Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Kullanamaya Yeni Başlıyacam Ne Önerirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    activa-beat seri değillerdir ama satması rahattır biraz daha
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    adam ısrarla scooter istiyorum demiş yaw :D arkadaşım sana önereceğim motor
    SYM MİO 100 süratli cevik atik bi mjotor ve satarkende fazla beklemezsin ama her ne olursa olsun satarken illaki zarar edersin. alım satımlarda değer kaybetmeyen tek cins motor bu 1980 model de olsa chopper ,bildiğim kadarıyla . saygılar
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

arkadaşlar hayatımda hiç motora binmedim bahsettiğiniz motorlar gözümü korkutuyor oyuzden ufak ufak başlamaka amaçlı scooter istiyorum eğer derseniz onlarında kullanımı rahat bahsettiklerinizden alırım

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı ERSaNKuNeRİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hayatımda hiç motora binmedim bahsettiğiniz motorlar gözümü korkutuyor oyuzden ufak ufak başlamaka amaçlı scooter istiyorum eğer derseniz onlarında kullanımı rahat bahsettiklerinizden alırım
    arkadaşım sen şu motora bir bak SYM mio 100
    her bakıma memnun kalacağın bi motor. bizde var şuan kullanıyoruz kulaktan dolma değil yani.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Scooter sana motosiket kullanma adına çok fazla birşey vermez. Amacın racing'e geçmekse scooter senin için zaman kaybı olur. Direkt olarak vitesli ile başlamanı öneririm.

İlk motorun için tipini fazla önemseme derim nasıl olsa satacaksın. Sadece vitesli motosiklet kullanımını öğrenmek için al 1 sezon bin sonra büyütürsün. Belkide böylece cbr125'e değil daha üst sınıf makinalara geçersin.

Her motor alım satım kilometre yaptıkça zarara dönüşür. Zararı önemseme bindiğine öğrendiklerine say

Tabi ehliyetin yoksada (A2) en kısa sürede önce ehliyetini almanı öneririm.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    mct 250
    selam hocam, birkaç ay önceye kadar bende senin durumundaydım hangi motoru alsam diye kara kara düşünüyordum , motor kullanmayı vites olayını motoru kaldırabilmeyi bile olaydan sayıyordum. sonra gidip çin malı bir mondial 250mct aldım , motora biraz hardcore bir başlangıç oldu ama çözdüm olayı şimdi çok rahat kullanıyorum şehir içinde. Tamam muhteşem bir makina değil ama fiyat/performans oranı üstdüzey olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. motor seçerken bana dedikleri motorun üzerine otur,ayakların yere eriyorsa ve boş viteste motoru tartabiliyorsan o motoru kullanırsın isterse 1500cc 100küsür beygir olsun...
    scooter yada ufak bir motor almış olmak sana birşey kazandırmaz ya da otomatik vitesli bir motor bile motor kullanımı konusunda birşey ifade etmez. bisikletten farklı tek yanı pedal çevirmemek çünkü. ama tabi motor ustası olmak, yol yapmak gibi bir amacın olmayabilir mahalle arasında dolaşmak, iş -ev arası gitmek için scooter işini fazlasyla görecektir.

ayrıca şunu belirtmekte de yarar görüyorum, şu an gözüne korkunç görünen daha zamanı var dediklerin çok kısa bir sürede hikaye oluyor. ama scooter ya da mobilet gibi şeyler motor falan değil daha önce çok kullandım onlardan öğrenmeye, dikkat etmeye fln değecek hiç bi tarafı yok. 6 yaşındayken bisiklet kullanmayı öğrenmiştim bu bilgi bu tipşeyler için yeterli oldu.

Sürüş eğitimi alın. Eğitimden sonra hangi motoru alacağınıza, eğitmenlere de danışarak karar verin. Ama mutlaka eğitim alın. Zaten eğitimden sonra kafandaki soruların %90 kalmayacak. Eğitimsiz olarak hemen hemen 1000km'de öğrenebileceğini, eğitim sayesinde 2 günde alacaksın (motor hakimiyeti anlamında en azından, trafik olayı ayrı).

Eğitime gerek yok diyenler de çıkacak ama onlara inanmayın. Onlar zor yoldan öğrenenler. Hatta bir çoğu öğrendim zannedenler. Eğitimlerde görüyorum nasıl viraja yatamadıklarını, nasıl slalom yapamadıklarını, açmaları gereken yerde cesaret edip gaz açamayanları, açınca da ellerinde hassas gaz hakimiyeti sıfır olduğundan motoru çizgisinden kaçıranı. Ama dışarda sorsan cambaz gibiler. Sen en baştan eğitim alırsan kendine en iyi şeyi yapmış olursun. Motor alma eğitim al.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Ufak hacimli (ideal:125-max:250cc)
    2-Yedek parçası bol ve ucuz olan.
    En önemli iki unsur.Bunlar:Ybr,Tvs,Cbf ve Cbr dir.
    bunların parçalarının ucuz olduğuna eminmisin?
    mesela CBF'nin grenaj parçaları ucuzsa neden o kafes gibi tipsiz koruma demirini takıyolar?

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı xzxz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam hocam, birkaç ay önceye kadar bende senin durumundaydım hangi motoru alsam diye kara kara düşünüyordum , motor kullanmayı vites olayını motoru kaldırabilmeyi bile olaydan sayıyordum. sonra gidip çin malı bir mondial 250mct aldım , motora biraz hardcore bir başlangıç oldu ama çözdüm olayı şimdi çok rahat kullanıyorum şehir içinde. Tamam muhteşem bir makina değil ama fiyat/performans oranı üstdüzey olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. motor seçerken bana dedikleri motorun üzerine otur,ayakların yere eriyorsa ve boş viteste motoru tartabiliyorsan o motoru kullanırsın isterse 1500cc 100küsür beygir olsun...
    scooter yada ufak bir motor almış olmak sana birşey kazandırmaz ya da otomatik vitesli bir motor bile motor kullanımı konusunda birşey ifade etmez. bisikletten farklı tek yanı pedal çevirmemek çünkü. ama tabi motor ustası olmak, yol yapmak gibi bir amacın olmayabilir mahalle arasında dolaşmak, iş -ev arası gitmek için scooter işini fazlasyla görecektir.

ayrıca şunu belirtmekte de yarar görüyorum, şu an gözüne korkunç görünen daha zamanı var dediklerin çok kısa bir sürede hikaye oluyor. ama scooter ya da mobilet gibi şeyler motor falan değil daha önce çok kullandım onlardan öğrenmeye, dikkat etmeye fln değecek hiç bi tarafı yok. 6 yaşındayken bisiklet kullanmayı öğrenmiştim bu bilgi bu tipşeyler için yeterli oldu.
    siz hiç 140 - 160 basan bisiklet gördünüzmü ?? aradaki tek fark pedal cevirmemekmiş ya ))
    "otomatik vitesli bir motor bile motor kullanımı konusunda birşey ifade etmez."
    cok yanlış bir bilgi ... Bu sizin nekadar motor ustası olduğunuzu gösterdi.
    " scooter ya da mobilet gibi şeyler motor falan değil "
    sadece gülüyorum ...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motosiklet kullanmaya çin malı scooter ile başladım 7 bin km yol yaptım ikinci motosikletim vitesli bir başka çinliydi onda da bir o kadar km yaptım..dün sattım şimdide bir enduro almayı düşünüyorum..
    toplamda sadece 1 keze kaza geçirdim çok şükür onda da ışıklara yaklaşırken fark edemediğim asfaltın buz tutmuş olması nedeniyleydi..
    scooter ile vitesliye geçiş yapılmaz, hatadır diyenlere sesleniyorum..

Herkes ileri sürüş tekniklerini konuşturmuş ben de kendi öz tecrübelerimi aktarayım dedim..

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmaya çin malı scooter ile başladım 7 bin km yol yaptım ikinci motosikletim vitesli bir başka çinliydi onda da bir o kadar km yaptım..dün sattım şimdide bir enduro almayı düşünüyorum..
    toplamda sadece 1 keze kaza geçirdim çok şükür onda da ışıklara yaklaşırken fark edemediğim asfaltın buz tutmuş olması nedeniyleydi..
    scooter ile vitesliye geçiş yapılmaz, hatadır diyenlere sesleniyorum..

Herkes ileri sürüş tekniklerini konuşturmuş ben de kendi öz tecrübelerimi aktarayım dedim..
    Bahsi edilen kişi ben isem şunu açıklığa kavuşturayım. Ben scooter ile başlanmaz demedim. Scooter, "vitesli motor" için ön basamak değildir dedim. Scooter ile başlayıp vitesli motor kullanan bir çok tanıdığım var. Direk vitesliyle başlayanlara göre trafik tecrübeleri dışında pek bir artıları yok, hatta bence bazı eksileri var. Ben kendimde hiç scooter kullanmadan, daha motorumu almadan önce adam gibi bir eğitim almış olmanın faydalarını gördüm.

Bu biraz da motosiklet kullanımından ne beklediğinize bağlı. Üzerine binince bir şekilde gidiyorsunuz işte, atla deve değil. Dikkatliyseniz ve şans size kötü bir sürpriz yapmazsa kaza da yapmıyorsunuz. Ama bazılarımız nasıl ve hangi nitelikte gittiğimiz üzerinde daha fazla kafa yoruyor. Ayrıca konu sürüş güvenliğiyle olduğu kadar sürüş kalitesi ve verimiyle de alakalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:14 ----------

Bu arada ben cruiser'ları da biraz farklı görüyorum. Scooter gibi onların da kendine has bir oturuş ve sürüş biçimi var. Yanlış anlaşılmasın cruiserla başlanmaz, kötüdür demiyorum. Ama scooter'da öğrenip enduroya geçmek, ya da 250cc cruiserla öğrenip racing ya da naked motora geçmek gibi bir durumun çok faydalı olmayacağına inanıyorum. Kişi en iyi verimi, kullanmak istediği motora karar verip bu tarza uygun bir başlangıç motoru ile başlayarak alacaktır. Tabii fikir ve tarz değişiklikleri olabilir kullandıkça, ama bu tarz değişiklikleri adaptasyon sürecini de uzatacaktır.

motor almaktan vazgeçtim herkez birbiriyle çelişkiye düşmüş bu derece çelişki yaşanacağını tahmin etmiyordum yorumları için herkeze teşekkür ederim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)