Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kör noktası ölüm noktası olmasın !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    4 teker
    merhaba arkadaşlar,bu konuya dikkat çekmek istedim o yüzden yeni konu olarak açtım.motorsiklet kullanan çoğu arkadaşın (trafikte gördügüm kadarıyla) bir noktada eksiklikleri olduğunu düşünüyorum.aracımda seyir halindeyken sagımdan solumdan vın vın geçen motor sürücülerinin bu yüzden hem araç sürücüsüne hem kendisine zor anlar yaşattıgını gördüm yaşadım.aslında çözüm basit.bir aracın yanından geçer mutlak suretle sizi farketmeleri için kornanızı kullanın.araçların aynalarındaki kör noktalar motor sürücüleri için ölüm noktası gibi birşey oluyor tabiri caizse.kısa sürelik scooter maceralarımda ve arac kullanırken dikkkat ettigim kadarıyla motorlar genelde küçük araç oldugu için fark edilmiyor.bende araç kullanırken fark edemiyorum çogu zaman.o yüzden bir aracın yanından geçerken kornanızı kullanarak ' Ben geliyorum beni gör ani manevra yapma beni aşşagı indirme gelmim yanına ' gibisinden mesajlar verin ki araç sürücüsü dikkat etsin ne siz nede diger sürücü birbirine dua etmesin
    lütfen bu hususta dikkatli olun,hepinizi öpüyorum canı gönülden
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motosikletimin sesli olmasını bu yüzden seviyorum.

Herhangi bir aracı sollamaya başladığımda sürücü mutlaka sesi duyuyor ve aynada beni aramaya falan başlıyor. Sürücü ile aynasında gözgöze gelmek hoşuma gidiyor. Bu durum emniyetim bakımından iyi oluyor.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    doğru söze ne denir korna arabalarda faydalı olduğu gibi yayalardada kesinlikle faydalı

Motosikleti
    kymco super 8
    valla yalan degıl bende araba kullanırken bazen fark edemıyorum motorları bazen araba suruculerıde haklı oldugu durumlar oluyo gercı cok ıyı kontrol edılmelı ama genede gozden bazen motosikletler kacıyor

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Yeni Nesil Olarak bunlara dikkat etmeye çalışacağız gözünüz arkada kalmasın )

çarkçıbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 25
    Alıntı mavi prens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,bu konuya dikkat çekmek istedim o yüzden yeni konu olarak açtım.motorsiklet kullanan çoğu arkadaşın (trafikte gördügüm kadarıyla) bir noktada eksiklikleri olduğunu düşünüyorum.aracımda seyir halindeyken sagımdan solumdan vın vın geçen motor sürücülerinin bu yüzden hem araç sürücüsüne hem kendisine zor anlar yaşattıgını gördüm yaşadım.aslında çözüm basit.bir aracın yanından geçer mutlak suretle sizi farketmeleri için kornanızı kullanın.araçların aynalarındaki kör noktalar motor sürücüleri için ölüm noktası gibi birşey oluyor tabiri caizse.kısa sürelik scooter maceralarımda ve arac kullanırken dikkkat ettigim kadarıyla motorlar genelde küçük araç oldugu için fark edilmiyor.bende araç kullanırken fark edemiyorum çogu zaman.o yüzden bir aracın yanından geçerken kornanızı kullanarak ' Ben geliyorum beni gör ani manevra yapma beni aşşagı indirme gelmim yanına ' gibisinden mesajlar verin ki araç sürücüsü dikkat etsin ne siz nede diger sürücü birbirine dua etmesin
    lütfen bu hususta dikkatli olun,hepinizi öpüyorum canı gönülden
    arkadaşımıza anlamlı uyarısı için teşekkür ederim..

iyi bir motor kullanıcısı araba kullanırken manevra esnasında fren vs konularda daha dikkatli olduğu tespit edilmiştir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)