Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardımınız gerek arkadaşlar ..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar... Arkadaşlar forumdaki tüm konuları yazıları okudum diyebilirim ama bir türlü titizliğimden midir yoksa kararsızlılğımdan mıdır net bir cevap bulamadım kendime...Konuya gelicek olursak 19 yaşındayım ve ilk motorumu alıcam konuya çok uzak değilim iki teker deneyimim az da olsa var ( motor da farklı biliyorum eğitimde alıcam Honda'da o ayrı ) süper sport almayı düşünüyorum yüksek cc den başlamamam gerektiğinide biliyorum 2.el bir motor alıcam biraz uzun oldu ama size tek sorum şu 125 ve 250 cc lik ss motorlarda bana kronik arıza çıkarmayacak yatma kalkma durumdan en az masrafla servisten çıkacağım motor hangisidir ?
    Yuki yk250 spitzerin hiç bi kronik ağrızasını duymadım parçasıda ucuz kafamı kurcalamıyo değil ama nedense bi önyargı var deneyim fikir ve görüşlerinize çok ihtiyacım var tek kriterim ucuz parça ve kronik arısasız bir motor performans önemli değil acemilik motorum neticede

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Herzaman sana yeni başladığın için CBR 125 önerilecektir. Yuki dediğin motoru sen alırsın aldıktan sonra çile çekmeye başlarsın. Bakma öyle kalıbı falan güzel içinde makina olmadıktan sonra arkasında bi firma olmadıktan sonra verdiğin parayı çöpe atmış olursun

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    KTM 125 Duke öneririm ben ve kendini illaki düşücem diye şartlandırma.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Selamlar,
    Ben de bir kac hafta oncesine kadar sizin gibi dusunuyodum. KTM Rc 200 almayi planliyordum hatta, ustune oturdum biraz one yatik bi stili vardi, sonra Duke'un ustune oturdum resmen koltuga oturmusum gibi geldi. Ikisi arasinda gidip geliyodum cunku gonul ssten yana gorunusu beni kendisine cekiyo vs. Ama naked'lara da ayri bi sempatim var. Daha sonra satici abi bir sey soyledi (Duke daha ucuz olmasina ragmen.) : "ben olsam rc almazdim duke ile ayni motor sonucta ss gibi gorunuyo ama duke ile ayni gidiyo o motor. Yaris motoru zevki alamicagin bi motorla iki buklum oturmanin anlami yok dedi. Bununla alis ikinci motorunu gercek bi SS alirsin". Dedi. Cok mantikli geldi ve duke 200 aldik... Ve orda bir suru motor ustune oturdum, fuarda vs de oturdum ciplaklarin rahatligi ne cbr250'de , ne r25'te, ne de sl250'de var. Tercih yine sana kalmis ancak baslangic icin ciplak daha iyi bir secenek bence. (Bu arada 2014 ABSSIZ 200 duke'ler stoklar erisin diye 12.000'e satiliyor. SL250'den daha ucuz yani su anda).

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim ancak dediğim gibi alacağım motor kesinlikle ss olacak ve yine kesinlikle 2. El olacak öğrenci olduğum için bütçem 7 bin bunun dışına çıkmam imkansız honda evet bencede mantıklı ama parçası pahalı dediğim gibi ben hız performans görüntü istemiyorum şimdi bana masraf çıkarmayacak yolda bırakmayacak orta halli bir ss lazım buna istinaden yönlendirirseniz çok mutlu olurum tekrar teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)