Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni başlıyorum,motosiklet seçimi konusunda kararsızım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cok Yakında
    Merhaba arkadaşlar.ilk motorumu alıcam.ilk defa başlıyacagım için scooter olsun istiyorum.yeni başlayan biri için 2000Tl'ye kadar uygun scooter tavsiyelerinde bulunabilirmisiniz,şimdiden teşekkürler
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    slm arkadaşım

1- blirttiğin fiyata sıfır çin malı 100 -125-150 cc lik scooter alabilirsin
    2- yada ikinci el 100-125 cclik 2. el suziki , honda, yamaha vb markaların scooterlerinden bulabilirsin.

şimdi çin malımı sıfırmı ikinci el jepon mu die soracak olursan o cok secenekli cok göreceli bi yorum olur.

çin malına sakın yaklaşma diyende cıkacaktır , ben çin malı x model motor kullanıyorum çok memnunum diyende ckacaktır ,

benim tavsiyem lk başlangıç olarak çin malıda alabilirsin 2. el jeponda ama sonra bunu satıp başka bi motor alma imkanın varsa tabiki
    secenek çok kafan çok karışacak . şimdiden hayırlı olsun ;)
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    Regal Raptor
    hangi makineyi alacağına karar vermek kolay asıl sıkıntı adam gibi tamirci bulabilmekte bana sorarsan önce adam gibi bi tamirci bul
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahibinden.com

Selam Kubilay. Forumda yeni olmadığını ve yazıları takip ettiğini biliyorum. Umarım en kısa zamanda içine sinen bir motor alır, sen de bu keyfi yaşamaya başlarsın.

Fakat bir konu aklıma takıldı. Benim nacizane fikrim, eğer asıl amacın vitesli bir motosiklet kullanmaksa scooter yerine gene vitesli bir motosiklet ile başlaman daha uygun olur diye düşünüyorum. Ama işin maddiyat tarafı da var tabii. 2000 TL'ye güzel bir scooter bulmak, vitesli bulmaktan çok daha kolay.

Bu arada scooter kötüdür demiyorum yanlış anlaşılmasın. Scooter ayrı bir keyiftir elbette. Hayat boyu scooter kullanan mutlu mesut insanlar var. Ben sadece vitesli için kısa süreli bir ön basamak değildir kanaatindeyim. Vitesli konusunda kararsızsan, ilerde belki alırım, belki almam diyorsan scooter al tabii. Daha ucuza motor sahibi olur, yakıt konusunda da her zaman daha çok tasarruf edersin.

Forumu takip eden biri olarak her iki tarafın da artılarını, eksilerini zaten sen de biliyorsundur.

Motosikleti
    Cok Yakında
    Öncelikle ilgilendiginiz için çok teşekkür ediyorum.scooter istememdeki amaç ufak cc'den büyük cc'ye doğru geçiş yapmak.söylediğiniz gibi kendime 100cc'lik küçük bir scooter'den 600cc'lik bir makineye doğru giden bir yol çizdim.scooter alırken amacım tecrübe kazanmak ve sürüş tekniğimi geliştirebilmek.Buna bağlı olarak vitesli motosiklete geçtiğimde motora daha adapte bir şekilde olabileceğimi düşünüyorum.Genel amacım bu şekilde.Scooter'de gerekli tecrübeyi kazandığımda scooter'i satıp vitesli motora geçiş yapmak istiyorum.İşin maddiyat tarafı önemli değil ki 2000Tl'ye kadar dememin sebebide budur zaten.Alacağım o scooter benim tecrübelerimi geliştirmem ve vitesli motosiklet'e ilk adımımı atmam için bir araç olacak.bunun için ucuz ama işimi görecek bir alet istiyorum.Anlıyacağın biraz hırpalanacak.Peki sizin direk vitesli motosiklet almamı önermenizin sebebi nedir?

Alıntı kubilay_981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilgilendiginiz için çok teşekkür ediyorum.scooter istememdeki amaç ufak cc'den büyük cc'ye doğru geçiş yapmak.söylediğiniz gibi kendime 100cc'lik küçük bir scooter'den 600cc'lik bir makineye doğru giden bir yol çizdim.scooter alırken amacım tecrübe kazanmak ve sürüş tekniğimi geliştirebilmek.Buna bağlı olarak vitesli motosiklete geçtiğimde motora daha adapte bir şekilde olabileceğimi düşünüyorum.Genel amacım bu şekilde.Scooter'de gerekli tecrübeyi kazandığımda scooter'i satıp vitesli motora geçiş yapmak istiyorum.İşin maddiyat tarafı önemli değil ki 2000Tl'ye kadar dememin sebebide budur zaten.Alacağım o scooter benim tecrübelerimi geliştirmem ve vitesli motosiklet'e ilk adımımı atmam için bir araç olacak.bunun için ucuz ama işimi görecek bir alet istiyorum.Anlıyacağın biraz hırpalanacak.Peki sizin direk vitesli motosiklet almamı önermenizin sebebi nedir?
    Oturuş şekli ve aracı yönlendirme şekli motosikletlerde daha farklı. Dizler arasına depoyu alıp tutunmak, hakimiyeti ve yönlendirmeyi dizler ve kalçayla sağlamak motosiklet sürüşünün en kritik noktasıdır. Ayrıca bu scooter'ı motosikletten ayıran asıl konu. Zira scooterlarda tutunacağınız bir depo yok. Hakimiyet ve yönlendirme konusunda scooterda daha pasifsiniz ama motosiklet kullanıcısıyla çok daha bütün olan bir alet. Scooterdan motosiklete geçince bunlara tekrar adapte olman gerekecek, ve hiç scooter alışkanlığı olmayan birine oranla adapte olman daha çok zaman alabilir. Direk, küçük hacimli bir vitesli motor öğrenim sürecini kısaltır diye düşünüyorum. Ama scooterın hiç faydası olmaz demiyorum tabii. En azından trafik koşullarını öğretir.

Bu arada scootera en yakın sürüşe sahip motosikletler muhtemelen cruiserlardır. Scooterdan cruisera geçenler muhtemelen bahsettiğim adaptasyon sorununa katılmayacaklardır.

Aslında bu kadar ince detaya da inmeye gerek yok. Gönlünde ne varsa onu al. Zaten kendine yol çizmişsin, bilinçlisin. Maddi tarafları da düşünmüşsün. Yanılacağını sanmam.

Bu arada paranın bir kısmını ayırıp sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim. Bahsettiğim konuyu tecrübe ederek daha iyi anlayacaksın orada.

Motosikleti
    Cok Yakında
    honda'nın 2 günlük eğitimleri olduğunu duydum.İyi sonuç verdiğinide söylüyorlar.Mümkünse katılacağım o kurslara.Peki diyelim şuan vitesli almaya karar verdim,başlangıç olarak hangi motosikletle başlayabilirim?

İşin özü scootercılar bizim kullandığımız makinaları popolarıyla kullanıyolar.
    Vitesliyle başlaman daha uygun olur scooterda sadece vakit harcarsın.
    Scooterla başladıktan sorna vitesliye geçince afallıyacaksın (oturuş pozisyonu ve vites olarak) başladığın noktaya geri dönüceksin.

Motosikleti
    Cok Yakında
    Tabiki motosiklet farklı gelicektir,ama scooteri trefiğe sürüşe alışmak amacıyla istiyordum.ama düşüncelerim değişiyor sizlerin düşünceleriyle birleşince Başlangıç olarak hangi vitesli motorlar uygundur?

Tabiki motosiklet farklı gelicektir,ama scooteri trefiğe sürüşe alışmak amacıyla istiyordum.ama düşüncelerim değişiyor sizlerin düşünceleriyle birleşince Başlangıç olarak hangi vitesli motorlar uygundur?
    Honda'nın eğitimleri pratik ağırlıklı olduğu için ve bu iş için yapılmış pisste onların motorunu kullanarak öğrendiğin için çok faydalı. Ben Honda'dan motosiklete başlamadan önce Güvenli Sürüş 1, motoru aldıktan bir süre sonra GS 2 ve en son bu bahar GS 3 kursunu aldım. Hiç motor bilmeden GS1 almam inanılmaz faydalı oldu ama kullandığım ER-6n'e hakimiyetimi asıl değiştiren GS3 oldu. Bundan sonra her bahar ayında bu kursu almayı düşünüyorum. Eğitimdeki pratikleri ve cambazlıkları şehir hayatında ve kendi motorunda uygulamak biraz zor çünkü.

Sen ilk iş GS 1 al... o zaman ne alman gerektiği sorusunu kendin cevaplayabileceksin.

Motosikleti
    Cok Yakında
    vitesli motosikletle başlama fikri kafama yatmaya başladı.ama vitesli motorlarda hiç araştırma yapmadım,başlangıç için en uygun olan vitesli motorlar nelerdir?

vitesli motosikletle başlama fikri kafama yatmaya başladı.ama vitesli motorlarda hiç araştırma yapmadım,başlangıç için en uygun olan vitesli motorlar nelerdir?
    Cbf150,Tvs apache,Kymco ck125(Ybr125 yazarsam olay çıkar)

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    arkadaşım benim arkadaşım kymco 125cc lik scooterle başladı motor kullanmaya , bunu 1 seneye yakın kullandı yaş (17 ) sonra brugman 450 aldı bunuda 1-1.5 sene kullandı ve sonra ss 600cc lik motora geeçti !!! hiç bi acemilik yasamadan. bende gts 250 den sonra v-strom a gececeğim.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    Cok Yakında
    Bende öyle düşünüyordum ama arkadaşların bahsettiği şey senin arkadaşının 125'lik kymco'yu hiç kullanmadan direk brugman 450 ile başlaması gibi birşey bana gelen tavsiyeler önce scooter ile başlamaktı .fakat arkadaşlar scooter'in vitesli motosiklet kullanmaya bir faydası olmayacağını söylüyor.Çok kararsızım şuan

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com
    En güzel yorumu sen yapmışsın kanu
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Cok Yakında
    sahibinden.com'dan motor almak kolay.Ben burda bana satılık motor ayarlayın demiyorum,ilk defa başlayacağım,ne tür bir motosikletle başlamak uygun olur,bunu tartışıyoruz burada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)