Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARKADAŞLAR MOTOR İÇİN SON KONUM :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar daha önce açtığım konularda birkaç sorum oluştu.
    Şu an başlangıç motoru için cbf 150 ya da apache rtr150 de karar kıldım.Apache nin cbf 150 den daha güçlü bir motor oldugunu biliyorum.Acaba doğru mu biliyorum.Boyum 188 KİLOM 120 o yüzden çoğu motor altımda küçük kalıyo cbf 150 daha uzun oldugundan daha iyi durur diye düşünüyorum ama beni düşündüren taraf azcıkda motor kuvveti acaba cbf 150 ile apache arasında çok güç farkı varmıdır.Birde hangisinin ikinci el piyasası daha iyidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    2. El de tartışmasız honda . Ben cbf 150 yi tercih ettim . 1.85 boy 110 kiloyum

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı enes1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an başlangıç motoru için cbf 150 ya da apache rtr150 de karar kıldım.Apache nin cbf 150 den daha güçlü bir motor oldugunu biliyorum.Acaba doğru mu biliyorum.Boyum 188 KİLOM 120 o yüzden çoğu motor altımda küçük kalıyo cbf 150 daha uzun oldugundan daha iyi durur diye düşünüyorum ama beni düşündüren taraf azcıkda motor kuvveti acaba cbf 150 ile apache arasında çok güç farkı varmıdır.Birde hangisinin ikinci el piyasası daha iyidir.
    Enes kardeş, bu boy ve kilo ile neden 150cc seçtin? Eğer bütçeden dolayıysa anlarım ama senin yerinde olsam 250cc daha iyi olurdu. Malum o kilo ve boy ile zor olur. Bende 186 ve 110kg lık biriyim. Motor kullanmayı 250cc lik enduro makinayla öğrenmiştim. (KLR 250) Düştüm kalktım çukur kasis derdim yoktu. Ayrıca alet naked motorlara göre daha heybetli göründüğünden problem olmuyordu.

Bütçe ikisine el veriyor.arasindan hangisi bana uyarsa onu secmeliyim

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bence cbf koy yağını ve benzinini arkana bakma . Titreşimi en az konforu en fazla olan makine o cc de . Yakıtıda az ? Yan ve arka çantada takılır oh mis . Gaza bas ve git.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    benim boyum 185 cm 80 kg
    3 motora da bindim ybr ye de cbf ye de en sonda gittim yeni kasa tvs aldım
    uzun demişsin ama cbf in toplam uzunlugundaki farkı 8 cm
    o 8 cm de arkasındaki canta demiri farkı o kadar aynı diyebilirim.
    tvsye canta demiri takarsan matematiksel olarak eşit oluyor
    ama gel gelelim görüntüye, yeni kasalardaki görüntü neredeyse 250 cc gbi cogu motosikletten daha yakışıklı.
    hız olayına girmiyorum zaten. 4.viteste cbfin gözünün içine bakarak uzar gidersin.
    iki kişi bindiğinde cbf te biraz motor boguluyordu. tvs de oda yok köpek gibi gidiyor.
    eski kasalarda titreşim vardı
    yeni kasada nispeten artık artcılı artcısız hisetmiyorsun titreşimi.
    yakıtı cbf e göre daha az. 2.4-2.7 arası yakıyor benimkisi. cbf imde 3 litrenin altına inemedim
    1000 kmde bir yağ değiştiriyordum cbf te. az da olsa eksiltiyordu.
    eski bir cbf kullanıcısı olarak 2.el piyasası ve konforu haricinde tvs den üstün yönü yok
    tvs nin yeni kasası tuttugu için fiyatı ikinci kez yükselttiler o da ayrı konu
    şuan ellerinde yeşil siyah yok. arkadaşım dahil herkes beklemede
    # motosikletle.blogspot

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boyum 185 cm 80 kg
    3 motora da bindim ybr ye de cbf ye de en sonda gittim yeni kasa tvs aldım
    uzun demişsin ama cbf in toplam uzunlugundaki farkı 8 cm
    o 8 cm de arkasındaki canta demiri farkı o kadar aynı diyebilirim.
    tvsye canta demiri takarsan matematiksel olarak eşit oluyor
    ama gel gelelim görüntüye, yeni kasalardaki görüntü neredeyse 250 cc gbi cogu motosikletten daha yakışıklı.
    hız olayına girmiyorum zaten. 4.viteste cbfin gözünün içine bakarak uzar gidersin.
    iki kişi bindiğinde cbf te biraz motor boguluyordu. tvs de oda yok köpek gibi gidiyor.
    eski kasalarda titreşim vardı
    yeni kasada nispeten artık artcılı artcısız hisetmiyorsun titreşimi.
    yakıtı cbf e göre daha az. 2.4-2.7 arası yakıyor benimkisi. cbf imde 3 litrenin altına inemedim
    1000 kmde bir yağ değiştiriyordum cbf te. az da olsa eksiltiyordu.
    eski bir cbf kullanıcısı olarak 2.el piyasası ve konforu haricinde tvs den üstün yönü yok
    tvs nin yeni kasası tuttugu için fiyatı ikinci kez yükselttiler o da ayrı konu
    şuan ellerinde yeşil siyah yok. arkadaşım dahil herkes beklemede
    zaten motor hiç sürmemişken ilk sürdüğüm motor arkadasın yeni kasa yeşil siyah 2013 apache siydi :D
    forumlarda görmüşündür okan sallanbaş ismide :D ben eski kasasını almayı düşünüyorum.gönlüm apache den yana inş apache alıcam .eğer gerçekten uzunluk açısından aynı ise cbf ile bana arastırma yapabilirmisin.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    zaten motor hiç sürmemişken ilk sürdüğüm motor arkadasın yeni kasa yeşil siyah 2013 apache siydi :D
    forumlarda görmüşündür okan sallanbaş ismide :D ben eski kasasını almayı düşünüyorum.gönlüm apache den yana inş apache alıcam .eğer gerçekten uzunluk açısından aynı ise cbf ile bana arastırma yapabilirmisin.
    enes hala alamadınmı motor. sana kırmızı apache bulmuştum kız gibi tertemiz.. ama rengini beğenmedin. 3600e gitti makıne.. istersen araştırırım senin için.
    TRANSALP XL700

sabri kardeşim sorma kaçırdım onu ama o zaman param yoktu şimdi kredi çektim o yüzden.O apache gibisinide bulamazdım yaw sorma :D Ama şu anda bütçe kısıtlı 3300 felan anca alabilirim oda temmuzun 1 gibi .bulabilirsen temiz siyah renk hariç diğer tüm renkleri alcam :D dediğim gibi 3300 liraya felan yani araştırabilirsen sevinirim...bide şu cbf ile uzunluk açısından ne kadar oynuyo söyleyebilirsen iyi olur..

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ben tam bilmiyorum ama 10 cm bile fark yoktur gibme geliyor. ben bakarım sana motor.

saol kardeşim teşekkür ederim ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

bu arada 3300 zor buluruz gibime geliyor.millet uçmuş 4200 lira sıfırı 20.000 de motora 3600 para istiyor :D

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    saol kardeşim teşekkür ederim ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

bu arada 3300 zor buluruz gibime geliyor.millet uçmuş 4200 lira sıfırı 20.000 de motora 3600 para istiyor :D
    istemek önemli değil vermek önemli.. o paralara kimse satamıyor.
    TRANSALP XL700

haklısın kardeşim haber bekliyorum snden :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)