Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 125 yeniyim ilk yağ değişimin

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar 6 aylık 2012 model cbr 125 kullanıcısıyım 23 bin bakımım geldi yağ değişimini kendım yapacagım.

ihtiyacım olan tek şey cbr 125 kullanıpda gerçekten kullandıgı motor yagından verım alan arkadaşlar.

marka ve model önerisi yaparmısnız bana yagı kullanmadan kulakdan dolma bılgıyle yorum yapmayın lutfen yagı gercekten kullanıp lan bu ıyıymış dıyorsanız bana öneriniz şimdiden cok teşekkur ederım motorum el emegı goz nuru sacma sapan 1 yag kullanmak ıstemıorum anlayısınız ıcın tesekkur ederım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LifeisBike
    Misafir
    Öncelikle selam

Hassasiyetini anlayarak fikrimi paylaşmak istiyorum, herhangi bir öneri değil bu mesajın içeriği.Herkes kendi kullandığı yağ hakkında bir takım yorumlar yapablir, geneli de bak ben bunu kullanıyorum süper ! Şeklindedir.. Bir iki tane ben şunu aldım ama bu yağ patates çıktı diyen ihtimal dahilinde çıkabilir.

Benim naçizane önerim, motosikletinin kullanım klavuzunda yazan değerlere ve özelliklere sahip bir yağ olması yönünde..Bilindik ve sadece yağ konusunda uzman bir marka tercih edilmeli. Mesela Shell marka bir yağ ben hayatım boyunca almam, çünkü uzmanlığı motor yağı değil, Ama ihtiyacım olan özelliklere sahip ise Castrol alırken düşünmem, cünkü adamlar bu iş için yeni teknolojiler üretmeye çalışıp piyasayı belirliyorlar, diğer firmalarda bak bu castrol kadar iyi diye kendilerini lanse ediyorlar.. Burada ki castrol tamamen afaki bir yorum. Git ve castrol al demiyorum.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şuana kadar hep castrol kullandın güzel yağ yaz kış 10w40 kullanırım ama yaz için iyi bir oran değil motor ısındıkça yağ inceliyor vites geçişleri zorlaşıyor 3 yağ değişiminde castrol 10w40 kullandım sonra birde 15w50 koydum motorun sesi değişti artık ısınsa bile yağ vites geçişleri iyi ama tek bir nokta dikkatimi çekti bu yağ kırmızıydı 10w40 ise sarımsı bir yağ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler