Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kardeşime Scooter Alıyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yahu scooter isteyen bir çocuk nasıl hız tutkunu olsun.ben orta okuldan beri motocross a bayılırım zıplamaya hoplamaya bisikletle de ufak tefek hareketler yapardım ama hep scooter ım olsun da tın tın gezeyim isterdim ki lise de oldu bu isteğim ama gidip scooter la zıplayıp hoplamadım.aldığım ilk gün motoru yan yatırdım,motor gözümde okadar büyüdü ve ağırlaştı ki süremeyecekmişim gibi gelmeye başladı.sonra yavaş yavaş kullandım hele o ilk heyecan.herneyse ne olursa olsun 14 yaşında olması onun hız tutkunu olması veya izlediği videolara bakarak kullanacağı anlamı taşımaz.motor güzeldir. :D.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben buldum cevabı! Gt slammer. Kardeşinize bir bmx alın.Hem tehlike arz etmez.Hem motosiklet geleceği için bir adım atmış olur.Hem de çok iyi bmx kullananlar arasına girebilir.Ben bile gaza gelmiştim alıyordum ki son anda oğlum bu saatten sonra otur oturduğun yerde dedim.Kardeşinize 400-500 lira ayırıp çok kaliteli bir bmx alabilirsiniz.Bir adet ufak kask ve parmaksız eldivenlerle kendini geliştirmesini sağlayın.Eğer illa motorlu birşey alacağım derseniz Rc araç alın derim.Onu da 500 lira civarında bulabilirsiniz.Bu da bir çeşit hastalık gibi son zamanlarda yayılmakta.Şimdi gelelim hukuk boyutuna.Kardeşinize motosiklet aldığınızda tüm sorumlu sizsiniz.Eğer ona birşey olursa vicdan azabı sizindir.Ceza,kaza ve bilimum sakatlıkta ise yine sorumlu sizsiniz.Eğer haklı bile olsanız hukuk önünde siz haksızsınız.Ben kendi adıma konuşayım hızlı ve öfkeli hayranıyım.Ve yıllardır da izlerim.13 yaşımda izledim bu filmi.Ve inan bana film bittiğinde ben sokak yarışçısı olmuştum.Eğer o an bir arabam olsa ve ehliyetim olsa hiç düşünmez kendimi yarışırken bulurdum.Ehliyetimi almama 1 ay kala hala bende bu yarışma sevgisi vardı.Babama çok söyledim.Güzel birşeyler alalım.Yok dedi.Bunu alacağız! 78 model golf ls automatic.3 ileri.1500 cc.Mükemmel bir alet.İstemeyerek de olsa kullanmaya başladım.İlk direksiyona geçtiğimde birşey farkettim.O bir makine.Beyni,gözü,kulağı,hisleri ise sizin hisleriniz.Kendi kendime oturup düşündüm.Hayatımda kendime zaman ayırdığımı düşündüğüm anlardan biridir bu.Dedim ki filmlerdeki gibi olmuyormuş.Şu anda trafikte gördüğünüz çoğu kişiden iyi araba kullandığımı iddaa edebilirim.Güvenim sonsuz.Kazaya karışmadım henüz.Ama çok atlattım.Çok büyük dersler çıkardım.O hataları tekrar yapmamak için çabaladım.Arabam ise maksimum 80 km hız yapıyordu.Sonrası gürültü ve arabanın çırpınma seslerine karışıyordu.Nadiren 90 km hıza çıktım.Şu anda size birşey söyleyeyim.Kullandığım araç listesi yaklaşık 50-60 arası.Ve en keyif aldığım ise o başlarda istemediğim 3000 tl parası olan araba.Bu hikayeyi niye anlattın derseniz 14 yaşında bir çocuk.Çok iyi düşünse bile elbette daha aklının eremeyeceği şeyler olduğunu düşünüyorum.Hukuk da böyle diyor.Gelin siz bu sevdadan vazgeçin.Bu forumun onlar hep bizimle beraberler diye bir bölümü var.Girin okuyun.Oradaki insanlar ne ehliyetsiz,ne de boş insanlar.Ama onlar bile buna rağmen hayatlarını kaybettiler.Dediğim gibi.Yapma hocam.Bırak kıyma kardeşine.Dediğim konuda da ciddiyim.O başlığımıza kesinlikle gir.Hayatın ne kadar kolay kazanılıp kaybedilebileceğini birkez daha göreceksin.İyi forumlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)