Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni 250 cc motor için tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Ben forumda ve bu camiada yeniyim. Bir motor alıp racing camiasına girmek istiyorum. 10 bin tl civarında bütçem var. Kıyafet vs için ayrıca para ayırdım.

Hayalim tabi ki ilerde 600 lük 1000 lik racingler kullanabilmek. Bunun için bir başlangıç yapmam gerekiyor. Tecrübe olarak sıfır degilim yıllardır vitesli motor kullanıyorum ancak abimin çin malı sürekli değişen motorlarını Yıllardır dediysem de toplamda 200 - 300 km ancak yapmışımdır heralde. İşte markete giderken , fatura yatırmaya falan giderken ne kadar kullanabildiysem hatta seviyem için şöyle örnek verim hayatımda hic ön fren kullanmadım ve aslında ana fren olarak ön fren kullanıldıgını ögrendigimde cok sasırdım

Şimdi 250 lik racing bir motorla başlangıç yapmak istiyorum. Aklımda ninja 250 ve cbr 250 var. Ancak yapı olarak 188 cm 90 kilo biriyim. Bu motorlara oturdugumda sanki biraz altımda kayboluyor gibi geldi bana. Bu nedenle Yzf 125 i de motorun kalıbından dolayı düşünmeye başladım. Yani yzf 125 degilde 250 olsa hic düşünmem aslında ama bu şartlarda kafam cok karıştı. Barkın abinin falan da bütün videolarını seyrettim ve motorlar hakkında bilgi edindim. Şimdi sizce hangisine yönelmeliyim?

Burdaki tecrübeli arkadaşlar bana yol gösterebilirse cok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    enteresan barkın abinin videolarını izleyip te motor seçimi hakkında şüpheye düşmen ilginç.
    bu arda en kalıplı 250 cc race makine hyo dur.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Alıntı paradriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben forumda ve bu camiada yeniyim. Bir motor alıp racing camiasına girmek istiyorum. 10 bin tl civarında bütçem var. Kıyafet vs için ayrıca para ayırdım.

Hayalim tabi ki ilerde 600 lük 1000 lik racingler kullanabilmek. Bunun için bir başlangıç yapmam gerekiyor. Tecrübe olarak sıfır degilim yıllardır vitesli motor kullanıyorum ancak abimin çin malı sürekli değişen motorlarını Yıllardır dediysem de toplamda 200 - 300 km ancak yapmışımdır heralde. İşte markete giderken , fatura yatırmaya falan giderken ne kadar kullanabildiysem hatta seviyem için şöyle örnek verim hayatımda hic ön fren kullanmadım ve aslında ana fren olarak ön fren kullanıldıgını ögrendigimde cok sasırdım

Şimdi 250 lik racing bir motorla başlangıç yapmak istiyorum. Aklımda ninja 250 ve cbr 250 var. Ancak yapı olarak 188 cm 90 kilo biriyim. Bu motorlara oturdugumda sanki biraz altımda kayboluyor gibi geldi bana. Bu nedenle Yzf 125 i de motorun kalıbından dolayı düşünmeye başladım. Yani yzf 125 degilde 250 olsa hic düşünmem aslında ama bu şartlarda kafam cok karıştı. Barkın abinin falan da bütün videolarını seyrettim ve motorlar hakkında bilgi edindim. Şimdi sizce hangisine yönelmeliyim?

Burdaki tecrübeli arkadaşlar bana yol gösterebilirse cok sevinirim.

Kardeş ön fren anlatımından sonra sana ilk tavsiyem 10.000 liralık büyçenden 500 lira ayırıp önce temel eğitim al 250cc öyle 200-300 km deneyimle kolay kullanılmaz hele senin tecrübenle sonra düşündüğün motorları tektek incele kafana,gönlüne hangisi yatıyorsa onu al ama ilk önce EĞİTİM al motor işi kolay
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    sıkıldık bu konulardan yeter abi artık ya
    Yanagisawa bunu beğendi.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda muhtemelen 876865726798736 tane bu başlık vardır
    motorcrus bunu beğendi.
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum ne için var ? Serserinin teki geliyor kasksız, aynasız koruma ekipmansız kullandığı motor için konu açıyor bakın motorum nasıl diye ona bir şey denmiyor konu sayfalarca uzuyor. Bu adam tam koruma ile bu işe başlayacağını belirterek motor tavsiyesi istiyor ve suçlu oluyor.

Ne içtiysen aynısından ben de istiyorum usta.

Bazı arkadaşlar niye böyle tepki vermiş anlamadım. Kimse cevap yazmak zorunda degil. Ben yazarım, sen istersen okursun istersen cevap da yazarsın. Bu konulardan sıkıldıysan dikkate almazsın. Ben yardıma ihtiyacım oldugu icin yazdım.

Bundan sonrasını bu konudan cok sıkılmayıp biraz yardım edebilmek isteyenler icin yazıyorum.

Şimdi dedigim gibi ben 250 lik istiyorum. Ama kalıpları bana küçük geliyor acıkcası. Hyo 250 de istemiyorum çünkü gönlüm hayalim hep 4 büyük japondan yana oldu. Artık ninja ile yzf 125 arasındayım. Sadece görüntüsünden dolayı yzf yi secmem sizce yanlış bir hamle mi?
    TOTEMONS bunu beğendi.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    eğitim al diyen arkadaşa katılıyorum. hondanın kurslarını bir incele. ninja veya yzf arasında kaldıysan bence yzfyi düşün. benim tavsiyem cbr 250 olur.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    hyo kullanmıs olan emınımkı fıkrın degısır ama illada hyo almam diyorsan, cbr'ı hiç düşünme tek silindir makine seni tatmin etmiyecektir. Yzf desen 125 lık motora okdr para verilmez hemde oda seni tatmin etmez. senin alcağın motor bence Ninja 250 R olmalı hem performans olarak hem görünüş olarak bir hyo kadar olmasada yinede heybetli duruyo.

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    4 büyüklerden şaşma ki 10 binliği boşa harcama, o boyla kiloyla 125'likle uğraşma, eğitimsiz yola çıkıp başımıza dert olma eğitimini sakın arkadaştan alma (en iyimiz bilmeyiz) , paran var, parana kıy harca, öğren öyle başla

250 lik diye sport tarzı motorları sakın yabana atma, benim diyen otoban fareleri ışıklarda senle kalkamaz bile, 0-100 ü en ağırı 6-7 sn. de alır , seri oldukları için kazayı nası yaptığını bile hatırlayamazsın allah korusun

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Altın Elbiseli Adam 250CC Karşılaştırma

http://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    kardeşim bende CBR250R derim Boyuna ve kilona göre Hyo da düşünebilirsin ama sana hyo konusunda dil döküp kendimi yormak istemiyorum. CBR neticede honda kalitesinde. Tercih senin.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Ben derim ki Cbr 250 al.Mutlu mesut bin.Yzf çok büyük bir motor değil ayrıca gördüğüm kadarıyla.
    İlk motorun olacağı için asıl önemli olan doğru tecrübe kazanman diye düşünüyorum.Bu süreci de kolay geçirmen için servis ve parça sıkıntısı yaşamayacağını düşündüğüm Honda doğru tercih olabilir diyorum.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    ya bu CBR 250 al dıyen arkadaşları hakkaten anlıyamıyorum. Hyo'yu geç hadi Ninja 250 'nin yanında CBR'ı insan niye alır ya. Neye göre kime CBR'ı en iyi 250'lik görüyorsunuz anlamıyorum. Bence herkez kendi motorunu al demiş ama arkadaşa kendi motorunuz değil onun için iyi olcak motoru önermelisiniz
    linkinpark20 ve AlperAcar bunu beğendiler.

Motosikleti
    GT250R
    konu geçmiş ama sonradan bakan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla

http://www.bikes4sale.in/notes/c/reviews/1602/kawasaki-ninja-300-vs-honda-cbr-250r-vs-hyosung-gt250r-vs-ktm-duke-390

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Hyo, Ninja bakacaksın diğerleri ufak kalır. CBR 250'nin beklentilerine göre hiç bir alınası yanı yok. CBR 250 sport touring tarzı oturuş pozisyonu, tek silindirli az yakan, ufak makul bir makine. Benim altımda da oyuncak gibi duruyor.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    senin yerinde olsam crf250l ye bakardım tam boyuna göre sınıfı farklı ama

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    2 yıl olmuş bazı arkadaşlar hala cevap yazıyor.
    Adam çoktan 600 lüğe geçiş yapmıştır.Siz en iyisimi binlik tavsiyesinde bulunun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Forum Kuralları ;1.2.30.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)