Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başlıyorum Motor Şeçimi Yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayalimde yaşıyor. Honda Cbr 600rr
    Forumda birkaç konu okudum. Honda Cbf 150 başlangıç için iyi gibi okuduğuma göre, hem fiyat olarak hem yakıt olarak. Sizce nasıl? Biraz hız meraklısıyım, , 150cc 250cc 600cc sonra 1000lemek istiyorum.
    Ayrıca motoru aldıgımda ne taktırmalıyım aksesuar olarak neler alabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle kendinize taktıracağınız aksesuarlar var. Onlara biz koruma diyoruz. Başlangıç olarak korumlar hakkında forum konularını okuyun ve korumaların en önemlisi olan kask ile başlayın, kaska bütçenizin en pahalı parçası olarak görün ve paraya acımayın.

İkinci olarak ehliyet almadan, sürüşe geçmeyin, A2 ehliyeti edinin, daha sonra trafiğe kapalı alanlarda motorla denemeler yapın. Ehliyetten sonra ise yavaş yavaş trafiğe açık tenha alanlarda, virajlar, dönüşler, kalkışlar ve durmalar üzerine çalışın.

150cc iyi bir başlangıç, bahsettiğiniz motor honda'nın neredeyse en ucuz yedek parçalarına sahip ve servis ağı geniş. Başlangıç için önerilebilir bir motordur.

Aksesuar olarak motora ne amaçla ne takacağınız önemli, mesela bir çanta ekleyebilirsiniz ancak kullanacak mısınız ya da koruma ekleyebilirsiniz, flaşör, korna vs... kullanım amacınıza göre eklenecek tonla şey bulunabilir ama önce dediğim gibi kendinize ekleyin, motora bütçe kalırsa eklersiniz.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Dogru soze ne denir?

Madem hiza meraklisiniz adam akilli full ekipman sart. 3,000 TL en az ona bi ayirin da sonra motoru modifiye edersiniz.

Ayrica profesyonel bir egitim almanizda fayda var. Bunu arastirmakla baslayin ise.

Motosikleti
    Cbf150 okudugum kadariyla hiza dayanıklı bir motor degil.(150ccden fazla beklenilmez zaten) İlk motorum olacagi icin fazla yıpratmakta istemiyorum. Daha çok motoru alıp, 1 yıl kadar 2000-3000 kmye kadar kullanıp alıştıktan sonra 250ccye geçiş yapmak istiyorum.
    Motor aksesuarları konusunda ise yan ayaklık, ön koruma demiri vs. ne işe yaradığını bilmiyorum. Motor için gereklimidir?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    o zaman cbf 150 yi 2.el olarak al önceden motor sürüp sürmediğini bilmiyorum..düşer kalkar motor o yüzden sıfır almana gerek yok..koruma demiri cbf 150 nin olmazsa olmazlarından eğer kaza yaptıığnda o olmasaydı motor paramparçaydı..o olduğu için sadece ayna kırldı..birazda demir sürtündü haliyle..yan ayaklıkta işte parkederken fln adı üstünde..250 cc için 2000-3000km deil tecrübe için yap o km leri..ilerde işine yarayabilir.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman cbf 150 yi 2.el olarak al önceden motor sürüp sürmediğini bilmiyorum..düşer kalkar motor o yüzden sıfır almana gerek yok..koruma demiri cbf 150 nin olmazsa olmazlarından eğer kaza yaptıığnda o olmasaydı motor paramparçaydı..o olduğu için sadece ayna kırldı..birazda demir sürtündü haliyle..yan ayaklıkta işte parkederken fln adı üstünde..250 cc için 2000-3000km deil tecrübe için yap o km leri..ilerde işine yarayabilir.
    sıfırla 2. el arasında fiyat farkı neredeyse yok. Sıfır alsam daha iyi değilmi, ne gibi değişiklikler olur ki?

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı eventer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırla 2. el arasında fiyat farkı neredeyse yok. Sıfır alsam daha iyi değilmi, ne gibi değişiklikler olur ki?
    Yeni başladiğini söylemissin. ilerde hangi tarzda motor kullanmaya devam edeceksin. Super sport mu super tuning mi ? Hangi tarzda devam edeceksen başlangiç motorunuda ona göre seçersen ilerde zorluk çekmeyeceğini düşünüyorum.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başladiğini söylemissin. ilerde hangi tarzda motor kullanmaya devam edeceksin. Super sport mu super tuning mi ? Hangi tarzda devam edeceksen başlangiç motorunuda ona göre seçersen ilerde zorluk çekmeyeceğini düşünüyorum.
    İleride Supersport kullanmayı düşünüyorum. Yani cbr125 veya ybr125 daha mı uygun olur?

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı eventer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İleride Supersport kullanmayı düşünüyorum. Yani cbr125 veya ybr125 daha mı uygun olur?
    cbf ten inip ybr 125 e mi bineceksin

cbf150 ile başla cbf250 ile devam et
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf ten inip ybr 125 e mi bineceksin

cbf150 ile başla cbf250 ile devam et
    hayır, başlangıç olarak ybr125 veya cbr125le mi başlasam? :D diyorsun ki cbf15 cbf250 sonra 600lersin? peki 150den 250ye geçmek için ne kadar tecrübe kazanmam gerekir? 1 yıl yeterli olur mu?

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Maddi Yönden sıkıntın yoksa eğitim ve kurslardan yararlanabilirsin. Motor olarakta Yamaha Yzf r125. Benim hayalimdi maddi yonden sıkıntıda oldugum için anca cbr alabildim. Karar Senin Yinede.
    Hondaaaaaaaa

yeni kasa cbr 125r öneririm...yakından bile 125cc olduğuna inanmak mümkün değil...

1sthanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki m800
    125 lik yada 250 lık bir motor alabilirsin. honda cbr 250 liler seni tatmin edecektir. hondanın eğitimlerine katılıp cbf 150 hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsin. onlarla yapılıyor eğitim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)