Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R-125 İçin Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya Shark 150T
    Merhabalar Öncelikle 3 Sene Oldu Scooter Kullanıyorum Artık Sıkıldım Ve Vitesli Motor Almaya Karar Verdim Vitesli Ama 125cc Tarzında
    İstiyorum Bir Arkadaşım Bana Cbr 125 Ve Yzf 125 Lere Bak Dedi Ama Önerim Cbr Ucuz Onu Alabilirsin Dedi.

2 Sinide Araştırdım YZF R-125 İn Motoru Cbr'ınkinden Çok Az Farkla Daha İyi Kasa Bakımındandan Mükemmel Bir Motor
    Bir Kaç Foruma Girdim Fakat Herkes ''PARASI'' Fazla Diyor
    Bu Konu Altıda Para Lafı İstemiyorum YZF R-125 Başlangıç Motoru Olurmu?
    Performans Konusunda Nasıl? Kullanan Arkadaşlar Varsa Cevaplarını Bekliyorum

Bütçem 20.000TL Ye Kadar Yetiyor Önemli Olan YZF R125 Nasıl

Yamaha YZF R-125 0 Fiyatı Şuanda 14.250TL

Boyum 1.80 Kilom İse 68 Bu Motor Uygundur Herhalde.

Bu Motora Aldım Diyelim Nasıl Bir Ekstralar Takarım Yardımcı Olurmusunuz

Şimdiden Teşekkür Ediyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Bence r25 düşünün. 3 yıldır kullanıyormuşsunuz zaten tecrübenizde var. yzf r125 en fazla 130 yapıyor ve sizi tatmin etmeyebilir belli bir süreden sonra. onun için r25 diyorum.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Ben WR125X diyorum, ekstra olarak LeoVince egzoz

Motosikleti
    Asya Shark 150T
    R25 te dikkatimi çekti çünkü şuan altımda olan shark 150T de 120 ile gidiyor fazla fark etmicek r125 peki r25 için uzun boylu değilmiyim ?

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    R 25 için uzun değilmiyim demişsinizde zaten sizin aklınızdaki motor r125 ti ve r25 boyut olarak ve motor hacmi olarak vs daha büyük bir motor sorun yaşamazsınız. bende 180 boyundayım. Nasipse bende 250 lik birşeyler düşünüyorum. Yalnız r25 alırsan dikkatli ol gaz tepkilerine falan. Koruma takozu taktırmayı unutma. Ayrıca düştüğün zaman falan karenajı kırarsan 500 -1000 arası bi masraf çıkarabilir. parçalar biraz pahalı. Sen sorun yok dersen bilmem ama cbr 250 alırsan yedek parça fiyatıda yamahaya göre ucuz olur.

Motosikleti
    Asya Shark 150T
    Zaten gaza gelen biri değilim işten Eve gidicem 0 alıcağından rodaj ne Zaman biter onu düşünüyorum gideceğim max devir 6 bin

motosiklet tecruben var, ne diye 125 cc aliyorsun? 250 cc'yi canavar mi saniyorsun? Minicik tek silindir motoru var r25'in bile. tin tin gidiyor.

Motosiklet oyle zor birsey degil, hic tecrubesi olmayan adam 1 hafta sonra her seyini ogreniyor. Seninde scooter tecruben var, 2-3 gun sonra 125 cc sana oyle kotu gelecek ki kafani duvarlara vuracaksin. Ben tecrubesiz oldugum halde, hatta 200 cc aldigim halde ara sira keske 250 cc alsaymisim diyorum. Bende sadece ise gidip geliyorum ki benim is sabah 7 aksam 9 pazar tatilim bile yok dusun gezmeye yarim saat anca ayiriyorum geceleri o zaman diliminde bile keske 250cc alsaymisim dedirtiyor. Ben sana 600 al demiyorum ama 14 bin lira 125 cc'ye vermek sacmalik. 250cc ucmuyor ki abi zaten ekipmansiz cikmayacaksin, ekipmanini alip 250cc alirsan kendinide tutup 150 yi gormezsen sikinti olmaz. Kendini tutamiyorsan zaten 100cc bile ölüm getirir.

Al r25 keyfine bak cok pisman olursun r125 alirsan. Hatta takintiliysan benim gibi ah vah cekersin. Benim pulsari kapidan cikartirken elcigin sol tarafi cizildi hafif, allahtan parcasi ucuz 8 liraya yenisini aldim. Yamaha'da o bile 50 liradir.

Tercih konusunu sana birakiyorum. Ben de 1.80 im ve kilom 78. R125 w oturdugum zaman boyutlari ben bunu kontrol ederim dedirtse de gidon cok asagida ve bayaa yatarak kullanman lazim. R25 kasa olarak kendini buyuk hissettirdi bana. Ancak 125 e gire de daha dik oturuyorsun.

Bu 2 motoru sormussun ama madem 20bin butcen var Abs li bir model bakmak istemez misin?? Ktm rc200 ve ninja 250sl abs modelleri de dusunebilirsin

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    R25 herkeste var ben olsam mt 25 alırdım ama şu bi gerçek ki insanlar dış görünüşten dolayı racing veya enduro seviyo

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı CeyhunUslu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Öncelikle 3 Sene Oldu Scooter Kullanıyorum Artık Sıkıldım Ve Vitesli Motor Almaya Karar Verdim Vitesli Ama 125cc Tarzında
    İstiyorum Bir Arkadaşım Bana Cbr 125 Ve Yzf 125 Lere Bak Dedi Ama Önerim Cbr Ucuz Onu Alabilirsin Dedi.

2 Sinide Araştırdım YZF R-125 İn Motoru Cbr'ınkinden Çok Az Farkla Daha İyi Kasa Bakımındandan Mükemmel Bir Motor
    Bir Kaç Foruma Girdim Fakat Herkes ''PARASI'' Fazla Diyor
    Bu Konu Altıda Para Lafı İstemiyorum YZF R-125 Başlangıç Motoru Olurmu?
    Performans Konusunda Nasıl? Kullanan Arkadaşlar Varsa Cevaplarını Bekliyorum

Bütçem 20.000TL Ye Kadar Yetiyor Önemli Olan YZF R125 Nasıl

Yamaha YZF R-125 0 Fiyatı Şuanda 14.250TL

Boyum 1.80 Kilom İse 68 Bu Motor Uygundur Herhalde.

Bu Motora Aldım Diyelim Nasıl Bir Ekstralar Takarım Yardımcı Olurmusunuz

Şimdiden Teşekkür Ediyorum...
    Şayet henüz almadıysanız;

R125 cc sinden dolayı başlangıç motoru olabilirde, oturuş poziyonundan dolayı başlangıç motoru olamaz bence. Çok rahatsız. Yatıyorsunuz ama gitmiyor. İmkanınınız varsa her ikisinide (r25) oturun, daha da imkanınız varsa sürün öyle karar verin. Ben bu şekilde yaptım ve r25 de karar kıldım. Heleki 3 senedir motor tecrübeniz de varmış, çok rahat kullanırsınız. Teslim almadan hemen önce koruma takozu haricinde hiçbir masraf yapmadım

Para ile ilgili bişey yazmadım

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    125lik makine 14 küsür bin

250 alsanız daha mantıklı r25'e yürüyün bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler