Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Yaşım 17 boyum 1.80 ocakta ehliyetimi alıp bu motoru almak istiyorum sıfırının fiyatını bulamadım yamahanın kendi sitesinde de yazmıyor.

Amacım hız yapmak değil en azından şimdilik güzel görünüşlü stabil ve kaliteli bir şey olması benim için yeterli artçı falan bindirmeyi de düşünmüyorum . Sizce doğru bir tercih olur mu ? Birde tekerini değiştirmem falan gerekiyor sanırım fabrika çıkışlı lastikler iyi olmuyormuş hangi lastikleri önerirsiniz ? Kask mont vb aksesuarlarla birlikte ne kadara patlar bana ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sahibinden.comda 12.250ye kadar sıfırı ve sıfıra yakınları var bence ikinci el al düşersin canın sıkılmaz. Oturuş pozisyonu çok rahatsız bunu da bil ama başlanmayacak motor değil yurtdışında çoğu kişi başlıyor. Boyuna çok uygun bir motor eşdeğeri cbr 125 benim motorum kendisinden 3-4bin tl daha ucuz ama yamaha çok şık duruyor. Fiyat önemli değilse yamaha önemliyse cbr 125 al. Başlangıç ekipmanı 1000-1500 tl arası değişir.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.comda 12.250ye kadar sıfırı ve sıfıra yakınları var bence ikinci el al düşersin canın sıkılmaz. Oturuş pozisyonu çok rahatsız bunu da bil ama başlanmayacak motor değil yurtdışında çoğu kişi başlıyor. Boyuna çok uygun bir motor eşdeğeri cbr 125 benim motorum kendisinden 3-4bin tl daha ucuz ama yamaha çok şık duruyor. Fiyat önemli değilse yamaha önemliyse cbr 125 al. Başlangıç ekipmanı 1000-1500 tl arası değişir.
    Fiyatı biraz pahalı evet ama çok şekil ya vermeye değer diye düşünüyorum zaten amacım hız yapmak artçıyla gezmek değil şekil bişeyin üstünde kendim olsam yeter.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı atheras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı biraz pahalı evet ama çok şekil ya vermeye değer diye düşünüyorum zaten amacım hız yapmak artçıyla gezmek değil şekil bişeyin üstünde kendim olsam yeter.
    şartlar uygun olsa bende cbr yerine tercih ederdim parasını hakediyor o tasarım.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    O fiyata güzel cbr 250 bulabilirsin

MROZDEMIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R125
    Kardeşim istersen satabilirim

Alıntı MROZDEMIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim istersen satabilirim
    bra istersen alirim 😎

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Başkalarının lafına bakma, beğendiysen, kalbin onu istiyorsa al, sonuçta 125cc, efendi gibi kullan başlarda, sürmeyi iyi öğren, hadi hayırlı olsun...

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Kardesim sakin ama sakin alma 1 sene bindim ve cok pismanim inan o sekil icin vicudunu sakatlamaya degmez.

İllada alirsan gunde 1 saatten fazla binme aklinda olsun. Bu motor tamamen bilek , kol , bacak ve afedersin takimlarin dusmani :ss

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    ya güzel kardeşim evet şekil var ama yokuşa gelince 150lik 200lik cin malı motosikletler toz attırıyor sana . Bence onunla alacağın paraya cbr 250r veya kawasaki ninja 250 al .

küp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun kırmızı rengini yani bir önceki kasasını kullandım . Kullandım derken turlama yaptım ve motorun oturuş pozisyonu arkadaşların dediği gibi rahatsızdı . Şimdi sen önce üstüne otur yapabilir miyim ? diye kendine sor . Ben fuarda yeni kasasına oturdum ve yanılmıyorsam neredeyse binlik kadar makine görünce vaay diyorsun ama oturunca yine hüsran .

Tabii birde fiyat konusu var 12.250 idi en son ki ben hayatta vermem o parayı ama dediğim gibi sen oturduğunda benim duyduğum rahatsızlığı duymayacaksan ve maddi olarak bir sıkıntın yoksa al sonuçta zevk işi bu .

AliTasc1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 (inşallah) :)
    Dün bende ekipmanlarla ilgili bir konu açmıştım. İstersen bakabilirsin bir arkadaşımız sağolsun yardımcı olacak linkler vermişti göz atmanı öneririm.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/154334-tavsiye.html

Motor olarak tercihin güzel olabilir ama sende benim gibi ilk motorunu alacaksın sanırım. O yüzden düzgün bir tercih yapmalısın ben
    -Hyosung gt250r
    -Honda cbr250r
    -Yamaha yzf125r arasında seçim yaptım hepsinden kendimce sonuç çıkarttım. Ve kendimce doğru olanı seçtim.(gibi)

Yamaha görünüş olarak çok güzel bir motor ama parça olarak düşün motoru sadece üstüne binip gezicem olarak değil. Biraz parça araştırması yaparsan bu motorun en ufak arızasında cebindeki paraları vereceğini bilmen gerek. O yüzden onu eledim.
    Honda parça olarak ve servis olarak ağı geniş olsa da görüntü itibari ile beni tatmin etmiyor.
    Hyosungu tercih etmemdeki sebep (şimdilik) parça olarak yamahadan ucuz ve hondayla eş değer. Ve 2008 sonrası sorunsuz olarak üretilmiş yani o yıldan sonra üretilen motorlarda çıkan sorunların geneli kullanıcı hatalı olur. Eğer ekmeğini suyunu eksik etmezsen senelerce binebileceğin bir motor tarzı. Tabi bu ne kadar özen göstereceğine bağlı. Bir arkadaşımızın geçen bir yorumun altında yazdığı söz gibi ''At sahibine göre kişner'' Yani ne kadar özenliysen o kadar karşılığını görürsün motorundan.

Tabi bu tamamen tercih meselesi. Herşeyden önce üstlerine binip eğer imkanın varsa bir tur atıp seni hangi yönünün çektiğini belirlemem. Yada bu motor bana uygun mu diye kendini sorgulaman.

Şimdiden hayırlı olsun.

Fırat - R6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    güzel şekil motor bence al

Motosikleti
    cbr250r
    125 bulaşma direk 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)