Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni Başlayacam Karasızım Bws,Dylan..?

Motovento
    REKLAM ALANI

Benzin sorun değilse başlangıç için kesinlikle Bw's100 4,5lt/100km'de yakar ama kafan rahat olur problem açmaz, 2 zamanlı olduğundan tamir masrafın az olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada büyük bir yanlış var hussar çin değil taiwan malıdır , cpi ın üretimidir. Bir yıldır

kullanıyorum eğer hızla pek işim yok diyorsan (100 120 vs) hussar seni tatmin eder.Diğer

cin mallarından kalitelidir.Ben maksimum 95 km hıza cıkabildim ancak 70 le sabit gidebilirsin

istediğin yere.. Seni kolay kolay üzmez bakımını eksik etmedikce. Merak ettiğin birşey

varsa hussarla ilgili herşeyi cevaplayabilirim. Saygılar..
    Çin malı değilse neden Hussar'da Mondial 151RS'nin egzozundan var?
    Neden motoru benzeri çin malları ile aynı görünüyor, neden şanzıman dış kapağı aynı, neden soğutma fanı aynı, neden jantları çin malı scooterlarda çok kullanılan bir modelden? alt sehpa da çin malı.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin sorun değilse başlangıç için kesinlikle Bw's100 4,5lt/100km'de yakar ama kafan rahat olur problem açmaz, 2 zamanlı olduğundan tamir masrafın az olur.
    Onu düşünmüşütm fakat 0 üretimleri durmuş 2.el bulursam artık alıcam.Ama genede 0 bir motor tercih ediyorum.
    Yamaha aerox r , bws tarzında motorlar önerebilirmisinz? Çin malı motorlarda önerebilirsiniz.

Birde mondial 150 zc veya 150 rf kriterlerimi taşıyabilirmi? Sonuçta asfaltta çok hız yapmadan ve motoru epeyce 7-8 sene kullanmak için alıcam. Bana hala riskli gibi gelio mondial motor almak?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı cagsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu düşünmüşütm fakat 0 üretimleri durmuş 2.el bulursam artık alıcam.Ama genede 0 bir motor tercih ediyorum.
    Yamaha aerox r , bws tarzında motorlar önerebilirmisinz? Çin malı motorlarda önerebilirsiniz.

Birde mondial 150 zc veya 150 rf kriterlerimi taşıyabilirmi? Sonuçta asfaltta çok hız yapmadan ve motoru epeyce 7-8 sene kullanmak için alıcam. Bana hala riskli gibi gelio mondial motor almak?
    Bence hız yapmamak zevk almak için alıcaksan en iyi motor bana göre Mondial bol yedek parça ve ucuz her yerde yedek parça bulabilirsin ve 2005 yılından bu yana en çok satan şirket Mondial..

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Listendeki motorların sıfır var mı ki ?!

Speedfight'ın çamurluğunu bile bulamıyorsun serviste Hadi Bws neyse de Aerox, Speedfight gibi motorları alırsın sonra satamazsın, piyasası çok kötü. Özel bir ilgin yoksa 2 zamanlı motorların yağ kokusu, bakımı vs. bu saatten sonra çekilmez...

Listede Honda Dylan gibi mükemmel bir seçenek varken Kanuni, Mondial vs. markaların adının geçmesi çok saçma. 3500TL'ye temizini bulmak biraz zor da olsa kesinlikle pişman olmazsın. Bir kere motor 150cc'den daha öte bir performans gösteriyor, az yakması ve Honda kalitesi de cabası, gerektiğinde rahatlıkla elden çıkarabilirsin...

Arkadaşlar mototr almadan önce korumalılarıda halledim dedim ve hem ekonomik hemde sağlam korumalar için şunları seçtim yorumlarını veya önerilerniz varmı?. Korumalar 125 en fazla 150 cc scooter üstünde en fazla ama en fazla 80 km hız yapıcam (ki yapmamda) ona göre düşündüm korumaları.

İşte kask seçeneklerim:

LS2 FF 350 Upside Kask
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=46192

LS2 FF 350 Diamond Kask
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=46193

Her 2 kaskada uyan Vizör Olarak Gümüş Renklerini Seçtim Güneş Işığını En aza indirir diye tahmin ediyorum?
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=46204

Mont olarak şunu
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...735&ShowPane=1

Ama montmu alsam yoksa şu Full Korumayımı karar veremedim?
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45867

Mont ve full koruma arasında çok kararsızım hangisini alayım sizce? 125 en fazla 150 cc scootera eğlenme amaçlı en fazla 80 km ( ki ona bile çıkmam) hızda sürüş için hangisi uygun montmu full korumamı.

Birde seçtiğim kasklar nasıl uygunmu?

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Dostum Mondialde kampanya var senin işini görecek motor 150 RF

Kampanya Fiyatı 1.490 Fazla fantaziye kaçma 2 yıl garantiside var. Scooter almakla iş bitmiyor. Kask , ceket ,korumalar ,aksesuarlar motor parası kadar tutuyor. 3000 tl bütçe ile hepsini tamamlarsın.

Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 151cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 57,4 x 57,8
    Silindir Çapı ve Strok : 9.2:1
    Maksimum Tork : 8,5 NM / 7000
    Soğutma : Fan Soğutma
    Çalıştırma : Elden Ve Ayaktan Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 5 Lt.
    Ön Lastik : 130 / 60 – 13
    Arka Lastik : 130 / 60 – 13
    Ağırlık : 100 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 1845 x 660 x 1105
    Şanzıman : Otomatik
    Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)