Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Devlet zorunlu trafik sigortası dedi ise fiyatlarıda denetlemelidir. Bu serbest denetimsiz olamaz, yönetim meclise başvuru hazırlasın gönderilsin.
    Bu dikkat çeken ses getiren bir başvuru olacaktır. Televizyon ve gazetelerde yankılanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kuralı zorunlu hale getiriyorsan devlet işin içindedir...
    Devlette kendince "biz varken böyle olmaz,alın size özel sektör çalışması" der gibi pozisyon yaratıyor orası bir gerçek ama fiyatları devlet belirlemiyor şuanda.

Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet zorunlu trafik sigortası dedi ise fiyatlarıda denetlemelidir. Bu serbest denetimsiz olamaz, yönetim meclise başvuru hazırlasın gönderilsin.
    Bu dikkat çeken ses getiren bir başvuru olacaktır. Televizyon ve gazetelerde yankılanır.
    Bu durum elbetteki uzun süre devam etmez ama 1-2 yıl süreceği kesin nedeni ise söylemiş olduğum üzere batan sigorta firmasının zararını bir şekilde karşılamak için tüketiciden çıkarma girişimidir bu.

Artık devirde değişmeye başladı zira eskiden "ne kadar yakıyor" dediğimiz konular yavaş yavaş azalmaya başlıyor çünkü petrol global anlamda düştüğü için kullanıcılar tarafında bir rahatlama söz konusu ve önümüzdeki 2 yıl içinde de 2.5 tl ye kadar litre fiyatını çekme planları var dolayısı ile bununda etkisi büyük yani bir yerden alıp başka bir yere verme mantığı söz konusu.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlette kendince "biz varken böyle olmaz,alın size özel sektör çalışması" der gibi pozisyon yaratıyor orası bir gerçek ama fiyatları devlet belirlemiyor şuanda.
    yok yanlış düşünüyorsun devlet biz yokken özel sektör böyle yapar diyebilmesi için nasılki fiyatları serbest şekilde geçiriyorsa Trafik sigortasınıda isteğe bağlı olarak değiştirmesi lazım. devlet yok ben bunu zorunlu yapıyorum derse'ki şu an o şekilde sabit fiyat uygulaması lazım. bu mantıktan bakarsan devlet işin içindedir...
    xawa bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu durum elbetteki uzun süre devam etmez ama 1-2 yıl süreceği kesin nedeni ise söylemiş olduğum üzere batan sigorta firmasının zararını bir şekilde karşılamak için tüketiciden çıkarma girişimidir bu.

Artık devirde değişmeye başladı zira eskiden "ne kadar yakıyor" dediğimiz konular yavaş yavaş azalmaya başlıyor çünkü petrol global anlamda düştüğü için kullanıcılar tarafında bir rahatlama söz konusu ve önümüzdeki 2 yıl içinde de 2.5 tl ye kadar litre fiyatını çekme planları var dolayısı ile bununda etkisi büyük yani bir yerden alıp başka bir yere verme mantığı söz konusu.
    Ülkemizde yakıt fiyatları öyle aman aman ucuzlamadı. Kimsenin yakıt fiyatı konuşmama sebebi 1.kış geldi motorlar garajda farkettiysen forumdaki hareketsizlikte bundan. 2.si sigorta fiyatlarındaki yukseliş yakıt masraflarını gölgeledi. Parmağı kopanın başındaki ağrıyı önemsememesi gibi bir şey.

adenizkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yaptırdın mı doğa dan diğerleri kaç verirken o kaç verdi?
    Digerleri 700-800 verirken 440 a yaptirdin

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    Alıntı adenizkusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiyi tam ve doğru vermekte fayda var: Doğa sigorta kooparatif katılım sigorta şirketidir..
    katılım payı 100 tl dir. Yarın motorunuzu satsanız dahi o katılım parasını size geri ödemez sizi de
    üye yapar.. Yani iadenizi 340 üzerinden gün esaslı hesaplar... (meslek: Sigortacı )

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adenizkusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bilgi için

Alıntı DARKSTAR54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiyi tam ve doğru vermekte fayda var: Doğa sigorta kooparatif katılım sigorta şirketidir..
    katılım payı 100 tl dir. Yarın motorunuzu satsanız dahi o katılım parasını size geri ödemez sizi de
    üye yapar.. Yani iadenizi 340 üzerinden gün esaslı hesaplar... (meslek: Sigortacı )
    bilgiler için teşekkrüler.
    genelde demir sigorta nispeten daha ucuz fiyat veriyordu. halk ve sampo japon da.
    önereceğiniz başka acenta var mı fiyat teklifi alırken onlarda da alalım.

Motosikleti
    Ergo yeni yaptirdim 458 tl tabi tanidik vasitasi var

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    2011 MODEL 600F 1250 TL SIGORTA CIKARTILAR

adenizkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    Alıntı DARKSTAR54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 100 tl ayrı katılım payı olarak faturalandırdılar. 340+100 tl olarak. sonuc olarak cebimden cıkan para 440 tl bunuda 4 e böldürdüm.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergo yeni yaptirdim 458 tl tabi tanidik vasitasi var

Ergo Fiyat vermedi bana.En uygun axa ve Hdi sigorta bunlarda 1175 tl Doğada bu rakamdan aşağı vermedi.

Artık şöyle bir durum varmış, sizin 4 sene önce bir hatalı tutanağınız olmuşsa bunu bile yansıtıyorlarmış.2013 de sattığım araçta ufak bir sürtme olmuştu, Sigortaci onu söylüyor bana.Bunlar artık yeni sigortaya yansıyormuş.Yani çok kararlılar kesinlikle düdükleyecekler.

Tamam hadi ben üç sene önce küçük bir kaza yapmışım, e kardeşim hiç kazası olmayan adam geçen sene 350ye yaptırmış poliçe yi bu sene 650 liraya yaptırdı bu nasıl mantık?

Bu böyle gitmeyecek, tepki göstermeyenler Yarın aynı şeyleri yaşayacaklar.Martdan sonra dahada zamlanacakmış fiyatlar.Devletin buna biran önce el atması gerekiyor, motosiklet için en azından tavan fiyat olmalı ki düdüklenen adamda kararında düdüklensin.Bugün sigorta yarın başka birşey vurun abalıya!!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bende Aralık ta yaptırdım
    NC 700
    Yaş 32
    Plaka 43
    Ikamet sakarya
    Anadolu 145 tl
    Geçen yıl 130 olan zam gelmiş 145 olmuş daha önce 100 yspyırdığım poliçeyi bir sonraki yıl 40 50 tl ye yapardılar şimdi çok kötü köklüyorlar
    Eskiden Hasarsızlık oluyordu artık oda bi boka yaramıyor

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/JnQ7zq.jpg

Ergo Fiyat vermedi bana.En uygun axa ve Hdi sigorta bunlarda 1175 tl Doğada bu rakamdan aşağı vermedi.

Artık şöyle bir durum varmış, sizin 4 sene önce bir hatalı tutanağınız olmuşsa bunu bile yansıtıyorlarmış.2013 de sattığım araçta ufak bir sürtme olmuştu, Sigortaci onu söylüyor bana.Bunlar artık yeni sigortaya yansıyormuş.Yani çok kararlılar kesinlikle düdükleyecekler.

Tamam hadi ben üç sene önce küçük bir kaza yapmışım, e kardeşim hiç kazası olmayan adam geçen sene 350ye yaptırmış poliçe yi bu sene 650 liraya yaptırdı bu nasıl mantık?

Bu böyle gitmeyecek, tepki göstermeyenler Yarın aynı şeyleri yaşayacaklar.Martdan sonra dahada zamlanacakmış fiyatlar.Devletin buna biran önce el atması gerekiyor, motosiklet için en azından tavan fiyat olmalı ki düdüklenen adamda kararında düdüklensin.Bugün sigorta yarın başka birşey vurun abalıya!!
    motor bilgilerini özelden at bi soralım ok pazartesi 15:00 den sonra haber veririm ok
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

anchorman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250 9B
    Arkadaşlar 22 şirket arasında en uygun teklifi demir sigortadan aldım. 750 lira bugün yaptırdım. Regal Raptor dd250 9b yaş 27

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Benim ki birde iki yıl üst üste hafif hasarlı kazalı yaşım 30 un üstünde olsada muhtemelen babamın üzerine geçireceğim...

Honda fizy 2012 model için en uygun fiyatı nerden alabilirim acaba ?

Motosikleti
    SYM FİDDLE II SYM JOYMAX 250i
    http://www.hurriyet.com.tr/dusuremeyiz-kur-yukselir-40041085

haberin son 2 paragrafını okuyun da devletin bu konuda ne düşündüğüne bakın...
    Ofius bunu beğendi.

Demekki sayın şimşeğe toplumsal bir mesaj tepki vermek gerekiyor.Motoru çoğu zaman yazın kullanıyoruz herşey yıllık veriliyor, eskiden 3 aylık sigorta bile vardı yanlış hatırlamıyorsam.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plaka 06 il izmir en düşük fiyat 691 tl en yüksek 1620 tl. diger sigortalar halk sigortanin verdigi 691 tl lik teklife iyi teklif vermis kacirmayin dedi... iyi teklifmiş. geçen sene 293 liraya yaptırdığım sigortaya 691 tl iyi teklifmiş...

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    2013... 85tl
    2014... 150 tl
    2015... 248 tl.
    2016... Agustosu bekliyorum. Bakalim kaccikacak

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)