemini araştırdım tanıdığım motorcularla konuştum anlattılar gösterdiler motoru alınca öğretecekler araba kullanıyorum ama vitesli motoruda kullanırım kendime güveniyorum.

.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    ybr hakkında: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/114649-yamaha-ybr-nin-cikmayan-cani-hakkinda-guzel-bir-yazi.html

YBR: Kalashnikov gibi dağ taş yağmur çamur dinlemez çalışır.Parça ucuz. Ama kısa mesafe etkilidir.

TVS: M16 gibi hafif görseli güzel ama keleş kadar sağlam değil parçası sıkıntı olabillir.

CBF: G3 gibi. Uzun menzilli attığını tutturur. Ama ağırdır,bakım ister.

o bütçeyle en modelli ybr alabilirsin. Ama istanbulda olduğun ve motor trafik tecrüben olmadığı için scooter ile de başlayabilirsin.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

ben cbf düşünüyorum daha çok avantajlı gibi geldi

yesilkoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    Alıntı yusa-299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbf düşünüyorum daha çok avantajlı gibi geldi
    cbf dusunuyorsan hondanın baslangıc kursunada gıdebılırsın egıtımı cbf 150 ıle verıyorlar hemde 2 gun sure ıle guzel bır baslangc egıtımı alabılıyorsun ınternette kurs ıle ılgılı bılgı ve goruntu bulabılırsın ben gıtmıstım memnun kaldım fırsat ımkan bulursam ıkıncı kurunada katılmayı dusunuyorum tavsıye ederım

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    uzun boylu isen tvs daha iyi çünkü sele yüksekli biraz fazla ybr ve cbf ye göre kısa bacaklılar yere basamıyor bu motorda ayrıca tip olarak en şekilli motor bu üçü arasında titreşim abartmışlar sonuçta motosiklet bu motorun sarsıntısını illaki hissedersin ve kaliteli sağlam bir motor tavsiye ederim ama diğerleride çok iyi tamamen keyfiyete kalmış bir olay daha doğrusu dıştan bakınca hangisini beğeniyorsan bence onu al.

en güzeli asya hero 125 5vitesli,az yakıyo,kullanışı rahat ben de vitesli sürmeyi bilmiyodum o motorda öğrendim ara yardımcı olurum sana (0537 433 32 82) ONUR

cevaplarınız için çok teşekkür ederim,
    Şekil olarak en çok apache hoşuma gidiyor hiç kullanmadım hakkında titreşim ile ilgili bir sürü şey söyleniyor kullanışı rahatsız diyorlar tabi söylenen laflar bunlar ama honda için hiç öyle bir laf duymadım güvenli sürüş diyorlar daha iyi kaliteli diyorlar işte bu konu hakkında tecrübem olmadığı için kararsız kalıyorum ben en iyisi ikisinide sahibindende takip edeceğim ne zaman en avantajlı olanı bulursam km olarak olsun fiyat olarak onu alırım yani cbf150 ile tvs apache arasında çok kötü kararsız kalıyorum.
    birşey soracağım şimdi tvs apache sağlamlık kalite olarak nasıldır bir parçası arıza yapınca çok tutar mı en önemlisi o bakıyorum honda cbf150 etrafda daha çok en çok kullanılan motor o parça sıkıntısı çekmem gibi geliyor sizce yedek parça bakımından nasıl ?

hondanın başlangıc kursunu duydum evet büyük olasılık honda alırsam ona katılmayı düşünüyorum internetten detaylı araştırma yapacağım

abi asya hero tavsiye etmişsinde o motorlar çok sağlam oluyor mu bilmiyorum arıza yapan hiç istemiyorum

Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

http://www.asyamotor.com.tr/?page=urun-detay&id=35&udpage=teknik-ozellikler
    evet bu motorlarda güzel
    arıza sıklığı?
    yedek parça?
    kullanış kolaylığı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)