Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni başlayana motor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bende aranıza bu gün katıldım. Bir süredir misafir olarak bulunuyordum zaten. Ancak şu aralar motor işine baya bir dalmış bulunuyorum. Anlayacağınız gibi heves ettim ve bir motor almak istiyorum. Daha önce scooter kullandım ancak vitesli almak istiyorum. Daha çok tarz olarak chopper'a yatkınım ancak spor modellerede hayır demem sanırım. Bana önerebileceğiniz başlangıç için ideal motorlar nelerdir?
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam Bütçeni Açıklarsan Ona göre Tavsiyelerde Bulunuruz
    Aksi Taktirde Buraya Herkez cbf,cbr,ybr yazacak
    Sado

Aa çok pardon yazacaktım atlamışım
    4.000 TL falan civarı. İlk motor olacağı için fazla aşırı bir miktarda belirlemek istemiyorum kendime.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam Normalde honda cbf 150 derdim ama Honda kendini aşdo bizide aştı 4.500 tl odlu onu geç alma
    Sen en iyisimi, ki şöyle yakışıklı güzel tasarım Ödülü almış bir model seç
    (TVS Apache RTR 150) 4.000 tl ye aralarında en hızlısı en güçlüsü en yakışıklısı bu ama az bi titreşim Olayı var
    Sado

Sağol hocam. Peki başka önerilerde alabilirsem çok iyi olacak. Ve bu motoruda sevdim açıkçası listeme aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Ve bu Apachedeki titreşim ne kadardır rahatsız edecek boyutu var mı? :/

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Tvs apache Güçlü yakışıklı ve hızlı az bi titreşim var ama Kullananların titreşim konusunda hiç şikayeti yok ama rakiplerininde biraz camırı var işin içinde
    Yamaha ybr 3 lü kualisyonda en güçsüz ama en sağlam motor üzmez kimseyi
    Honda cbf 150 Aralarında en konforlusu ama söylentiyi aşan doğruluğu kanıtlanmış yağ yakma arka jant tan gelen tak sesi kronik sorun lar var
    Liste Başında bu 3 ü var bu üçlüden sonra Çin Malları devreye giriyor Onlardanda sağlam Olan var Mc-x----Mh drift----windy s- wolf gibi gibi
    Sado

Çok sağol hocam ya Allah izin verirse yakında bende bir tane alıcam bakalım
    İyi akşamlar

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    4.000 i aşabilirsen ikinci el 250 cc cruiser motorlar var. sıfır takıntın yoksa tabi düşün derim. hyosung gv 250 yada kymco venox bu sınıftaki en iyi motorlar bildiğim kadarıyla. hem istediğin tarzda bir motor almış olursun hemde kısa bir kullanım suresinden sonra sonra seni sıkmaz ikiside.

Teşekkürler beyaz atlı bunlarıda listeme ekliyorum

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Cbr 125 yeni baslayanlar icin vites gecislerinde uzmeyecek bir motosikletdir. 125 cc olmasina ragmen bem gorunus hem guc acisindan sinifinin en iyisi diyebilrim. Yalniz parcalari biraz pahalidir.
    16 BH 631

ramco112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt 07
    kardesım bende senın gıbı yenı basladım vıteslıye tercıhım cbf 150 oldu uzun arastrmaar sonucunda
    motor bır taşıt değil yaşam stilidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Normalde honda cbf 150 derdim ama Honda kendini aşdo bizide aştı 4.500 tl odlu onu geç alma
    Sen en iyisimi, ki şöyle yakışıklı güzel tasarım Ödülü almış bir model seç
    (TVS Apache RTR 150) 4.000 tl ye aralarında en hızlısı en güçlüsü en yakışıklısı bu ama az bi titreşim Olayı var
    aynen, apache gider..
    de (ben olsam) 2. el özellikle ybr125 alır bir sezon binerdim.. zira ilk vitesli tecrübesi olucak, devrilecek kalkacak fln..
    ilk el vitesli motora 0 tercih etmiyoruz biliyorsunuz...

Motosikleti
    Ybr125 olacak.
    Nedense ilk motosiklet olarak hep Ybr125 tavsiye edesim geliyor,sanırım ben de ilk motor olarak ybr alacagımdan dolayi Ybr hakkinda cok arastirma yaptim ve memnun olmayan kullanıcı neredeyse görmedim diyebilirim.Umarim seveceginiz bir motosiklet alirsiniz,şimdiden hayırlı olsun.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende bi ybr ci olarak sana apache yi öneriyorum eğer daha önce çin malı bi motora bindiysen apache deki titreşim sana hiç yokmuş gibi gelir ben bi arakadaşın apachesini ara ara kullanırım ybr den fazla olmakla beraber çin mallarından az titreşimi var ama apache alacaksan boy 170 civarı olması lazım eğer boyun 180 ve üzeri ise sen ybr al ..
    apache de sağlam motor velakin ybr kadar sağlam mı orasını bilmiyorum ybr yi bozmaya bozamassın da haberin olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.000 i aşabilirsen ikinci el 250 cc cruiser motorlar var. sıfır takıntın yoksa tabi düşün derim. hyosung gv 250 yada kymco venox bu sınıftaki en iyi motorlar bildiğim kadarıyla. hem istediğin tarzda bir motor almış olursun hemde kısa bir kullanım suresinden sonra sonra seni sıkmaz ikiside.
    güzel fikir.

bence önce tarzını seç. uzun yola gideceksen çift silindirli bir cruiser tam senlik olur bence. ama şehiriçinde evden işe işten eve yoğun kullanıcam, çok yakmasın diyorsan ybr-cbf-tvs hepsi de uyar sana.

Sağ olun arkadaşlar dediklerinizi gözden geçiricem

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Chopper-Cruiser tarzında karar kıldıysan Regal Raptor iyidir....
    Zaten o paralara alınabilecek tek motor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Sym xs 125
    sıfırı 3180 tl
    125 liklerin içinde yakıt olarak en tasarruflu olanı
    Bakınız sym xs 125
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    mondial mg 125
    bence 100 lük çin malı ikinci el bir cub al. vitesliye geçmeden bir tecrübe edinmiş olursun. 10 bin km kullan sat ondan sonra. zarar da etmezsin. daha sonra alacağın motorada rahat binersin. en azından devirmeden binersin. için acımaz.

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sa bilal kardeş hiç düşünmeden cbf150 nedenmi adam gibi kullanırsan ömürboyu binesin ben iki yıldır biniyorumve çok ama çok memnunum transalp kullandım cbf600 kullandım cbf500 kullandım bunları motorları tanıdıgımı anlaman için yazdım cbf 150 o sınıftaki en konforlu motor kesinlikle rakibi yok yakıtıda uygun bir depo ile 370 . 400 km yol yapar artı honda enfazla servis agına sahip olan bir firma hem türkiyede hem dünyada sıfır alamazsan ikinci el al ama cbf 150al pişman olmazsın yagyakma olayı herkes farklı şeyler söylüyor motorlarda motor yagıda şanzuman yagıda aynı ister istemez eksilir ama budemek degilki yanında yag bidonuyla gezeceksin konrol ede bilirsen hergün edemezsen haftada bir mutlaka kontrol edeceksin bu hangi motoru alırsan al böyleşimdiden allah cc kaza bela vermesin.. .
    SEN BENİM YAŞADIKLARIMI HAYAL BİLE EDEMEZSİN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler