Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar,

Super Sport 250 cc karşılaştırmaları vardı fakat fiyat olarak nedense bu yıl bir farklılık var istediğim sıralamayı yapmış bulunmaktayım onun için bilgisi olan arkadaşların yorum yapmasını rica ederim.

1-Daelim Roadwin 250 ( 8300 TL )
    2-Megelli 250R ( 8000 TL )
    3-Hyosung GT 250R ( 12750 TL )
    4-Honda CBR 250R ( 13000 TL )
    5-BuMoto/Jinling Calibre 250CC ( 8500 TL )
    6-YUKİ YK250 ( 7500 TL )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    3-4 hariç geri kalan çöp....

Ayrıca her aklına bir şey takılan bu siteye gelip, üye olup konu açıyor... Bir kendini tanıt önce. Kimsin, nesin ? Daha 6-7 dakika olmuş üye olalı.
    Gerekli konuları mevcut bu modellerin. Biraz araştırma yap, gel konu aç buraya... Canımızı iste, vermeyelim tabi

3 ve 4 harici sil kafandan kardeşim Başını belaya sokma...

Motosikleti
    Honda CBR 250R - 2011
    İkinci el Cbr al, rahat rahat öğren ve başın ağrımasın.

arkadaşım kusura bakma bilgi alıp bilgi vermeyi seven biriyimdir ama kendini tanıtmak noktasında fark eden bir şey olmayacaktır diye düşündüm. Forumda yazılanlar en iyi tarihlisi geçen sene ve hyosung GT250R fiyatını 10500 gibi lanse ediliyor bu sene honda cbr 250R ile kafa kafaya fiyatları kıyaslama ölçütü değişmiş durumda bana göre ondan konuyu yeni açtım

honda cbr 250R'nin tasarımı hoşuma gitmiyor bu arada

Merhaba,

Megelli üretimi durdurduğunu açıkladı geçenlerde.
    Bana soracak olursanız Hysoung ve Honda dışındaki markalar istediğiniz tarz açısından başınızı ağrıtır.

Honda'nın tasarımı ve Hysoung'un fiyatı sizi düşündürüyorsa Bajaj Pulsar 200 modeline de bakmanızı tavsiye ederim.
    Fiyatı ucuz, şehir içi kullanıma uygun bir motosiklet.

Selamlar.
    hardhart bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Burda en pahalisi oldugu gibi en kaliteliside cbr, hyosungda iyi tabi ama digerlerine bakmadan gec
    muhammetcon bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Ben bir cbr kullanıcısı olarak şunu söyleyeyim. İlk başlıyorsan 1+2+3+5+6 al sorun çıktıkça tecrübe edinirsin. Sonra CBR 250R a geçebilirsin. Hyosung'da fren yok diyorlar. Bi araştır derim. Gerisini salla zaten.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nerde işe yaramaz motor varsa bulmuşsunuz
    okan4037 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu diyeni bi bulsam zaten :D

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Kim bu hyosung'da fren yok diyen? fren yoksa bizim motorlar nasıl duruyor

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu diyeni bi bulsam zaten :D
    aea bir incelemesinde söylemişti. bazı arkadaşlar o adamın sözünü kanun sanıyor
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 hariç geri kalan çöp....

Ayrıca her aklına bir şey takılan bu siteye gelip, üye olup konu açıyor... Bir kendini tanıt önce. Kimsin, nesin ? Daha 6-7 dakika olmuş üye olalı.
    Gerekli konuları mevcut bu modellerin. Biraz araştırma yap, gel konu aç buraya... Canımızı iste, vermeyelim tabi

3 ve 4 harici sil kafandan kardeşim Başını belaya sokma...
    aynen katılıyorum sen bu altı motorun 4 ünü listeye yazıyorsan yanlış anlamada hiç bir şey okumadan gelip direk gelip konu açmışsın 3 ü direk çöp daelimi hiç bilmiyorum uğraştırıp araştırmam bile honda veya hysoung arasında seçim yapabilirsin
    tr_select bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Megelli , bumoto ve yukiyi geç diğerlerine bak. 1 Honda 2 Hyosoung 3 Daelim derim.
    hardhart bunu beğendi.

arkadaşım sıralamaya bakarsan hiç araştırmadan olmadığını anlarsın ama bunu diye bilirsin motordan hiç anlamıyorsun onu kabul ede bilirim. ilk başta ucuz olsun sonra yükselteceğim için bu çok fazla para yatırmak istemiyorum yani yan yatması da olacak düşmesi de en az zarar ile kurtulayım diyorum. arkadaşlar çok teşekkür ediyorum vakit ayırdığınız için.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı hardhart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sıralamaya bakarsan hiç araştırmadan olmadığını anlarsın ama bunu diye bilirsin motordan hiç anlamıyorsun onu kabul ede bilirim. ilk başta ucuz olsun sonra yükselteceğim için bu çok fazla para yatırmak istemiyorum yani yan yatması da olacak düşmesi de en az zarar ile kurtulayım diyorum. arkadaşlar çok teşekkür ediyorum vakit ayırdığınız için.
    EE sen ucuz olsun diye 3-4 harici birisini aldığında zaten hyo veya honda parasına denk gelecekki yaptığın masraflar + motordan soğumanda cabası...

+ daelim hiç tutmadı. Satamazsın.
    ardacik bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    O kadar boş yorum görüyorum ki içten içe gülüyorum. Nasıl olur da 8 bin liralık motora çöp diyebilirsiniz aklım almıyor. Arkadaşın listede bahsettiği motorların sıfır fiyatlarına baktığınızda aradaki 5 bin liralık farkı nasıl görmez bir insan? Daelim Roadwin sıfır fiyatı sitede yazmıyor, sahibindende 8300 tl'ye 0 km mevcut. Megelli 250R sıfır fiyatı 9000 TL. Honda CBR250 ise 13000 TL. İş ikinci ele inince daha da değişiyor. Bugün tertemiz 2-3 bin km'de Daelim veya Megelli ikinci elde zorlarsanız 6-7 civarına bulunabilir. Ama aynı temizlikte ve km'deki Cbr250'yi 12000 TL'den aşağı bulamazsınız. Şimdi aradaki fark 2 kata çıktı. 6 nerde 12 nerde yapmayın arkadaşlar gözünüzü seveyim. Tabii ki arada kalite farkı olacak, bunu motorların fiyatlarından anlayabilirsiniz ama acaba o farka değer mi? Burada tartışma yapacaksak eğer bu fiyat farkını göz önünde bulundurmazsak bir sonuca ulaşamayız.

Paran varsa gidip Honda ya da Hyo almanı öneririm, tabii olası düşme kalkma durumlarında parça fiyatlarını da hesaba katmalısın. Honda alırsan satması kolay olur, servis ağı çok ve kaliteli, avantaj. Hyo gerçekten gösterişlidir, iridir, iyi şekil yaparsın, iyi gidersin, satması zor olabilir. Eğer ki bu paralara çıkamam dersen o zaman Daelim ve Megelliye yönelebilirsin. Bu iki motor da dünya çapında aynı marka ile satılan, kendini kanıtlamış motorlar. Alacağın sıfır veya sıfıra yakın bir daelim veya megelli'nin seni yolda bırakacağını sanmıyorum, ancak bir Honda kalitesi de beklememen gerekir.

Bu arada Megelli ile ilgili de iki çift laf edeyim. Yoldan 600RR geçtiğinde CBR250'ye değil, size korna çalar. CBR 250 ile yanyana koysanız bir allahın kulu gidip CBR'a bakmaz. Gösterişlidir, sesi toktur, yolda dikkat çeker. CBR düzde 150-160 yapar, Megelli 130-140. Yarış motosikleti değildir, fakat bu hızları yaparken km'de 15-16 kuruş yakar! Kesinlikle bir CBR kadar konforlu değildir. Hemen hemen TVS Apache RTR 150 kadar titreşimli makinedir; ayrıca CBR gibi dik sürülmez, epeyce yatman gerekir. Bu sebeple uzun yolda bel ağrısı yapar. Amortisörleri (hepsinde olmayabilir belki benim motoruma hastır) serttir, yurdum yollarında can sıkabilir. Kesinlikle seni yolda bırakmaz, belki ufak tefek sorunlar yaşayabilirsin ama parçası mevcuttur, istediğinde kargoyla 2 günde eline geçer. Servisi yaygın değildir, iyi bir usta bulman gerekir.

Bana kalırsa önce ne amaçla kullanacağına karar ver, öyle arayışa devam et. Eğer günde şehiriçi 15 km yol yapacaksan, gösteriş arıyorsan CBR 250 13 bin tl verip alınacak motor değil. Ama her ay 500-600 km'lik uzun yola çıkacaksan, yola çıktın mı sırf keyif ve viraj için 50-100 km yapacaksan bu kez alınabilecek en uygun motordur.

Biraz uzun oldu arkadaşlar, kusura bakmayın. Okursanız eğer ne ala.
    Megelli39, tiawern, _SpartacuS_ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

_yasintopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250 r -Hyosung Gv 250
    cbr 250 r al kafan rahat olsun. .

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Megelli bumoto yuki ne ya? merak ediyorum bu arkadaşlar hiçmi görmedi bu motorları , sağına soluna bakmadı hiç. daelimde aynı işte . hyo al honda al. yukı çaki kaç kaç

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim bu hyosung'da fren yok diyen? fren yoksa bizim motorlar nasıl duruyor
    valla ben ayağımı ön tekerle çatalın oraya sokarak durduruyorum.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar boş yorum görüyorum ki içten içe gülüyorum. Nasıl olur da 8 bin liralık motora çöp diyebilirsiniz aklım almıyor. Arkadaşın listede bahsettiği motorların sıfır fiyatlarına baktığınızda aradaki 5 bin liralık farkı nasıl görmez bir insan? Daelim Roadwin sıfır fiyatı sitede yazmıyor, sahibindende 8300 tl'ye 0 km mevcut. Megelli 250R sıfır fiyatı 9000 TL. Honda CBR250 ise 13000 TL. İş ikinci ele inince daha da değişiyor. Bugün tertemiz 2-3 bin km'de Daelim veya Megelli ikinci elde zorlarsanız 6-7 civarına bulunabilir. Ama aynı temizlikte ve km'deki Cbr250'yi 12000 TL'den aşağı bulamazsınız. Şimdi aradaki fark 2 kata çıktı. 6 nerde 12 nerde yapmayın arkadaşlar gözünüzü seveyim. Tabii ki arada kalite farkı olacak, bunu motorların fiyatlarından anlayabilirsiniz ama acaba o farka değer mi? Burada tartışma yapacaksak eğer bu fiyat farkını göz önünde bulundurmazsak bir sonuca ulaşamayız.

Paran varsa gidip Honda ya da Hyo almanı öneririm, tabii olası düşme kalkma durumlarında parça fiyatlarını da hesaba katmalısın. Honda alırsan satması kolay olur, servis ağı çok ve kaliteli, avantaj. Hyo gerçekten gösterişlidir, iridir, iyi şekil yaparsın, iyi gidersin, satması zor olabilir. Eğer ki bu paralara çıkamam dersen o zaman Daelim ve Megelliye yönelebilirsin. Bu iki motor da dünya çapında aynı marka ile satılan, kendini kanıtlamış motorlar. Alacağın sıfır veya sıfıra yakın bir daelim veya megelli'nin seni yolda bırakacağını sanmıyorum, ancak bir Honda kalitesi de beklememen gerekir.

Bu arada Megelli ile ilgili de iki çift laf edeyim. Yoldan 600RR geçtiğinde CBR250'ye değil, size korna çalar. CBR 250 ile yanyana koysanız bir allahın kulu gidip CBR'a bakmaz. Gösterişlidir, sesi toktur, yolda dikkat çeker. CBR düzde 150-160 yapar, Megelli 130-140. Yarış motosikleti değildir, fakat bu hızları yaparken km'de 15-16 kuruş yakar! Kesinlikle bir CBR kadar konforlu değildir. Hemen hemen TVS Apache RTR 150 kadar titreşimli makinedir; ayrıca CBR gibi dik sürülmez, epeyce yatman gerekir. Bu sebeple uzun yolda bel ağrısı yapar. Amortisörleri (hepsinde olmayabilir belki benim motoruma hastır) serttir, yurdum yollarında can sıkabilir. Kesinlikle seni yolda bırakmaz, belki ufak tefek sorunlar yaşayabilirsin ama parçası mevcuttur, istediğinde kargoyla 2 günde eline geçer. Servisi yaygın değildir, iyi bir usta bulman gerekir.

Bana kalırsa önce ne amaçla kullanacağına karar ver, öyle arayışa devam et. Eğer günde şehiriçi 15 km yol yapacaksan, gösteriş arıyorsan CBR 250 13 bin tl verip alınacak motor değil. Ama her ay 500-600 km'lik uzun yola çıkacaksan, yola çıktın mı sırf keyif ve viraj için 50-100 km yapacaksan bu kez alınabilecek en uygun motordur.

Biraz uzun oldu arkadaşlar, kusura bakmayın. Okursanız eğer ne ala.
    okumaya üşenenler için yazının özeti honda veya Hyosung al
    murad13 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)