Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadın İçin Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    MT07 diyen arkadaşlara bakma bile.20 saat motosiklet eğitimi verilen Amerika'da bile ilk motor yine 250cc olmazsa güçsüz 500lükler.Öyle MT-07 alıp ilk kalkışta sakat kalma.Kafanda bişi olmadığından yüzlerce motor sayarlar buraya o yüzden kafan çok karışır.İhtiyaçlarını belirle ona göre bişi seç.Zaten daha ehliyetin bile yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ehliyetini almanı, ardından da bir Pcx alıp binmeni tavsiye ederim, hatta üzerine de eğitim alırsan bütçen de yeterli, xmax al ister şehiriçi ister uzun seyahatlerde kullan. Evet çok iyi bayan sürücüler var motosiklet kullanan, ama bana göre genel olarak bayanlara daha hitap eden cinsler scoter lar. En basitinden üstün başın daha az kirlenir.
    Eğitimsiz, ehliyetsiz kullanmam zaten. Ehliyet aldıktan sonra alacağım zaten. Bir kaç hafta içinde ehliyete yazılmış olurum. Teşekkür ederim önerilerin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07 diyen arkadaşlara bakma bile.20 saat motosiklet eğitimi verilen Amerika'da bile ilk motor yine 250cc olmazsa güçsüz 500lükler.Öyle MT-07 alıp ilk kalkışta sakat kalma.Kafanda bişi olmadığından yüzlerce motor sayarlar buraya o yüzden kafan çok karışır.İhtiyaçlarını belirle ona göre bişi seç.Zaten daha ehliyetin bile yok.
    Evet, ehliyetim olmadan almamda sürmemde zaten Ehliyet olmadan alacağım tek şey kask vs ekipmanlar olur. Sadece şimdiden karar vermek için araştırıyorum. Kullanım amaçlarımı ilk mesajımda yazdım

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Motosiklet e yeni baslayacak oldugunuz, '5-10 sene idare etsin' cumlenizden cok net anlasiliyor.Bu arabaci kafasidir,oncelikle bunu atin kafanizdan.

Alacaginiz motor sizin baslangic motorunuz olacak.10000-20000 km yaptiktan sonra ya arkadasinda canta olsa da uzun gezilere mi gitsem ya da racing alsam da motoru sadece adrenalin icin mi kullansam diyeceksiniz belki de ama dusunceleriniz kesinlikle degisecek.

O yuzden size tavsiyem dik oturuslu(ilk motor olarak cok onemli) tek silindirli,hafif,abs li kaliteli lastige sahhip bir motosiklet bakmaniz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ha scooter önerisi de kesinlikle çok yerinde. Ben şahsen maxi-scooter'lara akıl sır erdirebilen biri olmadığım için çok girmedim o topa ama, okula gitmesi etmesi falan gibi şeylerde yüksek pratiklik sağlar.
    Ama bunlardan önceki soru, her gün 2 saat yol ile okula gidilir mi?

10 yıl bir motoru kullanmak, hem de ilk motoru.. Valla başarabilirsen heykelini dikelim bir yere.. =)
    Ben hala, scooter olmayacaksa, Inazuma F diyorum.

Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet e yeni baslayacak oldugunuz, '5-10 sene idare etsin' cumlenizden cok net anlasiliyor.Bu arabaci kafasidir,oncelikle bunu atin kafanizdan.

Alacaginiz motor sizin baslangic motorunuz olacak.10000-20000 km yaptiktan sonra ya arkadasinda canta olsa da uzun gezilere mi gitsem ya da racing alsam da motoru sadece adrenalin icin mi kullansam diyeceksiniz belki de ama dusunceleriniz kesinlikle degisecek.

O yuzden size tavsiyem dik oturuslu(ilk motor olarak cok onemli) tek silindirli,hafif,abs li kaliteli lastige sahhip bir motosiklet bakmaniz.
    Uzun yıllar kullanırım diye ümit etmiştim ama düşüncelerim değişirse değişirim tabii ki illa alıp yıllarca bunu kullanayım diye bir şey yok sonuçta

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha scooter önerisi de kesinlikle çok yerinde. Ben şahsen maxi-scooter'lara akıl sır erdirebilen biri olmadığım için çok girmedim o topa ama, okula gitmesi etmesi falan gibi şeylerde yüksek pratiklik sağlar.
    Ama bunlardan önceki soru, her gün 2 saat yol ile okula gidilir mi?

10 yıl bir motoru kullanmak, hem de ilk motoru.. Valla başarabilirsen heykelini dikelim bir yere.. =)
    Ben hala, scooter olmayacaksa, Inazuma F diyorum.
    Arabacı kafası Bir sürü öneri geldi aralarından en iyisi hangisi olacak seçmem zaman alacak sanırım
    killingroad bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hangi ilde yasiyorsunuz?

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi ilde yasiyorsunuz?
    İzmir'de yaşıyorum.
    yürekçe bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Motosiklette ergonomi çok önemlidir, bacak, kol uzunluğunuzu yazarsanız ya da burada boydan fotoğrafınızı paylaşırsanız daha net önerilerde bulunabilirim.

Bence bu saatten sonra bu konuda size yardimci olacak bilgi cikmaz zaten piyasadaki en guzel en mantikli baslangic motorlari size onerildi ve artik yok boy yok ergonomi olayi basladi ozet gecmek gerekirse ....

Bu konu icin konusuyorum baslangic olarak maximum 250cc yeterlidir. Omurluk motor yok degistirceksiniz. ABS olmassa olmaz kesinlikle. Eger motosikletiniz tek silindir olursa titresim olabilir ama çift silindirde bu pek rastlanmaz.Butceniz illa yuksek diye parayi bitirmek zorunda degilsiniz uygun bir motosikletle ogrenip istediginiz cc lere gecerken kullanirsiniz o parayi. Herkes boy olayina takmis ama bir erkek 182cm boyum var dese konusu bile olmaz santimetre cinsiyete gore degisen birsey degil motorun ustune binmeden boy resimlerle yok bacak boyu olcusu hepsi bos , hersey tam oturur ama depoyu bacaginizla kavriyamassiniz hic ise yaramaz. Tan tersi bir motorun size anahtar yeri manetinin tipi en ufacik ayrintisi hosunuza gider bayilir alirsiniz. Son olarak bende sizle ayni durumdayim ilk motorum 177 boyum var Abs cift silindir ve japon kalitesi istiyorum bu sinifta hic motor yok en yakin suzuki dl250 onu bekliyorum ama burda 2 hafta gecirseniz 3 tane showroom gezince bir yerden sonra konunun kendini tekrarladigini farketceksiniz.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı biker-girl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de yaşıyorum.
    Izmir'de klavuzlu surus akademisi var(OMM'ye bağli).
    Oranin yoneticisi Serhat Klavuzlu bey var.
    Selamimi iletiniz, o size teorik olarak yardimci olacaktir.( reklam gibi olmasin diye, isterseniz telefonunu ozrlden veririm)

Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu saatten sonra bu konuda size yardimci olacak bilgi cikmaz zaten piyasadaki en guzel en mantikli baslangic motorlari size onerildi ve artik yok boy yok ergonomi olayi basladi ozet gecmek gerekirse ....

Bu konu icin konusuyorum baslangic olarak maximum 250cc yeterlidir. Omurluk motor yok degistirceksiniz. ABS olmassa olmaz kesinlikle. Eger motosikletiniz tek silindir olursa titresim olabilir ama çift silindirde bu pek rastlanmaz.Butceniz illa yuksek diye parayi bitirmek zorunda degilsiniz uygun bir motosikletle ogrenip istediginiz cc lere gecerken kullanirsiniz o parayi. Herkes boy olayina takmis ama bir erkek 182cm boyum var dese konusu bile olmaz santimetre cinsiyete gore degisen birsey degil motorun ustune binmeden boy resimlerle yok bacak boyu olcusu hepsi bos , hersey tam oturur ama depoyu bacaginizla kavriyamassiniz hic ise yaramaz. Tan tersi bir motorun size anahtar yeri manetinin tipi en ufacik ayrintisi hosunuza gider bayilir alirsiniz. Son olarak bende sizle ayni durumdayim ilk motorum 177 boyum var Abs cift silindir ve japon kalitesi istiyorum bu sinifta hic motor yok en yakin suzuki dl250 onu bekliyorum ama burda 2 hafta gecirseniz 3 tane showroom gezince bir yerden sonra konunun kendini tekrarladigini farketceksiniz.
    Birden fazla motor önerildi ama hep aynı motorlar önerildi haklısınız. Tabii ki illa parayı bitirmek zorunda değilim, sadece üst limitimi belirttim o kadar. Son olarak Vespa hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Çevremden bir kaç kişi Vespa önerdi

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Izmir'de klavuzlu surus akademisi var(OMM'ye bağli).
    Oranin yoneticisi Serhat Klavuzlu bey var.
    Selamimi iletiniz, o size teorik olarak yardimci olacaktir.( reklam gibi olmasin diye, isterseniz telefonunu ozrlden veririm)

Teşekkürler

Tamamen cahilce olarak gorebilirsiniz ama benim gozumde vespa : pembe kaskima pembe montuma pemben motosikletim olsun tadinda motor guzel olabilir ama fiyati cok astronomik kaliyor o ozelliklerinin yaninda Altin elbiseli adamin vespa ile fiat 500 un incelendigi bir videosu var goz atin isterseniz. Scooter kullanacagim derseniz oyle guzel secenekler varki forza abs , xmax ve piaggio gibi zaten ben 250cc ABS li maxi scooter istiyorum derseniz japon kalitesi modeller belli hemen yazarlar buraya bilen uyelerimiz ve sunuda ekliyeyim ne kadar motosiklete gonul vermis hayatini riske atmadan tadina varmak isteyen 40 yas ustu insan taniyorsam 1 enduro 1 scooteri var demekki en basta hevesle vitesli alcam denilsede biryerden sonra is islevsellige donuyor o yuzden scooter cok isabetli olur is ev arasi 2 saatlik yol icin

Tamamen cahilce olarak gorebilirsiniz ama benim gozumde vespa : pembe kaskima pembe montuma pemben motosikletim olsun tadinda motor guzel olabilir ama fiyati cok astronomik kaliyor o ozelliklerinin yaninda Altin elbiseli adamin vespa ile fiat 500 un incelendigi bir videosu var goz atin isterseniz. Scooter kullanacagim derseniz oyle guzel secenekler varki forza abs , xmax ve piaggio gibi zaten ben 250cc ABS li maxi scooter istiyorum derseniz japon kalitesi modeller belli hemen yazarlar buraya bilen uyelerimiz
    Marka takıntım yok zaten, Vespa önerildi diye merak ettim Elbet daha iyi scooterlar vardır

Yok hayir benim demek istedigim aradaki mesafe 2 saatlik bir yok vitesli motor en basta cok keyifli gelebilir ama sonralari otomatik olsun kafam rahat olsun dedirtebilir butun konuyu okuduktan sonra benim yorumum honda-forza abs , yamaha-xmax veya suzuki-burgman 3ude kalipli uzun 2 saatlik mesafede sizi uzmez hangisi derseniz gidip siz gorup karar vericeksiniz ,fiyati bu sene ucmus olmasa direk xmax derim ben ama yamaha markasindan su gunlerde herkes tiksinmis durumda

Yok hayir benim demek istedigim aradaki mesafe 2 saatlik bir yok vitesli motor en basta cok keyifli gelebilir ama sonralari otomatik olsun kafam rahat olsun dedirtebilir butun konuyu okuduktan sonra benim yorumum honda-forza abs , yamaha-xmax veya suzuki-burgman 3ude kalipli uzun 2 saatlik mesafede sizi uzmez hangisi derseniz gidip siz gorup karar vericeksiniz ,fiyati bu sene ucmus olmasa direk xmax derim ben ama yamaha markasindan su gunlerde herkes tiksinmis durumda
    Teşekkürler önerin için

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Enduro al bence. crf250 mesela. Boyunada uygun. Bu motorla güney amerikayı gezen bi kadın gezgin vardı. Fotoğraf filan diyorsun o motorla araziyede girersin doğal alanları fotoğraflarsın.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro al bence. crf250 mesela. Boyunada uygun. Bu motorla güney amerikayı gezen bi kadın gezgin vardı. Fotoğraf filan diyorsun o motorla araziyede girersin doğal alanları fotoğraflarsın.
    Teşekkürler öneri için

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Bu arada 2 kişilik ekipman için 8-10 bin civarı bütçe ayırdım. Az mı? Veya çok mu bütçe bu kadar yükseltmeye gerek yok mu? Eklemem gereken başka neler var? Önerilerinizi bekliyorum. Robocop gibi dolaşmayı planlıyorum, her şeyi tam alacağım.

Kask x2
    Eldiven x2
    Pantolon x2
    Ceket x2
    Baf x2
    Sırt koruması x2
    Dizlik x2
    Dirseklik x2
    Ayakkabı x2
    Termal Alt - Üst x2
    Yağmurluk Alt - Üst x2
    Kol ve Bacak Reflektör Bantları x2
    Ayakkabı Yağmurluğu x2

alacaginiz montta dirsek korumasi omuz korumasi olacak hatta bazi montlarda sertifikali sirt korumasida var o yuzden ayri almana gerek yok ayni sekilde pantolonlardadq bel korumasi diz korumasi ve surtunmeler icin kevlar ic kumas var genelde altin 5li diye bir tabir var kask mont pantolon eldiven bot(kimine gore bot degil cizme uzun olan kisasini onermiyorlar) diger iclikler baflar falanda hemen almayin once motorunuza binin sikayetlerinizin ne oldugunu bilmeden ilac ariyorsunuz belki yagmurluk altini full fermuarli alcaksiniz belki pantolon gibi olan bunlarin hepsi sizin kendi tecrubenizle belli olacak altin 5linizi alin gerisini bindikce alirsiniz kisi basi 5000 tl guzel butce ve kesinlikle ama kesinlikle sertifikasiz korumali urun almayin insan hayatinda 1 kere olebiliyor ayakkabi goretex alsaniz yagmurluga gerek kalmicak , iyi monlarda zaten reflektor banlati var daha da iyisini istiyorsaniz bazi kaliteli montlarin hi-visible versiyonlari var gece ampul gibi geziyorsunuz onlara bakarsiniz. birde 2 kisi icin soruyorsunuz belkide yagmurluktan once size intercom lazim olacak

alacaginiz montta dirsek korumasi omuz korumasi olacak hatta bazi montlarda sertifikali sirt korumasida var o yuzden ayri almana gerek yok ayni sekilde pantolonlardadq bel korumasi diz korumasi ve surtunmeler icin kevlar ic kumas var genelde altin 5li diye bir tabir var kask mont pantolon eldiven bot(kimine gore bot degil cizme uzun olan kisasini onermiyorlar) diger iclikler baflar falanda hemen almayin once motorunuza binin sikayetlerinizin ne oldugunu bilmeden ilac ariyorsunuz belki yagmurluk altini full fermuarli alcaksiniz belki pantolon gibi olan bunlarin hepsi sizin kendi tecrubenizle belli olacak altin 5linizi alin gerisini bindikce alirsiniz kisi basi 5000 tl guzel butce ve kesinlikle ama kesinlikle sertifikasiz korumali urun almayin insan hayatinda 1 kere olebiliyor ayakkabi goretex alsaniz yagmurluga gerek kalmicak , iyi monlarda zaten reflektor banlati var daha da iyisini istiyorsaniz bazi kaliteli montlarin hi-visible versiyonlari var gece ampul gibi geziyorsunuz onlara bakarsiniz. birde 2 kisi icin soruyorsunuz belkide yagmurluktan once size intercom lazim olacak
    Motorda aklımda bir model var, gelen önerilerin arasından seçtim. Bundan sonra model arama peşinde koşmam o yüzden lazım olabilecek şeyleri listeledim. Kurs sürecimde ekipmanımı tamamlamak için Sonuçta bir kere ölebiliyoruz dediğiniz gibi o yüzden dizlik dirseklik ne varsa listemi yaptım. Almışkende hepsini toplu alayım dedim. Seçtiğim kask 5 yıldız almış diğer ürünlerimi de kaliteli seçmeye çalıştım. Tabii ilk etapta daha ilk başlıyorken iki kişi binmem ama para varken alıp kenara koyacağım o yüzden liste kabarık biraz

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    120 beygır 190 kılo motora bınıyorum.60000 km motosiklet tecrubem var,hani ne kadar atilgan oldguunu anlayin diye verdim degerleri.vespa nin 10 da biri kadar korkmuyorum virajlarda.
    vespayi begenen,guzel motor diyen insanla munakasa etmem,evet abi haklisin abi der gecerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)