Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Spt 350 (laro spt 350)regal raptor spt 350 HAKKINDA BİLGİSİ OLAN

Motovento
    REKLAM ALANI
    the_patriot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    derbi terra 125 adventure
    motor avrupa üretim sanırım jawa üretiyor regal raptor a ve yuki ye, anladığım kadarıyla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    eğer sağlam bir motor yaptılarsa 3lü çanta seti ve ön cam ile uzun yolculuklar için keyifli olabilir
    İkincilik kaybedenler içindir...

the_patriot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    derbi terra 125 adventure
    28 litre depo çok iyi bu arada

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    250 cc den devsirme egreti bir 330 cc de mutlaka hararet sorunu olucaktir.
    Sadece tahmin fakat kullanan varsa yorumunu merak ediyorum.
    Tamamen yeni bir motor tasarladiklarini sanmiyorum. Modifiyeli destro gibi duruyor.

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Yok mu daha alıp kullanan?
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Regal Raptor 350 SPT kullacısıyım.İkinci el aldım sahibinden az kullanılmıştı.Hysong'dan bahsediyorsunuz hysong'ta sadece racing şasesi var.Motorumu övmek gibi olmasın ama işin gerçeği hysong eksozumun havasını hissediyor arkadan.Ayrıca Honda CBR 250 ve benzeri KAWASAKİ 250 gibi modellere hız bakımından fark atacak bir güce sahip.Bizzat kendim denedim Regap Raptor 350 SPT modelinde enjeksiyon olmadığı için bir artısı daha var benim için.Enjeksiyonlu motorların bir çoğu az yakıyor doğrudur ama çekic gücünden zayıf düşüyor.Heybetli kasası ve duruşu ile naked-touring sınıfında hızla ilerleyen bir motor.Piyasada az var keşfedilmeyi bekleyen ender makinalardan bir tanesi.Büyük makinalara başlamadan önce acemeliğinizi atabileceğiniz güçlü bir motor.Motorun orjinal eksozunu eski sahibi değiştirerek performans eksozu takmış takdir ettim.İki kişi olarak uzun yolda keyifle yol alabileceğiniz harika bir motor.
    BODYGUARD06 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yani sen bu motorla Honda CBR250R ve Kawasaki Ninja 250'e fark atıyorsun öyle mi ?

Denemek isteyen gelsin Honda CBR 250R ve Kawasaki Ninja 250 marka olarak tartışılmaz ama hız bakımından R.Raptor 350 SPT'ye yenik düştü.Kendim şahit oldum.Teknik özelliklerinide karşılaştırırsan hak verirsin by SEKO

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Hararet konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım uzun yol yaptığımda özellikle ilk yolculuğumda tedirgin oldum ama herhangi birşeyle karşılaşmadım çok şükür.Motor diğer sınıfındaki motorlara oranla biraz daha ağır,birde depoyu fullediyseniz...

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    regal raptor SPT 350 Jawa ruta 40 dünyada ki bilinen adıdır. Regal bu modeli dünya markası JAWA dan satın alarak türkiyeye getirmiştir. 40.000 tl vererek BMW f 850 vb endurolar alamayacak orta sınıf için tek alternatiftir. İnanılmaz derecedet cüsseli ve rahattır. Ben 10bin km kullanmıştım. unutulmaz bir motor. 350cc regal spider ve daytonanın aynı motor blogu vardır dolayısı ile parça ve servis sıkıntısı yoktur. Orta sınıf bir gezgin olarak bu tanıtımı hiç yapılamamış ENDURO yu bilginize sunmak istedim. Umarım faydalı olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Özellikle bu Enduro Arjantinin tofaşı gibi ciddi çogunlukta bir kitle kullanıyor özellikle o kıtanın zorlu patika yollarını düşünürseniz orta sınıf için en dayanıklı enduro oldugunu görürsünüz. Tek silindirli ve karbratörlü olmasıda uzun yolda , dağda taşta güven sağlıyor . Araştırırsanız o ülkelerde oldukça popüler olduğunu görürsünüz.
    ÖRNEĞİN: Guillermo Battaglia isminde orta sınıf gelire sahip bir arkadaş blogunda paylaşmış gezdiği her yeri rota ise şu:
    San Francisco dan avrupaya 10bin km lik yol yapmış . Bu arada Türkiye haricindeki ülkelere siyahın yanı sıra kırmızı,mavi,beyaz gibi renklerde satılıyor. Bizde REGAL RAPTOR SPT olarak satılıyor ve renk seçeneği sadece siyah, bunun sebebi benim anladığım kadarı ile ülkemizde zaten ENDURO kültürü çok azınlık bir kesime hitap ediyor o da zengin kesim 40bin tl üstü motorlar Tenreler , BMW ler , yamahalar... Tabi orta sınıf henüz enduroyu kesfedemedi malum enduro fiyatları e talepte az olunca. SPT satılıyor az sayılmaz ama henüz pek kesfedilememiş. Gördüğüm kadarı ile reklam sıfır zaten. falan falan.." width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Ya da Hector mora
    Virjinya adalarına kadar seyehat etmiştir.
    facebook: JAWA RUTA 40 yazarsanız orda da gezginler bu regal raptor 350 SPT ile cok seyehat edip paylaşmışlar. Bilgi edinebilirsiniz." width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mezarkabulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    regal raptor SPT 350 Jawa ruta 40 dünyada ki bilinen adıdır.
    bunu bilmiyordum. işte göründüğü gibi kafası çalışmayan bir firma daha başka nerede ne diye satarsan sat. türkiye'de jawa adıyla bu motoru piyasaya sürsen yok satardı. insan biraz araştırma yapar, bu ülkede ne tutuluyor, ne seviliyor
    crxforever bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Bu arada Regal Raptor SPT 350 adı ilede satıldığı cok ülke var tabi. Ancak jawa nın üretimidir. Fakat kopyalama falan değildir civatasına kadar patenti alınmıştır. Jawa kalıtesi ve tokluğunu zaten kullanırken hissediyorsunuz. Tabiki mükemmel bişey değil bi BMW değil ama parasına göre gercekten sınıfında tektir. 99 model eski parcası pahalı bir BMWyi 16tlye almaktan cok daha iyidir.
    Ayrıca ikinci N dakarda da aynı markanın ve modelin SPT 600cc si kullanılmaktadır. sadece çamurluk açısı farklıdır.birde jantları teldir. geri kalanı egzoza kadar aynı" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

yalnız yukardaki cros tekerli kırmızı dakar REGAL RAPTOR SPT dir.

Bu arkadasta regal SPT ile cok uzun bir dünya turuna cıkıyor. eşi ile birlikte. Motora 45 litrelik yan çanta dahi atsanız cüssesi görüntüyü rahatlıkla tasıyabiliyor cantalar cok buyuk durmuyor." width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

solmyr bu konuda cok haklısın abi düşünsene ben hiç bir alakam olmadıgı halde firma ile sırf Enduro sever dostlar bu fiyata bu kıymetten faydalansın diye bişeyler yapıyorum. seyehat kulturu artsın istiyorum. tanıtıyorum belki farkında olmadan. adamlar hiç birsey yapmıyor. ya boktan bir video yada forumda bir resim dahi paylaşılmıyor. dogru söz söyledin . vesselam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

aklınla bin yaşa dostum." width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Bu arada arastırdım türkiyedeki regal raptor sıfır satış sitesinde tam adı REGAL RAPTOR DD350SPT olarak geciyor.

Bu resimlerde motorun buyuklugunu anlamanız için. Kısa boylu iseniz durunca motoru tutmak zor olabilir cünkü heybetli ve yüksek bir enduro." width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Özellikle selesini rahat buldum , artcı içinde görüş acısı sağlıyor ve rahat bir oturusu var. Tabi ayaklıklardan çin malı olusunu hissediyorsunuz şiddetle ayaklıkları değiştirmenizi öneririm. yada etrafına met sarın cunku ayaklıklar kalıtesiz.http://i.hizliresim.com/m1yXoP.jpg)]...im.com/m1yXoP)" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

[IMG][![image](http://i.hizliresim.com/m1yXoP.jpg)]...im.com/m1yXoP)[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

YOUTUBE ye REGAL RAPTOR SPT 350 yazın bu adam cıkıyor bu motor jawa versiyon değil tam olarak REGAL SPT bu adam yanlış hatırlamıyorsam Amerika kıtasını geziyor kervan gecmez topraklarda yol alıyor. Mutlaha izleyin derim . Çok tatlı yol yapıyor ve motorun gidişi hakkında fikir oluşuyor.[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

NEYSE hep yabancıları mı göstereceğiz REGAL SPT ile gezen Türk gezginler de var tabi;ama tepkilerini bilemeyeceğim için paylaşamıyorum.Bir örnek paylaşayım. umarım bu arkadasta fotografını paylaştıgım için gönül koymaz. kusura bakmasın [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Sizler için, başka bir baslık altında yine bagzı seyler paylaşacağım inşallah.Bu forum işi baya hoş[IMG][/IMG]uma gitti benim özlemişim Bu arada arka çanta ARWİC diye bir turk markası var 250tl ucuz alın takın seyehat için olmazsa olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Motor blogu regal raptor 350 spider ve daytonayla aynı oldugu için parça sorunu yok ve uygun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

ŞU YANLIŞI DÜZELTMEDEN GEÇEMEYECEĞİM. Regal SPT 350 yi gt 250 vb naked lar ile karsılaştırmak dogru değil. Çünkü bu SPT motor oturuşu , gidon tutuşu, yol seyir dik pozisyonu itibari ile safi bir ENDURO seyehat motorudur. sürerseniz ve görürseniz NAKED ile alakası olmadıgını görürsünüz. o yüzden naked tipi ve dinamiği beklemeyin. Endurolar zaten cok yakısıklı makineler değildir
    The-Rock bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor çok güzel de artık sıfırının geldiğini sanmıyorum ve fiyatı çok yüksek. 2016 model, enjeksiyonlu olarak gelmeli ve 12 bin civarında olmalı. Ayrıca üretimini Çin'de yapıyorlar ve Çin markasıdır. Ayrıca motor 350 cc olmasına rağmen garip bir şekilde torku 250 cc bir motosiklet kadardır. Gücün az olmasını anlarım da, torkun normalin bu kadar altında olmasını ilk defa Regal'de görüyorum. 320 cc motor 22 Nm tork veriyor, normalde 28 Nm falan verebilmesi gerekirdi. Bizdeki cruiser/ chopper merakı ve şekilci milletimiz yüzünden hakettiği ilgiyi göremedi.

Motosikleti
    Sanırım kullanmadan yorum yapanlardansınız. böyle düşünülebilir. Ayrıca kullanmayan yorum yapamaz düşüncesine de karsıyım. benim V 250 crusserim vardı , SPT 350 de kullandım karsılastırma yapıyorum hızını ve gücünü anlamanız acısından mesela hyosung 30 beygir bir makıne boyiesinele bir beygir yok yani 250likte ve onunlada karadeniz turu yapmıştım. SPTnin gidişi hyosungum ile aynı hatta bir 5 km daha hızlı gidiyor. viraj dönüşleri daha iyi , balansör sayesinde titreşim mevzu aynı derecede az. titreşimi merak edenlere fikir olsun hyosung gv ile aynı. 120 gecince hafif ellerde 130gibi de hissettiriyor. Yalnız virajlarda gercekten SPT cok dengeli artcı ile. Hyosung gv ayrı bir kıymet ama uzun yolda 300km bir benzin almak şart son 100km gözün hep ibrede oluyor. Spt de 600km git yolun tadını cıkar örneğin petrolün en az 100km olmadığı ara yollar var.(Kemah,iliç,kemaliye,divriği,elazığ keban arasındaki 300kmlik yol mesela ki mükemmelbir yoldur mutlaka gezin. yada avrupayı gezerken nerede petrol var kalan benzin ne kadar yeter bilemezsiniz işte bu noktada spt size güven veriyor ve seyehate odaklanıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Ayrıca frenler ön fren çift disk arkalarda diskli . hyosungda ön tek arkada yok frenler allaha emanetti bence en önemli şey budur. Hyosung cok iyi bir makine o ayrı tabi .ben sadece spt avantajlarını söylüyorum. aynı şeyi spider için söyleyemezdim dürüst olalım hyosung daha rahat ona göre o kesin. ama spt baska bir gezi motoru karsılaştırmam bile. Örneğin 100km sabit hızla giderken istediğiniz kadar güvenli sürüş teknikleri bilin önünüze ani köpek. kedi yada araç çıktıgı zaman regalin fren sistemi cok daha güvenli zınk diye durduruyor.. diğerleri ile arka kayıyor ve kaza yapabiliyorsunuz.[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

sıfırı geliyor mu bilmiyorum ama regalin sitesinde stoklarda var yada sahibindende bagzı sıfırcılarda stoklarda var. regal sitesinde 16.600tl ye satılık yazıyor bu rakam cok fazla tabi. ama bayiler 12bin tl ye satıyor. kışın ocak subat gibi ikinci el temizini 7000tl ye alabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Enjeksiyon olayına gelince iki tane enjeksiyonlu motorum oldu biri hyosung arıza ısığı ve tekleme, beyin çatlağı baslıca kronikleridir artık asla enjeksiyonlu motor almayacağım dedirtiyordu hele uzun yolda enjeksiyon arızası yada FI ısıgı yanarsa ki yanar aklınız hep takılı kalıyor. SPT motor uzun seyehat motoru dolayısı ile fazla elektronik arıza meğilli donanımlar eklenmemiş kafan rahat geziyorsun ve yolda seni bırakmıyor. en fazla karbratör pislik tıkanır onunda bi tornavidalık işi var. Dediğim gibi tam techizatlı uzun yol yapan motorcular bilir. yoksa sehirde kullanan arkadasların cok bilememesi normal. Herkesin uzun yol tatmadan ölmemesi dileği ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

NAKET olarak almak isteyenler yanlışa düşmesin diye su resimleri paylaşıyorum. otoruz pozisyonu naketın uzun yolda cok rahatsız edicidir. spt ise dik oturursunuz ve bmw ayarında bir oturma pozisyonu sağlar turing oturusu vardır.[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Bu arada 27beygir ve tek silindirli oldugundan ötürü torklu güçlü bir makınedir.

Motosikleti
    Bir gezgin daha . Yan çantaları nette var 500tl civarı. ben begendim..

[![image](http://i.hizliresim.com/lv6YPp.jpg)](http://hizliresim.com/lv6YPp)

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu motosiklette eksik birşey var .Daha keskin hatlara sahip far ve siperlik olabilir.

Motosikleti
    evet ben siyah bir sperlik taktım ve yakıştı. daha klasik bir çizgisi olduğu doğru ;ama motor blogu ve diğer her yeri siyah tasarlanmasından ötürü yeni ve etkileyici bir görünüm kazanmış tabi enduro oldugundan ötürü kaslı ve heybetli bir yapısı var. transalpe benzetiyorum o yönden

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

ayrıca şu an kampanyalı bağzı yerler var sıfırını 12.500tl ye satıyorlar. benim motorum 2013 model tabi..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Siz bunun tek silindir olduğuna emin misiniz? Regal in 250 cc leri bile sıralı çift silindirli. Üstelik 350 cc Cruiser modeller ile ayni blogu taşıyorsa onlar da çift silindir.
    Tek silindir ise onlar ile parça paylaşımı olamaz.

Malum siteden baktım sıralı çift silindirli

dundeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 r Aprilla rs4 125 4t
    ben eski bir deastro 250 kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum az cok aynı motor mondıal yerıne regal raptor getırıyor ses falan vardır emınım ama o fıyata o para edıcek bı motor olmadıgını düşünüyorum satarken çok zorluk çekersiniz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tek silindir değil, çift silindir.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Ben bu motoru test etme şansı buldum. Bugüne kadar kullandığım en dengeli motor diyebilirim. Eskiden bir ara regal raptor 250 cruiser motorum var onu sorsanız tavsiye etmem titreşimden dolayı ama bu motor güzeldi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)