Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu st kanuni gt250r cidden bu kadar sıkıntılı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    one.of - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zzr1400
    oncelikle merhaba motosikletci abilerim bu sezon icerisinde a2 ehliyet ve motosiklet alma hedefindeyim daha onceden bir kac kere scooter kullanmisligim var vitesli cok daha farkli ama cok sikinti cekecegimi sanmam hyosung yeni adiyla st kanuni tam hayalimdeki motor du fakat birkac arastirma yapinca genelde cok kotu yorumlar aldim motorun malzeme kalitesinin cok kotu oldugu alanlarin genelde 5000 km kullanmadan sattiklarini servisinin cok kotu oldugunu duydum bunlar ne kadar dogru bilmem oyle yorumlar alinca bende cbr250 ye yoneldim fakat aklim gt250r da kaldi bu motor cidden cok mu sikintili senede en fazla 4-5 ay binme durumum var senenin yarisi genelde motor yatar durum boyle oluncada en az 4-5 sene kullanmayi dusunuyorum bu motor bana ne kadar sikinti cikartir yattigi surede cok sikintisi olurmu cok soru sordum ama sizin tecrubelerinize ihtiyacim var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    honda cbr çok kötü motor alanlar kullanamadan sattı ikinci eli yok alma ölürsün bitersin

al bende sana yazdım ne oldu şimdi honda kötü motor mu oldu?

piyasada 30-40.000i geçmiş hyosunglar var onlar 5000 km olamadan 40.000 mi olmuş?

ben 250 cc hyosung alıcam redline'dan düşmücem en az 160 -170 giderim benzin koyarım yağına suyuna karışmam dersen hyosung kötüdür

250cc makineyi zorlamadan kullanıp bakımlarını zamanında yaptırırım dersen 0 km aldığın hyosung en az 3 - 4 sene sana dert çıkarmaz

yedek parçası sıkıntısı yoktur servisinden memnun kalmazsan burada bi başlık açarsın yaşadığın şehri söyler servis önerilerine göre

başka bir yere gitmeye başlarsın olur biter. forumda hyosung 250r kullanıcıları başlığı altında motorun ve markanın artıları eksileri yazıldı

oraya bakmak sana en sağlıklı bilgiyi verir
    -unnamed-, poyraz010, Emreerol ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    zzr1400
    o basligin bir cogunu okudum ben hyosung a kotu demiyorum hatta bence racing a baslayacaksan en racing olarak kendini hissettiren o ama merak ettigim o motorun kronik problemleri varmidir malzeme kalitesi cidden kotu mu altin elbiseli adam malzeme kalitesi kotu demisti isten anlamayan icin guzel ama biraz anlayan icin kotu demisti

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    krank problemi eski modellerinde vardı çünkü kesici yoktu sen gaza ne kadar basarsan o kadar devir çeviriyordu
    durum böyle olunca krank dayanmıyor tabi yeni modellerde 182- 183 km hızla giderken kesiciye giriyor

malzeme kalitesine gelince bir kawasaki değil tabi ama fiyatına göre gayet güzel

şuan sıfırı 10.000 lira civarında ve bu parayı hakediyor tork ve cüsse istiyorsan gayet ideal
    İkincilik kaybedenler içindir...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    ilk motorum gt250r idi. 15.000 km benden kaynaklı bi kaç ufak tefek sıkıntı dışında sorun çıkarmadı hiç. sattığım eleman da daha geçen seneye kadar kullanıyordu....

bir arkadaşım 45.000 km boyunca kullandı gt250r'ı. genel geçer bakımsızlık sıkıntıları dışında öyle dert edilecek bir sıkıntı yaşamadı hiç.

altınelbiseli adam durmadığını iddia etse de, test motoru olarak kullandığı motorun balatası, servis bakımları vs. yerinde miydi? motorun durumu neydi hiç bahsedilmiyor o videoda... bence frenleri yeterli gayet. ki 250'lik bir motorda çift 300 mm disk fren var. iyi bir balata ile allahtan daha belanı mı istersin der insan ...

gt250r'ı sıfır alırsan tek sıkıntın lastikleri olur. ki bu da hyosung'a özel değil... hemen her marka bir çok modeline fabrika çıkışı uyduruk lastik takıyor.

alıp bi çift güzel lastik taktın mı tadından yenmez...

ha nedir. redline'a sokmucaksın. vakti geldi mi yağını suyunu değiştircek servis bakımlarını ihmal etmiceksin. hava filtresi değişecek dendiği tarihte değiştireceksin. bujisi değişcek dendiği tarihte değiştiriceksin.

bu servis bakımlarının listesi de servis kitapçığında yada kullanma klavuzunda oluyor zaten. bu yüzden acaba servis yapması gerekeni yaptımı derdin olmaz. açar bakarsın listene. ustanın yaptığına.. beğenmezsen başka servise gidersin...

piyasada benim gt250r sahibi olduğum zamanlar bu motorların sürekli krank kırma problemi olduğu söyleniyordu...

o bir kere krank kırılması değil krank yataklarındaki rulmanların dağılması olayıdır. bu da, redline'da 10 dk giden her motorun yapacağı bir arızadır...

redline'a sokmazsan gt250r iyi bir motordur. redline'a sokar azına mıcarsan her motor kötüdür
    -unnamed-, inzell, poyraz010 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    !?

Motosikleti
    zzr1400
    cevaplar icin tesekkurler aklimda biraz daha temize cikti anladigim kadariyla iyi bakildi zaman uzmez bu soru cok sorulmustur ama sizce neden cbr250 neden gt250r

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaşım ilgili başlığı okudum demişsin ama okumamışsın...okusaydın bunları hiç sormazdın...çünkü sayfası gerçekten zengin bi sayfa ve hareketli...

Motosikleti
    zzr1400
    ilgili baslik 100 sayfanin uzerinde hepsini tabi ki okumadim bu bir forum sitesi bende boyle birsey danismak istedim danistim bu bir ansiklopedi degil sayfalar arasi o kadar okuyup kafa karisikligi olana kadar bende kisa yoldan sordum merak etme az cok okudum

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    ya arkadaş gına geldi artık kulaktan dolma yorumlarla şu motor hakkında yazılanlardan..bak arkadaş servis sıkıntısı türkiye çapında genel bir sorun. ülke çapında dürüst usta veya servis derdi var ve nerdeyse çoğumuz çekiyor bunu. onca konu okudum onca tavsiye dediler hep bir ustaya gittim hepsi mi .... arkadaş. motorunda ciddi bir sorun yaşayana kadar gittiğin ustanın ne mal olduğunu anlayamazsın.yağ filtre balata değişimini 15 yaşında çocuğa öğretsen onlar da yapar..motora gelince, benim ki kullandığım motora bok attırmamak değil ama 65 bin km oldu ve lanet alet ona yaşattığım sorunlar dışında bana sıkıntı yaşatmadı.fren balatasını zamanında değiştirmedim yeni fren diski aldım, motora belirtilenin dışında yük aldım amortisör patlattım (tabi insan daha dayanıklı bir amortisör beklerdi) kışın fırtınada bile kullanmama rağmen ayaklık müşürüne sürekli bakım yapmayarak bozulmasına neden oldum ve yağı zamanında değiştirmedim segmanın bozdum... kısacası sen bu motoru üzersen o da seni üzer ki bu her motor için geçerlidir. (çok agresif mi oldu bu )
    poyraz010 bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    zzr1400
    hayir samimi yazmişsiniz tesekkurler

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı one.of adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayir samimi yazmişsiniz tesekkurler
    tabi sen yine de honda al en azından bir sorun yaşadığın da servisi şikayet etmen gerektiğin de kanuni gibi servisiniz ile görüşün demez.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı one.of adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgili baslik 100 sayfanin uzerinde hepsini tabi ki okumadim bu bir forum sitesi bende boyle birsey danismak istedim danistim bu bir ansiklopedi degil sayfalar arasi o kadar okuyup kafa karisikligi olana kadar bende kisa yoldan sordum merak etme az cok okudum
    dostum; başlık açmak sormak tabiki hakkın..ama sana bu konuda bilgi verenlerin dilinde tüy bitti bu soruları soranlara karşı..yine de arkadaşlar uzun uzadıya cevap vermişler...benim fazla bilgim olmadığı için, en azından markayı savunacak kadar, pek bişey yazamadım...bilseydim de diğer arkadaşlar gibi uzun yazmazdım...çünkü konu başlığında eminim bu konu çok tartışılmış anlatılmıştır...motoru aldın ve bir problem olsa doğrudan okumadan sorabilirsin..çünkü bu konuyu o kadar sayfanın içinde bulmak zordur..ama senin sorun çok genel ve cevabı olmayan bir soru...kullanıcıları savunacak, düşmanları yerecek açık ve net...

onun için en sağlıklı bilgiyi bütün sayfaları okuyarak edinebilirsin...almayı düşündüğüm modelin 570 sayfasını okudum...100 falan rakam değil..vaktin yoktur ayrı bi mesele tabi...ilgi olayı...

saygılar...

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    almayın arkadaşlar krank kırar servisi rezalet devamlı sorun yaşarsanız almayın bıktım aynı şeyleri yazmaktan değişiklik olsun dedim
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaş nokianın yaptığı en sorunlu cihaz 3310 du. Aynı zamanda da dünya tarihinin en çok satılan elektronik cihazı ve en uzun süre üretilen cep telefonu modeli dir kendisi.

Gt nin EN BÜYÜK SORUNU ÇOK SATILMASIDIR !!!

Türkiyedeki en sorunsuz motorda mv agusta f4 rr corsacorta dir. Çünki neredese hiç satılmadığından hiç sorun çıkarmamıştır.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde fazla bilgim yoktur ama şikayet edenede pek rastlamadım, bizim başlığa gel apache nin adanalı nickli Bora abi var apachesini satmış 2010 model hyosung 250 comet almış onunla irtibata geç abinin ikinci hyo su hiç kötülemiyo adam
    bence 250cc race tipi alınabilecek en iyi en gösterişli makine hyo 250R
    TVS ninde servisleri problemli yedek parça sıkıntılı ama makine iyi olunca diğerleri arka planda kalıyo
    kullananlara danış derim ben
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    zzr1400
    hepinize tesekkur ederim sizi yordum sonuc olarak anladigim kadariyla iyi bakilirsa uzmeyecek bir makine su an cbr la hyosung en azindan kafamda kalite olarak ayni geriye kalan sadece birini secmek gt250r agir basiyor

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Benimde böyle bi konuya ihtiyacım vardı arkadaş konuyu açmış bende faydalanmış oldum İnanın bir gün içinde TVS RTR Gt250R arasında belkide 45 50 kere döndüm

Yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkürler. Bekleyin yakında bende bi konu açıcam hyo Gt250R nasıl iyimidir diye

Saygılarrrrr ..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ya arkadaş kötülüğünü iyiliğini bilemem ama özellikle büyük cc olucaksa motosiklet markası bişey olsun isterim

bende en uygun 650 motor hyosung var ikinci eli 6750-8000 tl ancak alıcaksın millet neymiş bunun markası dicek hyosung o ne dicek

hani bunlara çok takmıyom ama o fiyatta honda,yamaha 95 model motorları 2.eli gene pahalı piyasası da var

yani millet st kanuni anlamaz piyasası yok servisi iyi değil ama içindeki sesi dinle diğerlerinden kalıplı süpersport duruşlu

ben olsam mademki seviyorum küçükte cc bu motoru elbette büyütmek isticen alırdım.çünkü o motor küçük cc sınıfında iyi bir motor
    Mustafa Kemal Atatürk

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş kötülüğünü iyiliğini bilemem ama özellikle büyük cc olucaksa motosiklet markası bişey olsun isterim

bende en uygun 650 motor hyosung var ikinci eli 6750-8000 tl ancak alıcaksın millet neymiş bunun markası dicek hyosung o ne dicek

hani bunlara çok takmıyom ama o fiyatta honda,yamaha 95 model motorları 2.eli gene pahalı piyasası da var

yani millet st kanuni anlamaz piyasası yok servisi iyi değil ama içindeki sesi dinle diğerlerinden kalıplı süpersport duruşlu

ben olsam mademki seviyorum küçükte cc bu motoru elbette büyütmek isticen alırdım.çünkü o motor küçük cc sınıfında iyi bir motor
    alma satma ticareti olarak diyorsanız, evet... hyosung'un 650'lerinden gv650 hariç piyasası çok yavaş. ancak, motosiklet keyfi ön planda, ticari kaygısı arka planda birisinin alabileceği bir motosiklet...

ben bu güne kadar, ticari kaygı dışında motosiklet keyfi maksadıyla gt650 veya gt650r alıp da pişman olmuş birisini görmedim.

yaktığı yakıtla, buna karşılık sağladığı tork ve sürat ile, servis bakımlarının diğer motosikletlere göre çok ucuz oluşuyla bence son derece mantıklı bi motosiklet.

Kendi deneyimlerimi anlatim eski model gt650'lerik kronik problemi olan stator yakma benim de başıma geldi.

Ama stator'u yarım yamalak elektrik üreten gt650 ile ben, 1600 km yol yaptım ve yolda bırakmadı ( hani önemli bence :D )

Ama aynı motorla stator sorununu çözdükten sonra, basit bir elektrik arızası yüzünden yolda kalmış bir bmw K1200S'e takviye kablosu attık ....

noldu şimdi? hyo sağlam bmw dandik mi oldu?

elbette kalite bakımından ikisini yan yana getirdiğinizde insanın bmw'ye içi gider...

ama yola çıkıp gazladığınızda o keyfi tatmak istiyor iseniz, hyo'lar bu keyfi size çok uygun maddi imkanlarla sağlayan, son derece başarılı modeller bence....

bana sorarsanız, ülkemiz gösteriş merakından geçilmediği için hyosung satılmıyor...

ben bir çok farklı markanın motosikletini de kullandıktan sonra gt650 comet aldım. er6f ile ikisinin arasında kalıp, almadan önce her ikisini de arkadaşlardan müsade alarak 200'er km kadar kullandım...

şöyle diyebilirim ki, er6f grenajlı oluşu dolayısı ile 200km/s üstü süratlerde daha başarılı. gt650, bir naked'ın doğası gereği 200 den sonra rahatsız ( naked motor alıp 200 den sonra rüzgar rahatsız ediyor diye şikayet edene salak mısın olum neden naked aldın. R alsaydın ya deniyor )

er6f virajlarda gt650'ye göre daha başarılı... gt650'nin özelliklee süspansiyonların geri sekmesi sertleştirildiğinde er6f'e yakın bir performansı oluyor.

er6f ile bozuk yollarda, kusurlu asfaltta, " özellikle kusurlu bölgelerden geçerken : yüce rabbim sen büyüksün yarabbim " lerle yere basıyorsunuz... comet'de lastikleriniz arazide de kullanıma elverişli ise ortalama bir enduroyu, enduro kadar rahat olmasa da takip edebilirsiniz...

er6f ise kaymak gibi yol ister...

ben şahsen gt650 ile girdiğim yollara, umursamadığım asfalt bozukluklarına aynı umursamazlıkta er6f ile girsem kaza yapardım bir kaç kere bu yüzden. o kesin.

er6f uzun süre iki kişilik yolcululklarda gt650'dan daha konforlu... çünkü gt650 daha agresif bir motor yapısına sahip. özellikle gt650 ağır bir artçı ile uzun süre yolculuk yapmaya çok müsait değil iken, er6f 2 kişi uzun yolculuklarda rahat olurlar...

-----------------------------

motor titreşimi?

gt650'lerin çok titreştiği söylenir. doğrudur... motor yağı aşağılarda ve motoru yeni çalıştırdığınızda, soğuk iken son derece titrek olur. ısındıkça titreşim azalır ve normal çalışma ısısına geldiğinde titreşim diğer motorlardan biraz fazla olsa da, önemsenmeyecek yeterliliktedir....

he ama 3 gün çalışmamış gt650'ye kontağı çevirip marşa basıp bu titreşim ne böyle be diyebilirsiniz ... soğukken titriyor. yapcak bişey yok...

buna rağmen, er6f'le kıyasladığımızda öyle göze batan bir titreşim farkı yok.

Performans?

gt650 her viteste rahat hızlanıyor... er6 ile son viteste düşük devirlerde ekonomik yaparken aniden uzamanız gerekirse 2 vites aşağı .. yoksa o aniden isteyeceğiniz torku size sağlamıyor. gt650 belki 1 vites aşağı inmek gerektirebilir...

hani gt650 manyağı olduğumdan değil bu kadar yazmam.

konu hyosung ve kalitesine güvenilen diğer bir marka. bu noktada da bildiğim, zamanında karşılaştırmışlığım, hangisini alsam diye cebelleşmişliğim olan iki modeli yazdım...

Şimdi, Malzeme kalitesi nedir arkadaş? kaliteli plastik ile kalitesiz plastik arasındaki farkı biliyor musunuz? şaside kullanılan alüminyum yada çeliklerin alaşımını biliyor musunuz? döküm parçaların döküm şeklini biliyor musunuz?

ben hiç duymadım ki, yolda giden hyounun arka maşası kendiliğinden yamuldu... kaza yapıp hasar görmeyen motor mu var?

He, döküm parçaların kenarlarındaki çapak izleri mükemmel temizlenmemiş. ekonomi yapılmış ordan... yüksek teknoloji alüminyum şasi kullanmamışlar, çelik şasi yapmışlar. daha ekonomik diye.... çelik şasi kullandılar diye daha mı dayanıksız olmuş ?

Ama hani döküm parçalarındaki çapaklar insnanın kıçına batmayacak kadar da alınmış ... vs. vs. vs..

Ben gt650'imin her bakımını ve tamirini kendim yapan kişi olarak şunu söyleyim. her sökülen vidada, gevşetmeyen sıvının izi oluyor. Bu, olması gereken ve özenli bir işçiliğin işaretidir.

statoru yanar, vitesi tam geçmeyebilir.... bilmem ne kronik problemi olabilir.

Bana kronik hiç problemi olmayan 10 tane motosiklet modeli sayabilir misiniz?

---------------------------

Cahilsin Türkiye'm başka birşey demiyorum...

Sorun'un ne olduğunu bilmeden sorunlu diyorsun...

Malzemenin ne olduğunu bilmeden kalitesiz diyorsun...

Diğerleri ile birebir kendin karşılaştırmadan Daha kötü diyorsun...

Harbiden Cahilsin Türkiyem ....

Bana göre ikinci el bir gt650 comet'in ederi, çok yaşlı değil ve kondüsyonu yerinde ise 12 - 13000 tl dir günümüzde... alanı satanı zor bulunuyor diye millet 6500 - 7000 lere mecbur veriyor. o da maddiyata ihtiyacı yada acil satması gerekiyorsa...

Hani Hyosung varken hondasıydı yamahasıydı kawasakisiydi bmwsiydi alınmaz diye saçma birşey söylemiyorum. Ama, diğerlerini " kaliteli " Hyosung'u " kalitesiz " diye etiketlemek çok anlamsız ve bilinçsiz bence..
    aya, adanalı, Yuce123 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    !?

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Sessizsakin kardeşim çok güzel açıklamışsın klavyene sağlık.. Sonuna kadar katılıyorum..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)