Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Süper Sport Kask ve Mont Tavsiyeleriniz !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    _yasintopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250 r -Hyosung Gv 250
    Arkadaşlar allah izin verirse pazartesi yeni kasa cbr 250 r alıyorum. Geldik ikinci aşamaya kask ve monta ihtiyacım var ilk olarak. Bütçemi motoru alırken zorladığım için kask ve montun en iyi ve en uygun olanlarını almak istiyorum . Bu konuda bana tavsiyeleriniz nelerdir ? Şimdiden teşekkürler. .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kaskı bilemem'de montu sahibinden.com'da ikinci el olarak uyguna bulabilirsin. Kaskı ikinci el almanı önermem cünkü raf ömrü var ve yere düşüp düşmediğini anlayamazsın. Lakin yere düşen fiber kasklar koruma özelliğini yitirdiği için çöp oluyor. Tavsiyem alırken üretim tarihine bak. 5 sene gibi bir ömrü var içerisindeki köpüğün koruma özelliğini kaybetmesi icin.

Motosikleti
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı bilemem'de montu sahibinden.com'da ikinci el olarak uyguna bulabilirsin. Kaskı ikinci el almanı önermem cünkü raf ömrü var ve yere düşüp düşmediğini anlayamazsın. Lakin yere düşen fiber kasklar koruma özelliğini yitirdiği için çöp oluyor. Tavsiyem alırken üretim tarihine bak. 5 sene gibi bir ömrü var içerisindeki köpüğün koruma özelliğini kaybetmesi icin.
    Teşekkür ederim amaa koskoca sitede 24 saat sonra tek cvp veren kişi siz oldunuz =) böyle ummamıştım ilgi oranını. . evet kask kesinliklee ikincii el alınmaz özelliğini kaybediyo. . montlarada bakacam bi sahibindenden teşekkür ederim.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Bütçe aralığını yazarsanız, daha fazla cevap alabilirsiniz.
    Bu sorunun önü çok açık çünkü

Motosikleti
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe aralığını yazarsanız, daha fazla cevap alabilirsiniz.
    Bu sorunun önü çok açık çünkü
    Kesinlikeee doğru evet. ama en uygun şekilde en iyisi diyim fiyat vermeden. çünkü can bu gereirse bütceyii yukarıya doğru zorlicam bişeler yapıcam yani. . şimdi 100 liralık bi kask işe yaramaz. ama 300 liradır ucuz gözükür ama kalitelidir malzemesi felan. göreceleri sizler kullanıp memnun kalıp kalmadığınız durumlara göre fikirlerinizi almak istedim.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    300 liraya hem güvenlik hemde konfor sunan kask ben bilmiyorum eğer bütçenizi artırmanız lazım en az 700 civarı. öneri olarakta bell m1 ,bell m3r ve shark s900c önerebilirim hiçbiri sizi üzmez. Ama yüksek sürate ses bakımından çok uygun değiller.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Shubert
    sr1😃

kask olarak shark s900c kullanıyorum çok konforlu. indirimden 480 liraya almıştım. Bunun gibi indirimler kollayabilirsin.

Motosikleti
    Şimdi şöyle bu 22.05 onaylı falan filan bişeler oluyor ya. hani şu kriterler olsun fiyatı önemli değil dediğiniz kask yomu mesela. hani malzeme kalitesi yapıldığı şey felan . .araştırmak gerekecek heralde bayağı =)

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı _yasintopcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle bu 22.05 onaylı falan filan bişeler oluyor ya. hani şu kriterler olsun fiyatı önemli değil dediğiniz kask yomu mesela. hani malzeme kalitesi yapıldığı şey felan . .araştırmak gerekecek heralde bayağı =)
    Kask için ne kadar bütçe ayırdınız ?

dentcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    Full kask olmalı ve ben shark marka öneririm. İki kez ağır kafa darbeli kazada ölümden aldı beni. Birinde emn. Şeridine girip duran arabaya arkadan vurup kamyon kasasına uçup kafa attım ve 10 metre sonra yere düştüm. Bayılmışım ayılınca şasırdı etrafımdakiler. Diğerinde ist. Parkta virajda tank slapping ile motordan kafa üstü yere çakıldım. İki kazada da kaskı da görmeliydin. Her yeri çizik ve ezik doluydu ama kırılmadı. Kask için tüm paranı ver derim.
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD '10 / Honda CBR 929RR '01
    Gimoto deri mont. Gore-tex korumalı pantolon,bering eldiven, arai bot,shiro kask. Toplam 1200 TL falan. Ben CBR929rr da giyiyorum. Güzel kombin

Alıntı dentcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full kask olmalı ve ben shark marka öneririm. İki kez ağır kafa darbeli kazada ölümden aldı beni. Birinde emn. Şeridine girip duran arabaya arkadan vurup kamyon kasasına uçup kafa attım ve 10 metre sonra yere düştüm. Bayılmışım ayılınca şasırdı etrafımdakiler. Diğerinde ist. Parkta virajda tank slapping ile motordan kafa üstü yere çakıldım. İki kazada da kaskı da görmeliydin. Her yeri çizik ve ezik doluydu ama kırılmadı. Kask için tüm paranı ver derim.
    siz shark ın hangi kaskını kullanıyordunuz kaza sırasında ve suanda r6 da hangi kaskı kullanıyosunuz merak ettim bilgi sahibi olmak için soruyorum rabbim daha büyük kazalardan korusun inşaallah..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri mont en iyi korumayı sunar, tekstil montlar koruma açısından sertifikalı olduğu sürece ve vücudunuza tam oturduğunu düşünürsek yakın birbirlerine yakın korumala sağlar. Fiyat farkı marka, kalıp, iplik ve dikiş ipliklerinin kalitesi(dikişlerden ayrılmada önemli) ile konfor özelliklerinden(su geçirmeme, sıcak tutma gibi) ortaya çıkar.
    Kaskta net bir şey söylemek zor, tek tek teste sokup değerlere bakma gibi bir şansımız yok. Ama belli bir fiyattan sonra fyat farkının en az yarısı marka, konfor ve ek özelliklere gidiyor diye düşünüyorum. Kaskta ucuza kaçmadığınız sürece yolda rahat edersiniz. Sadece kask-mont ile kalmayın. eldiven, dizlik veya korumalı pantolon ve motosikleti botu da bakının.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)