Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamera sistemini sadece gittiğin yolu kaydetmek için kullanabilirsin , diğer yandan kullanışsız bir sistem.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera sistemini sadece gittiğin yolu kaydetmek için kullanabilirsin , diğer yandan kullanışsız bir sistem.
    Katılıyorum ekrana bakayım derken kesin kaza yaparsın. biraz daha ön terafa yerleştirsen bu seferde zirt pirt gözün takılır ama kamera biraz daha aşağıya konulsaydı farklı amaçlar için kullanıla bilirdi

Nası yani
    Ama ben böyle bir sistemi gittiğim yolu çekebilmek için isterdim...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    [QUOTE=patriote;540043]Sana da merhaba. Eğer sportive bir motoru şehir içinde kullanmak için alacaksan alma derim çünkü hararet gerçekten problem ve aynı problem 600cc de de var.

Önerileriniz için teşekkür ederim.İlk olarak benim motosikleti değiştirip biraz daha bindikten sonra kawasaki er-5 düşünüyorum biraz racelere alışmak için ondan sonrada onümüzdeki 1-2 sene içinde race almayı düşünüyorum tabi malum tecrübe edinmek gerek Aşagı yukarı 3 senedir motosiklet kullanıyorum. Geçmiş sayfalarda lastik konusu konuşulmuştu Bunu gibi race tipi motorsikletlerde daha dikkat edilmesi gereken ne tür konular var bunun gibi diğer motosikletlerden farklı olarak Tecrübeli biri olarak ben ve benim gibi meraklı arkadaşları bilgilendirirseniz sevinirim tüm ss kullanıcıları .

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @cancagliyan
    İlk olarak benim motosikleti değiştirip biraz daha bindikten sonra kawasaki er-5 düşünüyorum biraz racelere alışmak için ondan sonrada onümüzdeki 1-2 sene içinde race almayı düşünüyorum tabi malum tecrübe edinmek gerek
    Bahsettiğin makinanın racing makinalarla uzaktan yakından ilgisi yok. ER-5 ten sonra racing kullanırım diyorsan bence yanlış seçim yaparsın. 250cc olmasına rağmen Hyosung GT-250R al derim. O biraz racinge daha yakın bir model. ER-5 500cc olmasına rağmen çok güçsüz ve dengesiz bir motordur.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Tavsiyelerim

Kawasaki ER5 ve benzeri motosikletler, Avrupada ehliyet kurslarında motosiklet kullanmayı öğretmek için kullanılıyor.
    Bu motosikletten race türü bir motosiklete geçiş yapmanı tavsiye etmem.
    Benim tavsiyem aşağıda resimlerini gördüğün motosikletlerin modelleri ile ilgilenmen ve bayaaa bi kilometre yapmandır.

Kawasaki

Yamaha

Suzuki

Honda

Tabii resimlere bakıpta bunları tavsiye ettiğimi düşünme ben örnek olsun diye koydum. Bu tür motorlarda mümkün mertebe küçük hacimle başlamak iyidir.

Eğer ben yeni başlıyor olsaydım, Kawasaki ile başlardım.

Denge konusuna gelince Boy arkadaşımızın senin için bulunduğu tavsiyeye katılıyorum ama her sürücünün de bir sürüş karakteri var.
    Örneğin ben pistte dengeli bir motoru sevmiyorum. Motor mümkün mertebe dengesiz olursa istediklerimi gerçekleştirmem daha mümkün oluyor.

İleride kullandıkça sen de kendi tekniğin ve sürüş kabiliyetine uygun motoru seçeceksin. Tabii kullanım amacında önemli.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @patriote
    Benim tavsiyem aşağıda resimlerini gördüğün motosikletlerin modelleri ile ilgilenmen ve bayaaa bi kilometre yapmandır.
    Arkadaşım Yamaha FZ1'in yarış motorundan çok farkı yok. 150hp gücündeki bir motor en az yarış motoru kadar tehlikeli. Bence yarış motoruna geçmeden önce, yarış motoru ile uzaktan yakından ilgisi olmasa da en azından yarış motoru karakteristiğini anlayabilmek açısından Hyosung GT-250R gibi bir motor seçmek doğru olacaktır bence.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende boy'a katılıyorum hyosung bence çok iyi bir başlangınc motoru, bende herkese onu tavsiye ediyorum. karakter olarak supersportlara en yakın onu buluyorum. patriote sana bu konuda katılmıyorum kawasaki z750 ,Fz1 gerçekten sıkı makinelerdir. onlarla başlamak bence sağlıklı olmaz.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Tabii resimlere bakıpta bunları tavsiye ettiğimi düşünme ben örnek olsun diye koydum. Bu tür motorlarda mümkün mertebe küçük hacimle başlamak iyidir.
    diye yazmış patriot nick'li arkadaşımız.

bu arada haftaya hava nasıl olacak bilmiyorum ama haftasonunu degerlendirmek lazım. haftasonu yagışsız olacakmış hava.

bencede bu aralar buluşabiliriz, haftaya iyice bozulacak havalar.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar bu Pazar hava güzel olursa bir buluşma yapalım ne dersiniz?

pazar boşum . ben varım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu Pazar hava güzel olursa bir buluşma yapalım ne dersiniz?
    ............+1
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Bende varım

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Tamamdır o zaman Pazar günü buluşuyoruz. Hava güneşli olacakmış. Tüm SS'çiler davetlidir! Buluşma ile ilgili detayları aşağıya yazıyorum. Buluştuktan sonra ne yapacağımızı burada konuşup karar veririz.

Tarih : 07 Ocak 2006 Pazar
    Saat : 10:00
    Yer : Fenerbahçe Tesadüf Cafe

Saat 10 güzel... Kahvaltı edelim birlikte... Ama tesadüf nere? Tesadüfen bulmamızı beklemiyorsun heralde boy?

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Arkadaşlar önerileriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Saat 10 güzel... Kahvaltı edelim birlikte... Ama tesadüf nere? Tesadüfen bulmamızı beklemiyorsun heralde boy?
    Fenerbahçe'de kime sorsan gösterir. Zaten ufacık yer Fenerbahçe dediğin. Ancak şöyle bir detay vereyim. Buluşma oturup sohbet etmekten ibaret değil, büyük ihtimalle motorla biryerlere gideriz, o yüzden motorlu gelseniz iyi olur.

Motosikleti
    1000RR06
    walla bende katılmak isterim ama 4 tekerlekle yetişebilirmiyimki ama ben yetişirim bee
    Acımadıki, acımadıki

ben ordayım. erken olması daha ıyı , günü öldürmeyizz. bol bol gezeriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler