Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

uzun boylular için racing!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar kolay gelsin benim boy sorunum var, boyum 1,99 kilo 95 falan yaş 17 hayırlısıyla alıcam ehliyeti yazılıcam en kısa zamanda kursa,

tek kelimeyle racing hastasıyım,

aslıl hedefim 600cc bi racing ama başlangıç için yzf r125 düşünüyorum baya kalıplı kaslı bi alete benziyo ama boyum uzun olduğu için altında kaybolur tarzında şeyler duyuyorum çevremden, ama pat diye yzf r6 yada crb 600 ilede başlanmazki ufak cc şart dimi?

arkadaşlar sizden ricam motor seçimi konusunda yardım 125yada 250 cc arası uzun boylu birine gidebilecek kaslı ve yerden yüksek tavsiye edebileceğiniz racingler neler?

bu arada sport touringlerde çok hoşuma gidiyo racinglere çok benziyor ama ben ufak ccli bulamadım, ufak ccli sport touring tavsiyeniz varsa onlarada açığım

Not: lütfen racing sana gitmez yada saplamış gibi durur vs. geyiklerinden sıkıldım enduro yada chopper falan al demeyin ben racingle bozdum kafayı amacım bana en uygun büyüklükteki maninayı bulmak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    genelde racing motorlarının modifiye olmaksızın ebatları yaklaşıktır. ama koltuk-sele yapıları farklılığından dolayı sana en uygun olacak olanını bulursun inşallah ;)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirdir jesse?
    Arkadasi pek sevmedin galiba.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirdir jesse?
    Arkadasi pek sevmedin galiba.
    ne öneriiiyim abi :D 2009 1000 RR

japonların bile k.çı sıgmıyo
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

1000cc çok gelir abi başlangıç için arıyorum bişey genede saol

Motosikleti
    Honda
    ne öneriiiyim abi :D 2009 1000 RR

japonların bile k.çı sıgmıyo
    Bugün pist günümüz vardi.
    Bir ara pitten bir 1000RR çikti onume.
    Motosikletin adamin altinda nasil durdugunu tarif edebilmem imkansiz.
    Orta boylu normal bir vatandas pocketbike uzerinde nasil durursa,bu eleman ve motosikleti de oyle bir goruntu sergiliyorlardi.
    Merak ettim adami ama ruzgar gibiydi pust,biturlu yetisemedim.

Benim benzin gumlemeye baslayinca pite girdim.Motoru birakir birakmaz, hemen pist kenarina kostum adami tekrar gormek için.
    Tarifi imkansiz bir abiydi.
    Ormanda bir ayiyla karsilassalar, ayi kenara çekilip,
    "buyur abi" diye yol verir.

Ama biniyordu herif.
    Hemde hakkiyla biniyordu.

Diyecegim su ki,
    eger onun popo sigiyorsa, benim yanima iki kisi oturur, 1000RR ustune.

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde racing motorlarının modifiye olmaksızın ebatları yaklaşıktır. ama koltuk-sele yapıları farklılığından dolayı sana en uygun olacak olanını bulursun inşallah ;)
    inşallah bulacaz bi arkadaşta öyle dedi pek fark yok aralarında fazla dedi hatta ufak cclerin sele yüksekliği daha fazlaymış 600-1000cc lere göre doğrumudur bi bilginiz varmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 PM ----------

ya arkadaşlar bişey sorucam bide kısa boylu arkadaşlar için enduro tarzı motorları 5-10 cm yüksekliğini düşürebiliyolarmış ama tam olarak ne işlem yaparak kısalttıklarını bilmiyorum cantları falan deiştiriyolarmış sanırım bende dedim eğer alçalabiliosa yükselebilirde racingde böle bi şansımız warmıdır acaba?

Motosikleti
    Honda
    Bu adamdan uzunmusun?

Motosikletin uzerinde soyle gorunuyor.

vayy abi 1 cm uzunum bu adamdan çokta kaba durmuyormuş ama ben biraz daha hayvanım bu adama göre ince atletik bu adam benim omuzlar falan baya bi geniş bundan ama çok büyük yardımcı oldun abi çok teşekkür ettim ben başka fotoları warmı onlara bakıyım daha iyi bi fikir edinirim, ayrıca altındaki makina 600lükmü binlikmi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 PM ----------

ducati 999 sport touringmiş fiyatı biraz tuzlu kaçıyo 51.600 €

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş racing ufak kalmazda, mesele oturuş pozisyonunda, öne eğik oturacaksın, yani belin ve kol bileklerin 2.3 saat binişte ağrı yapmaya başlayacak, benim boyum 1.82 ben bile ağrılardan dolayı racinglerden vazgeçtim, fazer kullandım ve en son shadow dan sonra gene bu tarz alıcam, illa ss olsun diyorsan, ona yakın sana cbr 1100xx tavsiye ederim, daha kalıplı ve ss lere göre daha az yoruyor, 2000 model gibi temiz bulursan tavsiye ederim, paran varsa, yeni modelde bakabilirsin, ben 1100 xx de kullandığım için makine iyidir, sırıtmaz ve az yorar, illa ss bakıyorsan piyasadakilerin kalıpları ve markaları belli, hepside iyi sayılır, tecrüben az galiba, ufak cc olarakta illa ss diyorsan cbr 125 ile başla, oturuş aynı aşağı yukarı, kararım değişir dersende, ufak cc her vitesli ile dene bakalım, benim tavsiyem ybr 125 gibi motorlar olabilir, parçası bol, birde dayanıklı makineler, kolay gelsin

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş racing ufak kalmazda, mesele oturuş pozisyonunda, öne eğik oturacaksın, yani belin ve kol bileklerin 2.3 saat binişte ağrı yapmaya başlayacak, benim boyum 1.82 ben bile ağrılardan dolayı racinglerden vazgeçtim, fazer kullandım ve en son shadow dan sonra gene bu tarz alıcam, illa ss olsun diyorsan, ona yakın sana cbr 1100xx tavsiye ederim, daha kalıplı ve ss lere göre daha az yoruyor, 2000 model gibi temiz bulursan tavsiye ederim, paran varsa, yeni modelde bakabilirsin, ben 1100 xx de kullandığım için makine iyidir, sırıtmaz ve az yorar, illa ss bakıyorsan piyasadakilerin kalıpları ve markaları belli, hepside iyi sayılır, tecrüben az galiba, ufak cc olarakta illa ss diyorsan cbr 125 ile başla, oturuş aynı aşağı yukarı, kararım değişir dersende, ufak cc her vitesli ile dene bakalım, benim tavsiyem ybr 125 gibi motorlar olabilir, parçası bol, birde dayanıklı makineler, kolay gelsin
    teşekkür ettim kardeş, bel, kol ve diz ağrılarıyla ilgili biçok şey duydum bende ama katlanmaya hazırım ya, param war ss alıcak kadar ama acemiyim işte scooter kullanmışlığım falan war ama racing sürmedim hiç, cbr125 düşünüodum ama sonra yzf r125i bi gördüm aşık oldum ilk başta 600cc sandım sonradan 125lik olduğunu öğrendim daha kaslı bi makina yzf r125 cbr125 arada çok bi fark olurmu?

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı grkeem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ettim kardeş, bel, kol ve diz ağrılarıyla ilgili biçok şey duydum bende ama katlanmaya hazırım ya, param war ss alıcak kadar ama acemiyim işte scooter kullanmışlığım falan war ama racing sürmedim hiç, cbr125 düşünüodum ama sonra yzf r125i bi gördüm aşık oldum ilk başta 600cc sandım sonradan 125lik olduğunu öğrendim daha kaslı bi makina yzf r125 cbr125 arada çok bi fark olurmu?
    kardeş oturuşlar aynı ise fark olmaz, kalıp olayı aynı cc lerde ,çok fark yapmaz, sadece çok az genişlik vardır, önemli değil ,göze hitap eder ,ne kadar kalıp ufak olursa, rüzgarı yarar, olay bu ,tabi aerodinamik yapı önemli, sen ss te karar kıldıysan, ufak cc ss lerde denemeye başlayabilirsin, büyük cc ss ler ile oturuş aynı dır, bunu unutma, yalnız yatması, kalkması, gidişi çok fark eder, biliyorsundur, birde amortisör kısaltma demişsin, amortisör mesafesi olan makinelerde oynama oluyor, gidonun oradan amortisör başlarını içeri çekiyorsun, arka amortisöründe ayar yeri var alçalıyor, ama ss lerde sert ve kısa paylı amortisör olduğundan, oynama yapamazsın ,ben mesela 1000 lik fazer bakıyorum, 140 küsür beygir, ayrıca çanta v.s taşımaya uygun ,ben ss lerin tadını aldığımdan, rahat ve hızlı motor herzaman favorimdir, hızlı ama rahat değilse niye işkence çekeyim

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş oturuşlar aynı ise fark olmaz, kalıp olayı aynı cc lerde ,çok fark yapmaz, sadece çok az genişlik vardır, önemli değil ,göze hitap eder ,ne kadar kalıp ufak olursa, rüzgarı yarar, olay bu ,tabi aerodinamik yapı önemli, sen ss te karar kıldıysan, ufak cc ss lerde denemeye başlayabilirsin, büyük cc ss ler ile oturuş aynı dır, bunu unutma, yalnız yatması, kalkması, gidişi çok fark eder, biliyorsundur, birde amortisör kısaltma demişsin, amortisör mesafesi olan makinelerde oynama oluyor, gidonun oradan amortisör başlarını içeri çekiyorsun, arka amortisöründe ayar yeri var alçalıyor, ama ss lerde sert ve kısa paylı amortisör olduğundan, oynama yapamazsın ,ben mesela 1000 lik fazer bakıyorum, 140 küsür beygir, ayrıca çanta v.s taşımaya uygun ,ben ss lerin tadını aldığımdan, rahat ve hızlı motor herzaman favorimdir, hızlı ama rahat değilse niye işkence çekeyim
    ya fazer 1000 çok güzel, racinglere benziyo kaslı falan, sport touring tarzı hoş ama ufak cc lerinin görüntüsü güzel deil ya bulabilsem ufak ccli kaslı bi sport touring daha iyi olur ama ufak ccde yok heralde

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı grkeem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kolay gelsin benim boy sorunum var, boyum 1,99 kilo 95 falan yaş 17 hayırlısıyla alıcam ehliyeti yazılıcam en kısa zamanda kursa,

tek kelimeyle racing hastasıyım,

aslıl hedefim 600cc bi racing ama başlangıç için yzf r125 düşünüyorum baya kalıplı kaslı bi alete benziyo ama boyum uzun olduğu için altında kaybolur tarzında şeyler duyuyorum çevremden, ama pat diye yzf r6 yada crb 600 ilede başlanmazki ufak cc şart dimi?

arkadaşlar sizden ricam motor seçimi konusunda yardım 125yada 250 cc arası uzun boylu birine gidebilecek kaslı ve yerden yüksek tavsiye edebileceğiniz racingler neler?

bu arada sport touringlerde çok hoşuma gidiyo racinglere çok benziyor ama ben ufak ccli bulamadım, ufak ccli sport touring tavsiyeniz varsa onlarada açığım

Not: lütfen racing sana gitmez yada saplamış gibi durur vs. geyiklerinden sıkıldım enduro yada chopper falan al demeyin ben racingle bozdum kafayı amacım bana en uygun büyüklükteki maninayı bulmak.
    Bu yeni nesilde var bişiler

Ninja 250r'ı bir incele bakalım, bende sırıtmıyor sanırım görenler öyle diyor.

1,92 95 kiloyum, şu ss zevkimi giderebilirsem, bana şöyle gs1200r iyi gider diye düşünüyorum.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yeni nesilde var bişiler

Ninja 250r'ı bir incele bakalım, bende sırıtmıyor sanırım görenler öyle diyor.

1,92 95 kiloyum, şu ss zevkimi giderebilirsem, bana şöyle gs1200r iyi gider diye düşünüyorum.
    gençler ateşli abi ya naparsın

ya bende ilk başta gt250 yada ninja 250 düşünüodum sonra ninja250de karar kıldım(o depodaki kawasaki yazısı yetiyo) ama sonra beygir gücünün 33 civarı olduğunu öğrendim fazla gelmezmi başlangıç için?

araştırdım ninja 250 BOYUTLAR UxGxY : 2085 x 715 x 1115 mm
    yamaha yzf r125 BOYUTLAR UxGxY : 2,015 x 660 x 1,085 mm

her yönden ninja daha büyük bi makina ancak sele yüksekliğine bakınca

ninja 250:775 mm yzf r125:818 mm

sele yükselince daha rahat bi sürüş sağlanmazmı? bide sonuçta bacaklarım uzun selenin yüksek olması daha iyi olmazmı?

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    geçen kısa boylu bir arkadaşa da tam senlik diye tavsiye etmiştin bu ilanı ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzeme bir tek bu var naapsin?

Baska motor bilse bak neler tavsiye etcek ama!!!

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzeme bir tek bu var naapsin?

Baska motor bilse bak neler tavsiye etcek ama!!!
    Ticaret böyle birşey demekki
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ihale döndürüyo o zmn

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler